Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

+8
dady
zsolty
alcatraz
Admin
cristiALESD
mausica
Nagy Victor
tudor octavian
12 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Care sa fie locatiile pt. desfasurarea circuitului ?

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap9%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap7%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 7% 
[ 6 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap11%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 11% 
[ 9 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap9%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap9%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 9% 
[ 7 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap14%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 14% 
[ 11 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap15%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 15% 
[ 12 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap10%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 10% 
[ 8 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap6%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 6% 
[ 5 ]
Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_lcap10%Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Vote_rcap 10% 
[ 9 ]
 
Total voturi : 81
 
 

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  tudor octavian Mar Oct 18, 2011 12:13 pm

Vin aici cu urmatoarea idee, de a organiza un circuit format din minim 5-6 etape (concursuri) pe durata unui an calendaristic .Pe diferite locatii, de ex o etapa minim sa se faca pe cris.Fiecare etapa sa fie punctata cu 1, 2, 3, ... de catre castigatori iar la final concurentii cu cele mai putine puncte sa fie desemnati castigatori, fiind cei mai buni pescari ai Judetului Bihor :
Punem cate o taxa simbolica la fiecare etapa, sa fie ceva miza ,iar la final sa facem o cupa mai mare si doua mai mici pentu castigatori.Eventual sa mai gasim mici sponsorizari pt fiecare etapa daca se poate.
Am vorbit si cu Victor despre asta si el a fost deacord sa se ocupe de organizare Very Happy .
Bun va astept pe fiecare sa veniti cu cate o idee, sau de ce nu cu o alta structura a circuitului ,sa discutam si alte variante .

tudor octavian

Numarul mesajelor : 102
Localizare : oradea
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Mar Oct 18, 2011 4:17 pm

Stilul de pescuit este cei stationar , va putea participa oricine , indiferent daca este membru la vreo asociatie sau club de pescari
Parerea mea este ca ar fi bine sa poata participa pescari si din alte judete (sa creasca nr.. de concurenti)

Pina in primavara anului viitor avem tot timpul la dispozitie sa punem la punct toate detaliile unui circuit open , pentru asta avem nevoie de cit mai multe pareri
, asa ca datii bataie !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  mausica Mar Oct 18, 2011 7:31 pm

in principiu e o idee excelenta..ar trebuii demarat proiectul insa trebuie bine gandite locatiile!!!
mausica
mausica

Numarul mesajelor : 328
Varsta : 46
Localizare : BAILE-FELIX
Ocupatia : una-alta
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  cristiALESD Dum Oct 23, 2011 3:14 am

Da e superba idea dar tre sa se stabileasca prin vot zic eu in legatura cu fui, larve .

cristiALESD

Numarul mesajelor : 102
Localizare : alesd
Ocupatia : fireman,pescuit ....muheri
Data de inscriere : 16/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Admin Lun Oct 24, 2011 7:24 am

Ce ziceti... 5 concursuri... fara obligatiunea pariticiparii la toate ... in caz ca cineva are o problema...
Frumoasa idee.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  tudor octavian Lun Oct 24, 2011 8:49 am

Eu is de parere ca trebuie sa respectam regulamentul in ceea ce priveste TOT.
Bete , nade, larve, fuilles, etc.

tudor octavian

Numarul mesajelor : 102
Localizare : oradea
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Admin Lun Oct 24, 2011 9:12 am

Poi in primul rand ar trebui sa stabilim un regulament. Si taxa de inscriere in circuit.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Lun Oct 24, 2011 3:55 pm

Ai dreptate , trebuie o schita a regulamentului '' CUPA BIHORULUI '' (daca acesta ramine numele)
Din cite etape sa fie circuitul ? , eu as propune minim 5 cu 5 locatii diferite , una pe cris , macar una pe o balta privata cu capturi mai serioase cum ar fi ce-a de la Marghita sau Hidiselul de Jos se mai poate alege intre Sintimbreu , Bolcas , Fegernic si Les sau alte lacuri din judet , important este sa aiba peste de calitate pt. competitii , sa aiba drum de acces cit de cit practicabil si pe timp ploios , proprietarul sa nu ne stoarca de bani Smile , sa aiba minim 20 de standuri (220m cit de cit uniforma pt. sanse egale)
O taxa de participare , ced ca 30 lei ar fi suficient pt. o etapa (asta daca nu se prepara ceva mincare)

Eu o sa deschid un topic special cu titlu '' REGULAMENTUL CUPA BIHORULUI '' sau '' CUPA PESUIT BIHOR '' depinde care va place mai mult , unde o sa schitez un regulament provizoriu
In topicul respectiv vor avea posibilitatea sa opereze doar adminul si moderatorii !
Discutiile , observatiile si amendamentele se vor face tot aiai si dupa ce s-a luat o decizie , regulamentul va fi complectat/modificat de cei autorizati

Avem timp suficient (toata iarna) pt. a pune la punct pina la cele mai mici detalii acest proiect unic pt. Bihor (din cite stiu eu nu sa mai facut asa ceva pina acum in judetul nostru , daca gresesc va rog sa ma corectati)

Acestea fiind scrise , datii bataie , sa curga ideile , conteaza parerea fiecaruia Exclamation gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Admin Lun Oct 24, 2011 6:08 pm

partea cu fair play-ul mi se pare un pic aiurea...
si medaliile cam greu de facut avand in vedere ca vor fi multi care intra si ies din circuit de aceea propun medalie la locurile 4-10.
ar trebui stabilit si regulamentul platii taxei de concurs integral / 5 etape sau / etapa dar cu respectarea anumitor dati daca nu se apeleaza la o lista de asteptare... avand prioritate celor deja inscrisi in turnament.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Lun Oct 24, 2011 6:39 pm

Admin a scris:partea cu fair play-ul mi se pare un pic aiurea...
si medaliile cam greu de facut avand in vedere ca vor fi multi care intra si ies din circuit de aceea propun medalie la locurile 4-10.
ar trebui stabilit si regulamentul platii taxei de concurs integral / 5 etape sau / etapa dar cu respectarea anumitor dati daca nu se apeleaza la o lista de asteptare... avand prioritate celor deja inscrisi in turnament.
Medalii dai doar la primii 3 clasati al fiecarei etape si la sfirsit de an primesc toti care au participat la circuit

in legatura datul banilor deodata nu stiu ce sa zic , pt. unii e cam mult sa dai 300lei
iar daca nu poti participa la toate etapele ... ? , se plateste la fiecare etapa separat si astfel atragem mai multi concurenti , sper

cu fair play-ul era doar o idee , o pata de culoare in rutina competitiilor Smile
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Admin Lun Oct 24, 2011 6:55 pm

o pata de culoare ar fi punctarea doar a unei anume specii...
de votat ne putem vota si pe facebook Laughing
Intradevar dar ar fi si oameni care nu ar mai vrea sa aibe emotii ca nu achita taxa la timp si ii ia cinea locul.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Lun Oct 24, 2011 7:21 pm

oare se gasesc mai mult de 10 concurenti care sa se inscrie in circuit si sa puna banuii jos (am gresit in postarea anterioara eu am scris 300 lei , la 5 etape x 30 lei = 150 lei , scuze Embarassed )
si asta in cazul in care nu se mai face bogracs sau alte cheltuieli
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  alcatraz Lun Oct 24, 2011 7:37 pm

nu ma bag dar dau si eu din gura. pe la mine prin zona 5 partide de pescuit te costa minim 250 lei. fara bogracs si fara sa prinzi peste.
ma oftic pur si simplu ca nu stau in ardeal.


Ultima editare efectuata de catre alcatraz in Lun Oct 24, 2011 7:49 pm, editata de 1 ori
alcatraz
alcatraz

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 67
Localizare : craiova
Ocupatia : pescar in timpul liber
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Lun Oct 24, 2011 7:43 pm

Si care-i problema Shocked scratch , mutate-n Oradea ! Smile lol!
Noi te primim gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  alcatraz Lun Oct 24, 2011 8:04 pm

sunt convins ca as gasi numai oameni minunati in oradea, dar...
ar trebui sa mai iau cu mine ceva de care sunt foarte legat: dunarea. ei bine, pe asta n-am cum s-o iau oricit m-as stradui.
alcatraz
alcatraz

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 67
Localizare : craiova
Ocupatia : pescar in timpul liber
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Lun Oct 24, 2011 8:13 pm

ai dreptate , e greu sa pleci dintr-un loc unde te-ai obisnuit , sau chiar te-ai nascut
si eu simt la fel , mi-ar fi greu sa parasesc acest oras , chiar daca nu-i cel ma frumos loc din lume
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Mar Oct 25, 2011 10:38 am

Se poate vota pt. alegera locatiilor pt cele 5 etape
Obligatoriu se va tine o etapa pe Cris si una pe o balta unde sa se prinda pest de la talie mijlocie in sus (de la 400 - 500 gr. in sus , pina pe la vreo 2 - 3 kg/captora !)
Aveti posibilitatea sa votati mai multe locatii !
Locatiile vor fi alese in functie de numarul voturilor adunate

Mai este posibilitatea de a adauga inca o locatie pe tabel , daca aveti o preferinta scrieti numele locatiei !

Nagy Victor a scris: REGULAMENT

- Pe baza tabelului nominal alcatuit in ordine alfabetica se va efectua tragerea la sorti al ordinii in care concurentii extrag numarul de stand si implicit sectorul in care vor pescui (fiecare pista va fi alcatuita din 2 sectoare)
- Stilul de pescuit va fi cel stationar - varga , lanseta bolo. , rube. de MIN. 6 m si lanseta match de MAX. 4.50 m , linii cu pluta si 1 cirlig , este interzis sa fie pe substrat mai mult de 10% din lest !
Pe mal pot fi pregatite mai multe ustensile pt. pescuit
- Durata unei manse (etape) va fi de 4 - 5 ore !
- Fiecare concurent are obligatia sa pastreze pestii vii in juvelnic de MIN. 2 m si sa aiba asupra lui degorjor (avind in vedere ca unele etape se desfasoara pe lacuri private , pestii trebuie eliberati vii si nevatamati Exclamation )
- Nada pt. o mansa (etapa) va fi de MAX. 25 l umectata si sitata
- Momeala viie 2,5 l/mansa , se exclud larvele si fuii pt. ca toti concurentii sa aiba sanse cit mai egale
- Timpul de pregatire va fi de 2 ore din momentul intrarii in standuti , nimeni nu are voie sa intre in stand pina cind nu se da semnalul ''INTRATI IN STANDURI !!!'' (durata de pregatire se poate scurta la cererea concurentilor 1,30 ore , dar nu poate fi mai lunga de 2 ore
- nadirea grea va dura 10 minute va incepe la semnalul ''SE POATE NADI !!!'' si se termina la semnalul ''SE POATE PESCUI !!!'' , din acest moment se mai poate nadi de intretinere doar cu bulgari de nada facuti cu o mina si fara ajutorul marginilor vasului in care se afla nada
- In timpul concursului este interzisa deranjarea vecinilor de stand
- In cazul in care o captura in timpul drilului intra in standul vecin si deranjeaza concurentul , la cererea acestuia pestele respectiv va fi eliberat fara sa puncteze
- Inainte cu 5 minute de terminarea concursului se va anunta ''ULTIMELE 5 MINUTE !!!''
- Sfirsitul concursului se anunta prin '' SCOATETI BETELE !!!''
- Cintarirea se face cu un cintar electronic cu ajutorul arbitrilor si in prezenta concurentului si al reprezentantului din partea concurentilor
- Dupa cintarire se alcatuieste clasamentul , prima data clasamentul pe sectoare , in functie de cantitatea de pesti se acorda puncte , primul va primi 1 punct , al doilea va primi 2 puncte , ....... , dupa punctarea celor 2 sectoare se alcatuieste clasamentul final al etapei respective , locul 1 din sec. A cu locul I din sec. B se lupta pt. locul I si II (in functie de cantitatea prinsa) , locul II din sec. A si locul II din sec. B pt. locurile III si IV , .... , s.a.m.d.
- Punctele din cele 5 etape se adina la fiecare concurent si va cistiga cel cu cele mai putine puncte
ex.
- X.V. = 7 P. TOTAL = LOC - I
- Y.Z. = 11 P. TOTAL = LOC - II

- In cazul in care cineva nu poate participa la una din etape (se pot ivi diferite probleme) va fi punctat cu cite puncte aprimit ultimul clasat din etapa respectiva = 1 puncte penalizare
- Nagy Victor ultimul din etapa respectiva a primit 9 puncte
- Victor Nagy la aceeasi etapa pt. neprezentare primeste 9 + 1 puncte penalizare
daca sunt mai multi care nu s-au prezentat se aplica acelasi sistem de punctare pt. toti

- Propun o taxa de participare de 30 ron sau 50 ron/etapa , din care se plateste taxa pe balta daca e cazul la etapa respectiva , se cumpara diplome pt. toti participantii si se cumpara 3 medalii pt. primii 3 clasati in etapa respectiva !
- Banii ce ramin se aduna intr-un fond si la ultima etapa (finala) cind se va stabili si cistigatorul Circuitului se vor cumpara pt. toti diplome , medalii , 3 cupe ceva mai impunatoare pt. primii 3 clasati si banii ce ramin sa se imparta la primele 3 locuri din clasamentul general

- Acest circuit este deschis tuturor pescarilor indiferent de virsta , sex sau apartenenta la vre-un club sau asociatie , asteptam concurenti din cit mai multe judete !

Nerespectarea Regulamentului poate atrage dupa sine excluderea din etapa sau in cazul nerespectarii repetate EXCLUDEREA DIN CIRCUIT !

Comentarii si complectari privind acest regulamentul va rog sa le faceti
aici ! , multumesc ! gentleman

se da startul la dezbateri Laughing


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Mier Oct 26, 2011 11:57 am, editata de 2 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  tudor octavian Mar Oct 25, 2011 1:08 pm

Eu am cateva remarci de facut:
1. Durata mansei sa fie intre 4 si 5 ore (stabilim noi inainte de concurs)
2.Nu putem si nu scrie nicaieri in regulament de nada minima !!!! doar maxima si asta ar trebui sa fie stabilita in functie de cate ore pescuim 4 sau 5.Deci fara minim , ca daca vreau nu fac nada decat jumate de kilogram, nu imi impune nicaieri regulamentul Minimul.
3.De ce sa se excluda total larvele si fuiiles ul ???Iara nu scrie in regulament asta .
4.Cred ca ajumge penalizare de 1 punct in loc de 2 , ca sa nu fie asa de mare distanta si cel care a avut o problema si nu a putut participa sa poate recupera .
5.Propun o taxa mai mare cel putin 50 de lei.
6. Nu inteleg termenul de Fair Play aici???
Eu cred ca toti suntem Fair Play si nu stiu criteriul de departajare care ar fi ???
7. Propun 6 etape .

tudor octavian

Numarul mesajelor : 102
Localizare : oradea
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Mar Oct 25, 2011 2:30 pm

am discutat cu Popa Viorel si cu Messer Tibi ca una din etape s-ar putea desfasura pe o balta din Ungaria , undeva in apropiere de granita

renuntam la treba cu fair playul
in legatura cu larvele mai astept si alte pareri , daca se cere eliminam si aliniatul respectiv
si in legatura cu taxa de participare mai astept parei
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Admin Mar Oct 25, 2011 2:56 pm

larvele permise doar de carlig si doar in cazul in care are toata lumea asta inseamna ca pe fiecare etapa se comanda un pachet care se imparte la 20 de concurenti sau cati is.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Mar Oct 25, 2011 7:41 pm

asta-i o idee buna
se comanda 1 sau 2 plicuri si se imparte la toti concurentii in mod egal , ori au toti ori nimeni , daca totusi cineva nu vrea sa cumpere asta e problema lui , asa macar n-o sa mai fie discutii la urma !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  zsolty Mar Oct 25, 2011 8:14 pm

interesant!!!
dar la formula 1 toti merg cu gume michelin????
sau toti folosesc acelasi combustibil???
asta nu am mai auzit-o cu larvele
eu zic sa fie ca in ungaria max 500ml de fui si 100ml de larva de carlig
este problema fiecaruia de unde isi rezolva nada vie
poate la unul nu ii convine pretul la larve si are alta sursa sau vrea larve mai mari pt carlig sau vrea mai putine larve
este doar o parere
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  zsolty Mar Oct 25, 2011 8:16 pm

Nagy Victor a scris: , ori au toti ori nimeni , daca totusi cineva nu vrea sa cumpere asta e problema lui !
asta e buna
deci daca unul nu mai vrea nu mai are nimeni????
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Nagy Victor Mar Oct 25, 2011 8:28 pm

zsolty a scris:
Nagy Victor a scris: , ori au toti ori nimeni , daca totusi cineva nu vrea sa cumpere asta e problema lui !
asta e buna
deci daca unul nu mai vrea nu mai are nimeni????
scuze poate nu m-am exprimat eu bine Embarassed
deci , daca li se ofera tuturor posibilitatea sa cumpere , dar unii refuza din diferite motive , atunci e problema lor !
asta nu inseamna ca ceilalti sa nu foloseasca larve

@ Zsolty si ceilalti care mergeti la pescuit prin Ungaria , veniti cu o propunere pt. o balta unde sa se desfasoare una din etape

mai avem o problema , trebuie sa stim sigur daca asociatia o sa ne lase sa organizam concursuri pe baltile ei daca la concurs participa si nemembrii al ajvps Bihor


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Mar Oct 25, 2011 8:38 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  zsolty Mar Oct 25, 2011 8:31 pm

suna ciudat Smile Smile
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Discutii despre Circuitul  "Cupa Bihorului"  2012 Empty Re: Discutii despre Circuitul "Cupa Bihorului" 2012

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum