Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 21 din 33 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 33  Urmatorul

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Dum Ian 09, 2011 8:40 pm

Da ceva detalii te rog , cat e taxa pe an si unde si cum se poate pescuii pescar

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  White Shark Dum Ian 09, 2011 8:45 pm

@Tibi Multumesc. Cand o sa merg ,o sa va intreb pe privat ,aici doar despre CPO.

White Shark

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar de placere
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ionut Erdeli Dum Ian 09, 2011 8:49 pm

B Vasile a scris:
Ionut Erdeli a scris: Un lucru mult mai eficient, desi mult mai greu de pus in practica ar fi acordarea de reduceri in functie de venituri si nu de statutul social al persoanei.
Treaba asta trebuia sa o spui atunci cand Tibi, cred ca de buna credinta, ne-a cerut sa facem propuneri (cum or fi ele ) pe care sa incerce sa le puna in aplicare in anul acesta . Din moment ce atunci ati tacut cam toti (cu mici exceptii ) , pastrati-le pana cand o sa vi se ceara , sau mergeti la AJVPS daca vreti neaparat sa fie puse-n aplicare ! Vitejiile ulterioare sunt cam ca deodorantul peste transpiratie, miroase a ceva dar nu stii a ce !
Trebuia sa o spun acolo, asa este, doar ca atunci nu s-a ridicat problema permiselor. Solutii la probleme gasesti cand le cauti.

PS: Oricum, imi plac comparatiile pe care le faci! Tine-o tot asa!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Dum Ian 09, 2011 8:53 pm

Parcă am văzut un topic legat de pescuitul în Ungaria,îl caut şi scriu acolo.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Dum Ian 09, 2011 9:03 pm

Tibi-CPO a scris: ?Dacă nu vă supăr cu asta,vă spun şi eu ce aş dori de la voi(că voi mi-aţi spus cam ce şi cum):un comitet responsabil,dispus să-şi sacrifice puţinul timp liber pentru "cauza dreaptă",un corp de arbitrii pentru concursurile organizate de asociaţie care vor(şi pot)să fie atenţi 3 ore la nişte concurenţi,o trupă de pescari care vor autorizaţii de control pentru a face ordine pe mal,nu pentru a se lăuda cu ele la crâşmă,pescari care să participe activ la populări,curăţenii,amenajări sau orice altceva care să ne facă pescuitul mai frumos,pescari prietenoşi care nu-şi dau pumni pentru un loc pe care îl consideră proprietatea lor,oameni care pot duce gunoiul acasă la fel de uşor cum l-au cărat până la mal.Cam atât îmi ajunge,credeţi că mă rezolvaţi până sâmbăta viitoare?
Tibi, cu fisingu', sincer, din 11 pescari pe care i-am sunat sa-i intreb de acele tabele cu semnaturi, habar n-avea nici unul ( si 5 dintre ei cand nu-s pe apa is la bolduri !).
In rest, ce-ai scris aici la sfarsit, parca-i dintr-un tratat de psihanaliza de-al colegului. Da-i corect ce spui si ce ne ceri, ai perfecta dreptate, dar...un igzamplu , referitor la populari : pe vremuri, nu indepartate, era un popa in comitet si, din greseala, mare greseala, i-a fost data pe mana activitatea de populare....Nu mai tin minte la care din ele (ca n-a apucat decat vreo 3), inclusiv elita AJVPS a fost poftita de-o parte, alaturi de ceilalti factori de raspundere care-si zmotoceau pungile de nailon prin buzunare, scuipand ca motanii cand se incaiera si uitanduse la acel popa ca pilotii kamikadze cand se apropiau de tinta !!!...Si-au ramas cu pungile rupte-n buzunare...Da' nici popa n-a mai fost chemat la nici o populare (io nu l-am vazut nici in filme nici in poze) . Mintesc ori spun ghirept ? Deci, oameni ar fi, da-i rezolvam...Si mai sunt exemple cu ex-comitetzi, n-are rost sa facem istorie, dar cazul cu popularile e mult prea evident....stiu de treaba asta cel putin jumate din pescarii oradeni...
Iar in comitet, degeaba ma propun eu, se propune mihai, razvan 10, etc...Ce faci cu noi ? Pana ajungi sa ne cunosti vezi ca nu suntem de incredere...s-a mai dus o perioada...Cauta-ti oameni pe care-i stii, pe care te poti baza ( care sa corespunda criteriilor ce le ceri )...explica-le ce vrei de la ei si cine-i de acord, ramane, cine e filfizon, pleaca la pescuit !!

Io te pot rezolva pana pe miercuri, ca de joi intru iar in tambalau, si-o facem mai rar!!!

Iar treaba cu tabelele cu semnaturi...De ce nu au fost puse la inceputul anului, la sediu, cand toata lumea trecea pe acolo...pe rand , cate unul din comitet, lamurea lumea....Da' noi le dam la vanzatorii de bilete la bingo...
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Dum Ian 09, 2011 9:09 pm

Vasile sunt 100% de acord cu tine Very Happy , uite ca mai sunt lucruri si unde suntem pe aceiasi lungime de unda afro

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Dum Ian 09, 2011 9:11 pm

Tibi-CPO a scris:Parcă am văzut un topic legat de pescuitul în Ungaria,îl caut şi scriu acolo.

Da' Tibi, vii si tu cu noi, cu mine , cu mihai, white shark si pescarusul ? Mai am ceva carnati ! Si vin d-ala bun, ca speli paharu' cu nisip, asa se prinde roseala de el !!!!! Ce zici ??
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Dum Ian 09, 2011 9:13 pm

@ mihai, vezi, stiam eu ca ai tu suflet nobil, d-aia te luam cu noi in Ungaria la peste...Da' Tibi e sef si acolo !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Dum Ian 09, 2011 9:34 pm

Doar sufletul e nobil...Tibi poate sa fie sef ca stie maghiara , eu deloc .... sincer eu ii admir pe vecinii nostri unguri din punct de vedere al pescuitului , sau mai bine zis al civilizatiei si bunului simt in pescuit , ceea ce la noi din pacate lipseste cu desavarsire

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Dum Ian 09, 2011 10:00 pm

Vin cu voi,dar veţi fi puţin dezamăgiţi de situaţia de acolo(vorbesc de Criş).Legat de populări vă spun doar o treabă:anul trecut la Leş au fost 4(poate 5)pescari,angajaţii CPO,fiul meu de 4 ani,eu şi cel care conducea maşina pescăriei de unde erau peştii.În rest pană...Şefi de la AJVPS n-am văzut la nici o populare,în schimb o fază de-asta cu plasa de nylon am văzut când s-au salvat peştii din canalul de fugă dintre Tileagd şi Săbolciu,dar ăla era şef în altă parte,nu la asociaţie.În Ungaria toţi ştiu maghiara,deci adio şefie.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  davidco_m Lun Ian 10, 2011 12:42 am

Asa doar spre info ...de la o pasarica (poate sunt doar zvonuri)
Umbla vorba ca saptamana aceasta se va publica ordonanta privind pescuitul pe 2011
Ajvps-urile stiu deja ce se va publica
Permisul ANPA nu va fi suficient pt toate apele ...va trebui achitata o taxa suplimentara pentru apele neimpartite
Cu permisul ANPA poti pescui doar pe apele sau zona asociatiei care le-a eliberat(probabil va fi pe judete)
pretul a ramas la fel
In 14.01.2011 va fi adunare generala la ANPA
Informatiile sunt preluate de pe alte forumuri!!! sunt curios daca va fi asa!
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Lun Ian 10, 2011 8:52 am

Tibi-CPO a scris: Vin cu voi,dar veţi fi puţin dezamăgiţi de situaţia de acolo(vorbesc de Criş)..În Ungaria toţi ştiu maghiara,deci adio şefie.

Stim, Tibi, doar in Romania , nu toti stiu romaneste !! Dar, na, asta este !
Si fii linistit, nu te vindem sa fii seful lor !!!! Vii cu noi, ca sef al nostru, ca tu le stii p-acolo si cu ei , si precis n-o sa ne pierdem !

Referitor la populari, parca am mai zis ca, intamplator, am participat cam la toate fazele nasterii CPO...Poate am lipsit la unele negocieri din spatele usilor inchise (dar la care nu participau toti membrii comitetului). Nu comentam ca aceste sedinte au fost deja inceputul scindarilor din comitet...Astea au fost, nu se mai intorc...La acea perioada ma refer, n-are rost sa ne contrazicem, am fost prezent, Tibi, stiu ce spun, de-as fi pictor sa pot face-o schita macar in creion....Si chiar e vorba de elita AJVPS, si daca dezvoltam tema si dam jos ochelarii de soare, parca vad si din supervizori pe acolo...Era imediat dupa perioada cand radea Csabi (craparul ) de AJVPS ( pe vremea lui T. Pintea) ca face popularile doar noaptea ca sa nu mai gaseasca pestii drumul inapoi !!!! Deci era parte din ceremonial, ceea ce spun eu !!! Ce-a fost ulterior, nu mai stiu,... si totusi, in particular, nici macar pe privat, DACA VREI, si ne duci la locuri cu pesti in Ungaria si nu ne abandonezi p-acolo, vei afla si ceva <interesanturi > despre popularile mai contemporane....

@ davidco_m, amu chiar suntem in ceata cu taxele astea, daca o fi cum zici...numa' noi putem trai faze din astea....In ritmul asta, plecam de-acasa circuland pe dreapta si cand ne intoarcem, seara, vedem ca se circula pe stanga...Asteptam sa vedem ce surprize ne mai face si ANPA...
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Nagy Victor Lun Ian 10, 2011 9:46 am

Tibi-CPO a scris: .......... Dacă nu vă supăr cu asta,vă spun şi eu ce aş dori de la voi(că voi mi-aţi spus cam ce şi cum):un comitet responsabil,dispus să-şi sacrifice puţinul timp liber pentru "cauza dreaptă",un corp de arbitrii pentru concursurile organizate de asociaţie care vor(şi pot)să fie atenţi 3 ore la nişte concurenţi,o trupă de pescari care vor autorizaţii de control pentru a face ordine pe mal,nu pentru a se lăuda cu ele la crâşmă,pescari care să participe activ la populări,curăţenii,amenajări sau orice altceva care să ne facă pescuitul mai frumos,pescari prietenoşi care nu-şi dau pumni pentru un loc pe care îl consideră proprietatea lor,oameni care pot duce gunoiul acasă la fel de uşor cum l-au cărat până la mal.Cam atât îmi ajunge .............

Cred ca as putea da si eu o mina de ajutor la curatenie , populari , eventual la arbitraj (atit cit pot sa contribui si eu)

Tibi-CPO a scris: ............. credeţi că mă rezolvaţi până sâmbăta viitoare?

de ce pina simbata Question Shocked scratch
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Lun Ian 10, 2011 12:46 pm

Tibi CPO

in loc sa ne convingi sa raminem membri Ajvps, tu ne povestesti cum mergi tu la peste in Ungaria!? Halal presedinte!
Daca tot umbli la unguri, de ce in 5 ani nu ai fost in stare nici macar sa copiezi/copiati ce este dincolo!? Daca tot nu stii cum sa faci sa fie bine si nu ai idei sau ajutoare macar incearca sa copiezi ceva functional.
Dupa cuvintele tale, acesti 'fomisti', cum iti place tie sa ne numesti, acum au devenit baieti buni? ...vrei sa-i duci la unguri? Fa curat in ograda ta dom'le, si da-ne informatiile de care avem nevoie, comunicati in presa (cum face Togor) sau ca si Avps livada, atunci cind elibereaza carnete de membru inmineaza cite un A4 pe care sint trecute si baltile Ajvps. Acolo fa tu smotru, lasa tu Ungaria in zeama ei.

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty RE:Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Lun Ian 10, 2011 3:19 pm

si inca ceva Tibi CPO,
aici toata lumea ti-a scris adevarul, dar tu, din reflex, cind pierzi teren (in dispute logice si adevarate) incepi sa-ti plingi de mila, ca tu esti singur (intreb eu: oare de ce?) sau zici ca: stii tu asta de prin anii 2004!? si iata-te cum singur iti dai tu nota ... dom'le ce ai facut in 5 ani daca stiai ce se petrece!? da' uite ce scrii: "AJVPS nu a epuizat în totalitate metodele de fraierit pescari"! Poftim? Adica,vrei sa zici ca tu stiai de toate astea? Inseamna ca si tu esti ca/cu ei? Ne-ai mintit si tu in toti astia 5 ani? Si din explicatiile tale "intortocheate" si mai pe linga subiect (vrajeli - cum bine zice @BVasile) reiese ca e ceva dubios la mijloc, te simti? Incep sa inteleg, de ce nu raspunzi la intrebari si ne tot duci cu vorba. Eu zic ca ti-ai gasit nasii :-)), chiar daca-s doar "virtuali".
Dupa ce aici au postat: B Vasile (direct, cinstit), mihai (fara curaj, dar se trateaza), White Sark(ca un rechin), Ariann (atent si la subiect), Ionut Erdeli (curios, il consider un om cult, dar neatent) vii tu si scrii: "în schimb asociaţiile sunt, în general, mai serioase ca la noi (nu-s eu preşedinte de-aia)". Domnule Presedinte ar fi cazul sa citesti ce ai scris din 2010 -> 2011. Ma leshi....
Daca incerc sa analizez, asa simplu ca la mintea cocosului: esti intr-o casnicie cu Ajvps de 5 ani si tu esti cel care sufera, pentru ca nu stii solutia? Sustii ca ai/ati facut ceva pentru cei care "au traditii cu care nu ne putem lauda", dupa care vii si pomenesti de Ungaria,cum ca acolo iarba e mai verde si ca pestii sunt cu miile de milioane. Daca populai apele noastre nu avea sens si farmec sa mergem la "kunii" de dincolo,nu? ce zici? Eu iti propun s-o lasi mai moale cu motto-ul asta "ma ascund dupa degete". De 5 ani de zile sintem mintiti si fentati. Populari facute, asa, de ochii lumii, recunosti ca ai fost dus cu zaharelul din cafa bauta cu Togor si acum ti-a ramas de baut doar zatul de pe fundul cestii de cafea? Recunosti ca in 5 ani nu ati facut nimic decit sa va cintati 'mila' prin cafenele si magazine de pescuit, ca Ajvps este mogulul cu dinti de fier si va musca de nas daca il bagati undeva? Stii ce domnule? Nici macar nasul nu ti l-ai bagat, cum de altfel, nici cei care mergeau pentru reducerea de 5O%. V-ati bagat altceva, asta e trista realitate pentru batrinul, copilul, elevul,studentul, pesionarul cu sau fara boala.
Domnule! comunicate in presa! Explica-mi si mie cum ajung in doua luni cei 7000-8000 la filiala la acel geam sa citeasca? Chiar daca citesc din nou, cum sint dusi de nas si pe deasupra mai merg inca o data dupa tichetul Anpa.
Pentru mine e clar, in 5 ani nu te-a interesat si la fel va fi si de acum incolo ... Ne-ai si instiintat deja: nu crezi ca se va schimba anul asta ceva la Ajvps! Pai? Pai?
Asa ca ... hai pa! si fii mai atent la ce scrii, pentru ca e ceva "necurat" la mijloc.
Pentru mine, ce a facut Cpo in 5 ani? Un drum? ceva populari cu crap? hmmm..., fa-i o balta exclusiv pentru crapisti, cere bani mai multi /crapist si sa vezi ce iese in 2 sezoane! Monitorizeaza-i, alta balta pentru stiuca, una comuna si da, bagati platica lu Bvasile ca mi-e simpatic. Wink

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Lun Ian 10, 2011 4:50 pm

Pescarus , in general sunt de acord cu tine si de aceea nu vreau sa intru in polemica cu tine, dar ...Tibi daca nu-l interesa nimic cum sustii tu nu intra pe forumul asta sa dea explicatii la toata lumea , iar referitor la ungaria eu am cerut detalii , sau ai vre-o problema cu ungurii ? se trateaza Very Happy , avem de invatat de la ei ,ca ne convine ca nu. Referitor la filiala asta sunt de acord cu tine, dar daca suntem asa de nemultumiti de ajvps putem sa mergem sa mai ne certam si pe la sediu si cu altii nu numa cu Tibi , care repet nu e obligat sa ne dea pe forum toate detaliile ... asta e dovada clara ca vrea sa schimbe in bine pescuitul bihorean , dar nu se poate de unul singur No

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Lun Ian 10, 2011 5:39 pm

La mulţi ani,Pescăruş,mi-ai lipsit.Dacă le ştii aşa de bine pe toate,de ce nu faci tu ceva?Nu eşti cumva unul din cei care au căzut din căruţă când s-a făcut CPO?Poate ţi-am mai spus,citeşte mai atent,că te ia valul şi nu-i frumos.Nicăieri nu scrie că în Ungaria pute de peşte,ba dimpotrivă;oricum tu n-ai treabă numai cu românii adevăraţi aşa că relaxeazăte.Ce înseamnă populări făcute de ochii lumii?Adică putea veni lumea să le vadă,dar n-au avut timp?Mă confunzi cu cineva crezând că eu pot tăia şi spânzura în AJVPS,ţi-am mai spus că te înşeli dar văd că-i dai înainte.Să-ţi fie de bine,dacă îţi place...Ai dreptate,nu ştiu soluţia şi chiar dacă aş şti-o,tu în loc să pui osul,te-ai certa încontinuare(precis te-am călcat cândva pe bombeu de eşti aşa rău,dar las că-ţi trece).Faptul că Togor m-a lăsat baltă făcându-şi asociaţie te-a afectat şi pe tine?Ce coincidenţă plăcută,putem plânge împreună la aniversări.Nu fi trist,vei veni la alegeri cu un candidat cu origine sănătoasă şi cu trenul acela de care vorbeai şi va fi ca lumea,pînă atunci poţi să te dai tare ascunzându-te prin calculator,numai să nu dai din aripi că sperii electronii.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mar Ian 11, 2011 7:27 am

pescarus a scris:si inca ceva , bagati platica lu Bvasile ca mi-e simpatic. Wink

Piei, Satano !!!!! Perversule !!!! Noroc ca i-am dat MP lui Ssebi, ala cu care te tot intersectai tu pe la dushuri, cu sapunul scapat pe jos, etc...Mi-a raspuns ca l-ai dezamagit crunt...esti paros ca naiba ....si cracanat...Lasa-mi tu platica sa se bage unde vrea ea!!! ....Ciudatule !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty RE:Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Mar Ian 11, 2011 10:00 am

Tibi Cpo

Faptul ca ai raspuns la intrebarile membrilor aici,este intr-adevar un inceput. Parerile postate nu sint nici atacuri, nici jigniri, de prost gust, la adresa AJVPS sau CPO.
5 ani ...Tibi CPO, vrei sa zici ca Ajvps nu popula pesti daca tu nu erai? Stii de ce esti tu aici pe forum? bineinteles este o parere personala si anume : Iti faci reclama,propaganda.
Cum adica nu ai cine sa te sprijine? In ce anume? Te mai intreb odata: In ce anume? Si inca odata, ce ai facut tu pentru mine pescarul cotizant in cei 5 ani de cind esti presedinte al Cpo? Populari s-au facut si inaintea ta,stii bine.
Zici ca Ajvps este dusmanul tau,al meu, al tuturor ,doresti sa mergem sa-i dam jos pe cei despre care scrii ca au metode inepuizabile de fraierit pescarul? De fapt ce vrei dom'le? Serios Tibi, daca tot e un voluntariat aceasta functie, o accept si pe asta, iti pierzi vremea alela, de ce nu faci de asa natura incit sa ne fie bine tuturor cotizantilor? Eu vad ceva trist in sacrificiul tau de 5 ani,sa fi fost degeaba? butonezi aici cu nuante gramaticale de invidiat (chiar si pentru neamul meu), ca doamne multi parlamentari nici vorbi nu stiu .Tu ai "ceva" in tine, dar e cam incetosat, si noi "magarii" astia de pescari tot bijbiim prin ceata asta a ta creata cu Togor(sau nu), si numa' nu ne dam seama unde ne aflam si cum iesim din ea. Undeva sta Togor cu lampasul lui si ne face semn si striga: 'Veniti...veniti spre mine dragi magari, intr-un an odata macar, si la mine cotizati,ca eu cu Tibi sintem frati ' (pe ascuns,pssst sa nu ziceti la nimeni ).

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  pescarus Mar Ian 11, 2011 10:07 am

mihai a scris:Pescarus , in general sunt de acord cu tine si de aceea nu vreau sa intru in polemica cu tine, dar ...Tibi daca nu-l interesa nimic cum sustii tu nu intra pe forumul asta sa dea explicatii la toata lumea , iar referitor la ungaria eu am cerut detalii , sau ai vre-o problema cu ungurii ? se trateaza Very Happy , avem de invatat de la ei ,ca ne convine ca nu. Referitor la filiala asta sunt de acord cu tine, dar daca suntem asa de nemultumiti de ajvps putem sa mergem sa mai ne certam si pe la sediu si cu altii nu numa cu Tibi , care repet nu e obligat sa ne dea pe forum toate detaliile ... asta e dovada clara ca vrea sa schimbe in bine pescuitul bihorean , dar nu se poate de unul singur No

@mihai

Sa vezi ca nu am nimic cu ungurii si chiar ca nu am de-a face cu ei,

No‘,cine-o fo’ primu-n Ardeal?

"Legenda spune ca primul om care a calcat in Transilvania a fost un ungur. Acesta, mergind atata drum, era obosit si prafuit. Asa ca atunci cand o dat da Cris, o descalecat, s-o dezbracat s-o intrat in apa sa faca baie. Dup-o vreme de-mbaiere o iesit din apa fresh, da' nu o mai gasit nici calu', nici saua, nici hainele. Era numa' o tidula pa care scria:`No, multam`fain!."

As fi scris varianta originala aia suna mai bine .Dar m-ar bana distinsul moderator! Asa ca ma abtin! Oricum sint off topic.


pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mier Ian 12, 2011 1:16 pm

@ pescarusule, chiar daca voi fi off topic, tre' sa-ti spun ca esti ravasit rau, prietene !! N-am spus ca esti ratacit spiritual, nici imprastiat sentimental, nu vreau sa te laud !!
Pana mai ieri, cand ne ocarai pe mine si pe Ssebi ca suntem doi nazisti responsabili de moartea pasarilor ce pica acum peste tot, te dadeai mare evreu, cu miros de Penteleu, cu acel bunic (ierte-l D-zeu) care-a murit in '52, din cauza ca a fost evreu ( in ' 52 cred ca a fost singurul caz , celelalte decese au fost din cauza infarctului, TBC, calcat de tren, chiar lovit de laba , etc)....Ma rog, fiecare isi poarta putzurica cum vrea, cu sau fara atza taiata (la unii se mai rupe in procesul muncii )...E treaba lor si nu-i opreste nimeni !!! Exact asa trebuia sa si ramana !!
Din moment ce atunci ti-am fost dezagreabili, noi, mioriticii, evita pe cat posibil sa stai in turma noastra in razboiul ce-l ai mai nou cu ungurii...Nu de alta, dar pe cand vine prohibitia, s-ar putea sa gasesti vreun grec sau altceva,de care sa te iei , povestindu-i si lui ca ai avut inca un bunic ce-a murit in cincizeci si ceva, din cauza ca a fost ungur....Si ma plictiseste sa-ti urmaresc tot arborele genealogic, care-a sucombat din cauza ca era jidan, ungur, roman, boshiman sau hotentot ....Omoara-i si tu din alte cauze, si vei fi mai credibil...Pana atunci, te rog sa-ti schimbi nikul si treci acolo : pescarusul ONU ( la cate natii se afla sub penele tale, esti chiar ca Organizatia Natiunulor Unite )....Zbarrrrr !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Mier Ian 12, 2011 4:16 pm

Vasile , sa stii ca ar fi plictisitor forumul asta fara tine ... mai intru pe forum numa sa vad daca ai mai scris ceva Very Happy , deci esti un membru important pentru mine Smile , ce sa mai zic .. felicitari pentru postari , sunt foarte interesante.

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  mihai Mier Ian 12, 2011 4:17 pm

Stie cineva ceva despre populari in 2011, se va popula tot cu 1 tona pe balta?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Mier Ian 12, 2011 6:44 pm

mihai a scris:Vasile , sa stii ca ar fi plictisitor forumul asta fara tine ... mai intru pe forum numa sa vad daca ai mai scris ceva Very Happy , deci esti un membru important pentru mine Smile , ce sa mai zic .. felicitari pentru postari , sunt foarte interesante.

Te-ai exprimat gresit, mihai....n-ar fi deloc plictisitor forumul fara mine...chiar daca nu mai scriu, eu sunt prezent aici inca in 2 (doua )variante, da' alea-s blocate, ba pana prin primavara, ba de tot...Si ce ma framant pe treaba asta...de ras, vreau sa spun !!!
Si apropo de forum, vezi ca te exprimi gresit : asta e FORUM DE VITRINA, gen str . Republicii....treci pe strada, te uiti in vitrina si gataaaa...Inafara de treaba cu taxa ANPA, care-a ramas si ea in coada de peste, SI ASA VA SI RAMANE, PT CA ASTA-I INTERESUL!!!! , ce probleme de interes pt pescari s-au discutat (mai bine zis, cate probleme s-au lamurit ???) de vreo luna .... SI MAI ALES CATI PESCARI S-AU IMPLICAT IN DISCUTIE ???? De asta am spus ca asta e forum de vitrina, gen program de revelion, adica merge cam odata pe an, si nici atunci nu esti sigur ca e reusit programul. Da' asta nu-i nici vina mea, nici a ta, nici a lui Victor clik aici, nici a lui razvan 10, nici chiar a zburlitului pescarus....Probabil subiectele noastre cu taxe, populari, controale, nr.de bete, etc sunt rusinoase, sub demnitatea celor ce conduc forumul, sau a celor ce reprezinta pescarii (prin functiile ce le detin ).
Nu vreau sa supar pe nimeni,nici sa creada ca-i jignesc sau desconsider, dar, unii si-au facut un titlu de glorie in postare oricarui peste prins, indiferent ca poza e pusa in decembrie si el e-n tricou si curge transpiratia pe el, doar din placerea de-a primi aplauze si-a multumi...N-ar fi o problema, si actorii fac treaba asta, uneori ridica si sala in picioare si se cere <bis>, dar sa nu confundam jobenul cu tolcerul...Amandoua se pot pune pe cap, dar daca stai cu jobenul pe cap e una, iar daca ai tolcerul pe cap, cei din jur suna la 112 !!
Tu ai vreo explicatie pt faptul ca nu mai comenteaza nimeni treburile cu taxa, popularile, baltile, Crisul, Colectorul ?? Chiar crezi ca sunt atat de ingramaditi incat sa nu poata scrie doua vorbe si-un cuvant ??? Nici vorba !!! Astia-s telenovelistii consumatori de manele <a la Gutza >, alaturi de flaconul de Burger (neaparat de 2,5 L), in timp ce scuipa de zor seminte de fl. soarelui...iar copii ce mai intra, ce sa vada ??? Lipsa de opinie, dezinteresul, indiferenta, sau sfidarea unora ??? E o vorba :orice tara are conducatorii pe care-i merita, si asa-i si tara !!...Inlocuieste termenul de <tara> cu <forum > si ai rezultatul...
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Mier Ian 12, 2011 7:05 pm

Populările se planifică atunci când se face bugetul,adică în februarie;până atunci aflăm şi cum s-au cheltuit banii de anul trecut,deci avem un punct de referinţă în ceea ce priveşte sumele de care vom dispune.Tot până atunci sper să aflăm preţurile permiselor ANPA şi eventualele costuri generate de sectorizarea actualelor ape publice(dacă va avea loc).Pescăruş,spune-mi te rog,de unde citeşti chestiile pe care le aminteşti în postările tale(AJVPS duşmanul tuturor,fără mine nu erau populări etc);îţi mulţumesc pentru aprecierile legate de gramatică,fac eforturi să nu greşesc(stau cu Dicţionarul ortografic rezemat de calculator).A pescui în Ungaria nu este sinonim cu a trăda AJVPS,este doar un mod de a mai învăţa ceva legat de pescuit,de a cunoaşte stiluri şi oameni noi(nu cred că strică).Îmi permit să nu-ţi dau raportul, am s-o fac în locul şi la momentul potrivit,ajunge să fii acolo şi-l vei auzi.Până atunci putem discuta liniştit,când mă lasă treburile îţi stau la dispoziţie.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 21 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 33 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum