Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

+11
Ovi_1919
Paul
Admin
Iosif
RaduDan
Rapla
Ionut Erdeli
Harangus Marius
tudor octavian
nagy cristian
Nagy Victor
15 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Nagy Victor Lun Mai 04, 2009 10:03 pm

dan 33 a scris:VA SURADE INCA UN CONCURS DE PESCUIT SPORTIV UNDEVA IN LUNA AUGUST 2009?
Cred ca toti care au participat la '' pescuitbihor editia a-I-a '' se vor inscrie si sint sigur ca se vor inscrie si altii , mai ales la copii (trebuie sa-i mobilizam cumva pe parinti sa-si aduca copii la astfel de competitii) Exclamation cheers


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Mier Feb 10, 2010 7:40 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  nagy cristian Lun Mai 04, 2009 10:15 pm

Nagy Victor a scris:
dan 33 a scris:VA SURADE INCA UN CONCURS DE PESCUIT SPORTIV UNDEVA IN LUNA AUGUST 2009?
Cred ca toti care au participat la '' pescuitbihor editia a-I-a '' se vor inscrie si sint sigur ca se vor inscrie si altii , mai ales la copii (trebuie sa-i mobilizam cumva pe parinti sa-si aduca copii la astfel de competitii) Exclamation cheers
1 - Nagy Cristian - prezent
2 - Nagy viviana - prezenta
cheers cheers cheers cheers cheers
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  tudor octavian Mar Mai 05, 2009 10:10 am

Din pacate in august vor fi campionatele nationale si nu cred ca se vor inscrie multi dar daca s-ar face in septembrie pe sfarsit cand va fi gata si finala nationala pe echipe cred ca va fi ok.Razz

In legatua cu participarea scazuta a copiilor la aceste concursuri parerea mea este ca nu se face o buna promovare a acestor concursuri si aici ma refer la o promovare in mass-media(ziar pentru ca cei de acolo au fost intotdeauna bineintentionati cu genul acesta de competitii), in magazinele de pescuit care pot directiona pe cei interesati pe sait plus un spatiu cat mai amplu pe sait pentru a se gasi usor toate detaliile concursului si cu explicatia detailata a locului cum se ajunge pe pista de concurs pentru ca asta este o problema a parintilor care poate nu sunt pescari si renunta usor daca nu cunosc locatia, cel putin asta am observat de cativa ani incoace. Wink

tudor octavian

Numarul mesajelor : 102
Localizare : oradea
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty re:cupa forumului

Mesaj  Harangus Marius Mar Mai 05, 2009 10:34 am

prezent si noi la pitici! cheers
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Nagy Victor Mar Mai 05, 2009 11:57 am

tudor octavian a scris:Din pacate in august vor fi campionatele nationale si nu cred ca se vor inscrie multi dar daca s-ar face in septembrie pe sfarsit cand va fi gata si finala nationala pe echipe cred ca va fi ok.Razz

In legatua cu participarea scazuta a copiilor la aceste concursuri parerea mea este ca nu se face o buna promovare a acestor concursuri si aici ma refer la o promovare in mass-media(ziar pentru ca cei de acolo au fost intotdeauna bineintentionati cu genul acesta de competitii), in magazinele de pescuit care pot directiona pe cei interesati pe sait plus un spatiu cat mai amplu pe sait pentru a se gasi usor toate detaliile concursului si cu explicatia detailata a locului cum se ajunge pe pista de concurs pentru ca asta este o problema a parintilor care poate nu sunt pescari si renunta usor daca nu cunosc locatia, cel putin asta am observat de cativa ani incoace. Wink
Deocamdata este o propunere , ideal ar fi sa se tina dupa ce au trecut finalele si campionatul pe echipe , dar nu prea tirziu ca sa evitam racirea vremii , stiti ce a fost in martie , frig si putin peste , nu vrem sa patim la fel , nu ?
In legatura cu a doua problema , ai dreptate , eu personal am dus anunturi in legatura cu acest site (cum se poate accesa) si in legatura cu concursul organizat de forum , din pacate putine din aceste magazine s-au ocupat de mediatizarea sitului si al concursului , desi trebuia doar sa puna anuntul intr-un loc vizibil (nu dau nume , sa nu se considere ca vreau sa fac reclama acestora) , in rest iti dau dreptate , trebuie sa dam mai multe detalii , s-ar putea rezolva si un mijloc de transport pt. cei ce nu au cu ce sa se deplaseze pina la balta si inapoi , cum este si cazul meu (bineinteles cei ce beneficiaza de tansport vor suporta cheltuielile) , si ar mai fi multe de discutat (de acea est forumul , sa-si spuna fiecare parerea ! ) .
ASTEPTAM PARERI SI PROPUNERI Exclamation Exclamation Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Ionut Erdeli Mar Mai 05, 2009 12:05 pm

Ar fi bine sa va ganditi daca tot organizati aceste concursuri pentru copii, sa ii faceti putina reclama si pe la scoli, doar acolo este cea mai mare concentratie de copii.
Deasemenea nu cred ca ar strica sa spuneti si cat este taxa de participare.
PS: Sa stiti ca in general directorii din scoli sunt destul de receptivi la stfel de activitati!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Nagy Victor Mar Mai 05, 2009 12:56 pm

@ pescardeclean

Nu e chiar atit de simplu , stiu 2 cazuri concrete dl. Acs Tibi presedintele clubului pescarilor Oradea a incercat sa mediatizeze pescuitul sportiv intr-o scoala , dar trebuiau indeplinite o groaza de formalitati , desi activitatea trebuia sa se desfasoare in natura pe malul crisului (nu poti initia pescuitul intr-o sala de clasa).
Un alt caz de initiere in ale pescuitului prin ajutorul scolii s-a incercat de catre APS Aqua Crisius Oradea , acum 2 - 3 ani , cind dirigintele fiului meu (si el pescar si iubitor de natura) a reusit sa aduca 10 copii daca tin bine minte (cu cei 2 copii ai mei) in aval de podul de pontoane pt. o demonstratie de 1.30 - 2.00 ore despre pescuitul sportiv (motivul absentei a fost ca parintii au alt program pt. sfirsitul de saptamina).
Cam atit despre implicarea scolilor si mai ales al parintilor (dureros este ca sunt parinti pescari inraiti si totusi nu se implica in initierea copiilor , cum sa piarda o partida de pescuit , niste mititei , ceva gratare , si o berica buna in favoarea indrumarii copilului spre natura) ,ii da el exemplu , baga tot ce prinzi in plasa (ca doar ai platit pt. el) , arunca gunoaiele in tufe (esti prost copile !?,doar nu crezi ca le mai car inapoi).
Imi cer scuze si ii respect pe aceia care nu se comporta si nu gindesc asa !
PS.
Din cite am vazut sunteti profesor, poate aveti mai mult succes cu mediatizarea , mai tinem legatura .
Taxa de participare a fost de 15 ron / copil , banii s-au cheltuit pe cupe , AJVPS nu a perceput taxa de concurs pt. balta , va reamintesc ca a putut participa oricare membru al forumului (copil sau adult) indiferent ca este sau nu legitimat la vreo asociatie sau club de pescari .
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Rapla Dum Mai 10, 2009 9:07 pm

Am si eu de gand sa fac editxzia a 2 a la cupa "prieteni buni" si va astept pe totzi,,data am so postez mai tarziu!!!!
Mai facetzi dara ceva sau ce tot propunetzi??? Laughing Laughing Laughing Laughing
Fazakas Alp[ar -prezent in orice caz!!
Fazakas Alp[ar -prezent in orice caz!!
Rapla
Rapla

Numarul mesajelor : 82
Localizare : JIBOU jud. Salaj
Ocupatia : vanzator mag pescuit si vanatoare
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  tudor octavian Lun Mai 11, 2009 11:27 am

Razz oki

tudor octavian

Numarul mesajelor : 102
Localizare : oradea
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  RaduDan Lun Mai 11, 2009 5:04 pm

Clujul e prezent, dar sa fie mai tarziu...cum spunea Pami...incep fazele locale si avem de aruncat bani in apa Laughing Laughing Laughing
RaduDan
RaduDan

Numarul mesajelor : 148
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Ocupatia : Doctorand, cititor, pescar.
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty ar fi bine

Mesaj  Iosif Lun Mai 25, 2009 10:02 pm

Ar fi bine sa se faca.Noi vom fi prezenti cu mare placere
Baba Iosif si Koszurus Botond Laughing bounce bounce
Iosif
Iosif

Numarul mesajelor : 12
Localizare : baia mare
Ocupatia : student
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Rapla Dum Mai 31, 2009 7:50 pm

hai hai postatzi cand va fii a doua editzie!!!
Rapla
Rapla

Numarul mesajelor : 82
Localizare : JIBOU jud. Salaj
Ocupatia : vanzator mag pescuit si vanatoare
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Iosif Dum Mai 31, 2009 7:58 pm

alpar u cand organizezi a doua editie?? bounce bounce Question Question
Iosif
Iosif

Numarul mesajelor : 12
Localizare : baia mare
Ocupatia : student
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  RaduDan Dum Mai 31, 2009 8:46 pm

dan 33 a scris:putem sa-l facem dupa terminarea campiomatului mational de pescuit sportiv undeva la inceputul lunii septembrie. Ce ziceti?

Este o idee buna...eventual intre finala A si cea pe echipe....
RaduDan
RaduDan

Numarul mesajelor : 148
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Ocupatia : Doctorand, cititor, pescar.
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Iosif Dum Mai 31, 2009 8:54 pm

ambele idei is bune Very Happy Very Happy Very Happy
Iosif
Iosif

Numarul mesajelor : 12
Localizare : baia mare
Ocupatia : student
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Rapla Lun Iun 01, 2009 8:35 am

Inca nu stiu sigur pt. ca nu m-am hotarit unde va fii locatzia!!!
Balta noua care am propus-o nu aiesit cum am vrut eu si nu e buna ca pista de concurs.
cred ca va ramane tot pe balta de la Somes-Odorhei.Am de lucru pe balta ca sa incapa mai multzi concurentzi de 15.
Promit ca va fii si editzia a doua.

Pana atunci facetzi voi ca voi avetzi unde,va ajuta Avjps Bihor,bravo lor!!!!
Rapla
Rapla

Numarul mesajelor : 82
Localizare : JIBOU jud. Salaj
Ocupatia : vanzator mag pescuit si vanatoare
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Nagy Victor Lun Ian 11, 2010 11:46 am

Ce credeti , avem sanse sa organizam ed. a - II - a in 2010 ? scratch
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Admin Lun Ian 11, 2010 11:52 am

Ramane de vazut.......oricum pana in aprilie mai....... Laughing Laughing

in nici un caz mai repede de aprilie , prietenii stiu de ce Laughing Laughing Laughing
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Paul Lun Ian 11, 2010 3:40 pm

hai , coaceti-o ! Smile
de preferat ar fi inainte de sfarsitul lunii martie , pt ca incep alte concursuri si mai e si prohibitie daca e... Laughing
Paul
Paul

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 32
Localizare : Hd
Ocupatia : elev:-"
Data de inscriere : 16/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Nagy Victor Lun Ian 11, 2010 10:15 pm

Paul a scris:hai , coaceti-o ! Smile
de preferat ar fi inainte de sfarsitul lunii martie , pt ca incep alte concursuri si mai e si prohibitie daca e... Laughing


nu e cam devreme scratch , anul trecut a fost cam nasol , mai tineti minte ? Laughing
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Paul Mar Ian 12, 2010 3:40 pm

e devreme acum...
dar ar trebui stabilita o data... pt a nu se suprapune cu alte concursuri
Paul
Paul

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 32
Localizare : Hd
Ocupatia : elev:-"
Data de inscriere : 16/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Admin Joi Ian 14, 2010 5:12 pm

Subiectul e deschis......va rog haideti cu idei...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Nagy Victor Dum Feb 07, 2010 12:21 am

sa-l organizam la sfirsitul lui aprilie inceputul lui mai , atunci inca nu sunt competitii
de preferat ar fi tot pe Crestur (Bolcas), cerem permisiunea asociatiei , daca nu sunt multi concurenti , se poate tine si pe Les

valabil regulamentul STAS al competitiilor de pescuit stationar !

hai sa vedem cine deschide lista ?

juniori - pina la 18 ani (neimplinit pina in ziua concursului)

1. - ... ???

seniori - de la 18 ani in sus (fara limita)

1. - ...???
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Ovi_1919 Dum Feb 07, 2010 1:22 am

daca e in vara prezent - daca e in aprilie- mai absent Very Happy

Citeam pe o pagina anterioara ceva cu promovarea pescuitlui competitional la copii .
Si cu pescuitu necompetitional e o problema la copii . Sa punem problema asa dintr-o scoala de 1200 de elevi poate pescuiesc 200 si numai 20 stiu sa pescuiasca corect Wink
Principalele probleme sau cauze pentru care noaua generatie nu este apsionata de pescuit sunt :
1)Parintii
2)Banii
3)Anturaju negativ care ii indruma spre alte lucruri .

Parintii . Intr-o familie in care parintii nu sunt pescari sansele ca copilul lor sa devina pescar sunt destul de mici Wink cunosc si o exceptie Laughing In primul rand pentru ca nu are sustinere morala si financiare din partea lor . Sprijinul moral normal ca lipseste din moment ce acestia nu sunt pescari si nu stiu ce sa discute cu copilul lor in domeniu si sa-l indrume sau poate au comcepti gresite asupra acestu sport , iar cel finaciar Very Happy iar pauza . Uni au vorba asta : ,, Cat 100 pe o lanseta ,dar ce esti tu campion mondial ? " si atunci ce sa mai faci renunti la pescuit si te combini la tigari bautura , cluburi , discoteci si altele .

Banii si acestia sunt o problema la tineret deoarece singurul venit este alocatia si unora si acesti bani le sunt luati de parinti Twisted Evil

Anturaju negativ : "Bine ma esti nebun te duci la pescuit stai cu o jorda in apa si nu prinzi nimic , naspa , hai cu noi la o bauta!"

Competitile : unora le e frica de competiti stiind ca nu au echipament adecvat si de calitate . Cati pescari nu sunt care dau cu o lanseta delscopica 40-100 la 3 stiluri !? Crezi ca o sa vezi unul dinacela la vreun concur ? sincer eu cred ca nu ! Wink
Parinti spun : "Veziti de scoala lasa prostiile si apucate de invatat ! doar asa poti sa-ti faci un viitor!" acest lucru este adevarat ,dar trebue sa mai ai si alte activitati (extrascolare)
Deplasarea pe balta si aici e problema deoarece trebue sa te duca un parinte cu masina ( care nu are timp sau are un program incarcat ) ar mai fi varianta cu un prieten cu carnet , dar nu multi nu incredere intr-o astfel de deplasare pentru ca stim toti cum conduc noi soferi .

Soluti :
1) "Educarea" tineretului in ceea ce priveste acest sport . De la sfaturi , ideei indrumari pana la a le baga in cap ca pescuitul este un sport si nu un mod de ati procura hrana !!! Sa-i invatam sa pescuiasca . Sa le dam mura in gura pana sunt capabili sa conceapa ceva singuri .
2) Organizarea taberelor de pescuit care in alte tari sunt dese si foarte bine privite unde putem realiza tot ce am scris mai sus !
3) Indrumarea catrea un forum de pescuit si detali despre folosirea acestuia .Daca tot i-am adus pe forum sa-i invatam cum sa-m "prostesca" pe parinti pentru a se lansa in acest sport . Multi sunt parinti de pe forumuri si pot da sfaturi utile despre ''induplecarea'' unui parinte Wink

AM OBSERVAT ca pe unele forumuri ca membri mai invarsta ii privesc mai urat pe cei tineri si de multe ori refuza sa le raspunda la intrebari .

Tot ce am scris este opinia mea personala si se bazeaza pe fapte si intamplari reale Twisted Evil

Parintii mei nu sunt pescari . Din partea lui tata singurul care pescuieste este fratele lui si copilul acestuia . Din partea lui mama a fost bunicul care Dumnezeu sa-l ierte prindea peste in orice conditie si loc . Tatal meu mai pescuieste asa la pluta cu o lanseta de pe vremea lui pazvanti ,dar si acel putin despre pescuit pe care il stie la invatat de la mine . Si totusi iata-ma pe mine aici . In proportie de 98% nu ma cunosteti , iar cei 2% care ma cunosteti stiti ca am planuri mari de viitor in ceea ce privesti pescuitul si promovarea pescuituli sportiv .

Prin ce am scris mai sus nu am vrut sa ma laud . NOAPTE BUNA !!!


Ultima editare efectuata de catre Pescar_clujean in Dum Feb 07, 2010 12:20 pm, editata de 2 ori
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Admin Dum Feb 07, 2010 9:12 am

Nagy Victor a scris:sa-l organizam la sfirsitul lui aprilie inceputul lui mai , atunci inca nu sunt competitii
de preferat ar fi tot pe Crestur (Bolcas), cerem permisiunea asociatiei , daca nu sunt multi concurenti , se poate tine si pe Les

valabil regulamentul STAS al competitiilor de pescuit stationar !

hai sa vedem cine deschide lista ?

juniori - pina la 18 ani (neimplinit pina in ziua concursului)

1. - ... ???

seniori - de la 18 ani in sus (fara limita)

1. - ...???

@victor......
La cate probleme am avut anul trecut.......cu Ajvps nu stiu daca se mai poate rezolva.......daca nu se poate ramane sa vedem de o balta privata.........p.s. la inceputul lui mai incep o gramada de concursuri.......
Asteptam idei...........si de la alti participanti............oricum greseala de anul trecut nu se mai repeta.......
Nu stiu nici daca voi avea timp pentru organizat..........sper...........
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a Empty Re: CUPA FORUMULUI PESCUIT BIHOR EDITIA a-II-a

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum