Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Discutii despre C & R !

+19
Vali
MeHigh
colaps
Sziszi
tIbI_iosIA
pesccar
ESOX LUCIUS
razvan10
Adriann
Nitu V
mariusw
alex_24ARN
Musti
davidco_m
Hanumanfish
Ssebastian
Harangus Marius
Ionut Erdeli
Nagy Victor
23 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Discutii despre C & R ! - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre C & R !

Mesaj  Musti Joi Dec 22, 2011 5:33 pm

Hanumanfish a scris:...Ce ai spune ? Very Happy
Craciun fericit ! Ce sa-i spun? Mai stii ca n-am si prins o data pestisorul ala de aur si i-oi fi dat drumul fara sa-l intreb nimic?... Laughing

Pe Boby nu cred ca am de ce sa-l depasesc. Nimeni nu concureaza cu nimeni. Sunt absolut non-combat, iti aduci aminte? Nu sunt capabil sa inteleg ce e aia competitie cand vorbim despre pescuit. Din pacate mult prea multi vor mereu sa se masoare...
Daca e asa cum spui, pe Boby pot doar sa-l respect. gentleman

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Discutii despre C & R ! - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre C & R !

Mesaj  Hanumanfish Joi Dec 22, 2011 7:54 pm

Musti a scris:
Hanumanfish a scris:...Ce ai spune ? Very Happy
Craciun fericit ! Ce sa-i spun? Mai stii ca n-am si prins o data pestisorul ala de aur si i-oi fi dat drumul fara sa-l intreb nimic?... Laughing

Pe Boby nu cred ca am de ce sa-l depasesc. Nimeni nu concureaza cu nimeni. Sunt absolut non-combat, iti aduci aminte? Nu sunt capabil sa inteleg ce e aia competitie cand vorbim despre pescuit. Din pacate mult prea multi vor mereu sa se masoare...
Daca e asa cum spui, pe Boby pot doar sa-l respect. gentleman

Musti
Despre tine stiu ca iti este drag pestele ,odata te filam de la distanta cu un binoclu comandat de pe Cabelas ( performant,care face si poze si filmeaza) Ma duceam pe podul de la Cheresig si te-am vazut ( pe atunci nu stiam cine esti) si vad un muscar care are dril lung ,dupa care elibereaza pestele ( Hopa hopa il atentionam pe regretatul Marius Mester ) Da sa vad ,da sa vad ,il rugam frumos, ai grija nu umbla la Zum ...Se uita el mult si zimbea,cuvintele lui " Altul ,ii da drumul ,lasama asta-i dea tau muscar nebun " Il intrebam mergem la el ? " Nare rost ,astai nebun ca si barbosul ala roscat "( Boby ) .Eu eram incepator in muscarit in acea perioada ,dupa 6 ani aproape 7 ani mai am ce invata . Cu a te masura cu cineva ai dreptate " Un Samurai nu se masoara "Omul cu principii nu se masoara "( romaneste )

Respectul Boby nu la impus prin nici o forma,decit prin felul de a fi ,pentru acest fel de a fi a lui il respect ...( a prins un Clean de aprox 4 kg si la eliberat fara sa-i faca o poza ) Si sa nu uiti ,daca filosofezi pe ideea ca te lasi de pescuit ,ce va spune "pestisorul de aur " ?

santa Craciun fericit !
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum