Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rotativa

3 participanți

In jos

Rotativa Empty Rotativa

Mesaj  Vali Lun Oct 03, 2011 1:33 pm

Ieri mi-am pierdut rotativa , mi s-a desprins agrafa zic eu (din moment ce am vazut ca am pierduto la lansare)
Imi fine a trecut.Culoarea ei era bronz
Mai exact : Rotativa Picture003ay
Am fost foarte multumit de ea.Am scos la mal cu ea pana acum 2 stiuci (300,800 gr) si cam 3 rateuri si 2 partide fara trasatura ,cu toate astea nici o partida nu o durat mai mult de 2 ore.
M-am gandit sa iau aceasi dar am auzit ca este pentru zilele cu soare,iar cum vine toamna iarna sa o pastrez pe asta sau sa iau alta culoare
(Sau daca cunoasteti ceva vobler sub 25 lei bun la stiuca,clean...)
Dar raspundeti la amandoua va rog.

Vali

Numarul mesajelor : 109
Varsta : 26
Localizare : Oradea
Ocupatia : Scoala
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Rotativa Empty Re: Rotativa

Mesaj  CosmYn Lun Oct 03, 2011 3:03 pm

Vali a scris:Ieri mi-am pierdut rotativa , mi s-a desprins agrafa zic eu (din moment ce am vazut ca am pierduto la lansare)
Imi fine a trecut.Culoarea ei era bronz
Mai exact : Rotativa Picture003ay
Am fost foarte multumit de ea.Am scos la mal cu ea pana acum 2 stiuci (300,800 gr) si cam 3 rateuri si 2 partide fara trasatura ,cu toate astea nici o partida nu o durat mai mult de 2 ore.
M-am gandit sa iau aceasi dar am auzit ca este pentru zilele cu soare,iar cum vine toamna iarna sa o pastrez pe asta sau sa iau alta culoare
(Sau daca cunoasteti ceva vobler sub 25 lei bun la stiuca,clean...)
Dar raspundeti la amandoua va rog.
Nare cum sa ti se desprinda agrafa Laughing Laughing Laughing , concluzia ti s-o fi rupt firu (nodu) la lansare , ati recomand nodul Palomar Laughing
P.s naluca din imagine se numeste "lingura oscilanta" rotativa se invarte in jurul unui ax.
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Rotativa Empty Re: Rotativa

Mesaj  alcatraz Lun Oct 03, 2011 6:19 pm

Vali a scris:...daca cunoasteti ceva vobler sub 25 lei bun la stiuca,clean...
Dar raspundeti la amandoua va rog.
ce vrei tu nu se poate (2 in 1). ce e bun pentru una, nu e bun pentru alta. in general la clean se da cu naluci mici si usoare (rotative 0 sau 1 sau voblere pina in 2.5 cm). la stiuca dai cu rotative nr. 3, 4 (si peste) sau voblere de 5 - 7 cm (si peste).
nu am cunostinte sa existe ceva comun fiind vorba de specii de dimensiuni si cu "gusturi" diferite..
a...la prima varianta poti lua mirlite cit palma (ceea ce nu se cheama stiuca), iar la ultima ar trebui sa prinzi cleni intre juma de metru si metru ceea ce iar mi se pare cam anapoda.
alcatraz
alcatraz

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 67
Localizare : craiova
Ocupatia : pescar in timpul liber
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Rotativa Empty Re: Rotativa

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum