Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 27 din 31 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  loci70 Dum Mar 27, 2011 8:36 am

yulyan33 a scris:Se judeca in regim de urgenta, in maxim un an cu tot cu recurs daca va exista. Recursul va fi direct la Inalta Curte de Casatie
dupa cum decurg toate in tata asta,eu cred ca sint probleme mai importante care au sa aiba prioritate pe rol rol la justitie,si ii doare in cot la tribunal de niste asociatii de pescari sau concesionari de ape.Sint pe rol de ani si ani buni dosare cu retrocedari paminturi,cladiri etc.unde sint multi bani in joc,ii doare in cot de niste hobysti amariti de pescari
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Lun Mar 28, 2011 7:40 pm

Nu stiu daca e locul potrivit, dar pot intreba conducerea AJVPS Bihor daca-i adevarat ca fondul de vanatoare Biharia 2,de aprox 11000 ha, s-a dus pe apa Sambetei , adica a urmat acelasi drum ca Santimbreul ? E adevarat ca din aprox 90 de vanatori , mai raman max 10, ceilalti vor fi de import ? Daca ma contraziceti, va mai dau amanunte, dar pana atunci, verificati....realitatea e zold tulipa !

ps: pt necunoscatori , delimitarea fondului :intersectia Ep Bihor- drumul duzilor (Santau mic)- granita cu Ungaria- r. Barcau- interior spre loc Salard, etc....nu-i cam mult ce pierde ajvps Bihor, pe zi ce trece ??
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Lun Mar 28, 2011 8:10 pm

Nu-i mult Vasile , la ce sistem mafiot functiona si la ajvps eu ma mir ca mai sunt pescari si vanatori care cotizeaza la ei. Eu nu sunt pro Aqua sau Livada , nici pe departe.. dar nici asa nu se mai putea pt ca ajvps detinea controlul si isi cam bateau joc de oameni.
Acuma se pare ca mai sunt si altii smecheri si asta e bine pentru pescari ca au unde sa aleaga, acuma eu stiu ca voi fi contrazis de cei pro ajvps , dar asta e realitatea ca le place sau nu. Nu mi-am facut permis nicaieri pt ca am hotarat sa ma duc la balti private , deci nu tin partea nici unei asociatii Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Lun Apr 11, 2011 9:04 am

Da pana la urma care-i treaba , ca eu am inteles ca se poate pescui pe cris cu permis de la ajvps?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  White Shark Mar Apr 12, 2011 1:24 pm

Pentru cei care mai sunt interesati de AJVPS, cititi articolul din Crisana, de azi .

White Shark

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar de placere
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Vin Apr 15, 2011 8:01 am

Nu ne spune nimeni nimic de sedinta ce-a avut loc zilele astea ???S-a semnat clauza de confidentialitate ???

Tiiibiiiiiii, te-am vazut p-acoloooo.....Te abtineai de la voooot.....Hai, spune-ne si noua de ce te-ai abtinut ???......Promitem sa fim cuminti daca ne zici adevarul !!!!
Hai, Tibi, ce naiba...doar nu te intrebam daca ti-ai platit tu taxele si impozitele, aia te priveste personal, chiar si penalizarile ulterioare....noi vrem sa stim cum s-a finalizat bugetul de anul trecut, cu acea cheltuiala in plus de......hai, spune-ne, Tibi, ca nimeni de la ajvps nu sta de vorba cu noi....Cum si pe ce s-a cheltuit in plus miliardul jumate, cand popularile au fost mai putine , echipa Bihorului n-a avut fonduri, etc, etc....O fi vorba de sediul de la Marghita, de salariile unora, sau de jaf statutar(suna aiurea, dar n-am gasit alt termen )....Nu fii rauuuu....haide, spune-ne....Rezolvam juma' de miel de Paste (ca jumate vreau si eu !)....Ne spui cum a fost p-acolo???....

ps : si totusi exista fonduri....de unde a aparut suma cheltuita in plus ? Sponsorizare Soltinschi & Jurj ? Sau e vorba de bani pusi "la ciorap " ?? Din pacate, termenii astia-mi sunt straini, de aia te rugam, Tibi draga, explica-ne cum e, ca sa nu vorbim prostii !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Vin Apr 15, 2011 2:41 pm

Presupun că ai fost şi tu pe acolo(din moment ce m-ai văzut cum m-am abţinut).Poate ar trebui să le explici tu celorlalţi care-i treaba(din postura de beneficiar de reducere şi de informaţii desigur).Eu m-am abţinut pentru că n-am reuşit să înţeleg unele date prezentate în raport,lucru pe care l-am şi spus cu voce tare,fără să mă ascund.De altfel cel mai uşor e să arunci cu rahat în alţii(ascuns după gard).În continuare sunt convins că AJVPS nu a fost şuntat nici de Togor,nici de altcineva din exterior,ci de o parte(destul de mare)din propriii angajaţi.Legat de buget,vă stau la dispoziţie(cu cât ştiu),la şedinţele clubului sau chiar în afara lor,dar dacă voi nu vă obosiţi să veniţi până acolo,eu de ce să mă obosesc bătând în tastatură?Poţi să mă întrebi şi de taxe dacă asta te ajută cu ceva,sunt modelul de prost care tace şi plăteşte tot.Bihorul nici nu a avut echipă anul trecut,banii au fost cheltuiţi în competiţiile de staţionar(la individual) şi au reprezentat 2,8% din totalul cheltuielilor(asta pentru cei supăraţi pe concurenţi).Nu ştiu povestea celor 1,5 miliarde,dar am mai auzit-o de la cineva(sper că nu eşti din echipă!).

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Vin Apr 15, 2011 6:20 pm

Tibi-CPO a scris: Presupun că ai fost şi tu pe acolo(din moment ce m-ai văzut cum m-am abţinut).Poate ar trebui să le explici tu celorlalţi care-i treaba(din postura de beneficiar de reducere şi de informaţii desigur).Eu m-am abţinut pentru că n-am reuşit să înţeleg unele date prezentate în raport,lucru pe care l-am şi spus cu voce tare,fără să mă ascund.De altfel cel mai uşor e să arunci cu rahat în alţii(ascuns după gard).În continuare sunt convins că AJVPS nu a fost şuntat nici de Togor,nici de altcineva din exterior,ci de o parte(destul de mare)din propriii angajaţi.Legat de buget,vă stau la dispoziţie(cu cât ştiu),la şedinţele clubului sau chiar în afara lor,dar dacă voi nu vă obosiţi să veniţi până acolo,eu de ce să mă obosesc bătând în tastatură?Poţi să mă întrebi şi de taxe dacă asta te ajută cu ceva,sunt modelul de prost care tace şi plăteşte tot.Bihorul nici nu a avut echipă anul trecut,banii au fost cheltuiţi în competiţiile de staţionar(la individual) şi au reprezentat 2,8% din totalul cheltuielilor(asta pentru cei supăraţi pe concurenţi).Nu ştiu povestea celor 1,5 miliarde,dar am mai auzit-o de la cineva(sper că nu eşti din echipă!).

Precizari necesare pt a nu se ajunge la discutii inutile care nu fac obiectul topicului (desi tu Tibi , le-ai priceput f bine ):
1. nu fac parte din nici o echipa. Nu stiu cu ce ai fi tu mai relaxat daca mi-as afirma eu apartenenta la grupul x sau y ...perceptie total gresita !
2.nu arunc cu rahat, ascuns dupa gard...ca fapt divers, prin preajma n-am decat gardul viu de pe aleea de la intrare !
3.presupui corect !...intr-adevar erai cu mana pe sus la "abtineri "....Ca presedinte CPO, trebuia sa ne-o spui tu, nu sa te intrebam noi !!
4. Eu nu sunt in masura sa le explic celorlalti care-i treaba....N-am functia ta, asa ca nu m-ar baga nimeni in seama ...nu-s asa credibil..
5. DA, sunt in postura de beneficiar de reduceri si n-am mustrari de constiinta vazand comportamentul vostru fata de noi !...Vrei sa comentam criteriile de acordare a reducerilor (date SI CU ACORDUL TAU ???)...Rabdare !
6.Ai inteles la fel de bine ca mine datele prezentate ...de-aia te-ai si abtinut...dar tinand cont de reactia de acum, cred ca a fost un simplu joc de imagine( in naivitatea mea, crezusem ca ai coloana vertebrala !)
7.Bihorul n-a avut echipa pt ca a-ti refuzat sa le dati bani. PUNCT!!
8.Chiar n-am nici o treaba cu taxele si impozitele tale...ce-ai inteles tu, te priveste !
9. Povestea miliardului si jumatate (chiar un miliard sase sute, daca vrem sa fim pe idee !!) o cunosti infinit mai bine decat mine....Daca sustii ca n-o cunosti, inseamna ca ai pierdut 5 ani degeaba pe acolo....Dar asta n-o mai crede nimeni !

Deci, daca vrei sa ne intrebam intrebari si sa ne invitam la sedinte, putem pune punct aici. Nu esti obligat sa fii purtatorul de cuvant al AJVPS....DAR AI OBLIGATIA SA LE PREZINTI COTIZANTILOR ORADENI ADEVARATA STARE DE FAPT DIN CLUBUL PE CARE CU ONOARE IL CONDUCI !!! ATAT SI NIMIC MAI MULT ! Am cumva pretentii prea mari ? E cumva activitatea CPO domeniu al sigurantei nationale care nu poate fi facut public ?
Noi avem rabdare....voi nu aveti respect !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  koko Vin Apr 15, 2011 6:37 pm

Domnule B.Vasile dumneata vad caesti a tot stiutor si bine informat de ce nu pui cartile pe fata?

koko

Numarul mesajelor : 12
Varsta : 56
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 04/09/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Vin Apr 15, 2011 7:29 pm

koko a scris:Domnule B.Vasile dumneata vad caesti a tot stiutor si bine informat de ce nu pui cartile pe fata?

Domnule koko, dumneata vad ca esti a tot NEstiutor si bine DEZinformat....Eu nu pun cartile pe fata...pe fata o sa pun lintoliul cand va veni vremea, ca fiecare....pana atunci, cartile se pun pe masa ...doar cei mici le pun in ghiozdan...Serios acum, rezerva-te pt Soltinschi...va potriviti amandoi ca pantoful cu calapodul....e pacat sa va tradati unul pe altul...

Encore une fois : stima stimabila, stimabile koko !

B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty AJVPS BIHOR

Mesaj  sztufi Sam Apr 16, 2011 9:42 am

D lor tin sa va anunt ca discutiile purtate de unii pe acest forum ar fi mai bine sa se discute personal incit sint convins ca 90% din cei care citesc
aceste rinduri nu sint interesati decit de citeva intrebari foarte clare ;

- se poate pescui cu Permisele AJVPS + ANPA pe toate apele din judet mentionate din START Crisuri ,Canale etc . ce face un coleg membru
AJVPS in cazul in care apare vreun domn de la alte Asoxiatii cu misiune de control ??????
- Considerind ca avem dreptul ca Membrii AJVPS va rugam ca un reprezentant a acestuia sa ne confirme pe alb si negru de ce sa ajuns aici ?
Ce face conducerea sa redobindeasca drepturile de pescuit pe area de ape pierdute ?
Ce sa intimplat si din ce cauze sa vindut lacul din Sintimreu ???
CE NE MAI POATE ACEASTA ASOCIATIE SA NE ASIGURE DE ACUM INAINTE???????

Cam astea sint intrebarile si problemele care daca nu se rezolva si nu se explica urgent membrilor nu mai are rost discutiile fiindca de anul
viitor care dintre colegi va mai cotiza la ei?????????????????????????

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Sam Apr 16, 2011 10:04 am

"Vasile", deşi manifeşti un talent literar deosebit în răspunsurile tale(a se citi"le întorci cum îţi place"),totuşi ai uitat să precizezi ce funcţie deţii în AJVPS(omisiune involuntară desigur).Bine zici:am obligaţia morală să le prezint membrilor CPO situaţia,lucru pe care îl fac de când sunt acolo(câţi vin să mă întrebe e altă poveste).Dacă şi tu crezi că eu am făcut statutul AJVPS,înseamnă că eşti cam naiv,dar asta nu are nici o legătură cu subiectul.Nu cred că problemele unei asociaţii pot fi rezolvate pe un forum de pescuit,cum nu cred că problemele pescuitului sportiv pot fi rezolvate fără implicarea pescarilor sportivi.Dacă citeşti toate postările legate de fenomen,vei constata cu amărăciune că nu există nici una constructivă,de genul "hai,să facem!".Tot ce vei găsi începe cu "faceţi voi", "de ce n-aţi făcut" sau "eu ştiu cine fură dar nu vă spun că mă termină mafioţii".Astea-s rahaturi,cine cască un pic ochii îşi dă seama că-i de lucru în prostie şi când toţi arătăm cu degetul în loc să punem mâna,totul rămâne cum a fost.Ca o paranteză,aştept şi acum acele dezvăluiri care vor face lumină în bezna actuală(bani,concedii etc).

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Sam Apr 16, 2011 10:42 am

Tibi-CPO a scris: "Vasile", deşi manifeşti un talent literar deosebit în răspunsurile tale(a se citi"le întorci cum îţi place"),totuşi ai uitat să precizezi ce funcţie deţii în AJVPS(omisiune involuntară desigur).Bine zici:am obligaţia morală să le prezint membrilor CPO situaţia,lucru pe care îl fac de când sunt acolo(câţi vin să mă întrebe e altă poveste).Dacă şi tu crezi că eu am făcut statutul AJVPS,înseamnă că eşti cam naiv,dar asta nu are nici o legătură cu subiectul.Nu cred că problemele unei asociaţii pot fi rezolvate pe un forum de pescuit,cum nu cred că problemele pescuitului sportiv pot fi rezolvate fără implicarea pescarilor sportivi.Dacă citeşti toate postările legate de fenomen,vei constata cu amărăciune că nu există nici una constructivă,de genul "hai,să facem!".Tot ce vei găsi începe cu "faceţi voi", "de ce n-aţi făcut" sau "eu ştiu cine fură dar nu vă spun că mă termină mafioţii".Astea-s rahaturi,cine cască un pic ochii îşi dă seama că-i de lucru în prostie şi când toţi arătăm cu degetul în loc să punem mâna,totul rămâne cum a fost.Ca o paranteză,aştept şi acum acele dezvăluiri care vor face lumină în bezna actuală(bani,concedii etc).

NU MAI TOT ASTEPTA DOMLE DEGEABA ! Da-ti demisia si gata ! Daca nu ai cu cine asa ar fi mai corect ! Si asa o sa-i vada toti pe cei care se inghesuie sa-ti ia locul !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Sam Apr 16, 2011 1:18 pm

Tibi-CPO a scris: "Vasile", deşi manifeşti un talent literar deosebit în răspunsurile tale(a se citi"le întorci cum îţi place"),totuşi ai uitat să precizezi ce funcţie deţii în AJVPS(omisiune involuntară desigur).Bine zici:am obligaţia morală să le prezint membrilor CPO situaţia,lucru pe care îl fac de când sunt acolo(câţi vin să mă întrebe e altă poveste).Dacă şi tu crezi că eu am făcut statutul AJVPS,înseamnă că eşti cam naiv,dar asta nu are nici o legătură cu subiectul.Nu cred că problemele unei asociaţii pot fi rezolvate pe un forum de pescuit,cum nu cred că problemele pescuitului sportiv pot fi rezolvate fără implicarea pescarilor sportivi.Dacă citeşti toate postările legate de fenomen,vei constata cu amărăciune că nu există nici una constructivă,de genul "hai,să facem!".Tot ce vei găsi începe cu "faceţi voi", "de ce n-aţi făcut" sau "eu ştiu cine fură dar nu vă spun că mă termină mafioţii".Astea-s rahaturi,cine cască un pic ochii îşi dă seama că-i de lucru în prostie şi când toţi arătăm cu degetul în loc să punem mâna,totul rămâne cum a fost.Ca o paranteză,aştept şi acum acele dezvăluiri care vor face lumină în bezna actuală(bani,concedii etc).

Ce aveti voi (tu si inca vreo doi imparicopitati ) cu "talentul literar " al persoanei mele, nu stiu ! Alt sistem de scriere nu cunosc si nu am chef sa-l mai invat, asa ca multumiti-va cu atat...n-am cum mai sofisticat...
DAR :
1.precizez din nou, repetat si cu aceleasi cuvinte :singura functie in AJVPS e cea de "PROST "...am fost unul din prostii care am carat oameni, acu' vreo 10 ani, sa ridice mana la vot, si asta pe banii mei, fara sa am nici cea mai mica pretentie de functii sau favoruri ! E ultima data cand fac precizarea asta !Daca reusesti s-o intelegi, bine, daca nu, fir intins !
2.apreciez diplomatia in exprimare, facandu-ma "naiv" in loc de "prost "...e un pas inainte in relatia CPO- pescar cotizant !...poate apare respectul pt "sponsori" ...sau sa le zic "pescari sportivi cotizanti " ? Alege tu !
3.Statutul ajvps...prin "purecarile " unor texte literare, mentionarea constanta a unui termen mai este numita " firul rosu " al lucrarii respective...asa e si cu statutul Ajvps pe care-l tot invoci, dar in virtutea caruia, timp de 5 ani (pescarus dixit !) , l-ai folosit asa cum e, fara sa auzim ca ar fi ceva aiurea, si l-ai pus la butoniera. ca un "lord John" intr-un club select !
"Firul rosu " al postarilor tale recente, de cand s-a spart buba, e statutul Ajvps...generator de cosmaruri nocturne, neintelegeri diurne, etc....Am vrut, dar nu am fost lasat sa fac...Asta-i esenta a ceea ce vrei sa ne sugerezi ! De ce timp de 5 ani, nu s-a auzit nimic de statut ?
4.Intr-adevar e de lucru f mult (mai precis, era de lucru !), pt ca acum e valabila zicala :dupa ploaie, chepeneag ! O rugaminte, totusi : nu te mai plange, esti om matur, nu cadreaza deloc ! Nu cere sprijin sau ajutor, ca nu-l vei primi ! Motivul ? Adu-ti aminte cat am batut tamtam-ul pe tema taxei ANPA !! Ai facut ceva ? NIMIC ! A fost un singur exemplu...dar mai sunt !
5. Si ca o paranteza, (cum zici tu ) in asteptarea dezvaluirilor...cred (sau sunt aproape sigur ) ca l-ai confundat pe Tache cu Lache...Am pomenit eu ceva de concedii ( nici macar al meu nu stiu momentan cand il iau ! ) ???? Greseala mare de perceptie !...dar scuzabila ! Iar salariile le stii tu f bine....Daca nu le stii, atunci chiar a rasarit luceafarul de seara degeaba cat ai fost presedinte CPO !
6.Tibi, martor mi-e Cel de Sus (sa rup toate betele pana-n iarna daca mint !!) ca te credeam altfel...Smecher, da' nu pangicar, zeflemist, da'nu mincinos...si mai sunt, dar ma limitez....Pt mine conteaza mai putin, dar sunt multi care asteapta raspunsuri de la tine...

ps: apropo de bani, ca nu-s contabil, sunt doar contribuabil :pe scurt, daca vrei, explica-le oamenilor, de ce te-ai abtinut la vot ! Concret ! Ce tot teleghidam privighetori pe camp ?? Ori incerci sa ascunzi si tu ceva (pe solutie fiind cu "baietii destepti " ) ori nu vrei (tot pe solutie fiind !!!!)
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Sam Apr 16, 2011 9:25 pm

La şedinţele astea nu am văzut niciodată pe cineva care nu făcea parte din consiliu sau nu era angajat(cu excepţia vânătorilor de care vroiau unii să scape).Dacă eşti aşa prieten cu pescarii de ce n-ai scos o vorbă până acum?.Repet şi eu o treabă,să stai ascuns după un nume fictiv şi să condamni(sau jigneşti)pe cine vrei este o dovadă de curaj evidentă.Eu din păcate nu pot lupta alături de asemenea monştri sacri ai corectitudinii,aşa că mă retrag(fără regrete sau ură).Spor la vorbe.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Dum Apr 17, 2011 7:54 am

Tibi-CPO a scris: La şedinţele astea nu am văzut niciodată pe cineva care nu făcea parte din consiliu sau nu era angajat(cu excepţia vânătorilor de care vroiau unii să scape).Dacă eşti aşa prieten cu pescarii de ce n-ai scos o vorbă până acum?.Repet şi eu o treabă,să stai ascuns după un nume fictiv şi să condamni(sau jigneşti)pe cine vrei este o dovadă de curaj evidentă.Eu din păcate nu pot lupta alături de asemenea monştri sacri ai corectitudinii,aşa că mă retrag(fără regrete sau ură).Spor la vorbe.

Chiar crezi ca era necesar sa ma fac "om sandwich" cu pancarte de carton in fata si spate, pe care sa scriu intrebarile ce le pun aici ? Sa-mi iau si un fluier de CFR de la Soltinschi , o talanga Sharp, din cel mai pur bronz, si un coif pe crestet din ziarul Gazeta Sporturilor, pt a atrage atentia ?? Repeti si tu o treaba, asta cu numele fictiv (desi eu credeam ca tu ai trecut de stadiul asta de analiza a evenimentelor !) ,si-o legi de curaj, de eroisme si alte vitejii vazute numai de voi ! Am stat si m-am gandit si intr-adevar ai dreptate. La felul in care ganditi si va comportati voi (Ajvps &CPO ), faptul ca incercam sa ridicam si noi un deget si sa cerem voie sa pescuim DUPA CE V-AM PLATIT TAXELE ,voi o considerati o obraznicie fara margini din partea unor mucosi perversi, cu ciorapi gauriti in cizme de cauciuc imputite !! Ce vitejii, eroisme, jigniri ai vazut tu in intrebarile ce le-am pus ?? Ca deranjez dolce far niente-le cu care erati obisnuiti ? Tie chiar nu-ti sunt evidente niste treburi ? Chiar poti sa afisezi poza asta de castigator fericit la loto cand stai de vorba cu cate un pescar ? E bine daca poti ! Mai avem exemple, n-ai fi primul ! Daca vei spune ca l-am jignit pe Soltinschi, trebuie sa te contrazic :el nu poate fi jignit, e imposibil, din orice punct de vedere !!! Japonezii n-au stiut de existenta lui (si-a secretarului !), pt ca altfel i-ar fi dus sa remedieze avariile de la Fukushima Daiichi....Sunt imuni inclusiv la radiatii, dezastre cosmice sau pamantene !! Indestructibili ! Dar si imposibil de inteles ! Asta pt noi, pescarul gunoier, care, cand vedem cine ne-a condus, ramanem cu gura cascata si cracanati...ca nu stim ce ne trece ! ...Pt voi, ei sunt aur curat, o mana ridicata-n sus, in pozitia Sf Ioan Botezatorul in apa Iordanului, in timpul serviciului !
Pana la ultima ta postare, mai credeam ca vrei sa intretii suspansul, ca pana la urma, vom afla, macar acum , motivele pt care au mers treburile in directia asta ! GRESEALA MARE din partea mea....Mai gresim si noi, mai ales cand luam de bune referinte venite din partea altora si nu deschidem noi ochii !
Daca tot nu ne mai iei in seama si te retragi, pot sa vin si eu sa stau cu tine pe banca-n parc ? Eu scriu intrebarile pe biletele si tu raspunsurile la fel, ne luam clasoarele cu timbre si le schimbam intre noi ! Nu afla nimeni !
Fara tine, nu mai stau nici eu p-aici...gata farmecul!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty LES

Mesaj  ancutz Lun Apr 18, 2011 7:47 am

PT "FANII" (CA EU NU SUNT} BALTILor AJVPS , CICA SE FACE AZI DRUMUL LA BALTA, CEL PE LA STALPI

ancutz

Numarul mesajelor : 19
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 24/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Lun Apr 18, 2011 4:39 pm

ancutz a scris:PT "FANII" (CA EU NU SUNT} BALTILor AJVPS , CICA SE FACE AZI DRUMUL LA BALTA, CEL PE LA STALPI

Pe un alt sirte scrie ca deja videanu a si sosit cu bordurile ! "Electrica" va pune becuri pe stalpi si va ilumina balta iar cainii vor avea ce purta in coada dupa ce se va deschide si o brutarie pe malul lacului ? Se va face si un canal direct de la Cefa (sau macar o teava mai mica pt. carasei ) prin care pestii vor veni in lac "in pas de defilare " ? Very Happy

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty RE:AJVPS

Mesaj  pescarus Mar Apr 19, 2011 11:43 am

@pescarbihor,
nu ma leg de tine, esti un om cumsecade, dar esti genul 2 in 1, cafea si zat pe fund, spuma este deasupra, dar tot spuma ramine (asta e deja 3 in 1)!
Daca erai corect recunosteai (fiind cumva distribuitorul carnetelor de membru Aqua in Beius),scriai cu majuscule, faptul ca Aqua a cerut tarif pentru arii, PACALIND astfel pescarii! Nu ti-e rusine, numa' asa o lecutza? Hotilor, banditilor ne-ati pacalit si ne-ati mintit ca-n codru!
Tu esti mintit de Ajvps? Da' voi ce ati facut dom'le?
Sa vezi tu ce-a iesi din oala lui togor, unde ti-ai bagat si mata manutza!
Mie mi-ar fi rusine, nehalitilor! Las' ca vezi mata cum veti umbla pe strada, de frica pescarilor. Ca ninjalaii!
Ma, nici Ajvps nu este curata, dimpotriva! Si o stim cu totii! Dar voi fratilor, voi chiar nu aveti rusine, nici un Dumnezeu! Le-ati cerut bani amaritilor de batrini!
Ma faceti sa vomit! Dezgustator!

ps: intreaba-l amu' pa togor daca-i fertilizez solul pa la umbra vreuni boschet, imi face vreo reducere in aria protejata?

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mar Apr 19, 2011 2:51 pm

pescarus a scris:@pescarbihor,
nu ma leg de tine, esti un om cumsecade, dar esti genul 2 in 1, cafea si zat pe fund, spuma este deasupra, dar tot spuma ramine (asta e deja 3 in 1)!
Daca erai corect recunosteai (fiind cumva distribuitorul carnetelor de membru Aqua in Beius),scriai cu majuscule, faptul ca Aqua a cerut tarif pentru arii, PACALIND astfel pescarii! Nu ti-e rusine, numa' asa o lecutza? Hotilor, banditilor ne-ati pacalit si ne-ati mintit ca-n codru!
Tu esti mintit de Ajvps? Da' voi ce ati facut dom'le?
Sa vezi tu ce-a iesi din oala lui togor, unde ti-ai bagat si mata manutza!
Mie mi-ar fi rusine, nehalitilor! Las' ca vezi mata cum veti umbla pe strada, de frica pescarilor. Ca ninjalaii!
Ma, nici Ajvps nu este curata, dimpotriva! Si o stim cu totii! Dar voi fratilor, voi chiar nu aveti rusine, nici un Dumnezeu! Le-ati cerut bani amaritilor de batrini!
Ma faceti sa vomit! Dezgustator!

ps: intreaba-l amu' pa togor daca-i fertilizez solul pa la umbra vreuni boschet, imi face vreo reducere in aria protejata?


...comentariu "portocaliu" tipic !Urmeaza sa trimiti dna-ul sa ma aresteze 30 de zile dupa care sa ma elibereze din lipsa de probe ? Dupa atutudine dumneata esti 2 in 1 cu ala ce m-a facut ranger !Toti de aici stiu ca sunteti 2,3,sau chiar 4 in 1 aici avand mai multe nume ! Dezgustator este faptul ca acordai termene lui Tibi zi de zi dupa care ai disparut ca "ala in ceata" in ziua sedintei si o saptamana dupa aia !" Revolutionarul" din tine a murit subit in ziua sedintei ? Ai devenit subit cormoran si ai placat la pescuit tocmai cand trebuia sa faci revolutie ? Iar mai apoi ,dupa sedinta, din "rechin fioros" ai hotarat sa fii bun la suflet sa-mi mai dai "o sansa" stii tu unde modificand "lista neagra"? Sau s-a reannoit santajul si ai fost obligat sa "intorci armele"? Astea is numai vise cu togori si rangeri ! Nu vedeti ca togorii numai tac si fac ,ne lucreaza pe la spate in tacere si se urineaza pe discutiile noastre de pe forumuri ? Parca ii si vad cum se sparg de ras de naivitatea de care dai dovada cand ma acuzi ca as fi togorica poenaru de la Bins !Gandire cruda si necoapta ai baiete !Asa au procedat si cu luatul crisurilor si cu ariile pentru ca doar asa puteau avea castig de cauza .Cine stie ce le mai puiaza mintea acum cu apele de munte pe care au si pus ochii !
P.S,
Atentie la urzici ca iti dispare cheful de pescuit dupa aia ! Si sa nu o faci imprastiat cum ai facut-o aici ca te stropesti pe calcaie !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty RE:AJVPS

Mesaj  pescarus Mar Apr 19, 2011 4:36 pm


@pescarbihor
Aproape ca m-ai lamurit era s-o musc nenea, daca tot ma faci baiat!
Despre Tibi, presedintele Cpo, are calitati si multe, multe hibe, dar asta o vom discuta in alte dati.
Daca ma numesti " Revolutionar" insemna ca te-a surprins cineva, care are tupeul sa scrie adevarul. Tot ce ai scris dom'le reda adevarul incontestabil. De unde stii mata de intentiile lui togor si Poenariu? De unde stii ca Poenariu este adeptul zonei de munte? De unde stii cum vorbeste Togor, cum de nu ai fost atent? Stii bine ca aceste cuvinte ii sint tipice lui togor (Urineaza pe conceptia pescarilor si in general pentru el toata lumea este mai proasta).
Mai cunosc un asemenea om, se numeste Jurj, secretarul Cpo (mitocan, limitat, lipsit de orice respect, urinator si ala ca voi).
Domnule tu chiar crezi ca sintem prosti? Sa vezi ce urmeaza in ziarele locale, mai multi pescari platitori la Aqua (la voi) vor cere explicatii public - ce faceti cu banii? unde sint banii? si vor cere explicatii pentru ILEGALITATILE comise (Caz DNA).
Stiti ca la sume care depasesc 50 000 de euro DNA SE IMPLICA?! Deci domnule spune-i lu' togor si Poenariu sa se pregateasca! Si de nu veti aduna gunoiul pe care urinati voi, veti pleca acasa definitiv!
Vezi sa nu iasa puscarie! pentru uz de fals, inselatorie etc!
Iar despre urzici tu stii multe ...vezi mata, io nu-s muntean!
Iar in legatura cu stropitul pe calcaie, macar este al meu fertilizatorul si nu altii ma stropesc, cum patesti mata!

In alta ordine de idei, ar fi bine ca Ajvps sa dea un comunicat de presa cu titlul: " Pescarii Ajvps care detin permis de pescuit Anpa au dreptul la pescuit!"

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mar Apr 19, 2011 6:00 pm

pescarus a scris:
@pescarbihor
Aproape ca m-ai lamurit era s-o musc nenea, daca tot ma faci baiat!
Despre Tibi, presedintele Cpo, are calitati si multe, multe hibe, dar asta o vom discuta in alte dati.
Daca ma numesti " Revolutionar" insemna ca te-a surprins cineva, care are tupeul sa scrie adevarul. Tot ce ai scris dom'le reda adevarul incontestabil. De unde stii mata de intentiile lui togor si Poenariu? De unde stii ca Poenariu este adeptul zonei de munte? De unde stii cum vorbeste Togor, cum de nu ai fost atent? Stii bine ca aceste cuvinte ii sint tipice lui togor (Urineaza pe conceptia pescarilor si in general pentru el toata lumea este mai proasta).
Mai cunosc un asemenea om, se numeste Jurj, secretarul Cpo (mitocan, limitat, lipsit de orice respect, urinator si ala ca voi).
Domnule tu chiar crezi ca sintem prosti? Sa vezi ce urmeaza in ziarele locale, mai multi pescari platitori la Aqua (la voi) vor cere explicatii public - ce faceti cu banii? unde sint banii? si vor cere explicatii pentru ILEGALITATILE comise (Caz DNA).
Stiti ca la sume care depasesc 50 000 de euro DNA SE IMPLICA?! Deci domnule spune-i lu' togor si Poenariu sa se pregateasca! Si de nu veti aduna gunoiul pe care urinati voi, veti pleca acasa definitiv!
Vezi sa nu iasa puscarie! pentru uz de fals, inselatorie etc!
Iar despre urzici tu stii multe ...vezi mata, io nu-s muntean!
Iar in legatura cu stropitul pe calcaie, macar este al meu fertilizatorul si nu altii ma stropesc, cum patesti mata!

In alta ordine de idei, ar fi bine ca Ajvps sa dea un comunicat de presa cu titlul: " Pescarii Ajvps care detin permis de pescuit Anpa au dreptul la pescuit!"

"Baietica" ! Intra pe situl lu togorica sa vezi cum gandeste !Cum prezinta situatia abia cand este faptul consumat,citeste postarile de pe forumuri si vorbeste cu cei care i-au fost ortaci la ajvps ca sa intelegi cine este si cum actioneaza ! Vezi ce scrie Dinu pe "LIVADA" despre "apele de munte"(cr . repede amonte de Vadu Crisului,etc.) ca sa intelegi cine este si cum actioneaza omul asta ca nu-i greu de inteles daca ai mintea intreaga .Vorbeste cu cei de la Carpfan ca sa te documentezi ce figura le-a facut togor cu concursul ala si meritele pe care si le aroga in presa cand nu facuse nimic ca sa intelegi cine este !Fa tu legaturile intre cei ce se ocupa cu "arii protejate" prin judet, togori si tibi seniori sau juniori,si mai intreaba cate un pescar sau patron de magazin ori vanzator ce legatura ascunsa este intre tibi si togori pe meleaguri bihorene si o sa intelegi multe .Mai citeste autorizatiile alea atent (la semnatura mai ales) ca sa intelegi care este pionul-regina care i-a pus in brate lui togor crisurile ,vezi inca o data componenta comisiei de la Timisoara ca sa intelegi cum lucreaza togor .
Interesul meu l-am explicat in postarea anterioara si daca nu intelegi ai probleme grave la "etajul superior" tocmai pentru ca tu esti cel imbibat in arome de aqua.Lovesti si jignesti nesabuit aici oameni cu care togor a avut "probleme" devenind avocatul lui fara rost .Beiusul nu-i Oradea si de aia stim cine este si cum gandeste "sucursalul de Bins". Vedem toti excrocheriile cu "natura 200" si fonduri UE in care se lafaie unii .Stim si vedem si noi "lucraturile" cu Diosigul,Valea Iadului,si altele pe care le coace omul asta care va da socoteala pentru toate !
Nu mai tre sa zica nimeni acum un lucru stiut si aparut in presa deja ! Cu ANPA ai dreptul sa pescuiesti 5 ani pe apele bihorene ca este tariful 0 la ambele asociatii iar gogorita cu arii nu o mai inghite nimeni !
Nu vezi ca eu m-am calmat "baietas"? Se mai agita doar cei care se infruptau din banii membrilor cotizanti de la o asociatie sau alta ca "intarca vaca" de la anul si se intrevede o criza de lichiditati (incasari)de la anul la toate asociatiile ! Daca refuza sa populeze cand le dau 110 lei la anul nu-i mai capata nici pe aia si gata !Noi tot fara populari pe cris om fi iar ei or lua "jumatea lu trei" daca stii care-i aia (sau a lu 5 !).Nu or mai avea bani sa-si duca "odraslele" la concursuri prin tara pe banii mei,sa dea facilitati la "gasca de sustinatori",permise gratuite sau la jumate,salarii nesimtite si gata fara mare cearta ! Vanatori o sa fie mult mai putini si or trai doar cativa bine din banii luati de la "nemtoii naivi" veniti la vanatoare pe euroi .Nu o sa le mai dau bani ca sa faca drumuri la balti unde nu am pescuit niciodata in timp ce nu se sinchisesc sa bage macar un clean pe cris .
Mai am de facut 2 permise in familie anul asta si o sa le fac pe amandoua cu 20 lei(10+10-elevi-studenti) la anpa si gata !
Daca nu intelegi e treaba ta si nu mai chinui sa te "luminez" ! Incearca sa iei "lumina" saptamana asta de la biserica baietas ca a picat bine momentul ! Poate ca asa o sa renunti sa mai jignesti nume si persoane fara sa realizezi mare lucru chiar in Saptamana Mare !


pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Mier Apr 20, 2011 8:00 am

La topicu asta " totu-i desertaciune si goana dupa vant "......zadarnic, inutil si sfidator ! Pacat...Pare-se ca asta-i reteta optima de distrugere a unei asociatii !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Mier Apr 20, 2011 10:04 am

In sfirsit, dupa 5 ani de zile, avem drum de acces pe balta Les! Incredibil! Shocked bounce

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty RE:AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarus Joi Apr 21, 2011 11:29 am


@pescarbihor,

auzi mai nenea, afirmatii de genul: am facut permise la toti membrii familiei, am dat atit si atit la asociatie, bla, bla ... poate face oricare dintre noi (mai ales cind mata ai primit permis de Aqua din oficiu, pentru efortul depus pentru togor). Sau? Vezi, vezi ... nu uita faza cu DNA-ul!
Din ceea ce mi-ai raspuns reiese ca ori nu ai citit deloc ce am postat, ori ca am dreptate facindu-te ranger de-a lu' togor si te-ai bagat pe forum sa mai contribui si mata, asa ca la Bins, la distrugerea Ajvpsului, ma rog, ce a mai ramas din el.

Citez: "Lovesti si jignesti nesabuit aici oameni cu care togor a avut "probleme" devenind avocatul lui fara rost."
... mda ... nenea scriind acestea te priveai in oglinda cumva? nu stiu cum ai ajuns la o asemenea concluzie affraid dar te sfatuiesc sa-ti recitesti postarile si nu mai sta cu oglinda in fata cind postezi pe forum, ca vezi ce iese!

vezi-ti mata de ale tale, ia-te si plimba-ti nepoteii ....

Paste Fericit!



pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 27 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 27 din 31 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum