Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 16 din 33 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Urmatorul

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Dum Dec 12, 2010 12:45 pm

Măi să fie,greu ne înţelegem.Deci de la început:CPO face parte din AJVPS-Bihor(este fosta filială Oradea),are trei angajaţi(un secretar şi doi paznici) şi este condus de un comitet format din 14 pescari neretribuiţi(dar care plătesc doar jumătate de cotizaţie)plus secretarul(de care vorbeam înainte).Din banii strânşi de la pescari,nu se plătesc doar salariile celor trei şi popularea lacului Leş,ci se acoperă şi populările celorlalte lacuri,plus alte cheltuieli legate de pescuit pe întreaga asociaţie.Dacă membri CPO ar pescui numai pe Leş şi pe bucata de Colector pe care o avem în grijă ar fi foarte interesant(sunt vreo 4300).Pe de altă parte dacă toţi banii ar rămâne la CPO,pe celelalte lacuri şi tronsoane de canal ar trebui să plătim alţi bani(alt permis) să aibă şi ăia din ce popula şi păzi.De doi ani încoace pe Crişuri este şef ANPA,la întrebarea cu barajele numai ei pot să-ţi dea un răspuns exact.Faptul că permisele se eliberează prin asociaţii este tot de la ei citire,cum tot de acolo vine şi treaba că asociaţiile trebuie să care cu ele poliţia şi inspectorul piscicol pe apa publică dacă vor să prindă un amărât de prostovolar.Atunci când apele publice vor fi tronsonizate sper că se va schimba ceva,mai ales dacă vor 30 de paznici numai pe Crişul Repede.Asociaţiile de pescuit sportiv ar trebui coordonate de pescarii sportivi,atunci ar fi mai puţine nemulţumiri şi mai mult peşte,linişte în schimb nu va fi niciodată că nu suntem toţi la fel.Legat de plătică,doleanţa nu-i nouă;eu mi-am mai spus părerea că ea s-ar potrivi cel mai bine în barajele mari nu în lacuri(fiind un concurent de hrană pentru toţi peştii paşnici şi existând pericolul să se supraînmulţească-chiar şi la noi).

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Dum Dec 12, 2010 1:51 pm

Tibi-CPO a scris: Nu cred că treburile astea ar avea legătură cu accesul la internet,iar aia cu"degeaba" este doar o scuză pe care o folosim cu toţii ca să ne justificăm .Eu, în cinci ani,n-am fost căutat de nimeni care să spună:sunt cutărică,plătesc bani,sunt membru în asociaţia asta,vreau să mergem împreună la director să-i spun ce face X în cârdăşie cu paznicul y.Cum poate directorul,CJ sau comitetul să pedepsească pe cineva pe baza faptului că eu am citit pe forum o postare de-a "carasului de aur"în care acel cineva este acuzat de braconaj.Aşa ceva nu se face nicăieri,indiferent despre ce sau despre cine ar fi vorba.Pe câţi v-au dat afară când aţi vrut să anunţaţi un act de braconaj?AJVPS nu-i al meu,nu pot să fac ce vreau nici cu pescarii nici cu angajaţii,dar toţi cei care suntem membri acestei asociaţii avem unele drepturi pe care trebuie să avem curajul să ni le cerem şi să ni le apărăm.

Chiar ca nu ne intelegem, deci prostovolarii si alti braconieri sunt greu de prins ca aia lucreaza intr-o ora doua , dar sa nu-mi spui ca trebuie sa ma duc eu sa reclam la Ajvps ,la D-ul Director pe un pescar sau ma rog 2-3 care pescuieste pe insulita de la fegernic 7 luni de zile non stop , astia nu sunt braconieri , nu am ce sa reclam ,pescuieste legal cu 2 sau 3 bete , dar e ocupat tot locul si momit, iar in atatea luni de zile cine il poate controla cat peste prinde si ce face cu el. Eu sunt constient ca nu poate merge un paznic sau cineva de la filiala sa-i ceara sa nu mai il prinda pe balta , pentru ca normal omu o sa zica ca a platit un permis si ca el nu incalca nici un regulament , eu intrebam alceva ,daca nu se poate face nimic in privinta asta pentru ca sunt lacurile gestionate de ajvps nu sunt chiar ape publice , si sunt populate cu peste din contributiile unor mii de pescari ... pana la urma nici nu cred ca este lege sa-l poata opri, doar o decizie a conducerii ajvps care daca este sa fie luata, sigur semnez unde trebuie si nu numai eu No

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Dum Dec 12, 2010 3:17 pm

Mai sa fie, Tibi, acu' aproape pricepui treaba cu legea aia, cu ANPA, cu articolul respectiv :deci Tarianul, sub baraj, pe timp de iarna ramane un loc linistit, un loc cu verdeata, unde nu-i nici petrecere nici intristare.....e un simplu loc unde pestele-i batjocorit...Dar ar cui ar fi treaba sa trimita adrese oficiale la acea ANPA si sa-i ceara sa reglementeze asemenea situatii ?? A mea, a altui pescar, sau a AJVPS ? Mai, mai....
Mai sunt niste treburi pe care le-ai evitat,cu tact, nu revin, sa nu fiu crezut pisalog....sper sa putem discuta odata live, atunci nu te las pana nu spui tot ! Mai, mai...
Deci CPO -ul are doi paznici. Or fi Jurj si Hanuman, ca inafara de ei nu m-a mai cautat nimeni pe ape decat eventual pt vreo tigare, un pescar amarat si plouat. Ba, parca mai era cineva cu ei, dar nu-s sigur daca si el controla, asa ca nu ma amestec.
De cativa ani, se populeaza lacurile din judet, iar in cel mult 2 luni se curata tot, de profesionisti si de pufosi (toti din categoria incrancenatilor care vocifereaza la voi la sediu). Sper ca nici voi nu credeti ca Jurj si Zoly pot avea controlul lacurilor in prohibitie, dupa populari. Treaba asta nu li se poate cere nici in gluma, eventual sa vada ce se intampla pe lacul X unde am auzit ca s-ar incalca regulamentul . Doi oameni ,nici cu elicopterul nu acopera o zona atat de sensibila cum sunt lacurile noastre dupa populare .
Si-atunci, nu mai bine facem intai sa mearga treaba bine, alocand o parte din bani (de la populari, etc) pt a mai angaja paznici (controlori) ? Sa nu-mi spui de paznicii din zonele respective, ca te cred om serios... Parerea mea e ca din moment ce CPO aloca bani (destui) pt popularea acelor lacurilor , normal ar fi sa aiba si control asupra a ceea ce se petrece acolo. Si asta o poate face numai prin oameni de la CPO....Or fi Jurj si zoly mai pogani, dar nu pot fi trimisi in trei locuri simultan, oricat am vrea noi....Fiind controale, ar fi si ordine, n-ar fi atatea motive de scandal....si cu timpul, ar creste si pestele, ar fi mai mult si s-ar descreti fruntile incrancenatilor...Tinand cont de felul cum se desfasoara treburile la nivelul AJVPS, singura varianta e ca CPO sa-si mai angajeze paznici. Altfel, arunca banii in balti care nu intereseaza pe nimeni. Cei doi paznici, oricat ar vrea , nu fac fata...Iar localnicii sunt glume de paznici, daca ziua gasesti setca bagata in apa...
Se poate si varianta de pana acum....noi populam, ei controleaza, lumea striga...nu cred ca foloseste nimanui...
Iar platica....platica...ce peste frumos...pescuit la fixa, la match, la feeder, oricum...comparatie intre platica la fix si somn pitic la fix, intre platica la match si babuscuta mai mica decat palma la match ,intre caraselul la feeder si platica la feeder....Oare ce-am alege, dupa ce am pescui cateva ape care au SI platica in ele ? Cine a facut-o , nu sta mult pe ganduri.
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Dum Dec 12, 2010 6:20 pm

B Vasile a scris:Si-o completare pt Hanuman (cred ca-si are locul aici raspunsul meu, nu la topicu englezesc ) :Stim ca nu esti tu in masura sa dai comunicate in numele Ajvps .

Domnul meu BVasile , finalizarea unui caz de catre parchetul judecatoresc decurge conform ordinii interioare a parchetului X ...Si nici o asociatie din Romania nu bate la usa ,sa intrebe " Halo domnu Judecator ce ati facut cu ciumpalacii pe care i-am prins acu 10 zile,ati luat masuri ? Si daca da , ce masuri ,sa ma justific in fata pescarilor !!! "

Ajvps , dupa cunostintele mele nu are autoritatea sa evalueze munca judecatorului "

Da judecatorul pe langa parchet . Voi chiar credeti ca sta de vorba un judecator cu cineva ? Pe ce baza ? Domnule BVasile daca va intereseaza un proces incercati sa participati la proces ,dupa care veti afla ce s-a ajuns cu politistii care au braconat . Nici macar nu se stie cand se tine un proces ,nu ne anunta nimeni ! Si sa stiti ca eu nu voi merge la proces ,oricum suntem amenintati mai ales cand prinzi politist sau oameni cu influente .Parca nu traiesti in Romania ...

Daca voi afla ceva despre acest caz ,ma repet din nou va anunt in Mp ,si dvs veti posta informatia pe forum .Doriti cumva un topic special cu " Braconieri dupa gratii " sau " Braconieri amendati " Braconieri Musamalizati " ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  zsolty Dum Dec 12, 2010 6:40 pm

pe varsolt sa populat lacul cu 80 buc platici marisori in 2005
la ora actuala este multa pltica chiar si de 2 kg sau prins si nu una si toti pescarii is multumiti de capturile de pletici
dar de aceea nu a disparut nici carasul nici crapul din balta!!!!!!deci a mai ramas papa
sau de sarulesti ce sa mai zici la ora actuala cred ca are cea mai mare populatie de platica in tara si interesant si cei mai mari crap din tara!!!!
si credetima este ffff multa platica de ex in 2003 la concursul profimix s-a prin in 3 ORE!!!!! 37 kg de platica(doar platici)
nu inteleg de ce nu se incearca sa se populeze o balta cu min 200-300kg de platica????
si dupa cate am inteles lumea s-ar bucura de platici mai ales ca sau cam saturat de carseii aia cat un "jerk"pt stiuca
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Dum Dec 12, 2010 9:25 pm

Săruleştiul ar scăpa de plătică dacă ar putea,v-am mai spus,ne-ar da plătică pe gratis dar nu avem cum s-o aducem.Singura ofertă pe care am găsit-o a fost cea de icre embrionate de la Nucet-Dâmboviţa.Vârşolţul câte hectare are şi de unde au avut peştii?Şi în Leş s-au băgat cam 20 de reproducători,sunt vreo 4 ani de atunci,se şi prinde dar rar.În Ungaria se populează cu peşti prinşi din Tisa sau Dunăre de pescarii profesionişti.Nimeni nu se prea ocupă de creşterea ei pentru că-i foarte sensibilă şi nu-i rentabilă.Zsolti,întreabă-i pe cei din Sălaj de unde au făcut rost de ea,poate Veronica Ispas ştie,eu nu-i cunosc pe băieţii de-acolo.Vasile,CPO nu poate angaja pe nimeni(repet,nu are personalitate juridică),oricum acolo sunt paznici numai că freacă menta.Şi eu cred că trebuie să vorbim "live",altfel nu veţi înţelege(sau eu nu voi putea explica)cum funcţionează acest AJVPS cu CPO cu tot.Ce se face cu banii sau mai bine zis cât ştiu eu din ce se face cu banii,tot"live",numai pentru membri cu patalama,deoarece ei plătesc-ei să afle(că-i dreptul lor).Cine-i de la alte asociaţii să întrebe pe-acolo,poate-poate...Era să uit şi iar mă luaţi la rost,la baraje nu vreţi să cereţi lămuriri de la ANPA,dar când am spus că(scuze)Colectorul este al nostru,repede au sărit câţiva să ceară situaţia de la ei.Ce au primit apare şi în noul proiect de ordin(la o anexă parcă) şi valorează un mare zero;păi crede-mă şi asociaţia primeşte tot răspunsuri de genul ăsta.Mă voi interesa să văd ce s-ar putea face pentru a intra în normalitate dar nu-mi pun mari speranţe în soluţia pe care o vom primi.Te ţin la curent(fără glumă).Mihai,dacă s-ar vrea cu adevărat,asociaţia ar putea scăpa de" cormoranii "ăştia,ţi-am spus,rezistă un pic, să vedem rezultatul ultimelor discuţii legate de acest subiect(purtate atât în CJ cât şi cu dl.Bronţ,noul director).

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea ( CPO )

Mesaj  pescarus Lun Dec 13, 2010 10:34 am

Tibi Cpo

Pe subiectul conflict de interese ,proces nu mai insist, ca oricum nu este treaba membrului Ajvps.
Dar, este dreptul membrului Ajvps sa fie informat in legatura cu posibilitatile legale unde poate practica pescuitul.Cum se face totusi ca noi, membrii cotizanti Ajvps, aflam din ziar ca unele tronsoane ,cele mai frecventate, sint in custodia AQUA Crisius prin conventia 0150/07.07.2010? Daca sint amendat pe acele tronsoane sau trimis acasa ca un ciine ,imi plateste Ajvps sau Cpo amenda? De ce nu sint informat corect si cinstit din partea Cpo si Ajvps? Vezi comunicat de presa emis de Ajvps vs AQUA.
Dupa cunostintele mele personale comitetul Cpo consta din 10-15 membrii ,3+1 ,10+1,etc. fiecare membru Cpo reprezentind grupe de pescari,grupe in care pescarii practica diferite stiluri de pescuit,in diferite zone. Dl Ionut E a propus realizarea unei statistici privind evaluarea zonelor si a nr de membrii/stil de pescuit,dar tu finut ai trecut peste aceasta idee geniala ! Intrebarea mea suna in felul urmator, exista din partea membrilor comitetului Cpo impartialitatea necesara pentru a nu favoriza/defavoriza pescarul/stil? Pentru ca eu consider ca unii membrii din comitetul Cpo ne mint, isi bat joc de noi, nu isi dau interesul ( nu toti ) sau sint in necunostinta de cauza, deci nu au ce cauta acolo ...Sintem mii de pescari Tibi CPO, cred ca ar fi timpul, dupa 5 ani sa te agiti si pentru noi ,si iti promit ca te voi sustine ,si nu sint singurul .
Si tu ma faci pe mine bolnav psihic ,iar intr-o postare anterioara ne-ai facut micinosi pe unii ,iar eu am afirmat doar ca minti si totusi postarea ta inca este pe forum in timp ce a mea a fost executata una doua. Moderatorul ?! Bună zua



Ultima editare efectuata de catre pescarus in Lun Dec 13, 2010 3:37 pm, editata de 1 ori

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO )

Mesaj  pescarus Lun Dec 13, 2010 1:35 pm

Tibi Cpo,

inteleg din postarile tale ca nimeni de la Ajvps nu-si face treaba, incepind de la directiune pina la paznici, numai Cpo-ul. Bine am inteles? Ma mir, Dl Hanumanfish este omniprezent, nu? Atunci cum de nu poate controla deodata toate baltile Ajvps? Laughing Acum serios, rostul tau, printre altele nu este acela de a asculta doleantele pescarilor si a le propune catre conducerea Ajvps? Tu esti purtatorul nostru de cuvint, sau?
Ajvps arunca mingea la Cpo, Cpo o paseaza inapoi la Ajvps. Iar noi platitorii ne uitam ca prostii la acest meci de ping-pong, nu? Cine a propus sa se populeze cu crap? Cpo ! La intrebarea, ce au facut cu banii din prohibitie,rapsunsul dl Tibi: Ajvps stie!, dl Tibi acesta se numeste " Aruncarea mitzei in ograda vecinului ". Dragutz se joaca pe acolo, da' totusi cit e scoru'? Tibi eu zic ca a trecut faza ca numai vecinul e de vina, da' tu esti tot acolo si mai vrei! Sau de fapt, de ce esti acolo ? Drum =0! Populari preconizate pe bani luati = 0, si atunci? Toti sint de vina, tot Ajvps ul, inclusiv pescarii, mai putin CPO!?

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Lun Dec 13, 2010 3:37 pm

Pescăruş,dacă poţi dă-mi nişte detalii legate de treaba cu Aqua Crisius,sau măcar spune de unde ai informaţia(eu n-am auzit de treaba asta până acum).Comunicatul AJVPS îţi spune clar unde poţi pescui cu permisul eliberat de ei,chiar acum am venit de la asociaţie,nu cred că s-a schimbat ceva cât timp eram pe drum.Am să-ţi răspund şi la întrebări,dar mai trebuie să-l hrănesc pe fiul meu(nu ăla cu care ai tu treabă),numai apoi am un pic de liber.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Lun Dec 13, 2010 3:39 pm

Tibi-CPO a scris:Pescăruş,dacă poţi dă-mi nişte detalii legate de treaba cu Aqua Crisius,sau măcar spune de unde ai informaţia(eu n-am auzit de treaba asta până acum).Comunicatul AJVPS îţi spune clar unde poţi pescui cu permisul eliberat de ei,chiar acum am venit de la asociaţie,nu cred că s-a schimbat ceva cât timp eram pe drum.Am să-ţi răspund şi la întrebări,dar mai trebuie să-l hrănesc pe fiul meu(nu ăla cu care ai tu treabă),numai apoi am un pic de liber.

Jurnalul Bihorean din 10.12.2010.
Citez: "Aps Aqua Crisius ţine să precizeze că pescuitul recreativ/sportiv se desfasoara in Romania conform Legii 317/2009 ,Ordinul Ministrului Agriculturii 50/25.02.2010 .Ierul este un rau si nu un canal.Mentionarea Crisului Repede mijlociu si inferior,precum si a Crisului Repede mijlociu ,fara sa fie precizate cu exactitate limitele,in cadrul articolului << Cotizatia de 140 de lei pentru pescarii AJVPS>>,produce de asemenea confuzie.Atragem atentia ca zona Crisului Repede de amonte de Vadu Crisului se afla,ca arie naturala protejata ROSCI 0062 ,in administrarea Centrului de Arii Protejate si Dezvoltare Durabila.Zona Crisul Repede intre Vadu Crisului si Oradea -aria naturala protejta ROSCI0050,se afla in custodia noastra prin Conventia 0152/07.07.2010 cu Ministerul Mediului.Zona Crisul Repede aval Oradea pana la frontiera cu Ungaria aria naturala protejata ROSCIO1O4,se afla in custodia noastra prin conventia o15o/o7.o7.2o1o...." Mai are cateva rinduri acest comunicat semnat de APS Aqua Crisius. Important este Uileacul de Beius, ROSCIOO61,O149/07.07.2010 ,Crisul Negru intre Soimi si frontiera cu Ungaria ROSCIOO49 -0150/07.07. 2010. Deci, sintem mintiti sau nu ?
Si inca ceva, nu am nimic cu familia ta, crede-ma. Dimpotriva, va doresc multa, multa sanatate!


Ultima editare efectuata de catre pescarus in Lun Dec 13, 2010 5:50 pm, editata de 1 ori

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Lun Dec 13, 2010 5:13 pm

pescarus a scris:

Bine am inteles? Ma mir, Dl Hanumanfish este omniprezent, nu? Atunci cum de nu poate controla deodata toate baltile Ajvps? Laughing

Dl pescarus

Ma invinuiti ca v-am sters postarea ! Ma faceti omniprezent ! Intrebarile dvs in continuare sper ca vor fi despre pescuit,incercati sa nu iesiti din ideea si titlul topicului respectiv ! Daca nu va conformati voi muta postare dvs la Comentarii de tot felul ,sau va fi cenzurat de data asta de mine .Si aici sa nu credeti ca va ameninti ,doar am scris si eu ca dupa spusele dvs sunt omniprezent ? pescuit
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  zsolty Lun Dec 13, 2010 5:34 pm

tibi am sa vb cu cei din zalau despre platica
dar sa sti ca ar mai fi o varianta
daca doriti si sar pytea popula cu platica te pot pune direct in legatura cu cel care detine pescaria horvi
poate aduce platica din ungaria si il poate tine si in carantina cum zice legea Wink
are buc frumoase ,dar eu zic ca platic de 200--500 gr ar fi acceptabile
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Lun Dec 13, 2010 5:35 pm

Pescăruş,ai citit tu că nimeni din AJVPS nu lucrează?Unde?Te rog,fi atent un pic la ceea ce scriu,apoi poţi să te revolţi liniştit:CPO face parte din AJVPS,neavând personalitate juridică,nu strânge nici un leu de la nimeni.Banii sunt încasaţi de AJVPS,intră în conturile AJVPS şi tot AJVPS(prin CJ,director şi preşedinte-nu eu,altul) aprobă cheltuirea lor.Asta cu pasatul problemei nu are nici un înţeles,tenisul de masă nici atât.Singura modalitate ca eu să ştiu exact ce s-a întâmplat cu banii obţinuţi din achitarea taxei de prohibiţie este să cer informaţii de la contabilul şef şi să citesc raportul trimestrial întocmit de acesta.Doleanţele,cum le spui tu,le transmit spre rezolvare totdeauna când sunt sigur că provin de la membri noştri(lucru neverificabil pe forum).Eu sunt "tot acolo şi mai vreau" pentru că alegerile vor fi doar la anul,deci nu mi-a expirat mandatul.Dacă se termină, orice membru al CPO poate candida la această funcţie garnisită de avantaje(inclusiv pentru membri de familie).Sunt aici să nu stau în frig,plus că mai pică şi câte un peşte rămas în hidrobion după populări,că în rest e plictiseală.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Lun Dec 13, 2010 5:39 pm

Zsolti,vreau o ofertă de preţ,dacă se poate.Dacă vorbeşti cumva cu el întreabă te rog ce specii mai are(cu scor cu tot).

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Lun Dec 13, 2010 5:50 pm

Zsolti,să nu fie prea mari,cele de 200g au şanse mai mari să scape de noi(nu avem pază 24 din 24).Legat de activitatea cu cei mici unde aş vrea să le mai arătăm câte ceva,am speranţa că tu,Pami,George,Admin(dacă tot a apărut) şi ceilalţi concurenţi mă veţi ajuta un pic la capitolul staţionar;la spin caut alte ajutoare,am de unde.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Lun Dec 13, 2010 7:01 pm

Da, nu ar fi rau ceva platica , da o senzatie foarte placuta in drill rendeer

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  zsolty Lun Dec 13, 2010 7:17 pm

platica intre 6-8 ron kg(in functie de cantitate)
iar de restul speciilor maine imi spune preturi
are de toate:caras crap amur stiuca salau somn
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  zsolty Lun Dec 13, 2010 7:19 pm

tibi
repet eu am spus tot timpul cu cea mai mare placere ajut cu ce pot
si eu as prefera platici tot asa pana in 300gr max!!
vb ta mai scapa
in generela majoritatea ce are is pana in 300 gr
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Dec 13, 2010 7:48 pm

A gasit cineva chestia cu Aqua Crisius din Jurnalul Bihorean? Ne puteti da un link, ceva?
Victor, te rog un CLICK AICI! Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Lun Dec 13, 2010 8:02 pm

Ionut Erdeli a scris:A gasit cineva chestia cu Aqua Crisius din Jurnalul Bihorean? Ne puteti da un link, ceva?
Victor, te rog un CLICK AICI! Laughing

clic nu stiu nimic , dar daca gasesc ceva , clic aici ! Laughing Laughing Laughing santa rendeer
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Dec 13, 2010 8:11 pm

CLICK AICI Am gasit! Greu, dar am gasit! Nu prea are legatura cu topicul, daca doreste vre-un moderator sa o mute il rog sa o faca!
Jumate din apele din Bihor devin zone protejate! Shocked


Ultima editare efectuata de catre Ionut Erdeli in Lun Dec 13, 2010 8:12 pm, editata de 1 ori (Motiv : SPAM)

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Lun Dec 13, 2010 8:16 pm

@ Ionut Erdeli, te rog frumos, expresia << Victor clik aici > o am patentata la OSIM, la fel ca Udrea cu <I Love B>... A doua treaba: pescarusul , de data asta nu vorbeste dupa o seara din club....Aceeasi treaba, dar numai cu generalitati de genul: apele din Bihor sunt concesionate de mine (firma mea ) , le-am auzit si eu...poate confirma (dar sa ti-o faca prin MP ) altcineva de pe forum...E vorba de un interviu dat unei reviste (ziar ?) unguresc in care Togor sustinea ca a concesionat cam tot ce-i apa publica in Bihor. N-am dat nici o importanta atunci, am luat-o ca fapt divers, dar vazand postarea pescarusului, nu stiu ce sa mai zic...Poate-i tarziu sa mai aflu ce ziar era (era ceva cu specific pescaresc, oricum), dar incerc sa aflu macar titlul si perioada aproximativa...
Pana se confirma sau infirma ceva, aplicam principiul : nu trageti in pianist, face si el ce poate !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Dec 13, 2010 8:23 pm

B. Vasile, scuze pentru furt, dar mi-a scapat!
Am citit mai atent comunicatul din Jurnal si as fi incercat sa-l diger putin, dar am citit titlul de sub el si ma gandesc ca e tot o vrajeala pescareasca:"Industria isi revine din criza" Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre Ionut Erdeli in Lun Dec 13, 2010 8:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : SPAM)

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Lun Dec 13, 2010 8:31 pm

@ Ionut

Acum am citit si eu acel ziar ,doar o intrebare, conventia e una cu contractul care iti da drept de exclusivitate in practicarea pescuitului sportiv?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Lun Dec 13, 2010 8:37 pm

Dacă citiţi mai atent articolul poate veţi observa că aceste zone au fost protejate şi înainte.Eu nu-s în clar cine a primit în custodie(şi nu a concesionat) aceste zone,asociaţia de pescuit sau cea de protejare a mediului.Sincer să fiu,nu mi-ar părea rău ca un ONG(de mediu) să-şi ţină ochii pe Crişuri,poate am avea ape mai curate.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 16 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 33 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum