Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mulineta feeder

+2
paul_
MeHigh
6 participanți

In jos

Mulineta feeder Empty Mulineta feeder

Mesaj  MeHigh Mar Ian 25, 2011 2:23 pm

Salutare,
As dori sa-mi cumpar o lanseta feeder ET Power Feeder 3,90m si nu stiu exact ce mulineta s-ar potrivi cel mai bine. Imi puteti da sfaturi? (as prefera ca pretul sa fie in jur de 100 lei).

MeHigh

Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : TIMISOARA
Ocupatia : INGINER
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty feeder

Mesaj  MeHigh Mar Ian 25, 2011 5:37 pm

Sau poate imi puteti recomanda alt bat? (acesta poate e prea heavy ) mie imi trebuie pentru pescuitul in curent (mreana, scobar....)

MeHigh

Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : TIMISOARA
Ocupatia : INGINER
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  paul_ Mar Ian 25, 2011 8:18 pm

Pai,pt power feeder,trebuie tot power feeder nu? http://www.energofish.ro/product.php/Mulineta-ET-Power-Feeder/3247/

paul_

Numarul mesajelor : 104
Localizare : Baia Mare
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty feeder

Mesaj  MeHigh Mar Ian 25, 2011 9:29 pm

Cam asta mi s-a parut si mie cea mai potrivita dar din pacate nu are tambur de rezerva si mi se pare cam grea. Poate nu ar fi ok sa aleg o combinatie asa heavy. Astept si alte propuneri de bat si mulineta feeder. Ms.

MeHigh

Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : TIMISOARA
Ocupatia : INGINER
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  paul_ Mier Ian 26, 2011 6:04 pm

Trebuie testate mai multe,sa se echilibreze bine,nu bat de 500 de grame si mulineta UL trebuie sa o simti in mana perfect.

paul_

Numarul mesajelor : 104
Localizare : Baia Mare
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  mausica Sam Feb 12, 2011 1:17 pm

stiti ce nu inteleg eu??de unde mentalitatea asta de mulinete si bete cat casa??daca tot vrei ,,casoaie,, de mulinete luati echipament de crap dar in pescuitul la feeder consider ca ar trebuii sa fie folosite echipamente prin care sa simti drilurile Cool nu vad rostul de ex unei mulinete de 5000?????oooooaaaauuuuu......daca chiar vreti sa stiti in arad unde sunt cei mai priceputi pescari de feeder nu se pescuieste pe rau cu mulineta mai mare de 3000.cea mai des folosita e cea de 2500 Cool ,normal ca alegerea depinde de fiecare persoana.eu personal pt rau (mreana,scobar)folosesc un feeder maver genesis black ice+mulineta olympus XFD-20(cat un 2500) Very Happy
mausica
mausica

Numarul mesajelor : 328
Varsta : 46
Localizare : BAILE-FELIX
Ocupatia : una-alta
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  mausica Sam Feb 12, 2011 1:23 pm

depinde de puterea curentului in zona unde pescuiesti,de greutatea cosurilor,etc..etc .eu iti recomand un feeder(vezi puterea de aruncare) mai fin gen:Rubin Feeder
mausica
mausica

Numarul mesajelor : 328
Varsta : 46
Localizare : BAILE-FELIX
Ocupatia : una-alta
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  vali_z Mar Mar 01, 2011 12:48 pm

Pt, un bat de 3,90m cu putere <120gr,Tubertini Aymara ce fel de mulineta imi recomandati.
Pescuiesc in general pe Crisul Negru, mai rar pe balti.
vali_z
vali_z

Numarul mesajelor : 56
Varsta : 45
Localizare : Beius
Ocupatia : Pescar de duminica
Data de inscriere : 21/06/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  razvan10 Mar Mar 01, 2011 2:12 pm

http://www.fisela.ro/produse/207/8920/Gryphon-Heavy-Feeder-3-60m.html

Avand in vedere ca pe rau este nevoie de momitoare de 40,50,60g , folosesc batul aceasta folosesc pe rau:)
razvan10
razvan10

Numarul mesajelor : 466
Localizare : Oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  mausica Joi Mar 24, 2011 3:00 pm

vali_z a scris:Pt, un bat de 3,90m cu putere <120gr,Tubertini Aymara ce fel de mulineta imi recomandati.
Pescuiesc in general pe Crisul Negru, mai rar pe balti.
eu folosesc marimea 2500 pe un bat de 3,60m dar pe al tau ar merge bine una de 3000 si indicat ar fi shimano sau ryobi.oricum tu pescuiesti mai mult pe rau asa ca nu are rost marimea 4000 e prea mare Wink


Ultima editare efectuata de catre mausica in Joi Mar 24, 2011 3:17 pm, editata de 1 ori
mausica
mausica

Numarul mesajelor : 328
Varsta : 46
Localizare : BAILE-FELIX
Ocupatia : una-alta
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  mausica Joi Mar 24, 2011 3:08 pm

razvan10 a scris:http://www.fisela.ro/produse/207/8920/Gryphon-Heavy-Feeder-3-60m.html

Avand in vedere ca pe rau este nevoie de momitoare de 40,50,60g , folosesc batul aceasta folosesc pe rau:)
uauuu.......e prea brutal batul.pescuitul la feeder este un pescuit de finete(fata de pescuitul clasic la crap)asa ca nu vad dc sa folosesti aici la noi pe crisul repede sau negru asa puternic bat.parerea mea e ca iti ajunge un M sau MH pana in 80-90 Wink eu am un MH de 85g si arunc si cu cos de 80+nada si iti garantez ca mult mai bine lucreaza un bat mai moale decat unul H.betele H isi au si ele rostul lor dar doar acolo si atunci cand se folosesc cosuri sau momitoare de la 100gr in sus in rest nu se justifica.
mausica
mausica

Numarul mesajelor : 328
Varsta : 46
Localizare : BAILE-FELIX
Ocupatia : una-alta
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  mausica Joi Mar 24, 2011 3:14 pm

MeHigh a scris:Cam asta mi s-a parut si mie cea mai potrivita dar din pacate nu are tambur de rezerva si mi se pare cam grea. Poate nu ar fi ok sa aleg o combinatie asa heavy. Astept si alte propuneri de bat si mulineta feeder. Ms.
de ce vrei tu un bat H?mai bine ia un MH :maver ice black,ET rubin feeder(astea is undeva intre 140-160ron noi),maver thor,abyss iar mulinete shimano,ryobi ecusima
mausica
mausica

Numarul mesajelor : 328
Varsta : 46
Localizare : BAILE-FELIX
Ocupatia : una-alta
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Parere feeder

Mesaj  pesco-tim Vin Apr 29, 2011 9:38 pm

Nu stiu va mai intereseaza parerea mea, in sensul ca poate deja ati achizitionat o lanseta pentru pescuitul la feeder. Sa stiti ca eu detin (si nu le-as schimba pentru nimic ) doua Power feeder de 3,60. Sunt niste bete deosebite. Sesizeaza trasaturi de la oblete la peste mare. Are o actiune incantatoare. Se poate pescui atat la balta dar mai ales pe apa curgatoare. Sunt convins ca alti pescari sunt adeptii feeder-lor subtiri, finute poate nu imi impartasesc aprecierea, dar daca pescuiti cu el, cu siguranta zic eu ca o sa va incante. Atat 3,60 cat si 3,90, se echilibreaza foarte bine cu mulineta Ocuma Cassien de 55, care in afara unui dizain placut, modern are greutate redusa, un mecanism solid care exprima putere (afirm pentru ca le-am demontat total pentru intretinere), dar si doi tamburi metalici suficienti de incapatori si culmea nici nu este dusmanoasa la pret. Asa ca, daca nu ati achizitionat iar parerea mea v-a conta in alegere, sa stiti m-as bucura, deoarece cu siguranta o sa va placa. Succes in alegere. Cu respect.

pesco-tim

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Ocupatia : functionar public
Data de inscriere : 25/04/2011

Sus In jos

Mulineta feeder Empty Re: Mulineta feeder

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum