Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

+25
yulyan33
Tibi-CPO
crisulnegru
Chelu
Istyfishmaster
MIHNEA FLORIN
Adriann
nagy cristian
marvin
mariusw
Musti
zsolty
Harangus Marius
Nagy Victor
Admin
marius
davidco_m
Tursiops_truncatus
mihai
alex_24ARN
Nitu V
Hanumanfish
Ssebastian
Fishmanhocket
Ionut Erdeli
29 participanți

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Solutii privind imbunatatirea pescuitului in bihor

Mesaj  Hanumanfish Vin Ian 22, 2010 8:45 am

tursiops ....baga solutii nu prostii !fi mai smecher ,curata si tu malurile Crisului nostru frumos si poate poate te voi crede ! ai topic special noi pescarii bihoreni vrem maluri curate cu copaci,nu degeaba primiti bani de la noi populatia ! vreau sa vad macar o poza unde aduni flacoane,mizerii,si altele.vezi ca la noi la CPO si sefii nostri iau parte la cules de flacoane ! presedintele,vicepresedintele,secretarul si bineinteles angajatii ,noi nu vorbim precum delfinii cu ultrasunete*noi toti am facut ceva in ultimii 7 ani.asa ca trage tare frumosule delfin si da-mi ceva filmare sau poza unde culegi flacoane si mizerie ! zeul HANUMAN . geek Laughing
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  mihai Vin Ian 22, 2010 10:47 am

Nu vreau sa jignesc pe nimeni , dar asociatia asta ajvps nu are nimeni voie sa o critice sau sa o vb de rau ? ... nu cred ca e corect mai ales ca acei pescari care au criticat au avut mare dreptate
Nu stiu ce sa zic probabil adevarul supara, iar Admin daca ai facut un forum public trebuia sa te gandesti ca lumea o sa vb si alceva decat ce iti place tie si ca cearta si polemica e mancarea romanului, asta nu o sa poti opri, poate nu ai observat dar din orice discutie iese cearta pentru ca multi sunt nemultumiti de ajvps care nu cred ca sunt asa de sfinti cum ii tineti

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Solutii pentru imbunatatirea conditiilor de pescuit inBihor

Mesaj  Tibi-CPO Vin Ian 22, 2010 4:37 pm

Mihai,eu nu cred că cineva se supără pentru că a fost criticat AJVPS.Problema este alta:oare rezolvăm ceva cu aceste critici sau ar trebui să ne gândim la nişte soluţii viabile.Sincer să fiu,câteodată mă simt depăşit de anumite probleme,trebuie împăcaţi 4500 de oameni,din care nu găsesc 5 cu idei la fel.La ora asta singurul ţel comun al tuturor(cu foarte mici excepţii)este să mute peştii din lac în tigaie.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Adriann Vin Ian 22, 2010 4:41 pm

Probail daca s-ar popula mai intens pe balti,pe cris,pe canale,pescarii nu ar fii asa revoltati.E o parere.Si problemele intre asociatiile de pescuit se sparg in cap la pescari ,indiferent de aparteneta lui.Cat timp sunt banii la mijloc ar fii in stare sa se sfasie intre ele.Exemplul cel mai bun e ca pe cris de cativa ani nu s-a mai populat nimic!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Solutii pentru imbunatatirea conditiilor de pescuit inBihor

Mesaj  Tibi-CPO Vin Ian 22, 2010 5:05 pm

Nu mă bag în treaba celorlalte asociaţii,noi nu am mai populat pe CRIŞ(zona Oradea) din 2008,când în urma unei decizii am pierdut,pe moment,dreptul de pescuit pe această zonă.În urma unui proces acest drept a fost recâştigat,însă Crişul a devenit apa tuturor şi a nimănui.De atunci populăm exclusiv apele AJVPS,cu excepţia barajului Ţeţchea(unde a fost introdus păstrăv) şi a unor porţiuni din Crişul Negru .De altfel oricât am popula tot nu va ajunge până ne furăm singuri căciula.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Adriann Vin Ian 22, 2010 5:06 pm

Cu ce s-a populat in 2008?
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ssebastian Vin Ian 22, 2010 5:08 pm

caras si crap...au dat la tv
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Solutii privind imbunatatirea pescuitului in bihor

Mesaj  Hanumanfish Vin Ian 22, 2010 7:18 pm

@ ssebi mersi ca ai scris .....
.adaug crap 1200 gr-3000gr ( cate 10 buc de 4 kg la fiecare tura ) caras intensiv,platica(250 kg ) zona pod pontoane,amonte pod Decebal,amonte pod Nuiele.unde sa stiti ca ne-au ajutat membri comitetului CPO la carat ! in frunte cu presedintele si vicepresedintele CPO CARORA nu le pica ghilu sa ne ajute !!! de laudat mai rar gasesti sefi* care dau o mana de ajutor !!! ( multumita CPO ORADEA cheers )
Exact nu stiu CATE TONE ..poate ne ajuta TIBI CPO gentleman
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ssebastian Vin Ian 22, 2010 8:42 pm

Tursiops_truncatus a scris:definule
De la Hanumanfish Catre Tursiops_truncatus, Ieri la 8:35 pm
tare smecher esti ...eu vorbesc 6 limbi incurc predicatul cu dezacordul...as dori mult sa facem un duel mental chiar un test iq daca vrei si cultura generala tot ce vrei .dupa care iti dau predicat si dezacord !!!


Vai!!!!!!!!!Inteligenta rara!!!!!Si eu vorbesc 7 limbi…ma crezi?Duel mental?Vai!!!!!!!!Vom concura sa vedem care localizeaza cei mai multi pescari care braconeaza cu setca?Sau pe cei care miciuiesc?Incredibil….ma uimesti…….imi dai si lectii despre gramatica limbii romane?
Mai,tot e bine ca te-ai simtit.Erai de apreciat daca nu-mi trimiteai mesaj privat,ci postai asta pe forum…dar am postat eu.Si stai linistit,nu trebuie sa-mi multumesti..Cu respect,DEFINUL!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
....@hanuman...@tursiops truncatus...ma scuzati ca ma bag intre voi...dar si eu vb 5 limbi ...romana...ungara...italiana ..engleza
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  zsolty Vin Ian 22, 2010 8:42 pm

4 numa
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ssebastian Vin Ian 22, 2010 8:43 pm

zsolty a scris:4 numa
..cunnilingus..este a 5 -a.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  zsolty Vin Ian 22, 2010 8:46 pm

am auzit ca cineva l-a facut pe kosa zoli braconier?????
sa-i dea dumnezeu atata pesti in toata viata la ala cate a braconat acel om
cred ca nu are acea persoana atatia ani cati are zoli bacsi de cand concureaza nu de cand pescuieste
SA-I FIE RUSINE!!!!!!!!
sigur ii un om care habar nu are pe ce lume ii!!!!!
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ssebastian Vin Ian 22, 2010 8:48 pm

@zsolty...cine ?...eu nu am vazut sa fi postat cineva asa ceva, ca saream pe el....ai fost informat gresit..
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Solutii privind imbunatatirea pescuitului in bihor

Mesaj  Hanumanfish Vin Ian 22, 2010 8:59 pm

ssebi esti poliglot ,poate te intrec invat a 6 limba ...mai stiu si 820 cuvinte din japoneza, chineza invati acum ,ruseste scriu citesc ! asa ca daca le numar 8 ! geek
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  mihai Vin Ian 22, 2010 9:37 pm

Cred ca in loc de 4-6 limbi ar fi bine sa ne cunoastem bine limba materna:)

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Solutii privind imbunatatirea pescuitului in bihor

Mesaj  Hanumanfish Vin Ian 22, 2010 9:42 pm

ai dreptate mihai * fiecare cu limba lui ! sa nu uiti ca eu a trebuit sa invat limba romana ! nu sunt perfect ! ce zici sunt romani care vorbesc corect si frumos limba romana ? ( in afara membrilor de pe forum) .
ca exemplu : ce zici de vanghelie primar in buc . ? poate ca acum fiind ministru culturii .....udmr invata si romanii un pic din limba maghiara ? affraid
sa ramanem totusi la pescuit , o limba universala nationala pe care unii o respecta altii ,( nu akarescu) .
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Tursiops_truncatus Vin Ian 22, 2010 10:29 pm

mihai a scris:Cred ca in loc de 4-6 limbi ar fi bine sa ne cunoastem bine limba materna:)
Ei,ce vorbesti?Vrei sa il jignesti?Nu nu vezi ca stie Zeul 8 limbi acuma?Invata de pe o zi pe alta la perfectie cate o limba,dar bine ca pe cea nationala nu il intereseaza sa o invete...Lasa ca poate daca primim salarul inainte de ziua lui ii facem cadou o carte de Gramatica Limbii Romane pentru clasele 5-8..Sau poate ii imprumuta vreun junior pescar una.... geek
Tursiops_truncatus
Tursiops_truncatus

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 45
Localizare : Oradea
Ocupatia : Inginer de mediu
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Tursiops_truncatus Vin Ian 22, 2010 10:32 pm

ssebastian a scris:
zsolty a scris:4 numa
..cunnilingus..este a 5 -a.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Aceasta e cea mai buna! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Tursiops_truncatus
Tursiops_truncatus

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 45
Localizare : Oradea
Ocupatia : Inginer de mediu
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Solutii pentru imbunatatirea conditiilor de pescuit inBihor

Mesaj  Tibi-CPO Vin Ian 22, 2010 10:41 pm

Nu cred că vorbind mai multe limbi vom fi mai isteţi pe mal.Gunoiul îl poţi duce la container şi tăcând din gură.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  yulyan33 Sam Ian 23, 2010 5:38 pm

Traim in Romania si limba nationala este limba romana deci ca atare trebuie sa vorbim limba romana, nu maghiara, nu germana, nu rroma, nu rusa, etc. Asa ca nimeni nu are scuze pentru faptul ca nu stie limba romana.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 23, 2010 5:50 pm

dragii mei...este un forum al pescarilor nu al lui Funar, Vadim, Marko sauTokes...hai sa lasam limbile pt amante si neveste si sa vorbim fiecare cum stie despre pescuit si alte indeletniciri care vor fi postate fiecare la topicul lor bineinteles... gentleman
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty solutii

Mesaj  sztufi Mar Ian 26, 2010 9:20 pm

Problemele sint -- BRACONAJUL!!!!! GUNOAIELE de pe maluri!!!!!!!! POPULATIA scazuta de pesti!!!!!!!!!
Braconajul nu o putem opri noi pescarii sportivi ,doar organele competente si guvernul cu legi severe antibraconaj De ex; Tarile din Occident!
Gunoaiele de pe maluri - aici mai putem face si noi cite ceva , in primul rind sa nu lasam noi gunoaie, sau poate ca nu este cea mai iubita
metoda dar de multe ori adun din jurul meu tot ce gasesc si o aduc pina acasa in tomberonul din fata blocului., sau daca sint plecat mai multe zile o ard, si incerc sa las dupa mine locul curat!!!!!!
Populatia de pesti- fratilor este timpul sa respectam niste reguli - sa nu ducem acasa tot ce prindem , sa ai inima si sufletul mare lasa-l pe
ala micu si pe ala cu icre sa m,ai traiasca , ca poate peste 1-2 ani asa vei reusi sa mai prinzi din cind in cind un peste [ nu un pestisor]
Daca numaI atit ar face toti dintre noi deja ar fi OK.

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Mier Ian 27, 2010 10:22 pm

Doamnelor domnilor.......forumisti.....gentleman club.......in perioada 13-21 februarie sunt si eu pe meleagurile bihorului........reluam acea tentativa......de curatenie?
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Nagy Victor Mier Ian 27, 2010 10:38 pm

Admin a scris:Doamnelor domnilor.......forumisti.....gentleman club.......in perioada 13-21 februarie sunt si eu pe meleagurile bihorului........reluam acea tentativa......de curatenie?

in sfirsit o idee buna Exclamation cheers
hai s-o facem , ca de vorbit tot vorbim Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Joi Ian 28, 2010 11:47 am, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ssebastian Joi Ian 28, 2010 10:56 am

Nagy Victor a scris:
Admin a scris:Doamnelor domnilor.......forumisti.....gentleman club.......in perioada 13-21 februarie sunt si eu pe meleagurile bihorului........reluam acea tentativa......de curatenie?

in sfirsit o idee buna Exclamation cheers
hai s-o facem , ca de vorbit tot vorbim Twisted Evil
...prezent!!!
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 8 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum