Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

balta les

+35
Razvan
catalin17
MeHigh
Eric
razvan10
bastian23
Florin Tinel
Tibi-CPO
CosmYn
alex_24ARN
Harangus Marius
bmjean
Adriann
Nagy Norbert
Ile Marcel
Ssebastian
szabi1
Chelu
Ionut Erdeli
Profy
Hanumanfish
paul15
marvin
marius
szoke szabolcs
nagy cristian
Cristi Balas (GOGU)
Nagy Victor
Rapla
loci70
maxim cristian
mihai
cristiALESD
zsolty
Admin
39 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Admin Mier Mar 11, 2009 9:19 pm

Cateva poze primite de la domnul Zoli cu starea actuala a lesului care a ajuns de la apa de 1,20m la 4m.
balta   les - Pagina 2 Picture074

balta   les - Pagina 2 Picture075

balta   les - Pagina 2 Picture078

balta   les - Pagina 2 Picture091

balta   les - Pagina 2 Picture089
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Mier Mar 11, 2009 9:48 pm

SUPER FAIN !!!
cheers cheers cheers
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Admin Vin Mar 20, 2009 8:35 pm

Poze primite de la domnul Zoli.
balta   les - Pagina 2 Picture400

balta   les - Pagina 2 Picture401

balta   les - Pagina 2 Picture402

balta   les - Pagina 2 Picture403

balta   les - Pagina 2 Picture404

balta   les - Pagina 2 Picture405
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  marius Sam Mar 21, 2009 9:11 pm

Super ,sa speram ca o si populeaza
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty hello

Mesaj  marvin Dum Mar 22, 2009 12:41 pm

Salutare...Speram sa se mentina accelasi nivel... Smile

marvin

Numarul mesajelor : 14
Localizare : Oradea
Ocupatia : Liber profesionist
Data de inscriere : 22/03/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Dum Mar 22, 2009 7:52 pm

marius a scris:Super ,sa speram ca o si populeaza
Dupa cite am inteles la sedintele C.P.O. DATORITA NIVELULUI DE APA RIDICAT SE POATE POPULA MASIV IN ACEST LAC . Problema cea mai mare este nerespectarea regulamentului , ma refer la faptul ca se duce acasa tot ce se prinde fara sa se ia in considerare cantitatea admisa prin lege si nici de dimensiunile corporale admise .
Atita timp cit nu vom vedea pescari sanctionati pt. retinerea pestilor subdimensionati sau pt. retinerea unor cantitati mai mari decit cele admise ( 5 kg de peste/24 ore sau un singur peste care depaseste 5kg) putem baga si 50t. de peste intr-un lac , tot o sa dispara Exclamation
Nu este suficient sa fim nemultumiti , trebuie sa-i atentionam tot timpul pe cei care incalca regulamentul cu riscul de a fi injurati tot timpul , daca vedem acte de braconaj obligatoriu sa anuntam organele de control , ar fi bine sa aflam citeva nt. de tel. unde putem suna la orice ora pt. a anunta incalcarea regulamentului sau daca vedem un act de braconaj
Sa nu uitam ca aceste lacuri sunt intretinute si populate din banii nostri Exclamation Exclamation Exclamation
Toti avem aceleasi drepturi si obligatii pe ele Exclamation Exclamation Exclamation
fire intinse sa aveti Exclamation Exclamation Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  paul15 Dum Mar 22, 2009 8:05 pm

sunt de acord cu domnu victor,ar trebui sa primim un nr de tel la care sa putem anunta actele de braconaj
paul15
paul15

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 27
Localizare : Sacadat
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Admin Lun Mar 23, 2009 7:49 am

Poze primite de la domnul Zoli.
balta   les - Pagina 2 Picture491

balta   les - Pagina 2 Picture492

balta   les - Pagina 2 Picture495

balta   les - Pagina 2 Picture498

balta   les - Pagina 2 Picture493

balta   les - Pagina 2 Picture494

balta   les - Pagina 2 Picture500

balta   les - Pagina 2 Picture501
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  marius Lun Mar 23, 2009 10:08 am

Nagy Victor a scris:
marius a scris:Super ,sa speram ca o si populeaza
Dupa cite am inteles la sedintele C.P.O. DATORITA NIVELULUI DE APA RIDICAT SE POATE POPULA MASIV IN ACEST LAC . Problema cea mai mare este nerespectarea regulamentului , ma refer la faptul ca se duce acasa tot ce se prinde fara sa se ia in considerare cantitatea admisa prin lege si nici de dimensiunile corporale admise .
Atita timp cit nu vom vedea pescari sanctionati pt. retinerea pestilor subdimensionati sau pt. retinerea unor cantitati mai mari decit cele admise ( 5 kg de peste/24 ore sau un singur peste care depaseste 5kg) putem baga si 50t. de peste intr-un lac , tot o sa dispara Exclamation
Nu este suficient sa fim nemultumiti , trebuie sa-i atentionam tot timpul pe cei care incalca regulamentul cu riscul de a fi injurati tot timpul , daca vedem acte de braconaj obligatoriu sa anuntam organele de control , ar fi bine sa aflam citeva nt. de tel. unde putem suna la orice ora pt. a anunta incalcarea regulamentului sau daca vedem un act de braconaj
Sa nu uitam ca aceste lacuri sunt intretinute si populate din banii nostri Exclamation Exclamation Exclamation
Toti avem aceleasi drepturi si obligatii pe ele Exclamation Exclamation Exclamation
fire intinse sa aveti Exclamation Exclamation Exclamation
Aveti perfecta dreptate sa avem un nr de tel la care sa sunam la orice ora in caz ca sesizam un abuz , eu sincer am primit un nr de la ajvps dar fie dimineata fie seara nu raspund la telefon si atunci cine e de vina? .......apropo sunt mai multe belti ce apartin de ajvps decat angajati ,dar masini de teren au cu totii ,si atunci.......?
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Lun Mar 23, 2009 11:18 am

@ZOLI
da vad ca ati avut si voi parte de vint si de valuri , ati prins macar ceva Question Question Question
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  marvin Lun Mar 23, 2009 10:22 pm

cam putin pescari pe balta... Laughing

marvin

Numarul mesajelor : 14
Localizare : Oradea
Ocupatia : Liber profesionist
Data de inscriere : 22/03/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Mar Mar 31, 2009 9:46 pm

rasarit de soare pe Les
balta   les - Pagina 2 IMG_0222

balta   les - Pagina 2 IMG_0223

balta   les - Pagina 2 IMG_0224

balta   les - Pagina 2 IMG_0234

balta   les - Pagina 2 IMG_0235

balta   les - Pagina 2 IMG_0232

balta   les - Pagina 2 IMG_0231


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Vin Mar 19, 2010 2:32 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  cristiALESD Joi Apr 02, 2009 2:34 pm

Victor se prinde ceva pe les?

cristiALESD

Numarul mesajelor : 102
Localizare : alesd
Ocupatia : fireman,pescuit ....muheri
Data de inscriere : 16/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Joi Apr 02, 2009 2:57 pm

cristiALESD a scris:Victor se prinde ceva pe les?
Eu personal nu am prins nimic , am incercat cu viermi si cu rima , nimic , am pescuit numai vreo 2 ore pt. ca au venit cu pestii si am inpachetat . Poate cu larve era mai bine , daca aflu ceva va anunt pe acest topic .
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  cristiALESD Vin Apr 03, 2009 8:34 pm

multumesc.salutare

cristiALESD

Numarul mesajelor : 102
Localizare : alesd
Ocupatia : fireman,pescuit ....muheri
Data de inscriere : 16/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  cristiALESD Mier Apr 15, 2009 10:14 am

ceva noutaty pe LES fratilor misca ceva babusca ,caras?

cristiALESD

Numarul mesajelor : 102
Localizare : alesd
Ocupatia : fireman,pescuit ....muheri
Data de inscriere : 16/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Mier Apr 15, 2009 3:34 pm

cristiALESD a scris:ceva noutaty pe LES fratilor misca ceva babusca ,caras?
Vineri am fost cu Cristi (fiul meu) pe lac , am prins cam 8 - 9 kg. de dimineata pina seara,mult caras mic , putina babusca si mai mica . Am dat la apa mica cu montura usoara 2 viermi pe cirlig nr. 16 inaintas 0,10 (atentie,f. multe agataturi in apropiere de mal!) .Apa e rece si tulbure inca .
fir intins sa ai Exclamation Very Happy
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty pescuit...la crap..

Mesaj  Hanumanfish Dum Apr 19, 2009 10:07 am

Imi permiteti domnii pescari..sa felicit pe domnul Cristi...si baietii..pentru pescuitul lor sportiv* si elegant...am fost de fata ..pe balta ..in jurul lor unde pescuiau era curat..si o atmosfera placuta..intradevar se vede buna maniera acestor domni...felicitari....**FIR INTINS**...
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Dum Apr 19, 2009 8:58 pm

hanumanfish a scris:balta   les - Pagina 2 Picture701
in aceasta poza se vede montura lui Cristi cu care a prins crapul.
Dupa ce a plecat HANUMANFISH
balta   les - Pagina 2 Fotografii-0021-2

balta   les - Pagina 2 Fotografii-0022

balta   les - Pagina 2 Fotografii-0019

balta   les - Pagina 2 Fotografii-0020
a venit si mustaciosu !


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Vin Mar 19, 2010 2:35 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Les

Mesaj  Profy Mar Apr 21, 2009 12:46 pm

Buna tuturor !
Sunt nou Smile pe forum, de pescuit pescuiesc de cand ma stiu am invatat cu bunicul pe canal, cu prietenii si verisorii pe lacuri, mai ales in Diosig, si acum in jurul Oradeei cu socrul.
Pe balta Les de vre-o 3 ani i-mi place foarte mult, chiar nici odata n-am mers fara pesti acasa( mai ales carasi) daaar, in week end-ul asta 19.04.2009 la Les am agatat cel mai mare peste al meu de pana acum... un crap de peste 3,5 Kg. din spusele lui socrul miu' ca el e expertul' Very Happy, dar n-am reusit sa-l cantarim ca s-a rupt carligul la juma' de metru de minciog in stufaris ...Sad, in fine ca experienta a fost super tare shi sper sa mai fie... Eu tind sa cred ca era peste 3,5 Kg. pt. ca am pris pesti de 2 - 2,5 kg shi nu mi-a trecut prin cap ca m-i se rupe lanseta, dar acum aproape ca am fost sigur ca se duce.... ( nu e una scumpa ).

Profy

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Oradea
Ocupatia : Vanzator
Data de inscriere : 21/04/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Mar Apr 21, 2009 3:23 pm

Profy a scris:Buna tuturor !
Sunt nou Smile pe forum, de pescuit pescuiesc de cand ma stiu am invatat cu bunicul pe canal, cu prietenii si verisorii pe lacuri, mai ales in Diosig, si acum in jurul Oradeei cu socrul.
Pe balta Les de vre-o 3 ani i-mi place foarte mult, chiar nici odata n-am mers fara pesti acasa( mai ales carasi) daaar, in week end-ul asta 19.04.2009 la Les am agatat cel mai mare peste al meu de pana acum... un crap de peste 3,5 Kg. din spusele lui socrul miu' ca el e expertul' Very Happy, dar n-am reusit sa-l cantarim ca s-a rupt carligul la juma' de metru de minciog in stufaris ...Sad, in fine ca experienta a fost super tare shi sper sa mai fie... Eu tind sa cred ca era peste 3,5 Kg. pt. ca am pris pesti de 2 - 2,5 kg shi nu mi-a trecut prin cap ca m-i se rupe lanseta, dar acum aproape ca am fost sigur ca se duce.... ( nu e una scumpa ).
@ Profi
Bine ai venit , sper sa te simti bine printre noi si sa gasesti raspuns la intrebarile tale.
In legatura cu pestele pierdut sa nu-ti para f. rau , cu siguranta va veni altul , cel mai important e sa stii unde ai gresit pt. ca data viitoare sa nu faci aceasi greseala si sa fii pregatit , pestele tau inca este in balta , nimeni nu-l va captura in afara de tine !, de asta poti fi sigur . Very Happy
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Profy Mar Apr 21, 2009 3:58 pm

Deja am gasit multe raspunsuri in sensul bun al contextului, si chiar nu-mi pare rau de crapul acela... senzatia a fost de neuitat, super-tare am scris si mai sus shi pt. mine asta conteaza... Wink. Socru' miu' nu m-a crezut ca nu-mi pare rau ca n-am pus mana dar l-am linishtit ca mai e timp pt. asta Twisted Evil M-am bucurat ca am ramas cu undita intreaga ( minus carligul care a ramas piercing la peshte Smile )

Eh poate ma dadeam shi eu mare cu ceva poze...Very Happy dar macar nu am chinuit animalul.

In schimb am remarcat ca nu e mizerie mare pe mal am mai adunat shi eu ceva cutii goale de viermusi, cand ma plictiseam in rest e curatel, cel putin fata de anii trecuti... sau de-ocamdata...

Profy

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Oradea
Ocupatia : Vanzator
Data de inscriere : 21/04/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Admin Mar Apr 21, 2009 4:20 pm

Bine ai venit profy printre noi,te felicit ca ai facut curat,foarte putini sunt cei care si curata locul unde pescuiesc.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  marvin Vin Apr 24, 2009 7:40 pm

Eu sunt unul din cei mai incerpatari pescari de pe forum...cred..si maine vreau sa ma duc si eu la pescuit la les. Sper sa fie frumos si promit sa fac si eu curatenie in jur. Bye all

marvin

Numarul mesajelor : 14
Localizare : Oradea
Ocupatia : Liber profesionist
Data de inscriere : 22/03/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Nagy Victor Sam Apr 25, 2009 12:58 pm

@ Marvin
Sa nu-ti faci probleme ca esti incepator , toata lumea a fost odata incepator ( in ori ce domeniu este un inceput ).
In legatura cu facutul curat in locul unde pescuiesti este de laudat , chiar daca vor fi citiva care o sa se uite cam ciudat la tine , nu-i lua in considerare , tu fa cea ce ti-ai propus (exemplul si atitudinea unui incepator poate sa schimbe mentalitatea '' profesionistilor '')
Am fost ieri pe Les lume multa , crap nu am prins , in schimb caras si babusca am prins in prostie (m-am distrat de minune), pe maluri au inceput sa apara urmele '' civilizatiei '', mizerii scoase din apa si lasate pa mal , e greu sa le duci la gunoi (o sa vina controlorii si o sa faca curat), desi s-a specificat ca nu este voie sa se curete pestii pe malul lacului , in citeva locuri se vad urmele acestei activitati (este cald si deja nu se mai poate sta in acele locuri din cauza mirosului).
In general pescarii cunosc si respecta regulamentul , dar mai sunt unii ''JMECHERI CARE CONSIDERA CA AU MAI MULTE DREPTURI DECIT CEILALTI'' , folosesc 3 - 5 bete ocupind 10 - 20 m. din mal sau intra cu barca pe lac si cind sunt atentionati de controlori , raspunsul est '' da n-am stiut sefule '' . Discutam cu Dan controlu ca deja s-au rupt citiva din pomisorii care s-au plantat in aceasta primavara de catre ei cu ajutorul unor voluntari ca sa avem putina umbra , noi pescarii ! Aseara a aparut o trupa vesela cu creierii inabusiti in aburii alcoolului si au inceput sa mute placutele avertizoara din coada lacului unde considerau ei ca nu se vor impiedica de ele , cind au fost atentionati ca nu este corect cea ce fac , au inceput sa ameninte ca vor face plingeri ca li s-au ingradit drepturile (ma intreb daca nu ar trebui interzis accesul pe balta al persoanelor care se afla in stare de ebrietate).
In rest probleme nu ar fi , peste este , drumul e accesibil , curatenie si liniste , de mentionat ca nu se face galagie si pescarii se respecta unii pe altii .
Va doresc fir intins si distractie placuta !!! Very Happy
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

balta   les - Pagina 2 Empty Re: balta les

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum