Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

canalul .....

+3
marius
Admin
alex_24ARN
7 participanți

In jos

canalul ..... Empty canalul .....

Mesaj  alex_24ARN Sam Mar 13, 2010 10:54 pm

este un canal dincolo de aeroport cum mergi spre Nojorid pe stanga chiar la sosea....i se spunea canalul de la tancodrom(nu sunt sigur)a fost cineva la pescuit pe el?am auzit ca sunt stiuci frumoase acolo......nu intra la artificiale ci doar la viu?are cineva ceva informatii despre acel canal?
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  Admin Sam Mar 13, 2010 10:56 pm

cred ca te referi la canalul din stanga cum mergi spre nojorid..........chiar la intersectia drumului de livada.........ei bine.......acolo era stiuca crap caras somn pitic....biban chiar.........pana acum 2 ani cand a secat....acuma cred ca prinzi melci, broaste, serpi Laughing
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  alex_24ARN Sam Mar 13, 2010 10:59 pm

ala e canalul ......si sa stii ca nu a secat de tot!!!am inteles ca e foarte lung acel canal.....sa strans apa in coada!!!am trecut saptamana trecuta si era faina apa in el....
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  Admin Sam Mar 13, 2010 11:02 pm

canalul e imens..........si denumirea cunoscuta de mine e canalul antitanc........a mai ramas apa banuiesc la padure.......dar pana se reface populatia de peste mai avem ce sta........cel putin in fata langa drum era uscat ca betonu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 10:00 am

@Alex
Canalul ala e varza , nu te sfatuiesc sa pescuiesti pe el.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  george or Dum Mar 14, 2010 9:33 pm

acum 8-9ani era plin de carasi in canal ..destul de frumusei in partea dinspre padure ...anul trecut am pescuit in partea din fata(la sosea).. plin de carasi putini mai mari ca degetul si 4 bucati mai rasarite ...canalul e plin si de somn pitic .. nivelul apei in canal e mult mai mic decat era in trecut...din cate mi-a povestit un batran prin anii '90 in canal erau carasi,,somni pitici..crapi mari ... in partea dinspre padure se bagau si plase cand erau multi pesti ..dar se prindeau si la unditza in jur de 4-5 kg caras in cateva ore si veneau destul de multi pescari
e un canal frumos ...unul dintre locurile unde am invatat sa pescuiesc Smile....pacat ca s-a ales praful de el
george or
george or

Numarul mesajelor : 25
Localizare : Oradea
Ocupatia : student
Data de inscriere : 26/01/2009

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  mariusw Lun Mar 15, 2010 6:45 pm

@Alex ... eu vara trecuta pana`n toamna mergeam pe canalu` ala.o iarba verde padure un gratarel una alta...parea greu de crezut ca este caras acolo dar mi`am intarit convingerea cand i`am numarat la un om in galeata 102 bucati caras,de dim de la 7 pan la 4 ziua Smile ... a 2 a zi hop si eu asa for fun Very Happy cativa carasi si somni pitici si niste "porcusori" Smile) pescar
mariusw
mariusw

Numarul mesajelor : 295
Varsta : 32
Localizare : oradea/bihor/romania
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 05/09/2009

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  CosmYn Joi Apr 15, 2010 8:06 pm

Stiu canalu ala bunici mei sun din Nojorid si ma duk ff des vara Smile mam dus akum o luna la feder akolo nu am prins nimik Smile) Sad Sad .Am prins si eo caras frumos acolo si am vazut chiar si cleni Very Happy .


Ultima editare efectuata de catre CosmYn in Mar Sept 07, 2010 12:50 pm, editata de 1 ori
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  CosmYn Mar Sept 07, 2010 12:48 pm

Am fost vara asta pe canalu ala de la sosea , eu zic ca sia revenit canalu am prins caras tot la 100 de grame si am reusit sa scot si caras la 500 grame cel mai bine ai prinzi in mal sau pe langa stufaris cei mai mari (in medie prindeam 3 4 kg pe partida) si somn mai este dar mie nu mia intrat la vierme numai la porumb si la rama nui place viermele Laughing si un batran a scos seara pe la 7 un crap oglinda aprox. de 2 kg daca va vine sa credeti affraid . In schimb canalu de la padure e prastie numa caras mic cat degetu .
p.s am eliberat toti pesti pe care iam prins in speranta ca voi prinde si altadata Smile cheers
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  mariusw Mar Sept 07, 2010 1:13 pm

io beau toata apa din canalu ala daca acolo este crap ... pescuit
mariusw
mariusw

Numarul mesajelor : 295
Varsta : 32
Localizare : oradea/bihor/romania
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 05/09/2009

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  CosmYn Mar Sept 07, 2010 1:42 pm

Mariusw si mie mia fost mirarea cand am vazut poate sa ratacit pacolo un crap nustiu era un oglinda de aprox 2 kg prins la porumb oricum eu va zic sa momiti cu porumb si dupa ce ati momit cu porumb intretineti cu viermi si cu porumb.
Imi pare foarte rau ca nu am adus telefonu cu mn Mad No
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  alex_24ARN Mar Sept 07, 2010 2:03 pm

si cand am zis ca e popa......voi nu si nu ....e batman e batman lol! lol!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  mariusw Mar Sept 07, 2010 4:19 pm

lasa`l amu pe popa ma arn ca acol si cu pita am prins caras ... acuma s-au schimbat vremurile mananca numa la porumb chestii ... :-s Suspect
mariusw
mariusw

Numarul mesajelor : 295
Varsta : 32
Localizare : oradea/bihor/romania
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 05/09/2009

Sus In jos

canalul ..... Empty canal

Mesaj  MeHigh Mar Sept 07, 2010 5:08 pm

porumb la conserva?

MeHigh

Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : TIMISOARA
Ocupatia : INGINER
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

canalul ..... Empty Re: canalul .....

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum