Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

+45
pesccar
catalin17
CosmYn
razvan10
mausica
jjanos94
Florin Tinel
G3nius3d
Cata Procarp
MIHNEA FLORIN
szabi1
marvin
Paul
Nagy Norbert
davidco_m
biban solzos
Marian
Ile Marcel
marius
cristi
mariusw
waggling carp
clau_fisch
Istyfishmaster
paul15
Adriann
Ionut Erdeli
Romeo
nimitz
aldea adrian
Harangus Marius
tIbI_iosIA
manu
tomi
szoke szabolcs
nagy cristian
alex_24ARN
Musti
miki
Nagy Victor
cuby
Ssebastian
Admin
zsolty
Hanumanfish
49 participanți

Pagina 1 din 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul

In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Laude galerie foto video

Mesaj  Hanumanfish Lun Aug 31, 2009 10:48 am

Ma bucur sa vad ca avem intre noi pescari*adevarati cu o morala nu-prea-gasita*...te felicit ALDEA*...am remarcat faptul ca stii si denumirea stiintifica...detalii...si pedeasupra stii si pescui...sper ca intro zi si alti pescari sa paseasca pe urmele tale...multi pescari cand prind un exemplar de platica al baga repede in juvelnic...cateva minute rezista...am fost de fata si am vazut cat de mult tea afectat soarta acelui exemplar..te felicit..

*toti pescarii ar trebui..sa-si dea seama..ca pestele din apa..e mai mult un adversar de odrasla..decat un ceva care trebuie neaparat fript intro tigaie..*
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  zsolty Lun Aug 31, 2009 12:44 pm

nu stiuce ar trebui facat cu platicile de pe les!!!
cum sa ii explici pescarului sa il arunce inapoi
am observat ca a inceput sa creasca si sa se inmulteasca pe les si ar fi pacat sa il distrguga unii pescari care nu stiu respecta apa
ma intreb nu s-ar putea pune prohibitie pe soi macar un an de zile sau chiar 2 ani
si si-ar face natura treaba
ca "binevoitorii" nu vor sa inteleaga ca e un peste rar
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Admin Lun Aug 31, 2009 12:48 pm

@zolty
La noi in judet e rara..........ca altii au cu tonele......
Asta e baiu la noi..........ca tot ce prindem mancam....
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Ssebastian Lun Aug 31, 2009 1:21 pm

zsolty a scris:nu stiuce ar trebui facat cu platicile de pe les!!!
cum sa ii explici pescarului sa il arunce inapoi
am observat ca a inceput sa creasca si sa se inmulteasca pe les si ar fi pacat sa il distrguga unii pescari care nu stiu respecta apa
ma intreb nu s-ar putea pune prohibitie pe soi macar un an de zile sau chiar 2 ani
si si-ar face natura treaba
ca "binevoitorii" nu vor sa inteleaga ca e un peste rar
...eu nu am mai prins platica cred ca si de 8-10 ani de cind umblam pe colector la cefa dar si alea mici.....pacat ca la noi in judet nu prea este platica....este frumos sa le pronzi sa le prinzi cind deja au de la 400 gr in sus mai ales "la finnesse"...fir de 0,8... ..........
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  cuby Lun Aug 31, 2009 8:18 pm

zsolty a scris:comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Fotografii-0064-1
platici de la vekeri

frumoase frumoase ....ce mai ...da sapca ?? si ea este frumoasa DONEAZOOOO Laughing Laughing Laughing Laughing

cuby

Numarul mesajelor : 45
Localizare : beius
Ocupatia : de toate
Data de inscriere : 27/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  zsolty Lun Aug 31, 2009 9:42 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
soon!!!!!
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Nagy Victor Lun Sept 14, 2009 1:33 pm

Aici puteti sa comentati orice poza din ''Galeria Foto'' (in limitele bunului simt !!!)

comentariul lui @ Tomi de la ''somn african''

tomi a scris:bravo miclovan, bun baiat.
unde l-ai "prins" ( si cat a fost) ?
Laughing


ps. multumim pt. intelegere !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  miki Mar Sept 15, 2009 2:40 pm

la santau Tomitza...este mult acolo si e si foarte bun la gust - e grozav la gratar cu un pic de mujdei.

ultima data am prins 2 bucati - impreuna aveau 3,5 kg.
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Ssebastian Mier Sept 16, 2009 5:33 pm

referitor la 14.09....la cite blitzuri au fost cam putine pozele!!!!!.....sau trebuiau cenzurate citeva?...UNDE-S POZELEEEEEEEEEEE??????????????????????....DECLAR BLITZKRIEG!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  miki Mier Sept 16, 2009 6:41 pm

la cererea participantilor nu am pus pozele cu tigari, bauturi, droguri, etc.....de aia is doar cateva....

P.S. - e doar o gluma....sa nu trageti concluzii pripite....ideea e ca nu au iesit toate bine...era intuneric...etc...
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Ssebastian Mier Sept 16, 2009 7:10 pm

inteleg, stiu deja despre ce este vorba.... Cool Cool Cool
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Musti Joi Sept 17, 2009 10:00 pm

DAN-DAN a scris: @MUSTI DACA TOT E PROMISIUNE TI SA VA ATRAG RESPECTUOS ATENIA CA A-TI INCALCATO!!!!!! SI SUSTIN ACEST LUCRU CU PRORIILE D-VOASTRE POZE !!! DE EX.ULTIMMA POZA DE CE NU E ... FREE WILLY Question Question Question Question Very Happy Very Happy Very Happy
Las' ca PET-uri si bocanci "elibereaza" altii destui... Laughing

Promit sa nu mananc captura din ultima poza...
Laughing Laughing Laughing

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Nagy Victor Vin Sept 18, 2009 10:51 am

Musti a scris:.....Las' ca PET-uri si bocanci "elibereaza" altii destui... Laughing

Promit sa nu mananc captura din ultima poza...
Laughing Laughing Laughing


un raspuns de nota 10*
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
gentleman gentleman gentleman gentleman gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty re:free willy

Mesaj  Hanumanfish Dum Sept 20, 2009 9:13 am

Felicitari ...@MUSTI, ..SE TINE de CUVANT EU L-AM MAI VAZUT CU BINOCLU DE MULTE ORI ..NU AVEA CUM SA MA VADA DE LA 1,5 KM..AM UN BINOCLU PERFORMANT!.SI INTRADEVAR ELIBEREAZA TO-TI PESTII...NU DORESC SA-L TACHINEZ PE MUSTI..DA CE A LUI ..ESTE A LUI..CHIAR COLEGUL IMI SPUNEA* FI ATENT IA DAT DRUMU*...INTRADEVAR MAI CUNOSC UN PESCAR, PE BOBBY*..SI EL MUSCAR..NICI EL NU RETINE NICI O BUC*..NICI PASTRAV ,NICI LIPAN.
.avem adeptii acestui gest..si respect fata de vietatile frumoase aflate in apele noastre..da totusi cum explicam sau facem ca cei care retin pestii..pe drept*..sa mai si elibereze..varinta 1 .....

@MUSTI ...TE FELICIT ...PENTRU GESTUL SI RESPECTUL FATA DE NATURA. DE URMAT ACEST REFLEX NOBIL DE CLASA MARE*


Ultima editare efectuata de catre Hanumanfish in Dum Sept 20, 2009 12:02 pm, editata de 1 ori
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Musti Dum Sept 20, 2009 11:34 am

Laughing
Acuma o sa incep sa ma simt mai in siguranta! Ochiul legii e peste tot... Laughing Laughing Laughing

Cum sa facem sa-i lamurim si pe altii? Eu nu vad alta cale decat prin exemplul personal, asa cum am inceput pe forum cu pozele si cu filmele tale. Eu nu am filme, dar n-ar fi mare lucru sa fac.
Apoi mai putem pune in dezbatere subiectul si la intalnirile Clubului. Initial prin discutii intre noi, unde putem aduce si unii si altii argumente, exemple, etc.
Mi-ar placea sa evoluam cu totii si, ca un prim pas, macar la intalnirile astea sa eliberam tot ce se prinde, fara exceptie. Si nu ca o regula impusa din exterior, ci ca un gest de noblete. Gentlemen Club! Ne place sa iesim in evidenta printr-un ecuson si-o sapca cu emblema? Chip cioplit! Trebuie atunci sa ne si diferentiem de alti pescari prin ceea ce facem, nu doar prin ceea ce vorbim sau prin insemnul ce-l purtam in piept.
Din punctul meu de vedere, atingerea acestui nivel este cel mai important prim obiectiv pe care ar trebui sa si-l propuna Clubul. Cand vei avea in acest Club oameni care vor elibera un peste de 3kg cu un gest firesc, cu zambetul pe buze, se cheama ca am ajuns o trupa de elita, care poate apoi sa-si asume orice obiectiv urmator. Care ar fi educarea din aproape in aproape si a restului pescarilor. Se creeaza bulgarele ce va incepe sa se rostogoleasca...
Si, Hanumanfish, nu am decat sa te felicit si eu pt. exemplul pe care il dai prin comportamentul tau!
gentleman

P.S. Dan-Dan, te rog, daca vrei, sa editezi postul tau, acolo unde ai citat ce postasem eu. Sunt cuprinse in citat toate pozele si e obositor si fara rost sa revezi aceleasi fotografii de 2 ori. Lasa doar ceea ce ai scris tu, pt. ca se intelege oricum la ce te referi...

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Nagy Victor Lun Sept 21, 2009 9:29 pm

@ razvan 10

FELICITARI PT. CAPTURI !

DE 3 ORI FELICITARI PT. C&R (prinde si elibereaza) , esti un sportiv adevarat !!! gentleman gentleman gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Admin Joi Sept 24, 2009 12:14 pm

@alex_24arn
Daca ai lovit clean la thrill nu e bine mai ai de lucrat pe recuperare....... Neutral
In general la viteza la care lovesti avatii cu thrillu cleanu nu are nici o sansa sa il atace......e un peste lenes Suspect
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Nagy Victor Joi Sept 24, 2009 12:15 pm

@ alex_24ARN

FRUMOS ! si la mai mare peste gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Ssebastian Joi Sept 24, 2009 8:05 pm

@razvan10...felicitari....nu pt stiuca ci pt ca ai eliberat-o...bine ai venit printre pescarii adevarati.... aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty comentarii...

Mesaj  alex_24ARN Vin Sept 25, 2009 10:04 am

admine!si eu am ramas maska!dar cand am vazut ca e ceva pe urmarirea lui..am vazut valul...am rekuperat mai moale!de obicei se incing rulmentii la recuperarea thrilului!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  nagy cristian Lun Sept 28, 2009 11:33 am

@ HANUMANFJSH
@ alex_24ARN

Sint f. frumoase si educative inregistrarile voastre de la ''prinde si elibereaza ... '' !
Cu cit mai multe poze si filmulete de acest gen vedem , cu atit mai mare probabilitatea ca va vor urma si altii exemplul Exclamation cheers gentleman

@ Musti

de ce nu mai postezi la ''FREE WILLY'' Question Shocked scratch
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Musti Lun Sept 28, 2009 2:26 pm

nagy cristian a scris:
@ Musti

de ce nu mai postezi la ''FREE WILLY'' Question Shocked scratch

Pt. ca in ultimul timp aproape ca nici nu ma mai omor sa mai fac poze. Dau drumul la peste si gata. Eu pescuiesc de cele mai multe ori de unul singur, in apa pana la brau si nu mi-e comod sa scot aparatul la fiecare peste prins. Apoi si alea pe care le mai fac, nu sunt grozave estetic, tocmai pt. ca sunt nevoit sa manevrez si pestele si camera. Am mai facut recent vreo doua filmulete cu clenuti, dar inca sunt in aparat. Mi-e lene sa postez, asa cum mi-e si lene sa le fac... Laughing Cu prima ocazie le voi posta.

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty .

Mesaj  szoke szabolcs Lun Sept 28, 2009 9:45 pm

Musti a scris:
nagy cristian a scris:
@ Musti

de ce nu mai postezi la ''FREE WILLY'' Question Shocked scratch

Pt. ca in ultimul timp aproape ca nici nu ma mai omor sa mai fac poze. Dau drumul la peste si gata. Eu pescuiesc de cele mai multe ori de unul singur, in apa pana la brau si nu mi-e comod sa scot aparatul la fiecare peste prins. Apoi si alea pe care le mai fac, nu sunt grozave estetic, tocmai pt. ca sunt nevoit sa manevrez si pestele si camera. Am mai facut recent vreo doua filmulete cu clenuti, dar inca sunt in aparat. Mi-e lene sa postez, asa cum mi-e si lene sa le fac... Laughing Cu prima ocazie le voi posta.


astept cu mare nerabdare...
szoke szabolcs
szoke szabolcs

Numarul mesajelor : 246
Localizare : oradea
Ocupatia : sudor Wig
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  tomi Mar Sept 29, 2009 11:24 am

Nagy Victor a scris:Aici puteti sa comentati orice poza din ''Galeria Foto'' (in limitele bunului simt !!!)

comentariul lui @ Tomi de la ''somn african''

tomi a scris:bravo miclovan, bun baiat.
unde l-ai "prins" ( si cat a fost) ?
Laughing


ps. multumim pt. intelegere !

scuze pentru postarea ratacita, si multumiri pentru relocare la "destinatar".

cu stima
tomi
tomi
tomi

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : arhitect
Data de inscriere : 12/06/2009

http://fotologue.jp/baloghtamas

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Nagy Victor Mar Sept 29, 2009 2:29 pm

@ Manu

felicitari pt. eliberarea stiucilor gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

comentarii despre poze ( fara jigniri ! ) Empty Re: comentarii despre poze ( fara jigniri ! )

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum