Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Provocare

4 participanți

In jos

Provocare Empty Provocare

Mesaj  acusticianul Dum Feb 26, 2012 12:06 pm

Stiu ca poate fi considerat clieseu ceea ce voi spune in continuare insa mi-ar face placere sa citesc comentariile voastre.
Ultimele iesiri pe Crisul Repede mi-au lasat un gust amar, in sensul ca am avut cel mult doua-trei atacuri in cele 7-8 partide. Cu siguranta mai am multe de invatat despre abordarea unui loc, despre ce naluca sa folosesc, cum s-o folosesc, cat despre perioada din zi propice pentru cele cateva specii de rapitori de pe Cris. Mi se pare mie sau suntem extrem de naivi achizitionand echipament de sute, mii de euro chiar, fara sa ne putem bucura din plin de capturi mai dese (nu neaparat si mari). Banuiesc ca cititi frustrarea din randurile mele, dar mi-ar placea sa-mi impartasiti locuri, echipament, naluci si bineinteles pesti prinsi in aceasta perioada de toamna-iarna.

acusticianul

Numarul mesajelor : 19
Localizare : ORADEA
Ocupatia : reprezentant vanzari
Data de inscriere : 08/03/2011

Sus In jos

Provocare Empty Re: Provocare

Mesaj  Nagy Victor Dum Feb 26, 2012 7:00 pm

te salut
in curind acest forum se inchide
asa ca-ti propun sa te inregistrezi pe cel nou

www.pescuitbihor.ro/forum/

aici poti sa deschizi acest subiect si-l putem discuta cu ceilalti membri
esti binevenit gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Provocare Empty Re: Provocare

Mesaj  Adriann Lun Feb 27, 2012 9:51 am

Acusticianul
Din pacate ,ai perfecta dreptate.De locuri de pescuit si pesti se poate discuta dar intr-un context foarte limitat.Cand azi toamna traistau cleni sub dimensiunea legala,stiuci micute,bibani cat un deget,de unde naiba sa mai fie peste pe cris?Daca se cara tot acasa si nu se pune nimic in loc,asta e rezultatul pescarilor care si-au facut-o cu mana lor.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Provocare Empty idem

Mesaj  SmYLe Mar Feb 28, 2012 6:21 pm

da.. pesti cam micuti...
pe 23 feb dim am iesit 2 ore max sa dau 1 pic la spinning.. ce pot sa zic gheata sa mai topic am mers in zona pod Sovata - si baraj
3 bebelusi prinsi Smile " 1 avat, 2 bibanei " C&R
pt mine a fost bine.. Smile

desi era mai placut sa fi fost mult mai multi si ceva mai maricel. si o bucata pentru gustare
SmYLe
SmYLe

Numarul mesajelor : 29
Varsta : 33
Localizare : Oradea
Ocupatia : Frizer
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Provocare Empty Re: Provocare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum