Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hová tűntek a halak???!!!

+5
szabi1
Admin
Nagy Victor
Nagy Norbert
Istyfishmaster
9 participanți

In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Istyfishmaster Joi Ian 07, 2010 8:33 pm

2008-ban lehetett a körösön néha pontyot fogni. Beszéltem valakivel aki mesélte, hogy 2008ban volt hogy 2-3(!) pontyot is fogott egy-egy szerencsésebb napon..nem voltak nagyok..3 kilós volt a max. 2009be többször is végighorgászta a helyeket, ahol azelőtt fogott és 1 kapása sem volt! Igaz, hogy a körösünk elég szeszélyes de, hogy ennyire..?!
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Istyfishmaster Joi Ian 07, 2010 8:43 pm

Mindenki a lugasi tó leeresztésével hozza összefüggésbe. De a domolykó populáció már azelőtt is sokat gyérült. És nem csak a salmo hornetre lettek immunisak de a pillére is. Hallottam innen-onnan, hogy fogtak jól.. de az átlagméret és darabszán messze van az 5-6 évvel ezelőttitől:( aki akkor kiment délelőtt pergetni és estefele már szinte fájt a csuklója az tudja miről beszélek..és a baj az, hogy fejest nem nagyon tenyésztenek, így telepítésről nem lehet szó. A probléma ott kezdődik amikor a horgászok hazaviszik az ujjnyi kisfejeseket és azt mondják, hogy milyen finomak, mert megsütik és meg lehet enni szálkástól..hát ha ropi kell neki akkor fogjon snájdert b+!
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Nagy Norbert Joi Ian 07, 2010 10:37 pm

Sokszor lattam mas "horgaszokat" pici domikat elrakni, hazavinni. A baj az hogy nem erdekli oket a kovetkezmeny,hiaba magyarazod neki hogy dobja vissza.. o a nagy paraszt s mindent haza visz amit fog. Rengeteg ilyen allat .. bocsanat .. "ember" van, aki tudja hogy amit csinal nem jo, de megis kilo szamra viszi haza a pici halakat. S mikor latjak hogy egy mereten aluli, vagy talan szebb halat is visszaengedek.. ugy neznek ram mint a barmok.
En is emlekszem a szep domi alomanyra ami ezelott 4-5 eve volt a Sebes Koroson. Nagyon szep peldanyok .. amik mara mar eltuntek. Valamit tenni kene, meg mielott tul keso lenne.. Mad
Nagy Norbert
Nagy Norbert

Numarul mesajelor : 60
Varsta : 36
Localizare : Oradea
Ocupatia : debug engineer
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Istyfishmaster Vin Ian 08, 2010 4:33 pm

Igen kéne tenni... Kéne legyen ezentúl horgászvizsga és aki leteszi csak az kapjon engedélyt! Sok horgász sokszor azt se tudja, hogy milyen halat fog. Tilalomba 2 ember szorgalmasan pergetett paducra meg dévérre és nem értették, hogy miért nem fognak, pedig ott ugrál..... Meg ZÉRÓ tolerancia! Ha 1 szabályt is áthág büntetés és kész, így talán fogja magát és átolvassa a horgászattal kapcsolatos törvényeket és máskor igyekszik betartani. A probélma abból is ered, hogy sok ember ha nem fog nagy halat akkor már el van rontva a horgászat..innen látszik hogy kizárólag az "ingyen hús" kell nekik és nem a kikapcsolódás, nem veszik észre és nem tudják értékelni a természet apró örömeit.Sad Az ilyennek csak annyi kell, hogy valaki leüljön vele beszélni és elmagyarázza, hogy miről is szól /kéne szóljon/ ez az egész.
Az a baj, hogy ezek a sorok nem jutnak el oda ahova kéne...
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Nagy Victor Vin Ian 08, 2010 6:59 pm

Tavaj , Varadon kb. 4500 horgaszavolt beirva csak a C.P. Oradea-nal (Varadi Horgasz Club), vesgyunk egy atlagos horgaszt , 1 evbe 10 szer megy horgaszni , minden partin haza visz 2 kg. halat , ez anyi mint 20kg hal egy evben , hat ez nem sok scratch , de szorozuk be minim. 4500 horgaszal , hany kg ez oszesen Question 4500 x 20 = 90.000 kg Shocked , igen 90 t. Shocked affraid , es meg nem szamoltuk a mas egyesulet tagjajit es az ORV HORGASZOKAT Exclamation Exclamation Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Admin Vin Ian 08, 2010 7:13 pm

bocsanat a magyarom.......lasan megtanulom jrnj es.......
@victor
Abul a 4500 hargaszbol........nem mindenkit haza viszi 20 kg.......ejn mondyuk ebe az evbe haza vitem max 5 kilo a publicus vizekbol.........de astat es tudung mondani hogy van a meljk haza vite tob mint 100 kg.....
soval ha lehet szamolny azok a 4500 hargaszok haza vitek tob mint 100t hal.......

@victor daca poti editeaza-mi mesajul sa il si inteleagea cineva Laughing
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Nagy Victor Vin Ian 08, 2010 7:29 pm

Admin a scris:bocsanat a magyarom.......lasan megtanulom jrnj es.......
@victor
Abul a 4500 hargaszbol........nem mindenkit haza viszi 20 kg.......ejn mondyuk ebe az evbe haza vitem max 5 kilo a publicus vizekbol.........de astat es tudung mondani hogy van a meljk haza vite tob mint 100 kg.....
soval ha lehet szamolny azok a 4500 hargaszok haza vitek tob mint 100t hal.......

@victor daca poti editeaza-mi mesajul sa il si inteleagea cineva Laughing

meg pobalom leforditani Laughing Laughing Laughing

admin aszt alitja hogy nem minden horgasz visz haza 20 kg halat egy ev alat (eben igazavan , de ezek kevesen vanak), de szerinte is rengetegen tartotak meg tob mint 100 kg halat egy evalat , tehat nyugotan lehet mondani hogy 100 t hal / 1 ev Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Admin Vin Ian 08, 2010 7:35 pm

Azt hiszem, most írok egy kicsit jobban. Találtam egy program, ami segít, hogy írjak a magyar nyelvű. Twisted Evil
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  szabi1 Vin Ian 08, 2010 8:26 pm

Az a horgasz vagy horgaszok akik Fegyverneken horgasztak egesz nyaron a felszigetrol, halasztak mert bisztosnem horgasztak, hany kilo halat vitek vajon haza?
szabi1
szabi1

Numarul mesajelor : 129
Varsta : 47
Localizare : oradea
Ocupatia : agent vanzari
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Istyfishmaster Vin Ian 08, 2010 9:00 pm

Rengeteget! Fegyverneken idén voltam 2x vagy 3x de csak kicsi féltenyérnyi kárászokat fogtam..volt v 3darab ami tenyérnyi volt.. ezelőtt pár évvel mind tenyérnyi kárászok jöttek és sok. És 1 pontyugrást láttam a közelbe!
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Hová tüntek a halak_

Mesaj  sztufi Mar Ian 26, 2010 8:52 pm

Jó kérdés Srác koromban 8o . as évek a felejthetetlen bambusz rakósbottal , 25 ös 3o as zsinorral kampó horoggal és házi készitesü dugó és
ólommal egy családi gyufásdoboznyi tücsökkel [ ami igaziból szöcske volt ] ugy kb 1 óra alatt a volt DACIA szállodátol elindulva a központ
irányába olyan 2 illetve 5 kiló közötti fejest lehetett fogni reggel 6 tól 1o óráig és este 6 órátol 9 óráig , óramü pontossággal.
DE VISZONT az apró és az ikrás filkókat már akkor is visszaengedtük , halászok olyan kevesen voltunk hogy ezen a szakaszon mindenki mindenkit ismert , a Kórós vizét nem volt aki állandóan szabályozza , és ami a legfontosabb a pendelyesek csak félve és elbujva mertek egyet
vagy Max kettöt dobni ,igaz hogy a háló fullra volt minden dobás után.

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Istyfishmaster Vin Ian 29, 2010 7:55 pm

HÉÉÉ, CSAK AZ A BAJ...SOK A HORGÁSZ KEVÉS A HAL!!!
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 30, 2010 7:05 am

Istyfishmaster a scris:HÉÉÉ, CSAK AZ A BAJ...SOK A HORGÁSZ KEVÉS A HAL!!!
...es van profi horgasz.. ...EN Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Laughing Laughing Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty re......

Mesaj  szoke szabolcs Sam Ian 30, 2010 9:47 am

igen...vannak a profi ponty horgaszok, akik elmennek egy olyan helyre ahol taposni lehet a halat...amikor meg fognak akkor ok a fasza fiuk mert a 10 millionyi etetoanyagra bejott a hal..de az ilyenek szerintem menjenek el a podgoriai tarozora ahol minden negyzetkilometerre esik 3 ponty....ott b...hatnak a lottyeiket meg a poraikat es eszukbe jutna az fent emlitett kerdes h hova tuntek a halak???
szoke szabolcs
szoke szabolcs

Numarul mesajelor : 246
Localizare : oradea
Ocupatia : sudor Wig
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Hová tüntek a halak?

Mesaj  Tibi-CPO Sam Ian 30, 2010 3:39 pm

Én láttam ezeket a profikat fogni a telegdi és a lugasi tározon,gyönyörü halakat akasztottak.Én nem szeretem az ilyen hokedlis módszereket,de amondó vagyok, hogy jó volna ha minél többen bánnának úgy a kifogott halakkal mint ők.Az hogy ki mennyit költ a pecára,gusztus dolga,na meg számit az is hogy milyen vastag a pénztárca.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Hová tűntek a halak???!!! Empty Re: Hová tűntek a halak???!!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum