Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursuri de pescuit la crap in tara

+9
szabi1
csife
nagy cristian
Cristi Balas (GOGU)
Nagy Victor
maxim cristian
marius
Admin
Chelu
13 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty LISTA PROVIZORIE INSCRIERE

Mesaj  Cristi Balas (GOGU) Lun Mar 23, 2009 10:16 pm

1.Balas Cristian
2.Marius .........
Cristi Balas (GOGU)
Cristi Balas (GOGU)
moderator

Numarul mesajelor : 181
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Mar Mar 24, 2009 9:00 am

1.Balas Cristian
2.Marius Ciprian
3.Alin Ionut
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Cristi Balas (GOGU) Mar Mar 24, 2009 5:10 pm

CUPA "FIR INTINS" SITITELEC
PESCUIT INDIVIDUAL LA CRAP
Organizator:SC.GRECOTEL SRL
Perioada.1-3 mai 2009
Taxa-500 ron
Locuri 22
Data limita de inscriere 20 aprilie 2009

PREMII
LOCUL 1-2000 RON
LOCUL 2-15OO RON
LOCUL 3-1000 RON
CAPTURA -200 RON

REGULAMENT
-2 lansete-un singur carlig la fiecare,montura pe fir de par
-pestii trebuie manevrati cu grija pe mal
-fiecare concurent este obligat sa aiba minim 5-7 saci de pastrare,pestii se vor pastra cate unul in fiecare sac
-obligatoriu monturi cu plumb pierdut,in caz de ruptura pestele sa se elibereze usor
-concurentii sunt obligati sa trateze competitia cu sportivitate,fara urlete,scandal,muzica,sau alte manifestari huliganice
-interzisa folosirea oricarui tip de sonar sau barca de nadit
-camparea,numai in cort
-iluminarea pe timp de noapte discreta sa nu deranjeze pe cei din jur,iar la scoaterea pestelui numai lampa frontala
-se va pastra curatenia si se va lasa locul curat
-se poate intra in apa cu minciocul pana la nivelul genunchilor
-nadirea grea este permisa numai pe timpul zilei intre orele 8-18

ARBITRAJUL
-se vor face 3 cantariri pe zi ora 8,12 si 16
-se punctaeza crapul si amurul de peste 1,5 kg
-locurile de pescuit se vor trage la sorti
-pentru contestatii de nereguli,se va depune o garantie de 100 ron,in cazul in care contestatia se dovedeste indreptatita,se vor restitui banii inapoi
-inainte de inceperea concursului,arbitrii vor verifica prezenta:saltelelor de receptie,a minciocului,sacilor de pastrare,sprayului antiseptic si a monturilor care sa permita eliberarea rapida a pestelui in caz de ruptura

ARBITRII VOR FI SC.GRECOTEL SRL

SANCTIUNI
-Incalcarea oricaruia dintre punctele de mai sus se penalizeaza cu 10 kg sau chiar cu eliminarea din concurs

Adunarea pe balta se va face in data de 1 mai ora 07
-tragerea la sort la ora 09
-camparea si pregatirea pana la ora 12 (fara pescuit sau sondatul apei)
-la ora 12 incepe sondarea apei ,nadirea,pescuitul efectiv
-concursul se incheie in data de 03 mai la ora 14,dupa care festivitatea de premiere

INSCRIERILE SE POT FACE LA SEDIUL FIRMEI SC.GRECOTEL SRL DIN SAT SITITELEC NR 354 SAU LA TEL. 0745005225 SAU 0788574750,DOAR PRIN ACHITAREA SUMEI
PERSOANA DE CONTACT- CHIRA GHEORGHE-Administrator
-BALAS CRISTIAN... Mag Fir Intins str.Sovata

TOTI PARTICIPANTII INSCRISI AU ASIGURAT ZILNIC O MASA CALDA
FIR INTINS
Cristi Balas (GOGU)
Cristi Balas (GOGU)
moderator

Numarul mesajelor : 181
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  pumukli Mar Mar 24, 2009 9:15 pm

da unde e balta asta la sititelec?

pumukli

Numarul mesajelor : 26
Localizare : oradea
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Nagy Victor Mar Mar 24, 2009 9:28 pm

treci de Miersig si undeva o iei la stinga , daca tin bine minte este semnalizata intrarea spre sat , lacul e inainte de a intra in sat
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Mar Mar 24, 2009 10:52 pm

Nu mai vrea nimeni sa se inscrie pe lista concursului de crap pe care dorim sa-l organizam pe Les?
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  maxim cristian Mier Mar 25, 2009 12:34 pm

acces drum? as putea merge la un antrenament sa cunosc cat de cat balta ? taxa /zi? detalii mai amanuntite Question
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  maxim cristian Mier Mar 25, 2009 12:44 pm

marius a scris:1.Balas Cristian
2.Marius Ciprian
3.Alin Ionut
4 MAXIM CRISTIAN
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Mier Mar 25, 2009 12:53 pm

maxim cristian a scris:
marius a scris:1.Balas Cristian
2.Marius Ciprian
3.Alin Ionut(chelu)
4 MAXIM CRISTIAN
5.
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Nagy Victor Mier Mar 25, 2009 1:02 pm

maxim cristian a scris:acces drum? as putea merge la un antrenament sa cunosc cat de cat balta ? taxa /zi? detalii mai amanuntite Question
drumul este ca-n oras (asfalt cu gropi ) dar este practicabil , ultima oara am fost in noiembrie , colegul a prins un crap la vreo 2 kg. un alt pescar unul la 1,5 kg. iar patronul unul de 2,5 - 3,0kg. , caras sa prins destul de bine fata de temperatura scazuta a apei , daca tin bine minte taxa a fost de 20 ron/zi fara peste , nu stiu daca sa deschis deja balta ar trebui dat un tel.
salutari Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Cristi Balas (GOGU) Mier Mar 25, 2009 2:36 pm

maxim cristian a scris:acces drum? as putea merge la un antrenament sa cunosc cat de cat balta ? taxa /zi? detalii mai amanuntite Question

Informatii despre balta si taxa cred ca cel mai bine il sunati pe administrator.Saptamana viitoare vreau sa ies si eu la un antrenament daca vremea se va incalzi Wink
Cristi Balas (GOGU)
Cristi Balas (GOGU)
moderator

Numarul mesajelor : 181
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Cristi Balas (GOGU) Mier Mar 25, 2009 2:38 pm

1.Balas Cristian
2.Marius Ciprian
3.Alin Ionut
4.Maxim Cristian
5.Chelu (numele te rog)

Hai mai cu viata bounce bounce Pe les intra acuma si 20 de echipe
Cristi Balas (GOGU)
Cristi Balas (GOGU)
moderator

Numarul mesajelor : 181
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Mier Mar 25, 2009 7:54 pm

1.Balas Cristi(Gogu)
2.Marius Ciprian
3.Alin Ionut(Chelu)
4.Maxim Cristian
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Joi Mar 26, 2009 3:50 pm

@Szabi1
Te bagi?
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Vin Mar 27, 2009 11:04 am

fratilor,nu se mai inscrie nimeni?putini crapari pe forumul asta Smile mai cu viata ca vine vremea buna sunny sunny
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Nagy Victor Vin Mar 27, 2009 11:46 am

Daca doriti sa organizati aceasta competitie pe una din lacurile asociatiei , ar fi bine sa discutati prima data cu conducerea AJVPS pt. a stabili data si conditiile organizarii acestui concurs . Astfel se pot evita discutiile ulterioare sau neplacute !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Vin Mar 27, 2009 5:02 pm

@Dan33
Daca doresti sa participi la concurs poti sa te inscrii pe lista provizorie de concurenti , dupa ce ne adunam mai multi vom hotara regulile.
@Admin
Ai spus ca daca se populeaza Lesul vei participa si tu
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Cristi Balas (GOGU) Vin Mar 27, 2009 6:23 pm

Nagy Victor a scris:Daca doriti sa organizati aceasta competitie pe una din lacurile asociatiei , ar fi bine sa discutati prima data cu conducerea AJVPS pt. a stabili data si conditiile organizarii acestui concurs . Astfel se pot evita discutiile ulterioare sau neplacute !

D-nule Nagy
Este o lista provizorie cu cei care ar fi interesati sa participe la un concurs de crap Exclamation si nicidecum nu s-a stabilit ca se va organiza sau nu,nu este stabilita o data si nu este un regulament.Credeti-ma ca stiu ce inseamna un concurs,am cateva la activ.Dupa cum vedeti sunt 4-5 persoane interesate,ceea ce la un concurs de crap de 72 ore ar fi normal sa participe echipe.
Asa ca lasati sa ne adunam macar 15 echipe si mai vorbim dupa aceea cu organizarea
Cocosat de respect!!!!
Cristi Balas (GOGU)
Cristi Balas (GOGU)
moderator

Numarul mesajelor : 181
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Nagy Victor Vin Mar 27, 2009 7:31 pm

@ Cristi Balas
Sint convins ca aveti experienta mai mare in organizarea competitiilor deoarece eu nu am organizat nici una Very Happy
Eu am vrut sa va scriu doar cea ce ne-a spus dl. Acs Tibi la sedinta de miercuri , cind cineva doreste sa organizeze un concurs pe lacurile AJVPS , in primul rind sa ia legatura cu conducerea asociatiei .
Doar atit am vrut sa va aduc la cunostinta .
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Vin Mar 27, 2009 10:21 pm

Cred ca il populeaza cu crap si caras , poate ne raspunde domnul victor
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Cristi Balas (GOGU) Vin Mar 27, 2009 10:44 pm

dan 33 a scris:cu ce il populeaza

Din cate stiu eu se populeaza si cu crap si cu caras.Sper sa mai ramana ceva crap pana la concurs Shocked
Cristi Balas (GOGU)
Cristi Balas (GOGU)
moderator

Numarul mesajelor : 181
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  alexapati Vin Apr 03, 2009 10:29 pm

Salut Cristi daca te rog poti sa-mi explici si mie unde pot sa ma inscriu la concurs aici pe forum, mersi. bounce bounce
alexapati
alexapati

Numarul mesajelor : 15
Localizare : oradea
Ocupatia : tamplar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  maxim cristian Lun Apr 06, 2009 7:00 pm

sititelec: taxa- 20 lei ziua 50 lei noaptea 5 lei cortul 2 lei/pers ca vizitator, administratorul (d-nul Chira) nota 10 cu steluta, balta bine amenajata, curata, 2 bete/pescar. Am fost duminca si nu am prins nimic in schimb au fost 2 crapari (carp zoom) de joi si pana duminica si au luat 5 buc(ciortani), sincer sa fiu nu prea mi se pare o balta de concurs(adevarat ca apa e inca rece dar totusi...) poate daca se va mai incalzi isi va da drumul (in urma cu 2 ani balta a fost populata cu crap intre 3 si 15 kg aproximativ 5 tone...asa mi-a spus d-ul Chira, ca suprafata 6 hectare) daca aveti intrebari va raspund din cate stiu si eu despre balta Laughing
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Nagy Victor Lun Apr 06, 2009 7:08 pm

maxim cristian a scris:sititelec: taxa- 20 lei ziua 50 lei noaptea 5 lei cortul 2 lei/pers ca vizitator, administratorul (d-nul Chira) nota 10 cu steluta, balta bine amenajata, curata, 2 bete/pescar. Am fost duminca si nu am prins nimic in schimb au fost 2 crapari (carp zoom) de joi si pana duminica si au luat 5 buc(ciortani), sincer sa fiu nu prea mi se pare o balta de concurs(adevarat ca apa e inca rece dar totusi...) poate daca se va mai incalzi isi va da drumul (in urma cu 2 ani balta a fost populata cu crap intre 3 si 15 kg aproximativ 5 tone...asa mi-a spus d-ul Chira, ca suprafata 6 hectare) daca aveti intrebari va raspund din cate stiu si eu despre balta Laughing
deschide un nou topic la balti si te rog sa treci acolo toate informatiile despre balta , daca ai si poze , poti sa le postezi
multumesc !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  maxim cristian Mar Apr 07, 2009 2:25 pm

deschide un nou topic la balti si te rog sa treci acolo toate informatiile despre balta , daca ai si poze , poti sa le postezi
multumesc ![/quote] victor daca erai destept nu ma puneai pe mine sa deschid un nou topic ci il deschideai tu pt ca tu ai inceput sa dai detalii despre balta (acces drum si alea alea) inaintea mea Laughing Laughing Laughing
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 5 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum