Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

unde pot pescui gratis pe langa oradea?

+4
Tibi-CPO
alex_24ARN
Adriann
raul
8 participanți

In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  raul Mier Mar 03, 2010 8:54 pm

Imi puteti va rog spune daca stiti ceva lacusoare sau zone unde as putea pescui gratis sau ieftin deoarece de 2 luni de cand nu mai lucrez ....... mi s-au cam schimbat prioritatile.
va rog sa imi ziceti zone cat mai aproape de oradea in limita a 10km deoarece se stie k si benzina s-a scumpit.
Astept sugestiile si raspunsurile

Va multumesc anticipat.

p.s de ceva vreme tot merg la un lacusor din ceva livada de langa oradea dar nu am prins nici un peste, nici macar o miscatura de pluta. Sincer nu cred ca este peste acolo dar macar pot lansa fara sa ma ia cineva la raspunderi cheers desi am vazut in iarna 2 pestisori morti pe malul apei in apa(cum i-a prin cineva m-am gandit eu). Lacul este in livada de la real 2(daca il stiti poate imi puteti spune si mie daca ati prins peste sau macar sa nu mai bat atata drum pana acolo )


Ultima editare efectuata de catre raul in Mar Apr 06, 2010 11:39 am, editata de 2 ori
raul
raul

Numarul mesajelor : 113
Localizare : paleu
Ocupatia : DESIGNER-sculptor-pictor
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  Adriann Mier Mar 03, 2010 8:58 pm

raul a scris:Imi puteti va rog spune daca stiti ceva lacusoare sau zone unde as putea pescui gratis sau ieftin deoarece am o situatie financiara precara de 2 luni de cand nu mai lucrez si ............... multe ghnioane si probleme si nu imi permit sa imi fac permis pana nu imi pun la punct prioritatile ( facturile si o operatie pe coloana).
va rog sa imi ziceti zone cat mai aproape de oradea in limita a 10km deoarece se stie k si benzina s-a scumpit.
Astept sugestiile si raspunsurile

Va multumesc anticipat.

p.s de ceva vreme tot merg la un lacusor din ceva livada de langa oradea dar nu am prins nici un peste, nici macar o miscatura de pluta. Sincer nu cred ca este peste acolo dar macar pot lansa fara sa ma ia cineva la raspunderi cheers
Lacul Cetariu.Taxe rezonabile.Si nu e departe!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  raul Mier Mar 03, 2010 9:01 pm

CAt de rezonabila e taxa? No
raul
raul

Numarul mesajelor : 113
Localizare : paleu
Ocupatia : DESIGNER-sculptor-pictor
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  Adriann Mier Mar 03, 2010 9:06 pm

raul a scris:CAt de rezonabila e taxa? No
eu la Spinn am pescuit ...10 lei...
la restu nu stiu,da nu e mare,15 parca juma de zi la caras si alea..,sincer nu stiu....dar nu e asa scump!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  alex_24ARN Mier Mar 03, 2010 9:13 pm

ariann.....omul vrea free!!!!la santandrei pe baltile alea de la fosta balastiera e free......cum iesi din santandrei la a doua bariera spre giris mergi
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  Tibi-CPO Mier Mar 03, 2010 9:28 pm

Alex,vezi că toate balastierele de lângă Criş pot fi pescuite numai cu permis ANPA sau nu pot fi pescuite de loc,neavând statut de zonă de pescuit.Raul se poate alege cu o amendă serioasă dacă inspectorul piscicol apare prin zonă,dar nici paznicii noştri,sau cei de la alte asociaţii,nu-i vor da premiu.Balta de care vorbeşte el avea pe vremuri caras într-o veselie,poate mai are şi acum,acolo probleme poate avea doar cu proprietarii locului.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  tIbI_iosIA Mier Mar 03, 2010 10:06 pm

mai este free la statia de epurare la baltile alea .. dar nu prea as sugera sa mananci pestii de acolo ...daca mananca pestele pentru distractie e buna ... aa si este mai sus de epurare inca o balta free parca aproape de balastiera dar si acolo este apa rosie si nu stiu daca is buni pestii de mancat ... in baltile astea sunt caras din cate stiu ...

tIbI_iosIA

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty re

Mesaj  szoke szabolcs Mier Mar 03, 2010 11:21 pm

lacul in spatele sanatoriului.
szoke szabolcs
szoke szabolcs

Numarul mesajelor : 246
Localizare : oradea
Ocupatia : sudor Wig
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  raul Joi Mar 04, 2010 1:30 pm

Szoke Szabolcs a scris:lacul in spatele sanatoriului.

unde este mai exact si cum pot ajumge acolo( ceva puncte de reper)
raul
raul

Numarul mesajelor : 113
Localizare : paleu
Ocupatia : DESIGNER-sculptor-pictor
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  Adriann Joi Mar 04, 2010 1:54 pm

@Raul...Mai ar fii baltile din Bors ,alea am inteles ca sunt in regim de la balastiera ,dar se leaga politia de frontiera de tine si iti cere permisul.Asa ca nu stiu ce sa zic.Ca de fapt ele nu apartin Politiei de Frontiera,doar ca ei fac legea!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  raul Vin Mar 05, 2010 7:19 pm

multumesc de promptitudine baieti:D
Sunteti cei mai tari cheers
raul
raul

Numarul mesajelor : 113
Localizare : paleu
Ocupatia : DESIGNER-sculptor-pictor
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  nagy cristian Vin Mar 05, 2010 9:06 pm

raul a scris:
Szoke Szabolcs a scris:lacul in spatele sanatoriului.

unde este mai exact si cum pot ajumge acolo( ceva puncte de reper)

de la sanatoriul TBC (spitalul 7) putin mai sus , am auzit ca are carasi , eu nu am fost inca pe acea balta scratch
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  ciobe Dum Apr 25, 2010 5:42 pm

raul a scris:CAt de rezonabila e taxa? No
Cred ca 15lei/C&R
ciobe
ciobe

Numarul mesajelor : 10
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Ocupatia : inginer geodez
Data de inscriere : 25/04/2010

http://www.topbalti.ro

Sus In jos

unde pot pescui gratis pe langa oradea? Empty Re: unde pot pescui gratis pe langa oradea?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum