Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Stirile pescarilor

+9
Harangus Marius
DAN-DAN
mihai
marius
tIbI_iosIA
nagy cristian
szabi1
Nagy Victor
Admin
13 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  florin s Vin Mar 27, 2009 7:52 pm

Nagy Victor a scris:Am scris ca o mare parte din ele ! si nici decum , toate !
Saptamina viitoare voi merge la club sa aflu care sunt aceste canale si le postez ca sa le cunoasca toata lumea , sa fiu sincer nici eu nu le cunosc pe toate .
Multumesc frumos . Ar fi bine de stiut ce tronsoane gestioneaza.

florin s

Numarul mesajelor : 54
Localizare : oradea
Ocupatia : .
Data de inscriere : 20/02/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Chelu Mier Apr 08, 2009 10:53 pm

dan 33 a scris:atata timp cat ANPA a eliberat tichetele de pescuit doar in data de 25 martie 2009 fiind aduse de inspectorul ANPA ing Voda Mihai nu mai acuzati anapoda AJVPS, iar dvs domnule Nagy daca nu cunoasteti canalele colectoare nu mai scrieti aberatii.Nu se leaga paznici AJVPS de pescari cum precizati dvs domnule dan-dan ci cei de la acva crisius si avps livada caz concret pe crisul negru si apele de munte unde nu au populat cu nimic niciodata,ar fi bine sa va vedeti de ale dumneavoastra atat timp cat nu ajutati cu nimic.
si AJVPS cand a populat ultima data canalul colector?
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Admin Mier Apr 08, 2009 11:07 pm

@chelu
Canalul colector a fost ultima oara populat in toamna de catre ajvps.
Si aici am pus punct daca aveti iara chef de scandale faceti-o prin mesaje private.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Nagy Victor Joi Apr 09, 2009 10:38 am

dan 33 a scris:atata timp cat ANPA a eliberat tichetele de pescuit doar in data de 25 martie 2009 fiind aduse de inspectorul ANPA ing Voda Mihai nu mai acuzati anapoda AJVPS, iar dvs domnule Nagy daca nu cunoasteti canalele colectoare nu mai scrieti aberatii.Nu se leaga paznici AJVPS de pescari cum precizati dvs domnule dan-dan ci cei de la acva crisius si avps livada caz concret pe crisul negru si apele de munte unde nu au populat cu nimic niciodata,ar fi bine sa va vedeti de ale dumneavoastra atat timp cat nu ajutati cu nimic.
@ dan 33
Puteti sa-mi precizati concret care sunt acele aberatii ? , am precizat clar ca nu cunosc situatia canalelor colectoare , dar ma voi informa la filiala si raspunsul pe care il primesc am sa-l scriu pe forum ! (unde e aberatia?)
Daca sunteti mai bine informat decit mine , nu e nici o problema , dar de ce nu impartasiti aceste informatii cu ceilalti pescari ?
In legatura cu celelalte asociatii, atita timp cit nu se doreste un dialog intre ele , nu va fi nici intelegere si respect.
Eu am incercat sa deschid un dialog , dar automat , topicurile au fost inchise , iar eu am fost etichetat ca fiind cel mai mare dusman al AJVPS Bihor !(astea nu-s aberatii!)
PS.
Un sfat , inainte de a raspunde la mesaje , cititile cu atentie !!! astfel evitam discutiile neplacute.
o zi buna si fir intins !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Nagy Victor Joi Apr 09, 2009 8:31 pm

@dan33
Multumim pt. informatie , sper ca de acum sa fie clar pt. toata lumea situatia canalelor colectoare !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  florin s Joi Apr 09, 2009 9:31 pm

Asi avea o intrebare ,pe crisul repede de la barajul tileagd pina la sintion si pe valea iadului inclusiv baraj lesu nu putem pescui daca nu suntem membri avps livada ?

florin s

Numarul mesajelor : 54
Localizare : oradea
Ocupatia : .
Data de inscriere : 20/02/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  marius Sam Apr 11, 2009 11:35 am

Poate sa-mi spuna cineva daca nu am platit suma de 50 lei se poate pescui inclusiv duminica?
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Nagy Victor Sam Apr 11, 2009 2:14 pm

marius a scris:Poate sa-mi spuna cineva daca nu am platit suma de 50 lei se poate pescui inclusiv duminica?
DA !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  florin s Sam Apr 11, 2009 8:31 pm

dan 33 a scris:odata ce ai platit permisul eliberat de anpa poti pescui pe apele publice nu numai cu permis de aps livada sau acva crisius, ci inclusiv cu permisul eliberat de ajvps, pe barajul lesu nu se poate pescui cu nici un permis lacul lesu este al rnp (regia nationala a padurilor) inclusiv pe crisul repede de la pod bucea pana la confluenta vaii bratcuta inclusiv valea bratcutei si valea boiului care sunt ape de munte,baraj captare vadu crisului pana la frontiera cu ungaria.
rnp nu mai gestioneaza nici o apa de munte de anul acesta iar cineva de la aps livada sustine ca a primit in gestiune valea iadului si tronsonul de la tileagd la sintion ( de cel de la tileagd la sintion stiam ) si sustine ca pe aceste ape nu se poate pescui doar cu permisul de pescuit de la anpa ,mai trebuie sa fii membru la ei.

florin s

Numarul mesajelor : 54
Localizare : oradea
Ocupatia : .
Data de inscriere : 20/02/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  zsolty Sam Apr 11, 2009 10:31 pm

aberatii prietene
nu sti ca multe se vorbesc pe la colt de strada?
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Nagy Victor Dum Apr 12, 2009 9:49 am

zsolty a scris:aberatii prietene
nu sti ca multe se vorbesc pe la colt de strada?
Atita timp cit nu ne arata un act oficial in legatura cu cea ce sustin , nu cred ca merita sa luam in serios cea ce afirma aceasta asociatie si mai ales nu merita sa intram in polemica pe aceasta tema Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  florin s Dum Apr 12, 2009 2:51 pm

Nagy Victor a scris:
zsolty a scris:aberatii prietene
nu sti ca multe se vorbesc pe la colt de strada?
Atita timp cit nu ne arata un act oficial in legatura cu cea ce sustin , nu cred ca merita sa luam in serios cea ce afirma aceasta asociatie si mai ales nu merita sa intram in polemica pe aceasta tema Exclamation
bun,si daca ne-ar arata un act oficial ca aceste ape sunt gestionate de cei de la livada ,eu ca posesor de permis de pescuit pot sa pescuiesc pe aceste ape fara sa am probleme ,aceasta este intrebarea?

florin s

Numarul mesajelor : 54
Localizare : oradea
Ocupatia : .
Data de inscriere : 20/02/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  florin s Dum Apr 12, 2009 3:20 pm

zsolty a scris:aberatii prietene
nu sti ca multe se vorbesc pe la colt de strada?
problema este ca nu sunt vorbe de colt de strada si inca ,sau deocamdata livada gestioneaza aceste ape.

florin s

Numarul mesajelor : 54
Localizare : oradea
Ocupatia : .
Data de inscriere : 20/02/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Nagy Victor Dum Apr 12, 2009 7:18 pm

florin s a scris:
Nagy Victor a scris:
zsolty a scris:aberatii prietene
nu sti ca multe se vorbesc pe la colt de strada?
Atita timp cit nu ne arata un act oficial in legatura cu cea ce sustin , nu cred ca merita sa luam in serios cea ce afirma aceasta asociatie si mai ales nu merita sa intram in polemica pe aceasta tema Exclamation
bun,si daca ne-ar arata un act oficial ca aceste ape sunt gestionate de cei de la livada ,eu ca posesor de permis de pescuit pot sa pescuiesc pe aceste ape fara sa am probleme ,aceasta este intrebarea?
In primul rind LA MULTI ANI !
Nu cred ca pot sa dau un raspuns mai clar decit cel al lui Dan 33 , sint sigur ca ne scrie adevarul , eu personal il cred !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  zsolty Lun Apr 13, 2009 9:30 am

florin s
pot sa zic si eu ca am euro de vanzare cu 38000 dar acuma nu am
ceva de genu asta ii si cu livada
daca intelegi ce vreau sa zic
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Nagy Victor Joi Aug 06, 2009 8:21 pm

Na frate, stiri peste tot, ziare, tv ca a murit cel mai mare crap de pe insula asta 29kg (64lb). Cauza nesigura, insa se banuieste ca s-a pescuit cu seminte nepreparate (cred ca la alune tigrate sau ceva de genul se refereau) si pestele le-a mancat urmand ca mai apoi, bineinteles, sa se umfle in el si sa-i cauzeze moartea. Peste care a fost prins de 63 de ori!!!!!. Acum ma intreb, pe langa faptul cat de mult a insemnat pt oamenii astia un peste, cati pescari la noi arunca anual tone de porumb uscat in apa si oare cati pesti or muri din cauza asta? o simpla inmuiere(cel putin)in prealabil de 24-48h dupa cum se stie fiind considerabil mult mai benefica in cazul in care pestele haleste semintele.
Iata si un articol scurt in engleza pt curiosi http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/cambridgeshire/8183080.stm
PS: mananc peste! ca sa nu zica lumea ca-s ipocrit dar mai bine sa-l prind si sa-l mananc decat sa il vad plutind imputit pe lac.
PPS: si se mai intreaba multi pe lacuri cu mult peste si superpescuite de ce nu mananca pestele dupa ce au dat basculante de boabe in apa.

ps.

AM PRELUAT DE PE UN ALT SITE !!!
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Admin Joi Aug 06, 2009 10:19 pm

Pestele ala cred ca a murit de inima Laughing
Cam ceva de genu am practicat si eu la santau de fiecare data cand ma duc acolo tot sper sa il prind pe monstru de 13 kg.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Nagy Victor Joi Aug 06, 2009 11:19 pm

Admin a scris:Pestele ala cred ca a murit de inima Laughing
Cam ceva de genu am practicat si eu la santau de fiecare data cand ma duc acolo tot sper sa il prind pe monstru de 13 kg.

cred ca a murit de boala vedetelor (a crapat de ciuda) o fi aparut un alt crap prin zona si-i facea concurenta (neloiala), la atitea aparitii in poze , normal ca nu i-a convenit concurenta , s-a stresat prea mult si iata rezultatul Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
''atentie vedete !!!, nu va mai stresati !!!, pericol de moarte !!!'' affraid affraid affraid
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Stirile pescarilor - Pagina 2 Empty Re: Stirile pescarilor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum