Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pesti pe cris ?

2 participanți

In jos

Pesti pe cris ? Empty Pesti pe cris ?

Mesaj  Vali Joi Sept 15, 2011 7:51 pm

Azi am fost la spinning pe cris aici la "balcon" , langa mine erau 4 oameni cu bete de pana in 8 m (toate fixe) , cand vreau sa imi schimb zona de pescuit trec pe langa oameni si vad ca i se indoaie varful batului foarte mult , zic eu "s-o agatat" desi totusi am vazut dupa aceea ca aduce minciogul si scosese un crap (sau caras , nu am fost atent desi mai mult zic ca era crap) cam de 1 kg si cateva grame.Cand relansa vedeam ca avea pe carlig ceva galben , cel mai probabil porumb...mi-am zis apoi hai ca mai stau aici in zona asta poate mai prinde ceva ... trecu 1 ora (se facea tarziu) scosese juvelnicul si mai avea inca un caras de 350 gr. , atunci mi-am zis vin si eu aici in zona .

Acum sa trecem la ON Topic Razz : Ce nada imi recomandati pe cris in special la Crap/caras , eventual babusca ?
Ma gandeam la Timar Crap/caras sau la Maros ?
Doar 1 din acestea 2 ca bugetul e cam slabut ...

Vali

Numarul mesajelor : 109
Varsta : 26
Localizare : Oradea
Ocupatia : Scoala
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Pesti pe cris ? Empty Re: Pesti pe cris ?

Mesaj  CosmYn Vin Sept 16, 2011 1:42 pm

Vali a scris:Azi am fost la spinning pe cris aici la "balcon" , langa mine erau 4 oameni cu bete de pana in 8 m (toate fixe) , cand vreau sa imi schimb zona de pescuit trec pe langa oameni si vad ca i se indoaie varful batului foarte mult , zic eu "s-o agatat" desi totusi am vazut dupa aceea ca aduce minciogul si scosese un crap (sau caras , nu am fost atent desi mai mult zic ca era crap) cam de 1 kg si cateva grame.Cand relansa vedeam ca avea pe carlig ceva galben , cel mai probabil porumb...mi-am zis apoi hai ca mai stau aici in zona asta poate mai prinde ceva ... trecu 1 ora (se facea tarziu) scosese juvelnicul si mai avea inca un caras de 350 gr. , atunci mi-am zis vin si eu aici in zona .

Acum sa trecem la ON Topic Razz : Ce nada imi recomandati pe cris in special la Crap/caras , eventual babusca ?
Ma gandeam la Timar Crap/caras sau la Maros ?
Doar 1 din acestea 2 ca bugetul e cam slabut ...
Daca a prins crap a fost pur noroc(nu uita ca sunt si carasi GIGANTICI aici pe Cris la noi , poate ai incurcat speciile , credema serios sunt eu am reusit sa scot pe la vreo 1 kg unul da celalt mia rupt inaintasu de 0,14 la mal , toti i-am luat pe buchet de 8 , 9 viermi si mai bine a-ti faci o nada formata din seminte(Canepa , arpacas , porumb , dece nu si patratici mici de mamaliga etc) pe care le bagi intr-o galetusa si pui putin aditiv pe ele .
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pesti pe cris ? Empty Re: Pesti pe cris ?

Mesaj  Vali Vin Sept 16, 2011 1:57 pm

Se poate sa ai dreptate.
Dar cred ca ar fi mult mai ieftin + ca contin destule seminte majoritatea nadelor.

Dar daca as lua o punga Timar Crap/caras sau Maros si as mai adauga arpacas , viermi si eventual porumb , nu ar fi mai buna ?

Voi pescui la pluta in principal.

Inca mai astept parerile voastre

Vali

Numarul mesajelor : 109
Varsta : 26
Localizare : Oradea
Ocupatia : Scoala
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Pesti pe cris ? Empty Re: Pesti pe cris ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum