Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 3 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Urmatorul

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 28, 2010 9:07 pm

In momentul de fata niciun habitat piscicol natural nu este dat in administrare catre nici o asociatie. Surasa inspectorul ANPA. Sunati-l si va va lamuri.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  MIHNEA FLORIN Joi Ian 28, 2010 9:13 pm

YULLIAN....astea includ Colectorul...si lacurile concesionate de AJVPS.....?
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Joi Ian 28, 2010 9:15 pm

Canalele nu sunt ape naturale ci amenajate, deci nu tin de ANPA si sunt concesionate de AJVPS! Sursa Mihai Voda! Cel putin asta imi spunea anul trecut!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Clubul Pescarilor Oradea(CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Joi Ian 28, 2010 9:17 pm

Ssebastian,în sfârşit discutăm despre ceva benefic pescuitului,fără să încercăm să murdărim pe cineva.Am impresia că vom reuşi să încropim o trupă bunicică,nu înainte de a discuta cu doritorii amănuntele problemei.Când sânteţi măcar 3-4,putem începe "instructajul".

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Joi Ian 28, 2010 9:24 pm

Tibi-CPO a scris:Ssebastian,în sfârşit discutăm despre ceva benefic pescuitului,fără să încercăm să murdărim pe cineva.Am impresia că vom reuşi să încropim o trupă bunicică,nu înainte de a discuta cu doritorii amănuntele problemei.Când sânteţi măcar 3-4,putem începe "instructajul".
eu si harangus(dupa cum scria cred ca se baga)..daca mai gasim 5 este bine
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Joi Ian 28, 2010 9:25 pm

ssebastian a scris:
Tibi-CPO a scris:Ssebastian,în sfârşit discutăm despre ceva benefic pescuitului,fără să încercăm să murdărim pe cineva.Am impresia că vom reuşi să încropim o trupă bunicică,nu înainte de a discuta cu doritorii amănuntele problemei.Când sânteţi măcar 3-4,putem începe "instructajul".
eu si harangus(dupa cum scria cred ca se baga)..daca mai gasim 5 este bine
cred ca se baga si pescardeclean...daca nu il sparg cind ne vedem...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 28, 2010 9:28 pm

Daca nu sunt habitate naturale ce cauta inspectorul ANPA in control pe colector? Chiar a vazut postate poze aici pe ceva topic cu el pe canal. Conform legii 317/2009 sunt habitate naturale << reteaua de canale magistrale din sistemele hidroameliorative, de navigatie si hidroenergetice si ramificatiile acestora>>
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Clubul Pescarilor Oradea(CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Joi Ian 28, 2010 9:28 pm

Văd că m-am bucurat prea repede,iar începem povestea cu apele.Domnilor ,de ce nu cereţi în scris răspuns de la AJVPS,nu cred că cineva va posta contracte pe acest forum.Repet,dacă legea e de partea dumneavoastră,veţi primi informaţiile cerute de la conducerea asociaţiei.Eu nu sunt Consiliul în persoană,doar fac parte din el.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Joi Ian 28, 2010 9:30 pm

ma bag si eu , cel putin sa va sustin moral Laughing

o sa fiu ''controlorul moralist'' Laughing Laughing Laughing


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Joi Ian 28, 2010 9:33 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 28, 2010 9:30 pm

Si eu ma bag in discutii in care trebuie sa se lamureasca anumite probleme si daca din greseala vb mai dur sa ma ierte cei care se simt jigniti. Wink


Ultima editare efectuata de catre yulyan33 in Joi Ian 28, 2010 9:31 pm, editata de 1 ori
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Joi Ian 28, 2010 9:30 pm

Stai sa-mi fac carnet de membru prima data!
Asta mai mult de frica ta! Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty CPO

Mesaj  Tibi-CPO Joi Ian 28, 2010 9:31 pm

Ssebastian e foarte bine!!!

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 28, 2010 9:32 pm

Nu mai continuam cu astea doar am raspuns la intrebarea lui mihnea
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Clubul Pescarilor Oradea(CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Joi Ian 28, 2010 9:37 pm

Yulyan,inspectorul controlează chiar şi pescăriile.Nu cred că lacurile din Cefa sunt ape publice,sau bazinul vânzătorului de peşte din piaţă,că şi pe el îl controlează.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  alex_24ARN Joi Ian 28, 2010 9:53 pm

Domnilor ca sa ma bag si eu cu voi trebuie aprobare de la mine de la servici,dar va rog sa nu ma lasati pe dinafara!eu o sa discut saptamana viitoare ct juristul de la noi sa vad daca legal pot indeplini astfel de atributii!va anunt cat de repede pot!as vrea sa se poata pune pe roate aceasta treaba cat mai repede pana la inceperea prohibitiei daca se poate!domnule Tibi ce ziceti ?se poate realiza acest proiect?
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Clubul Pescarilor Oradea(CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Joi Ian 28, 2010 10:06 pm

Orice proiect se poate realiza,dacă este tratat cu seriozitate.Să ştiţi că povestea cu voluntariatul în control este dură,dar merităSurprised să aveţi ce povesti iarna viitoare la gura caloriferului şi veţi ajunge să cunoaşteţi toată fauna pescuitului bihorean.Detalii vă poate da Zoli.el se împiedică de ei zilnic.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Joi Ian 28, 2010 10:17 pm

Zoli...fauna...=...?????
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 28, 2010 10:22 pm

= ....... sebi fa-ma sa inteleg ca eu sunt mai incet in gandire
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Clubul Pescarilor Oradea(CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Joi Ian 28, 2010 10:27 pm

Scuze,e vina mea,am uitat ghilimelele.A se citi:"fauna".

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 28, 2010 10:31 pm

am inteles Tibi crezi ca noi nu ii stim, eu m-am saturat sa ii gasesc tot timpul pe malul apei
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 28, 2010 10:33 pm

fiecare padure are uscaturile ei.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Clubul Pescarilor Oradea(CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Joi Ian 28, 2010 10:41 pm

Fă ca mine,merg la pescuit în altă ţară,unde situaţia nu este cu mult mai roză decât la noi,dar parcă nu doare aşa de tare...

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 28, 2010 10:45 pm

Am fost in toamna la Sinnicolau Roman la spinning, am ajuns pe la 7 dimineata efectiv nu am avut unde sa dau erau cam 10 pescari dar canalul era plin.Atunci ce sa mai zic. Imi puneam intrebarea retorica oare mai merita sa platesc permis de pescuit in Romania?
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Clubul Pescarilor Oradea ( CPO)

Mesaj  Hanumanfish Joi Ian 28, 2010 10:52 pm

@ssebi stii ca imi esti drag ...fauna = Fauna României a fost si este inca una din cele mai bogate si variate din Europa !!!
Pescuitul intensiv si cresterea poluarii !!! ,mentalitatea pescarului sportiv adevarat ajuta sa revenim la titlul amintit mai sus,pescarul care nu este sportiv distruge si fauna si titlul amintit mai sus,toata lumea striga la statul Roman , si catre asociatii ca nu este ordine,da asa este !.
ce este de facut ? idei , sugestii ,aluzii ,chiar reclama negativa spre aceste asociatii.hai sa ne punem intrebarea cine striga ? cei care nu mai prind 20 kg ? da astia sunt aia care sunt multi !!! sub barajul Tarian,Giris,podul bombardat,Cheresig,ETC . FAUNA poate mai corect ar fi spus si scris FĂ UNA !. Fauna= fa una (un pas civilizat) aveti,avem ce invata de la vecinii nostri la numai 12 km !!! de la podul de centura !
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Joi Ian 28, 2010 10:55 pm

Hanumanfish a scris:@ssebi stii ca imi esti drag ...fauna = Fauna României a fost si este inca una din cele mai bogate si variate din Europa !!!
Pescuitul intensiv si cresterea poluarii !!! ,mentalitatea pescarului sportiv adevarat ajuta sa revenim la titlul amintit mai sus,pescarul care nu este sportiv distruge si fauna si titlul amintit mai sus,toata lumea striga la statul Roman , si catre asociatii ca nu este ordine,da asa este !.
ce este de facut ? idei , sugestii ,aluzii ,chiar reclama negativa spre aceste asociatii.hai sa ne punem intrebarea cine striga ? cei care nu mai prind 20 kg ? da astia sunt aia care sunt multi !!! sub barajul Tarian,Giris,podul bombardat,Cheresig,ETC . FAUNA poate mai corect ar fi spus si scris FĂ UNA !. Fauna= fa una (un pas civilizat) aveti,avem ce invata de la vecinii nostri la numai 12 km !!! de la podul de centura !
..avem de invatat nu mult...enorm de mult...dar nu te impacienta Zoli draghe...nepotii nostri vor gusta aceasta placere pe care o au vecinii nostrii..datorita noua...vom face pasul...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 3 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 33 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum