Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 18 din 31 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Mier Iun 02, 2010 9:49 pm

Daca i-am intreba si pe cei care prefera doar spinningul ? Sau sa-i intrebam ce parere au despre cei care duc acasa lipanul ? Poate ca ne-am mira cu totii cate pareri diferite sau chiar pareri reale, ar rasuna aici virtual ,problema este ca doar virtual ! Ce ar fi daca am vorbi despre drepturile si obligatiile unui pescar sportiv ? Adevarul este ca spinningarii nu prea se duc in zona de munte ,putini cei care prefera acea zona .Dar ,adevarul pur pur este ca atunci se pescuieste la rotative,woblere,twistere cand nu mai este alta solutie si pescarul doreste sa duca pastravii si lipanii acasa !!! Cu musca trebuie sa stii ,ca sa prinzi pastrav sau lipan !!!

Parere despre faptul daca are voie cineva sa ceara dreptul sa fie informat despre orice noua reglementare sau schimbare a vreunei reguli ( legi? )Sau sa fie interpretata o lege asa cum o vrea un grup mult mai mic decat marea majoritate care plateste la fel ? Spunea cineva ca este afisat ,sa citeasca daca vrea pescuit.Unde este scris mancati-as ? In lumea de azi se ademeneste un client cu orice pret ( fiind vorba de bani) nu sa spui daca vrea ok daca nu vrea ok .Asta merge pana va apare criza de membri a vreunei asociatii !!! In zonele de pescuit nu exista afise !!! Ca de exemplu in parcarile cu plata sunt obligati de lege sa existe afise pentru instiintarea ludului* ca nu cumva sa comenteze ,ca de fapt nu il po-ti amenda sau taxa daca nu exista afisul !!! Eu nu am parere ...Am o intrebare ? Primaria este cumva mai prejos decat o asociatie de pescuit ? Ca pune afise ?
Apropo daca cineva nu are bani din ce pita lu Dumnezeu populeaza ? Din idei ? Din etica ? Pastravul costa ,fara bani nu iti da nimeni !!! Bun si banii de unde daca nu sunt membri ? Daca da un ban frate pai anunta-l macar corect despre orice hotarare ...daca nu exista Net ...Strigam ..momunca nu da acol ca nu-i slobod ,tre sa dai parale ca vine curcanu si te taxeaza ...Sau paduraru cu pusca si cureaua lata ...ce beiat a fost odata ,acu ai mosneag pe duca da tre sa stai cu frica ca are pusca..Pai lumea aia s-a dus pe cand roata de lemn de la caruta si opinca s-a schimbara in cizme de guma ( made in china) .Restul stiti si voi si mai toate inteligent NU ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Mier Iun 02, 2010 10:19 pm

Ionut Erdeli a scris:Am inteles ca pescuitul la pastrav ar fi aprobat doar cu musca artificiala! E bine pentru pesti, e OK pentru muscari, dar ce se intampla cu noi, restul pescarilor! Adica ceea ce vreau eu sa subliniez este faptul ca in cadrul AJVPS sunt maximum 50 de muscari, dintre care mai mult de 20 nu frecventeaza in mod curent apele de munte! Ajvps populeaza anual cu pastravi, iar suma din care populează nu este mica! Deci cei 50 de oameni au exclusivitate pe acele ape si in plus beneficiaza de pestii platiti si din banii mei si al altora care platim cotizatia anuala la aceasta asociatie. daca tot se baga pesti din banii pe care eu ii platesc, atunci de ce sa nu am si eu voie sa pescuiesc pe acele ape in limitele stabilite prin lege? Cand muscarii din AJVPS au propus acest lucru au dat dovada de un mare, mare egoism fata de ceilalti pescari! daca se doreste protejarea pestilor, atunci sa se interzica pescuitul pe acea zona! Cu aceasta decizie as putea fi solidar!
Si eu as vrea ca impreuna cu inca 49 de oameni din AJVPS sa am exclusivitate pe o anumita apa, ba mai mult, ceilalti sa plateasca pentru popularea acelei zone! Se poate?
PS: as prefera zona de la podul de pontoane pana la pasarela de la Tarian! Nu cred ca cer foarte mult avand in vedere ca aceasta distanta inseamna mult mai putin decat zonele cu ape de munte unde pescuiesc muscarii din cadrul AJVPS.


Nu am scris aceste randuri ca si un atac la adresa cuiva, dar mi se pare aiurea aceasta decizie a asociatie si voi ridica problema la urmatoarea sedinta, cu conditia sa nu uite Victor sa ma anunte de ea! Laughing
Cine te opreste sa pescuiesti si tu la musca artificiala?
Hai sa dam voie si la rama ca se prinde mai bine cateodata.Considera ca o masura de protejare a pestilor aceasta restrictie sportiva de altfel .Eu daca merg sa prind clean si stiuca dau la spin sau la musca pentru ca stiu si doresc sa ma perfectionez in continuare!!!!Nu am stiut dintotdeauna ! am invatat lucru care il poate face oricine!!! chiar si tu! Ai putea la fel de bine sa dai cu streamere in loc de voblere sau rotative dar nah este mai comod sa dai la manivela decat sa misti tot bratul,mai intri si in apa trebuie sa rezisti curentului de apa,poate mai si faci baie silent oricum ar fi te inteleg ca este mult mai comod si mai putin sportiv .Problema este ca daca un pastrav de 18 pune botul pe o tripla snatoasa ii raman bronhiile pe ea .
Am mai spus o data pe undeva :daca s-ar face paza ca lumea pe Cris ar veni polonezii la noi sa plateasca ,avem conditii mai bune decat multe tari(apa cu debit,hrana) mai lipseste combaterea braconajului si a traistarilor.De ce sa fie interzis pescuitul?ar putea fi la fel de bine C&R si ar fi acelasi rezultat.
Nu vreau sa aduc acuze dar va dau 2 exemple :pe Valea Finisului si pe Crisul Pietros daca mergi la pescuit de 10 ori ....sigur esti controlat de 7-8 ori si sunt pesti frumosi pe aceste 2 ape .Fir intins
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Iun 02, 2010 10:50 pm

Asta este problema, nu ma opreste legea! Atunci de ce sa nu pot pescui la alte artificiale decat la muste? Ma intrebi de ce nu dau la musca? Da-mi voie sa-ti si raspud la aceata intrebare! Tu insinuezi ca dau la spinning fiindca este mai comod? Ei bine, dau la spinning fiindca momentan sunt mult mai avansat la spinning decat la flyfishing, iar daca merg pe zona de munte voi pescui si la musca dar pe langa asta, as vrea sa prind si niste pesti, ceea ce la musca, la nivelul meu de pescuit nu stiu daca se va intampla mai mult de 2 ori anul acesta! Sa ma ierti daca doresc sa prind si ceva peste! Spui de ramari ca si cum as fi unul dintre ei! E OK, nu ma deranjeaza, dar nu uita ca nu doresc sa incalc nici o lege ci doar sa se aplice aceeasi lege si pentru apele AJVPS! Acuma sincer asa-i ca iti convine sa fii numai tu pe apa, iar daca mai doreste cineva sa pescuiasca la artificiale sa ii spui ca nu are voie? Mie sincer mi se pare egoist acest sistem! Gandeste-te ce bine ar fi daca maine AJVPS-ul ar interzice pescuitul la toate momelile artificiale pe motiv ca pestii sunt luati de fraieri! Ai putea si tu sa te apuci de pescuit la scobar! In fond si la urma urmei nimeni nu te opreste sa pescuiesti numai la stationar!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Iun 02, 2010 11:00 pm

Ca sa imi continuu ideea: daca anul viitor permisele vor fi facute diferentiat pentru fiecare apa, atunci nu as avea nimic impotriva impunerii acestor restrictii! Atunci din banii fiecarui pescar se va popula apa pe care pescuieste! Dar asa mie nu mi se pare normala treaba ca din banii pe care ii dau la asociatie sa nu se intoarca mai nimic si catre mine, pescar care pescuieste numai pe crisuri! Din banii dati de mine si de multi altii se baga bani in apele de munte, in baltile AJVPS, dar catre mine ce se intoarce din banii respectivi! Iar daca vreau si eu sa pescuiesc pe apele de munte, acolo unde sunt si banii mei mi se spune ca nu am voie decat cum vrea nu stiu cine!

Apropo, aceasta restrictie se regaseste undeva in statutul AJVPS Bihor, sau este asa ca Miorita, transmisa din gura in gura? Nu de alta, dar as vrea sa imi cantaresc optiunile cu privire la placerea de a pescui acolo cu voblere si pedeapsa care ma paste!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Mier Iun 02, 2010 11:18 pm

Ionut Erdeli a scris:Ca sa imi continuu ideea: daca anul viitor permisele vor fi facute diferentiat pentru fiecare apa, atunci nu as avea nimic impotriva impunerii acestor restrictii! Atunci din banii fiecarui pescar se va popula apa pe care pescuieste! Dar asa mie nu mi se pare normala treaba ca din banii pe care ii dau la asociatie sa nu se intoarca mai nimic si catre mine, pescar care pescuieste numai pe crisuri! Din banii dati de mine si de multi altii se baga bani in apele de munte, in baltile AJVPS, dar catre mine ce se intoarce din banii respectivi! Iar daca vreau si eu sa pescuiesc pe apele de munte, acolo unde sunt si banii mei mi se spune ca nu am voie decat cum vrea nu stiu cine!

Apropo, aceasta restrictie se regaseste undeva in statutul AJVPS Bihor, sau este asa ca Miorita, transmisa din gura in gura? Nu de alta, dar as vrea sa imi cantaresc optiunile cu privire la placerea de a pescui acolo cu voblere si pedeapsa care ma paste!
AJVPS BAGA BANII IN APELE LOR-portiunea de cris de la rnp si lacuri -ATAT-Crisurile sunt ale tuturor romanilor cu permis ANPA.Ai fi mai linistit daca s-ar arunca banii pe fereastra?Si stai linistit ca nu se baga asa multi bani in portiunea aceea de cris 50 de pescari inseamna cam 75 de milioane lei vechi -fa si tu un calcul
Da ma enerveaza cand vad un ramar pe apa sau muscari cu permis de Cluj pentru ca nu ar avea voie pe apa -ce-i rau in acest lucru! este apa pescarilor membri AJVPS BIHOR care au exclusivitate in baza unui protocol cu RNP CARE LA RANDUL EI ARE PROTOCOLUL''ABUZIV '' (dupa unii ) cu ANPA.
Nu dau la spin pe apele de munte pentru ca este rusinos,dupa mine este ca si cum te-ai bate la un concurs cu copii.Nu cei ce dau la spin sunt marea problema ci aia care pescuiesc fara nici un drept +braconierii,cei care dau la spin ...........
Daca se renunta la acest lucru o sa fac scandal la RNP sa nu dea apele la ajvps ,sau le dea doar pe cele naspe sa bage banii celor de la spin in populari Twisted Evil .Eu zic sa nu te agiti prea tare pe aceasta tema cu banii tai ca macar poti merge la stiuca pe lacuri din popularile facute .
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Iun 02, 2010 11:38 pm

1. Oricate calcule as face, nu iese la socoteala! 50 x 110 (ca se scade permisul ANPA) inseamna vre-o 5500 de lei! Din care mai scazi si tu tot felul de bani pentru administrare, motorina, plata a tot felu de taxe, mai scade banii din populari si ai sa vezi ca ramai cu un minus destul de consistent! deci calculele, .... haide sa nu intram acolo!

2. Nu dai la spin pe apele de munte fiindca este rusinos? Te-as ruga sa detaliezi fiindca nu inteleg de unde iti veni ideea asta! Mie mi se pare rusinos de exemplu sa dai la musca cu muste bine realizate si despre care stii ca au sanse sa prinda peste! Elegant ar fi sa dai numai cu acul debarbetat in jurul caruia sa infasori o bucata de lana culeasa de pe la o turma de pe drum, si si aia, infasurata, nicidecum legata, nu de alta, dar este mai fairplay fata de peste! Doar nu ai vrea sa il pacalesti, nu?

3. Nu inteleg nici cu ce vrei sa faci scandal la RNP! Adica daca mai lasa si alti pescari pe apele respective iti iei catrafusele si pleci? Nu inteleg! Te rog sa detaliezi si aici!

4. Daca tot esti asa de bine informat, lumineaza-ma si pe mine! Cati Km de apa de munte are AJVPS primiti de la RNP? Nu de alta, dar as vrea sa aflu si eu cati Km ii revin fiecaruia din cei 50 de muscari!

Mersi, al tau sincer Ionut! Asta asa ca sa nu fiu protocolar! Cool

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  alex_24ARN Joi Iun 03, 2010 9:59 am

Musti a scris:Mai Ionut, il stiam pe unu' Pescardeclean care incepuse sa devina muscar. Roaga-l, eventual, sa-ti arate calea... Very Happy
A incercat si el ceva nou..........da sa nu uitam ...........
OCUPATIE: plimbator de voblere prin apa
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Joi Iun 03, 2010 6:58 pm

Ionut Erdeli a scris:1. Oricate calcule as face, nu iese la socoteala! 50 x 110 (ca se scade permisul ANPA) inseamna vre-o 5500 de lei! Din care mai scazi si tu tot felul de bani pentru administrare, motorina, plata a tot felu de taxe, mai scade banii din populari si ai sa vezi ca ramai cu un minus destul de consistent! deci calculele, .... haide sa nu intram acolo!

2. Nu dai la spin pe apele de munte fiindca este rusinos? Te-as ruga sa detaliezi fiindca nu inteleg de unde iti veni ideea asta! Mie mi se pare rusinos de exemplu sa dai la musca cu muste bine realizate si despre care stii ca au sanse sa prinda peste! Elegant ar fi sa dai numai cu acul debarbetat in jurul caruia sa infasori o bucata de lana culeasa de pe la o turma de pe drum, si si aia, infasurata, nicidecum legata, nu de alta, dar este mai fairplay fata de peste! Doar nu ai vrea sa il pacalesti, nu?

3. Nu inteleg nici cu ce vrei sa faci scandal la RNP! Adica daca mai lasa si alti pescari pe apele respective iti iei catrafusele si pleci? Nu inteleg! Te rog sa detaliezi si aici!

4. Daca tot esti asa de bine informat, lumineaza-ma si pe mine! Cati Km de apa de munte are AJVPS primiti de la RNP? Nu de alta, dar as vrea sa aflu si eu cati Km ii revin fiecaruia din cei 50 de muscari!

Mersi, al tau sincer Ionut! Asta asa ca sa nu fiu protocolar! Cool
1.mai pescuiesc si altii ocazional stai linistit
2. lol! ca sa fiu sincer nu ma astept sa inteleaga multa lume
3.cine stie ..bine,cine nu..o sa vada Wink
4.cam 5 km de toti din care jumate fara peste
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Mar Iun 29, 2010 11:52 pm


Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  tIbI_iosIA Mier Iun 30, 2010 12:26 am

felicitari!din curiozitate ce a patit omu ???amenda?

tIbI_iosIA

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Mier Iun 30, 2010 12:41 am

Da amenda ,total au fost 4 grupuri care aveau mai multe bete de la 8 bete in sus ,unul avea 12 bete montate doar 7, sustinea ca de fapt incearca si la stiuca si in cazul in vede ca nu merge scoate betele de crap si invers si tot asa pescuieste toata ziua ,pe fiecare montura avea vegetatie proaspata,pescarul este inventiv pana nu il amendeaza cineva . Ca de fapt ei au vazut pescari care pescuiesc cu 20 bete pirat .Dar asta nu inseamana ca pescarii,toti sunt ingeri cu aripi olwas scratch
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  paul_ Mier Iun 30, 2010 9:20 am

Felicitari AJVPS Bihor!

paul_

Numarul mesajelor : 104
Localizare : Baia Mare
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Mier Iun 30, 2010 1:24 pm

foarte bine baieti !

asemenea filmari ar trebui date si in mass media
poate asa pescarii ''sportivi'' ar fi mai atenti cu incalcarea legislatiei si al bunului simt Exclamation

asteptam si continuarea gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Iun 30, 2010 7:44 pm

Ma bucur ca se mai face cate ceva ,pe canale eu stiu ca este voie cu 4 bete sper sa nu ma insel Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Iun 30, 2010 7:46 pm

Sau ma rog doua undite cu cate 2 carlige Shocked

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty mai multe bete

Mesaj  vin1 Mier Aug 25, 2010 8:38 pm

bine daca la canal colector unde nu vede nimeni pescuia cu 8 bete atunci ar fi bine sa mai deschideti ochi ca si la la podul densudeanu se mai pescuieste si cu 15 bete 2 oameni si daca mergi sa pescuiesti vezi doamne ca nai loc ca domni acupa 30 m singuri
vin1
vin1

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 51
Localizare : oradea
Ocupatia : Branconier
Data de inscriere : 30/07/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Joi Noi 11, 2010 3:39 pm

Cred ca de anul viitor o sa fie tot mai putini pescari care cotizeaza la Ajvps Bihor , mai ales daca nu se fac populari mai serioase si nu se iau masuri cu regulamentul , si criza asta o sa-i faca pe unii sa nu mai pescuiasca deloc, ceea ce inseamna ca iar va fi un haos la ajvps, de fapt dupa modelul din parlament Mad

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Lun Dec 06, 2010 10:13 am

http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/articol/cotizatie-de-140-de-lei-pentru-pescarii-ajvps/cn/news-20101205-04131978

Urmariti comentariile oamenilor.Se pare ca nu doar noi care activam pe forum avem o problema cu AJVPS.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Cata_lin Vin Ian 14, 2011 6:14 pm

salutare sant nou pe aici si daca am postat gresit imi cer scuze..... am prins si eu microbu asta cu pescuitu de vreun an incoace si as vrea sa ami fac permis dar din ce am citit pe net mai mult ma incurcat....unde e cel mai indicat sa ami fac permis daca vreau sa pescuiesc in bihor??
Cata_lin
Cata_lin

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar Amator
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Vin Ian 14, 2011 6:53 pm

Cata_lin a scris:salutare sant nou pe aici si daca am postat gresit imi cer scuze..... am prins si eu microbu asta cu pescuitu de vreun an incoace si as vrea sa ami fac permis dar din ce am citit pe net mai mult ma incurcat....unde e cel mai indicat sa ami fac permis daca vreau sa pescuiesc in bihor??
Eu te sfatuiesc sa mergi la balti private daca vrei sa prinzi pesti , iar daca vrei carasi la 100 de grame te sfatuiesc sa alegi Ajvps Bihor... acuma depinde de buget Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Cata_lin Vin Ian 14, 2011 7:23 pm

Ok. Pot sa ami fac permis direct la anpa?
Cata_lin
Cata_lin

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar Amator
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Vin Ian 14, 2011 7:48 pm

Din cate am inteles eu nu , tre sa ai permis la o asociatie si in Oradea ai 3 asociatii : Ajvps Bihor 140 ron, Avps Livada 86 ron, si Aqua Crisius nu stiu cat e Smile

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Cata_lin Vin Ian 14, 2011 8:31 pm

Inteles!! Cu ala de livada ai habar unde pot pescui?? Sau numa pe balta lor??
Cata_lin
Cata_lin

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar Amator
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Sam Ian 15, 2011 10:58 am

Cata_lin a scris:Inteles!! Cu ala de livada ai habar unde pot pescui?? Sau numa pe balta lor??
Poti pescui pe apele publice.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty salut

Mesaj  Balex67 Sam Ian 15, 2011 8:37 pm

Cata_lin a scris:salutare sant nou pe aici si daca am postat gresit imi cer scuze..... am prins si eu microbu asta cu pescuitu de vreun an incoace si as vrea sa ami fac permis dar din ce am citit pe net mai mult ma incurcat....unde e cel mai indicat sa ami fac permis daca vreau sa pescuiesc in bihor??


Salut Cata-lin!
Depinde unde vrei sa pescuiesti?
Daca pe Cris atuncea cel mai ieftin poti sa iei de la Aqua Crisius(anul trecut era 56 lei),dar daca vrei pe balti,ori mergi fara permis pe balti private(taxele sunt de la 30 lei/zi) sau iei permis de la AJVPS(140 lei) care este valabil pe toate apele publice + baltile de la Les,Fegernic,Diosig si Bolcas(la Sintimbreu cred ca nu mai e valabil anul asta).
Balex67
Balex67

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Oradea
Ocupatia : pantofar
Data de inscriere : 08/04/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 18 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 18 din 31 Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum