Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pierdut

5 participanți

In jos

Pierdut Empty Pierdut

Mesaj  miki Mier Iul 22, 2009 8:58 am

Crying or Very sad mi-a disparut sau am pierdut sau.....habar n-am ce s-a intamplat....

lanseta Centurion Range-Centurion spinning - GIPO, 2.40m, 2 segmenti, act. 10-40g, maner pluta(pe maner sunt notate dimensiunile de la prima iesire de spinning - cu marker negru) cu mulineta cu tot.

Mulineta Majestic EG FD 30 - GIPO - 9+1 rulm, tambur aluminiu
Pierdut Mulineta1
Pierdut Mulineta

mersi de informatii....daca le vedeti ....,
miki.


Ultima editare efectuata de catre miki in Vin Iul 24, 2009 11:23 am, editata de 2 ori
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  Admin Mier Iul 22, 2009 9:05 am

Da cum naiba sa intamplat la iesirea spinning ai semanato? Suspect
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  miki Mier Iul 22, 2009 9:43 am

la prima iesire...sigur nu
la a doua am pescuit cu alt bat....deci nu prea cred ca acolo
o aveam tot timpul in portbagajul masinii...poate s-a evaporat de la caldura sau a ajutat-o cineva sa faca picioruse....desi....am alarma pe masina, inchidere centralizata...etc. si nu a fost niciodata fortata si nici nu-mi lipseste nimic altceva din masina....de aia nu inteleg nici eu ce spuma marii s-a intamplat cu ea...

habar n-am...sincer

incet/incet incerc sa ma impac cu ideea ca nu o mai am insa nu ma pot impaca cu faptul ca nu stiu cum si de ce nu o mai am......

mai am un bat de 5 lei telescopic de 2.10 cu spitul rupt si lipit cu super-glue, cu o mulineta din plastic...si o folosesc pe asta acum...ce sa fac....

am pus si eu anuntul in caz ca o vedeti pe undeva...s-o salutati din partea mea Neutral si s-o intrebati unde dreq s-a dus si cum...si poate stie ceva si de Elodia sau....o fi luat-o chiar Elodia..??? - pentru mine ramane un mister.

nu cred ca a luat-o nimeni de la noi.....in nici un caz....ipoteza asta cade din oficiu...mai repede am lasat-o eu pe undeva ca am experienta la uitatul sculelor pe malul apei....ce sa fac daca-s tolomac......de acum incolo imi leg totul de mine si o sa apar la pescuit ceva gen "Rambo" numai ca in loc de mitraliere si cartuse voi avea legat pe tot corpul ancore, truse de pescuit , lanseta, etc....sa nu le mai pierd...sau m-am gandit sa-mi cumpar minuni din alea ce piuie cand fluieri si sa le lipesc de trusa, lanseta, poate una de cap...etc.


Elodia o fi............


Ultima editare efectuata de catre miki in Mier Iul 22, 2009 9:54 am, editata de 1 ori
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  Admin Mier Iul 22, 2009 9:47 am

MA gandesc ca dintre noi nu are nimeni mana lunga Neutral
Dar cel mai probabil pescardeclean a fost Twisted Evil
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pierdut Empty RE: PIERDUT

Mesaj  Ssebastian Mier Iul 22, 2009 12:50 pm

daca la a doua iesire nu ai folosit-o...atunci poate ai lasat-o undeva la bloc in parcare....cind ai venit spre locul de pescuit...era in masina cind ai ajuns la pescuit?...imi pare rau de pierderea ta....
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  miki Mier Iul 22, 2009 1:20 pm

habar n-am...da-o ........, o sa pun bani la pusculita si-mi iau alta...

ce-mi recomandati?
lanseta+mulineta......
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Pierdut Empty re: pierdut

Mesaj  Ssebastian Mier Iul 22, 2009 4:45 pm

io am un maver de 1,95....si mulineta okuma cred dar nu mai stiu de care...a aparut anul trecut....batul il am de 5 ani ii super...du-te pina la feri(csife) sa vezi ce are...vb cu el poate iti da si in 2 3 rate...sau daca il stii pe istvan de la fanatic ..vezi ce bete are fiecare....cu 3,5 mil iti iei scule bune ,chiar foarte bune...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  Nagy Victor Mier Iul 22, 2009 11:24 pm

Imi pare rau ca nu-ti gasesti lanseta si mulineta , nu mai tii minte , cind am pus lada in portbagaj mai era ? nu a ramas pe undeva inainte de intilnire ?ai mai folosit-o intre cele 2 intilniri ? din pacate eu stau prost cu memoria , nici nu mai stiu ce ai avut in portbagaj , stiu ca era butoiasul si lada , in rest pauza.... Shocked scratch , sincer imi pare rau , stiu cum e cind nu mai ai ceva la ce ai tinut ! ar fi bine sa le recuperezi , dar... scratch
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  miki Joi Iul 23, 2009 8:38 am

@ssebi
mersi de recomandare, o sa incerc sa-mi iau alte scule...in rate sau mai ieftine daca nu se poate altcumva....oricum mai am batul ala miraculos cu spitul lipit cu superglue....dar care tine la ce pesti prind eu....o sa-l folosesc pana crapa.......

@victor
crede-ma ca eu stau cel mai prost cu memoria...chiar nu mai stiu nimic...nu am folosit-o decat la prima intalnire, la a doua am folosit un dam telescopic pentru ca avea fir subtire(bun la clean), apoi am mai fost o data cu juniorul pe canale la caras dar nici n-am folosit-o nici nu stiu daca o mai aveam....habar n-am.
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  Ssebastian Mier Aug 26, 2009 4:29 pm

@miki...din partea lui Duma..a facut topic nou pt acest mesaj..cred ca ar trebui sa-l punem la poct mai ales ca prinde somni unul dupa altul.... imi pare rau pt pierderea ta

Mesaj cristian duma Ieri la 11:56 pm
iti spun sincer poate te ajuta la ceva. si eu am trecut prin ce treci tu o data si tare mi-a parut rau dar cineva mi-a spus cateva cuvinte tare adevarate, am remarcat eu mai tarziu si anume '' nimic nu e intamplator in viata cineva acolo sus are grija de toate'' . acuma eu te sfatuiesc sa te impaci cu ideea si sa fi mai atent pe viitor ca nimic nnu tine o vesnicie si un sut in fund e un pas inainte. Poate urmatorul batz va fi mult mai productiv.
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  miki Joi Aug 27, 2009 8:43 am

e ok acum....am de toate...numa sanatosi sa fim...
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Pierdut Empty pierdut

Mesaj  alex_24ARN Vin Aug 28, 2009 1:27 pm

acum o luna si ceva doua am vandut lanseta mea veche cu 100 lei cu mulineta cu tot! lanseta 2.10 cu maner scurt si o mulineta de la Jakson!primul meu bat de spinning!daca stiam ìl mai tineam...dar na daka as sti makar cu o zi in fata ...as pune la loto...chiar i-mi pare rau de pierderea ta...dar daka il vad te anunt...te sun!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Pierdut Empty Re: Pierdut

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum