Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Legislatie in ale pescuitului

+16
yulyan33
MIHNEA FLORIN
bmjean
ionut
Hanumanfish
florin s
RaduDan
mihai
Ssebastian
zsolty
szoke szabolcs
marius
Harangus Marius
Admin
Nagy Victor
Ionut Erdeli
20 participanți

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty RE:LEGISLATIE IN ALE PESCUITULUI

Mesaj  Hanumanfish Mier Iun 24, 2009 11:10 pm

EU DOREAM SA SPUN ...CAT DE MULTI OAMENI AU INTELES GRESIT..REFERITOR LA ACEST *PERMIS.RECREATIV SPORTIV*..MA INTALNESC ZILNIC CU EI SI SUNT TOTAL DERUTATI..MAJORITATEA OAMENILOR CARE NU PREA AU VENIT..SI DORESC SI EI SA MAI AIBA CEVA BANUTI IN BUZUNAR...NU M-AM REFERIT LA TINE PERSONAL...EU NICI NU AM STIUT PANA ACUM... TI-AM VAZUT POSTARILE. ABIA ACUM....CA TU AI DOAR ACEL (TICHET)PERMISUL....ESTE ALEGEREA TA SI O RESPECT..CA NU DORESTI SA APARTII DE O ANUME ASOCIATIE...ACESTE LEGI SUNT DATE DE OAMENI CULTI..CRED EU..CA NU DEGEABA SUNT EI ACOLO..EI STIU MAI BINE CE ESTE BINE..PENTRU TOATA TARA..NU ESTE VORBA NUMAI DE JUDETUL BIHOR..SA STII CA LA NIVEL DE TARA MULTI PESCARI..OAMENI*..AU FOST TOTAL DERUTATI DEZINFORMATI..APARTENENTA LA O ASOCIATIE..SAU CLUB..NU ESTE MENIREA MEA..SI NICI NU DAU NICI UN VERDICT PRIVIND ALEGEREA PERSOANEI SAU A INDIVIDULUI..CE ANUME ALEGE..LEGEA SE DA PE TOATA TARA..DAR..DUPA CUM AM VAZUT STIMATE DOMN..SI O ZIC CU RESPECT...LA NIVEL DE TARA...SUNT MAI MULTE ASOCIATII..PE JUDETE...EI INCEARCA SA ACAPAREZE PESCARII ..PRIN METODE CATOLICE SAU NU...ZIC EI CA E MANAGEMENT..*...ASA SE NUMESTE MAI NOU CAND ITI FURA DIN BUZUNAR CINEVA..BANI ..DAR EXISTA SI MANAGEMENT..DEFECTUOS..CUM SPUNEA CINEVA*..SI OAMENI INCAPABILI..MA REFER LA..DACA CERI CEVA BANI* DAI LA OM CE CERE..*LOC..CONDITII..POPULARI..INTRUNIRI..SANSA DE A SE INFORMA CORECT..PRIVIND ORI CE ACTIVITATE..MULTI IMI SPUN ..CHIAR AZI..DE LA O ALTA ASOCIATIE..ERAU PE BALTA LES..BIHOR..ERAM IN CONTROL CU SECRETARUL JANDARMERIA..SI INSPECTORUL PISCICOL..OAMENII AU SPUS-O CU GURA LOR CA LOR LI S-A SPUS CA AU VOIE SA PESCUIASCA ACOLO..SI PE CELELALTE BALTI..AU FOST AGITATI CA AU FOST PACALITI...SI DE CIUDA ACESTI DOI PESCARI S-AU DUS LA CEFA LA BALTA CU PLATA..50 RON/PERS..NU EI SUNT SINGURII CARE AU PATITO...OAMENII SUNT REVOLTATI..AJVPS NU ESTE DE VINA CA UNII PESCARI NU SUNT INFORMATI CORECT..SAU AU INTELES EI CEVA GRESIT..EU ACESTOR OAMENI TRANSMIT CEVA...SI ANUME...*FIECARE PESCAR ARE BULETIN..ESTE VACCINAT...*MOTTO*DACA ESTE INTUNERIC..SI VREI SA VEZI APRINDE BECU...IN CAZ CA ESTI BATMAN*..IMI CER SCUZE..(ACESTE RANDURI NU-TI SUNT ADRESATE TIE SPECIAL)


Ultima editare efectuata de catre Hanumanfish in Joi Iun 25, 2009 7:07 am, editata de 1 ori
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Iun 24, 2009 11:20 pm

Imi cer scuze daca m-am simtit vizat si nu a fost cazul, dar eu nu ma refer la nici o asociatie anume, m-am referit doar la cazul de fata, cand dan33 incearca din nu stiu ce motive sa dezinformeze in mod voit pescarii care frecventeaza acest forum. Nu e frumos ceea ce face! Cat despre "tichetul" respectiv, am decis sa nu ma inscriu intr-o asociatie nu din lipsa de bani, nici din ura contra vre-unei, ci mai mult ca si un protest fata de activitatile lor! Atata timp cat asociatiile nu vor intelege ca functioneaza pentru si pe banii pescarilor voi continua sa nu ma asociez! Totusi, la noi in Bihor am observat o anumita imbunatatire cel putin la AJVPS si sunt sigur ca aceasta imbunatatire va continua cu conditia ca oamenii ca dan33 sa isi vada de treburile lor si sa nu uite de ce si cu ce scop sunt acolo!
PS: dan33 - nimic personal, dar ceea ce faci .... Evil or Very Mad

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  zsolty Joi Iun 25, 2009 11:43 am

sa sti ca din banii dati pe permisul de ajvps(140ron) se fac multe lucruri cu rezultat!!!!!!
se fac populari se face paza si multe altele!!!!!
dar cu banii ce ai dat tu pe tichet (30ron) cred ca poti sa-ti inchipui cate face statul pt tine!!!!(populeaza cu clean crisul negru) Smile Smile
sau la alte asociatii fantoma dai 70-80 ron si ce fac??????
isi baga bani in buzunar si atat esti membru!!!!!!
atata timp cat o sa functioneze ajvps eu tot la ei o sa-mi achit permisul pt ca stiu unde ajung banii

doamne feri sa se ajunga ca la unguri ca si acum 15--20 ani cand a fost o faza ca la noi si dupa ce nu a mai fost peste pescarii erau aruncati de catre stat in stanga si in dreapta!!!!abia acum de cativa ani sia revenit pescuitul pe la ei(surse sigure)
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ionut Erdeli Joi Iun 25, 2009 1:23 pm

@zsolty
eu nu spun sa nu se inscrie cineva la AJVPS! Fiecare face ce vrea!
Ideea este ca ti se pare normal ca dan33, care stim cu totii cine este la AJVPS sa dezinformeze cu buna stiinta masele de pescari? Aici este problema! Evil or Very Mad
Cat despre populari si asa mai departe, intr-adevar au fost facute, dar pe baltile private si in zonele cu pastrav, ape care pentru mine nu au nici o importanta din punct de vedere al pescuitului! Nu spun ca nu sunt importante, sunt, dar nu pentru mine!
Atunci te intreb eu de ce sa platesc 140 de RON ca unul sau altul sa aiba peste in balta? Din cate am vazut tu esti pescar de competitie, si e bine! Pentru tine e convenabil sa platesti la ei, dar repet, pentru mine nu!
A nu se intelege ca am ceva cu asociatia, doar ca pe mine nu ma reprezinta!
Cu respect pescardeclean

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty RE:LEGISLATIE IN ALE PESCUITULUI

Mesaj  Hanumanfish Joi Iun 25, 2009 4:44 pm

DOMNILOR DATI-MI VOIE SA VA SPUN CEVA..IN ORADEA ..SI IN JUDETUL BIHOR SUNT 12 OOO DE PESCARI..si inca 2000...chiar 3000 care nu au permis..unii se duc la balti private..altii nu au venit sau nu doresc sa aiba permis...sunt comozi..* o randunica nu face vara*si nici doua*...parerea unui singur pescar..sau chiar a 100 de pescari nu este si nu va fii in asa masura ca sa fie bine pentru toti..pentru cei 10000 de pescari..si aceasta armata de pescari sunt numai in judetul Bihor..sa nu vorbesc de judetele din Romania...normal si firesc fiecare alege varianta pe care o simpatizeaza..indiferent din care filiala sau asociatie face parte..aici mai degraba ar trebui sa vorbim despre pescari si pescuit ..nu despre asociatii..si persoane.SIGUR accept si pespect parerea fiecaruia..de pe acest forum si nu numai..respect si pescarul de pe ape.....indiferent de calitatea sau arzenalul lui ..cum spunea* zsolty.*..in Ungaria ..asa a fost ca la noi...pana la urma >MOHOSZ>ca si la noi AGVPS.a preluat toate apele sa mai poata salva ..sa stiti ca au avut motivatie morala..nu finaciara..sa salveze..natura..au ajuns in situatii ca efectivele de pasari..din iazuri..lacuri..si ferme..rauri naturale..sa ajunga in situatie critica..aceste animale pasari..pesti..copaci...au o legatura stransa si echilibrata..daca intervine omul..si strica ..greu se regenereaza...pe domnul *zsolty*..il respect nu numai pentru rezultatele lui in competitiile de pescuit..il cunosc ca si om..si am o parere buna despre el..il cunosc decand era baiat mic..azi este un pescari sportiv ..pretios...vorbesc de la sine rezultatele lui...personale..sau in echipa....doream sa subliniezi..faptul ca a pescuit pe toate raurile posibile si balti din tara..si judetul nostru..daca el nu stie unde ce sa populat..(doar braconierii mai stiu)..atunci nimeni..parerea lui conteaza cand este vorba de pescuit..ca unii nu accepta e una..si este dreptul constitutional..sa nu accepte o idee..sau o parere..
DOMNILOR PESCARI.COLEGI DE BOALA DE PESCUIT..HAI SA NU MAI VORBIM DECAT DESPRE..PESCUIT..VA DORESC SANATATE..LUMINA IN SUFLET..SI PUTERE SA IESITI LA PESCUIT MAI DES..CU RESPECT SMERIT ..
HANUMANFISH
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  zsolty Joi Iun 25, 2009 10:59 pm

daca pescarii ar respecta un pic pestele ar fi si in cris si in canale mult mai mult peste!!!!
socoteste ca din astia vreo 12000 din judet jumate duce acasa min 2-3 kile de peste sub dimensiune!!!
deci rezulta ca se "cara" cateva TONE!!!!! de peste acasa.asa ca problema e cu pescarul nu cu ajvps-ul!!!!!
si din pacate multi nu se gandesc la ziua de maine ci sa duca cat mai mult acasa sa arate ce bun pescar e!!!!
cand eram mai mic si eu faceam la fel!!!dar aveam alta mentalitate
pe ann ce trece tot mai putin peste este in apele noastre si eu de aia de cele mai multe ori elibeez tot!!!!!
rar este cand duc peste acasa!!!
sa speram ca o sa fie mai bine si ca pesacarii sa-si dea seama ca nu strica sa mai arunce din pesti sau macar pestii sub dimensiune inapoi.
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  ionut Vin Iun 26, 2009 9:54 am

Sunt foarte multi "pescari" care retin sub dimensiune. Am vazut miercuri la pod la primarie pe "unu" care retinerea scobar mic Evil or Very Mad
Controlatii si la juvelnic, domnilor controlori.... veti avea surprize mari.....
Pacat ca unii sunt asa de "fomisti" sau daca nu sunt, vor doar sa se laude cu cati pesti au prins ei.....lasa-ti pesti subdimensionati sa creasca, dati-le drumul "domnilor pescari" daca-i prindeti, altfel in cativa ani vom prinde numai obleti sau poate nici pe astia!!!!!!!!!!!!!!!
Fire zbuciumate sa aveti!!!!!!!!!!

ionut

Numarul mesajelor : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : economist
Data de inscriere : 03/02/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Admin Vin Iun 26, 2009 1:22 pm

Inca o greseala ce o fac pescarii este ca retin si adevaratele exemplare........adevaratii reproducatori....
De exemplu crapul de 10 kg are cam 3-4 kg de icre.........milioane de crapusori Very Happy
In general pe apele noastre se duce tot acasa de la icra la recorduri.In sistemul asta nu vad mai mult de 5 ani peste prin apele noastre.
Imi cer scuze de off-topic gentleman
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ionut Erdeli Vin Iun 26, 2009 3:58 pm

Domnule dan33, imi cer scuze daca nu m-am facut inca inteles si de catre dumneavoastra. Nu stiu ce ape aveti dumneavoastra arondate, ce balti sau lacuri, nici nu ma intereseaza, eu nepescuind decat pe rauri, dar va rog frumos sa cititi urmatoarele legi si hotarari de guvern si apoi mai discutam despre legislatie:
1. - HG nr 1016/2008 hotarare privind cuantumul taxelor de licentiere si autorizare in pescuit si acvacultura
2. - Ordin nr. 753/2008 privind conditiile de practicare a pescuitului recreativ/sportiv in bazinele piscicole naturale
3. - ORDONANTA DE URGENTA nr. 23 din 5 martie 2008 privind pescuitul si acvacultura
4. - Ordin nr. 342/2008 privind dimensiunile minime individuale ale resurselor acvatice vii din domeniul public al statului, pe specii, care pot fi capturate din mediul acvatic

In baza acestor legi, hotarari, si asa mai departe se practica pescuitul in ROMANIA!
Eu stiu la ce va referiti dumneavoastra cand vorbiti de obligativitatea asocierii, dar daca veti intra pe situl ANPA http://www.anpa.ro/ veti vedea ca obligativitatea tine de un proiect de lege care s-ar putea sa se adopte sau nu!
Sper sa fie pentru ultima data cand mai avem discutii in contradictoriu!
Daca doriti putem continua polemicile pe privat!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ionut Erdeli Vin Iun 26, 2009 4:07 pm

@dan33
Ca sa fac eu primul pas spre impacare si clarificarea situatiilor, propun sa ne intalnim la o bere, un vin, un cognac ce doriti dumneavoastra undeva pe o terasa, venim cu legile scoase la imprimanta si discutam prieteneste! Si ca sa vedeti ca nu am nimic cu AJVPS-ul promit sa ma inscriu si eu de la anul! E bine? Asta ca sa ingropam securea razboiului!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ionut Erdeli Vin Iun 26, 2009 5:50 pm

Aveti dreptate, dar totusi, discutam despre legile in vigoare, fara a comenta daca sunt bune sau nu!
Intr-adevar, faptul ca ANPA elibereaza permise de pescuit fara obligatia ca pescarul sa faca parte dintr-o asociatie este o lege indoielnica si care va duce in final la disparitia pestilor din apele noastre! Cu toate acestea, legea-i lege nu-i tocmeala fie ca ne place sau nu!
Si inca o treaba, asocierea este facultativa si nu interzisa! cine doreste poate sa se asocieze la diferite asociatii de pescuit!
Domnule dan33, ce ziceti incheiem aici discutia?

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Admin Vin Iun 26, 2009 6:07 pm

@pescardeclean din anumite informatii am aflat ca apele publice din judetul nostru sunt arondate celor 3 asociatii.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ssebastian Vin Iun 26, 2009 7:26 pm

zsolty a scris:sa sti ca din banii dati pe permisul de ajvps(140ron) se fac multe lucruri cu rezultat!!!!!!
se fac populari se face paza si multe altele!!!!!
dar cu banii ce ai dat tu pe tichet (30ron) cred ca poti sa-ti inchipui cate face statul pt tine!!!!(populeaza cu clean crisul negru) Smile Smile
sau la alte asociatii fantoma dai 70-80 ron si ce fac??????
isi baga bani in buzunar si atat esti membru!!!!!!
atata timp cat o sa functioneze ajvps eu tot la ei o sa-mi achit permisul pt ca stiu unde ajung banii

doamne feri sa se ajunga ca la unguri ca si acum 15--20 ani cand a fost o faza ca la noi si dupa ce nu a mai fost peste pescarii erau aruncati de catre stat in stanga si in dreapta!!!!abia acum de cativa ani sia revenit pescuitul pe la ei(surse sigure)

de acord cu zsolty...cred ca este singura 'filiala" din tara care face treaba buna....vezi cluj....zalau....de ce crezi ca vin clujeni la noi la baraje....ei nu mai au unde pescui....la fel in timisoara....norocosi mai sint cei pe unde curge muresul ...inca muresul are peste...pina cind?...nu se stie...
deci....JOS PALARIA PT AJVPS ORADEA......eu din 1988 is inscris la ei...cu pauza de un an ....eu cred ca avem totusi noroc ca sint asa oameni la "filiala" noastra care chiar ii intereseaza pestele si pescarii , nu doar banii....deci... cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  zsolty Vin Iun 26, 2009 11:02 pm

pe la concursuri mai discut cu baietii din tara despre filiale si itzi zic ca e vai si amar in majoritatea zonelor!!!!!!
cand le zic de a noastra zic ca mint si ca n u e adevarat ce zic Smile nu le vine sa creada!!
peste tot numa se incaseaza dar nu fac nimic pt pescari!!!!!!
iar muresul e si el varza.
nu de mult am vb cu un prieten care mi-a zis ca s-a tinut faza pe judet pe mures si ca "atata"peste s-a prins de nu au stiut cu ce sa cantareasca(era duminica si erau inchise toate bijuteriile nu au avut cantar care merge din gram in gram)
asa ca sa ne bucurum si sa avem grija de ce avem!!!!!!
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty re:Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ssebastian Sam Iun 27, 2009 8:22 am

@zsolty.....asta cu bijuteria a fost buna.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing da stiu ca asa este...cred ca noi sintem norocosi ...dar daca nu ajutam si pestele sa se reproduca si ducem acasa cu kilele pestele atunci vom ajunge ca ei...tine de mentalitatea noastra sa/si sa schimbam ceva...adica sa facem din pescuit o relaxare nu un motiv sa ne umplem burtile....
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty RE:LEGISLATIE IN ALE PESCUITULUI

Mesaj  Hanumanfish Sam Iun 27, 2009 1:13 pm

va salut domnilor...zsolty* ssebastian * pescardeclean*.nagy victor.*crsiti*admin*..bmjean*.tudor octavian*si multi altii....sa ma scuze acei domni pe care nu-i trec aici..ar trebui sa scriu mult si bine ..iata ca a venit ziua cand oameni..pescari..unii mai incepatori dar cu suflet si caracter ..altii mai avansati privind un stil de pescuit sau mai multe stiluri..aici pe acest forum, ati dat dovada ce valoare aveti...*imi pare bine ca va cunosc..dati dovada de morala..si caracter..din nou denota valoarea dvs..model* pentru alti doritori sa practice pescuitul sportiv..ca aveti pareri diferite despre unele legi*..asa este bine si corect..asa evoluam..sa ascultam, si sa vedem si parerea celuilalt..domnilor va felicit din nou..sunteti deja o *unitate*.[color=black]si mai ales *ORADENI*..totusi jos cu palaria in fata dvs..si sa nu uitam de moderatorii nostri.*..*[color=red]admin*.cristi* nagy victor*..si altii..sper ca intro zi..sa participe si zsolty la o iesire de spinning ..sa stiti ca nu sta rau la spinning..asa ca hai sa-l invitam ..*GENTLEMEN CLUB*..si pe tudor octavian..daca nu ne refuza...adevarata bijuterie.. este si sunt membri acestui forum.o zicala veche*..OMUL SFINTESTE LOCUL..*
PS:DOMNILOR de la spininng am o idee..cine este de acord..sa votam...*sa luam parte la un pescuit noi toti. la.stilul..*stationar*.. cine este de acord va rog sa anuntati dorinta dvs,...HANUMANFISH
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  bmjean Sam Iun 27, 2009 2:35 pm

@HANUMANFISH FELICITARI!!! gentleman
Dupa atatea discutii aici pe topic (eu inca nu m-am bagat Laughing si e mai bine asa), dl HANUMANFISH are cea mai buna idee...sa ne "confruntam" pe apa, la un "stationar"...BRAVO! pescar
Eu as propune un topic in acest sens, la rubrica STATIONAR (gen Spinning), inceput de dl HANUMANFISH, dansul fiind cu ideea!

Sa respectam legile in vigoare, dar si in spiritul comunitatii noastre de pescari bihoreni!
Pentru apele noastre mai curate si pentru viitorul pestilor nostri (mai multi si mai mari)!
peste crap somn
bmjean
bmjean

Numarul mesajelor : 182
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar sportiv
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  zsolty Sam Iun 27, 2009 2:46 pm

hanumanfish Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
mai situ pescui si la spinning candva umblam mult si la avat si la clean si la stiuca dar ultimlele iesiri au fost sub orice critica si credema asa m-am scarbit Crying or Very sad Crying or Very sad
acolo ii batzul de spinnig langa restul pregatita de atac!!!! dar poate ma duci tu la un "tuti hej" si poate atunci oscot din dulap Smile
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Harangus Marius Sam Iun 27, 2009 3:00 pm

minunata ideea!particip si eu cheers pescar
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty re:Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ssebastian Sam Iun 27, 2009 9:54 pm

mnoah..normal ca ma bag si eu...facem si un stationar... cheers cheers cheers cheers cheers pescar
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Nagy Victor Sam Iun 27, 2009 10:30 pm

PREZENT gentleman gentleman
2 persoane pescar pescar
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  zsolty Dum Iun 28, 2009 11:12 am

pescar pescar pescar pescar pescar pescar
da toti aveti pescaru asta mic si nenorocit!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
pescuit
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  MIHNEA FLORIN Dum Iun 28, 2009 6:21 pm

@ADMIN
...si moderatori ....OFF TOPIC!!!
Asa se schimba subiectul pe un topic ce VA DOARE>? Deci domnii care sustin ca au arondate ape publice de ANPA ,de la toate asoc. din judet ,Va rog sa le postati aici cu doc. ! ~ Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Iun 29, 2009 3:29 pm

Imi cer public scuze fata de dan33, avea partial dreptate cu apele arondate catre asociatii! Am discutat du Mihai Voda revin cu detalii despre zonele arondate catre asociatii!
@ dan33
Sper sa imi acceptati scuzele! Nimic personal, mea culpa! Embarassed

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty re:Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Ssebastian Lun Iun 29, 2009 4:58 pm

@pescardeclean...merci anticipat pt apele arondate asociatiilor.... gentleman
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Legislatie in ale pescuitului - Pagina 4 Empty Re: Legislatie in ale pescuitului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum