Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

voblere,lingurite,twistere,etc

+30
Istyfishmaster
jacks
Tibi-CPO
Ovi_1919
Adriann
marius
razvan10
zsolty
mariusw
alex_24ARN
PETER
miki
nagy cristian
aldea adrian
erdeid_76
bmjean
dan_popa
szabi1
tomi
Ssebastian
szoke szabolcs
Ionut Erdeli
Nagy Victor
DAN-DAN
tIbI_iosIA
Marian
paul15
Admin
Hanumanfish
Harangus Marius
34 participanți

Pagina 20 din 22 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Urmatorul

In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty WOBLERE,LINGURITE.....

Mesaj  Hanumanfish Vin Apr 23, 2010 8:01 pm

Stau si privesc uimit cati oameni mesteresc* woblere te felicit ! Imi place pozitia inelului din zona caudala ,ai gasit singura solutie sa nu se incurce triplele felicitari !!! aplauze Ma tot gandeam cum s-ar putea gasi o solutie pentru elucidarea acestui neajuns !!! Ma enerva de multe ori situatia mai ales stiind ca in zona stateau avatii ,clenii,stiucile ,te felicit pentru aceasta bravura si pentru indemanrea pe are o ai . aplauze
ps: De altfel esti bine venit gentleman
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Nagy Victor Vin Apr 23, 2010 8:58 pm

bine ai venit

frumoase poze

sper ca o sa te simti bine intre noi gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ovi_1919 Vin Apr 23, 2010 10:10 pm

de stiem ca nu ai mai vazut voblere cu ochetu in sus punem de mult niste poze Laughing

Horsule cheers cheers cheers
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Nagy Victor Vin Apr 23, 2010 10:16 pm

Pescar_clujean a scris:de stiem ca nu ai mai vazut voblere cu ochetu in sus punem de mult niste poze Laughing

Horsule cheers cheers cheers
stiam eu ca am mai vazut undeva cu ochetul in sus , dar nu-mi aduceam aminte , parca si old_radu le face la fel , nu ? scratch
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Vin Apr 23, 2010 10:48 pm

mnoah...esti bine venit....mi casa e tu casa!!! Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  alex_24ARN Sam Apr 24, 2010 9:46 am

nu stiam de unde stiu ,,HELL,,.....
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Sam Apr 24, 2010 7:30 pm

am un vobler de la LINEAEFFE cu care am prins vreo 6-7 stiuci si nu mai gaseam prin magazine acest vobler.
azi cand am intrat intr-un magazin de pescuit mi-a sarit in ochi voblerul respectiv,dar...surpriza.voblerul era ambalat la fel cum sunt toate chinezariile alea cu 5 lei.am mers la masina,l-am adus pe al meu si erau identice!
sigur ca mi-am cumparat unul ca sa ma conving ca e acelasi vobler.l-am pescuit si sunt identice!
stiam ca se dedau occidentalii la smecherii din astea,dar chiar si la maruntisuri?!
oricum am acelasi vobler acum dar unul cu 5 lei si altul luat cu pret triplu!
totusi trebuie sa recunosc ca pe cel de la LINEAEFFE(real bass se numeste,culoarea 12)erau alte ancore.
asta ar fi dar alta culoare
http://www.sportingwholesale.com/acatalog/info_FLIN_L_5301160.html
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ungureanu Ovidiu Sam Apr 24, 2010 7:40 pm

Hanumanfish a scris:Imi place pozitia inelului din zona caudala ,ai gasit singura solutie sa nu se incurce triplele felicitari !!! aplauze Ma tot gandeam cum s-ar putea gasi o solutie pentru elucidarea acestui neajuns !!!
-solutia nu am gasit-o eu ci am vazut-o si eu la altcineva, este utila si de aceea o folosesc Very Happy orice face viata mai usoara in a pescui este util la casa omului si nu trebuie neglijat Laughing la fel cum sunt si barbetele directive care ajuta la lanseurile bune ale voblerului, mai lungi si mai precise
Ungureanu Ovidiu
Ungureanu Ovidiu

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Ocupatia : maniac al voblerelor
Data de inscriere : 23/04/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Hanumanfish Dum Apr 25, 2010 3:55 pm

Ungureanu Ovidiu a scris:
Hanumanfish a scris:Imi place pozitia inelului din zona caudala ,ai gasit singura solutie sa nu se incurce triplele felicitari !!! aplauze Ma tot gandeam cum s-ar putea gasi o solutie pentru elucidarea acestui neajuns !!!
-solutia nu am gasit-o eu ci am vazut-o si eu la altcineva, este utila si de aceea o folosesc Very Happy orice face viata mai usoara in a pescui este util la casa omului si nu trebuie neglijat Laughing la fel cum sunt si barbetele directive care ajuta la lanseurile bune ale voblerului, mai lungi si mai precise

Domnule ce a facut altul nu este important ..pentru mine esti the best* faptul ca esti modest si cizelat denota de caracterul evoluat intersocial !.Eu te felicit pentru initiativa pentru ca munca este a ta ,stiu aprecia un spirit tanar ...Candva am fost instructor cunosc din prima oamenii cu talent ( si pe cei fara ) Asa ca dai bataie tine-o tot asa. Te-am laudat destul ( pe merit) Sunt curios ce wobleras mesteresti pentru avat sau stiuca cyclops
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Istyfishmaster Mier Apr 28, 2010 9:05 pm

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 DSC00647

Asa se face o copie mai buna decat originalul! Made by Csabi.
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty WOBLERE,LINGURITE.....

Mesaj  Hanumanfish Joi Apr 29, 2010 4:40 pm

Da,maiestrie adevarata acest baiat din orasul nostru depaseste cu mult handmadeluristii din Romania ,am vazut cateva zeci de woblere iesite din mana lui care depasesc cu mult toate cele vazute pana acum,ce a lui e a lui .( avem un geniu cu o mana de aur ) .Pacat ca nu isi valorifica talentul si pedeasupra mai este si un spinning man bun,stiu eu geniile un pic sunt cam nonconformisti dar asta este bihorean si este cel mai tare . Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mai 12, 2010 11:47 am

Cel mai productiv vobler in acest an este acest vobler de la jaxon, cel de 5 cm! Pentru a reduce insa rata rateurilor a trebuit sa schimb triplele cu altele mai sanatoase
http://www.fishing-mart.eu/sklep/en/popenphoto.php?file=../p/s3/1140426363.jpg


Ultima editare efectuata de catre Ionut Erdeli in Mier Mai 12, 2010 11:47 am, editata de 1 ori (Motiv : SPAM)

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Mier Mai 12, 2010 8:31 pm

acel model este foarte bun si tot din aceeasi gama(karas)mai sunt inca doua culori.merg foarte bine si noaptea.
sunt aproape la fel de prinzatoare ca ale mele Very Happy
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mai 12, 2010 8:34 pm

Mai am un model cu pattern de carasel, dar nu a prins nimic! Poate din cauza ca are bile in interior!
Apropo, a luat cineva clean pe voblere cu bile? Eu am vre-o 20 de modele dintr-astea cu bile dar nici unul nu a prins nimic!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  alex_24ARN Mier Mai 12, 2010 8:40 pm

Nu ai nimerit niciodata in partidele tale de pescuit ca un peste sa fie orb?adica fara un ochi!!!doar aia cred ca intra la astea cu bile!!! lol! lol!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mai 12, 2010 8:44 pm

E o treaba si asta! Laughing Totusi, sunt curios de faptul ca multa lume le cumpara, dar nu am auzit pe nimeni sa se laude cu ele, de-asta am intrebat!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  razvan10 Mier Mai 12, 2010 8:46 pm

Intra si cei sanatosi pe voblerele cu bile , asa am auzit . Voblerele cu bile produc ultra sunete bounce pescuit
razvan10
razvan10

Numarul mesajelor : 466
Localizare : Oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mai 12, 2010 8:49 pm

Razvan, teoretic asa este, dar eu pe astea cu bile nu am reusit sa pacalesc nici macar un clean dintr-ala micut! Si Dumnezeu stie ca am incercat cu muuulte modele! Am avut un singur atac pe vobler cu bile si aia prin martie!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  alex_24ARN Mier Mai 12, 2010 8:59 pm

un sfat.....
alege maxim doua voblere cu bile din trusa ta (noi stim ca ai mai multe de doua) si dute doar cu alea doua la pescuit!!!!incearca sa nu le lasi prin crengi si alte frigidere..... si sigur vei prinde !!!!! Am inteles ca se numeste INCREDERE!!!
gentleman gentleman
NU AI NIMIC DE PIERDUT!!!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mai 12, 2010 9:03 pm

alex_24ARN a scris:
NU AI NIMIC DE PIERDUT!!!
Asa este ce as putea pierde inafara de o partida de pescuit! Sincer nu ma lasa inima sa stiu ca mananca pe un anumit tip de vobler si eu sa il las acasa doar de dragul de a pescui cu dintr-ala cu bile! Mai ales ca nu am prins niciodata pe ele! De-asta intreb: VOI ATI PRINS PE VOBLERE CU BILE? Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ovi_1919 Mier Mai 12, 2010 9:24 pm

Very Happy nici la mine nu a intrat pe bile
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Mier Mai 12, 2010 10:10 pm

de foarte multe ori cele cu bile fac diferenta! pot da multe exemple dar ma voi limita in a va spune ca majoritatea stiucilor din acest an,si nu au fost putine,au fost prinse la vobler cu bile.la clean aceeasi poveste cu bilele.sunt situatii cand intra mai bine pe astea,dar depinde de starea lui la acel moment.face-ti intotdeauna comparatie intre voi si peste.la fel cum tu ai cateodata o stare agitata si faci orice,sau cand nu ai chef de nimic sunt mai putine lucrurile care te scot din apatie....etc ,etc, etc.
dupa parerea mea pestii invata si mai mult decat atat am curaj sa zic ca au personalitate .cred cu tarie ca pestii care trec in marime de ceea ce e dat in descrierea lor(stiuca 2-3 kg,exceptional 8 kg)sunt acei pesti care au invatat in viata sa se pazeasca de tot ceea ce le pune viata in pericol,asta inseamna inteligenta,strategie,cunoastere...
ganditi-va si in acest mod pentru ca nu aveti nimic de pierdut...din contra.nu-i tratati ca pe lemne,sigur veti fi perdanti! asta inseamna subestimarea adversarului!
ma opresc,poate v-am obosit.fire zbuciumate!
ps.totusi daca te deranjeaza,pune-le langa stralis-ul ala
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Mier Mai 12, 2010 10:19 pm

Ionut Erdeli a scris:Mai am un model cu pattern de carasel, dar nu a prins nimic! Poate din cauza ca are bile in interior!
Apropo, a luat cineva clean pe voblere cu bile? Eu am vre-o 20 de modele dintr-astea cu bile dar nici unul nu a prins nimic!
...pai si tu ai "bile"...si ai prins-o!!!!...deci tot ce are bile este prinzator!!!! Laughing Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Joi Mai 13, 2010 8:07 pm

Dumnezeu sa-l ierte!
voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 DSCF5295
dupa un cumplit accident cu un stalp de iluminat,tatal tuturor clenilor a amerizat sub barajul de la VADU CRISULUI si dus a fost!
si-ar fi dorit sa nu-l plangem,dar Sad
el a fost no.1
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  CosmYn Joi Mai 13, 2010 8:23 pm

Condoleante Very Happy Smile
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 20 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 22 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum