Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

+27
craciun ovidiu
manu
razvan10
dan pacala
cuby
Ovi_1919
Maryus
Nagy Norbert
catalin17
Tibi-CPO
bmjean
Ionut Erdeli
jjanos94
tudor octavian
RAUL 30
Harangus Marius
RaduDan
vasile miclea
Kovesdi Zoli
Ssebastian
zsolty
Chelu
marius
Hanumanfish
Nagy Victor
nagy cristian
Admin
31 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty RE:IN MEMORIAM MARIUS*MESTER..

Mesaj  Hanumanfish Sam Iul 11, 2009 11:25 pm

draga vasile....imi place idea...mai vorbim si cu alti domni de aici...il rog pe victor bacsi sa faca o lista provizorie..aici pe forum..sa vedem cine doreste sa participe la acest concurs memorial...victor te rog sa faci o lista..virtuala..ma bazezi pe tine.. gentleman
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty LISTA PROVIZORIE AL PARTICIPANTILOR LA MEMORIALUL MARIUS M.

Mesaj  Nagy Victor Sam Iul 11, 2009 11:59 pm

1. - Admin (din oficiu)
2. - NAGY V. Viviana
3. - NAGY A, Cristian
4. - NAGY Victor
5. - Ssebastian
6. - Zsolti
7. - Radu Dan
8. - Harangus Diana
9. - Harangus Marius
10.- ...?

PROPUNERE !!!
SA POATA PARTICIPA ORICINE , chiar daca nu e Bihorean sau nu e membru AJVPS dar vrea sa aduca un omagiu lui Marius M.
LISTA E DESCHISA !!! , inscrietiva !


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Lun Iul 13, 2009 10:59 am, editata de 2 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Ssebastian Dum Iul 12, 2009 10:47 am

Nagy Victor a scris:1. - Admin (din oficiu)
2. - NAGY V. Viviana
3. - NAGY A, Cristian
4. - NAGY Victor
5. - ... ?

PROPUNERE !!!
SA POATA PARTICIPA ORICINE , chiar daca nu e Bihorean sau nu e membru AJVPS dar vrea sa aduca un omagiu lui Marius M.
LISTA E DESCHISA !!! , inscrietiva !

5. ssebastian
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  zsolty Dum Iul 12, 2009 8:08 pm

si eu
parerea mea e ca concurentii SA FIE MEMBRII AGVPS ca doara Marius la ajvps a lucrat nu la ..........
aaa si daca sunt mai multi de 19 conc?
unde ii punem pe les???????
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  RaduDan Dum Iul 12, 2009 8:11 pm

Pot veni si concurenti membri AGVPS dar din afara Bihorului??

Cam pe cand preconizati concursul?? M-ar interesa...daca se poate...daca nu...nu este cu suparare.

P.S. Initiativa este demna de lauda...felicitari pentru ceea ce doriti sa realizati!!!!
RaduDan
RaduDan

Numarul mesajelor : 148
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Ocupatia : Doctorand, cititor, pescar.
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty re; concurs memorial Marius Mester

Mesaj  Ssebastian Dum Iul 12, 2009 8:51 pm

@radudan...toti cei inscrisi pe forum sint bine veniti...deci..esti al 7 lea pe lista...6 este zsolty...
@zsolty...daca sintem mai multi de 19 facem curba la capatul digului si continuam cu..20...21...22...23...etc...comprende mi hermano? gentleman gentleman gentleman
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Dum Iul 12, 2009 9:33 pm

nu cred ca ar fi o problema f. mare daca ar participa pescari care nu sunt membri ajvps Bihor , important e ca vor sa aduca un omagiu unui om pe care l-au cunoscut personal sau il cunosc doar din poze si din discutiile noastre pe acest site
in cazul in care se ocupa standurile de pe dig , eu si copii vom concura de pe malul de pamint (unde au fost standurile copiilor la locale), pt. mine important e sa particip la acest concurs ,nici intr-un caz nu am pretentia sa cistig vreun premiu Laughing crap pescar
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Harangus Marius Lun Iul 13, 2009 7:23 am

l-am cunoscut pe Marius si era un om cumsecade...m-a intristat mult moartea lui...merita cinstit cum se cuvine.
venim si noi,eu cu DIANA.
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  RaduDan Lun Iul 13, 2009 8:36 am

Bine, va multumesc mult. Dar inca sunt intr-o stare de incertitudine daca vin sau nu...
Cand preconizati intalnirea si mai ales cum este drumul de acces la pista....ca sincer dupa Bolcas si dupa interjudeteana sperantelor de la Varsolt...m-am saturat pana peste cap de drumuri jenabile....
RaduDan
RaduDan

Numarul mesajelor : 148
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Ocupatia : Doctorand, cititor, pescar.
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Lun Iul 13, 2009 10:56 am

RaduDan a scris:Bine, va multumesc mult. Dar inca sunt intr-o stare de incertitudine daca vin sau nu...
Cand preconizati intalnirea si mai ales cum este drumul de acces la pista....ca sincer dupa Bolcas si dupa interjudeteana sperantelor de la Varsolt...m-am saturat pana peste cap de drumuri jenabile....

Eu te-am trecut pe lista , de acum tu decizi daca vii sau nu , noi te asteptam Exclamation Very Happy
in legatura cu drumurile... ai dreptate , dar daca nu ploua nu vor fi probleme , numai cu praful Laughing Laughing Laughing
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Lun Iul 13, 2009 11:00 am

Harangus Marius a scris:l-am cunoscut pe Marius si era un om cumsecade...m-a intristat mult moartea lui...merita cinstit cum se cuvine.
venim si noi,eu cu DIANA.

V-am trecut pe lista Basketball cheers
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty re:concurs memorial MARIUS MESTER

Mesaj  Hanumanfish Lun Iul 13, 2009 11:23 am

am citit toate ideile...am o propunere...standurile vor fi de 5 m...in aceasta varianta vor incape 30 de concurenti...
ce parere aveti? concursul este memorial..sa ne adunam...distanta redusa nu va incurca pe nimeni..va fi mai placut sa ne strangem ..doresc sa va simtiti bine..atmosfera sa fie placuta...* ..in spirit ..cu suflet deschis*..HANUMANFISH
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Lun Iul 13, 2009 1:00 pm

Hanumanfish a scris:am citit toate ideile...am o propunere...standurile vor fi de 5 m...in aceasta varianta vor incape 30 de concurenti...
ce parere aveti? concursul este memorial..sa ne adunam...distanta redusa nu va incurca pe nimeni..va fi mai placut sa ne strangem ..doresc sa va simtiti bine..atmosfera sa fie placuta...* ..in spirit ..cu suflet deschis*..HANUMANFISH

CORECT !!!
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Kovesdi Zoli Lun Iul 13, 2009 2:10 pm

Ne inscriem si noi Kovesdi Zoli,
Kovesdi Zoli jr.
Kovesdi Eva pescuit

Kovesdi Zoli

Numarul mesajelor : 15
Localizare : Alesd
Ocupatia : administrator
Data de inscriere : 29/03/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Lun Iul 13, 2009 11:13 pm

Nagy Victor a scris:
- HANUMANFISH -
1. - Admin (din oficiu)
2. - NAGY V. Viviana
3. - NAGY A, Cristian
4. - NAGY Victor
5. - Ssebastian
6. - Zsolti Sz.
7. - Radu Dan
8. - Harangus Diana
9. - Harangus Marius
10.- Kovesdi Eva
11.- Kovesdi Zoli junior
12.- Kovesdi Zoli senior
13.- Soltinschi Gabriel
14.- Soltinschi Mihai
15.- ... ?

PROPUNERE !!!
SA POATA PARTICIPA ORICINE , chiar daca nu e Bihorean sau nu e membru AJVPS dar vrea sa aduca un omagiu lui Marius M.
LISTA E DESCHISA !!! , inscrietiva !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  RAUL 30 Lun Iul 13, 2009 11:35 pm

Nagy Victor a scris:
Nagy Victor a scris:
- HANUMANFISH -
1. - Admin (din oficiu)
2. - NAGY V. Viviana
3. - NAGY A, Cristian
4. - NAGY Victor
5. - Ssebastian
6. - Zsolti Sz.
7. - Radu Dan
8. - Harangus Diana
9. - Harangus Marius
10.- Kovesdi Eva
11.- Kovesdi Zoli junior
12.- Kovesdi Zoli senior
13.- Soltinschi Gabriel
14.- Soltinschi Mihai
15.- Luncan Dan
16.- Luncan Raul
17.- Luncan Raluca
18.- Vasile Miclea
19.- Jancso Janos
20.- Nagy Norbert
21.- ... ?

PROPUNERE !!!
SA POATA PARTICIPA ORICINE , chiar daca nu e Bihorean sau nu e membru AJVPS dar vrea sa aduca un omagiu lui Marius M.
LISTA E DESCHISA !!! , inscrietiva !
RAUL 30
RAUL 30

Numarul mesajelor : 2
Localizare : oradea
Ocupatia : -
Data de inscriere : 04/05/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Kovesdi Zoli Mar Iul 14, 2009 1:10 pm

Daca doriti sa va ajutam cu ceva in organizarea concursului va rugam sa ne anuntati cheers

Kovesdi Zoli

Numarul mesajelor : 15
Localizare : Alesd
Ocupatia : administrator
Data de inscriere : 29/03/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  vasile miclea Mar Iul 14, 2009 1:20 pm

Sa ma trece-ti si pe mine.
Am o singura obiectie cu cei 5 metri cat va fi standul,este foarte putin.

vasile miclea

Numarul mesajelor : 65
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Mar Iul 14, 2009 1:32 pm

vasile miclea a scris:Sa ma trece-ti si pe mine.
Am o singura obiectie cu cei 5 metri cat va fi standul,este foarte putin.

esti pe pozitia 18. pe tabel Exclamation Very Happy

in legatura cu standurile inca nu s-a hotarit nimic , dar am discutat cu Marius Harangus , pe noi nu ne deranjeaza daca avem standurile pe mal (unde au fost copii la locale)
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Mar Iul 14, 2009 5:54 pm

Kovesdi Zoli a scris:Daca doriti sa va ajutam cu ceva in organizarea concursului va rugam sa ne anuntati cheers

inca totul este in faza de discutii , daca aveti propuneri , pareri sau obiectii va rugam sa le postati aici
@ Zoli
multumim ca ne sprijiniti Very Happy cheers
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Mar Iul 14, 2009 5:55 pm

RAUL 30 a scris:
Nagy Victor a scris:
Nagy Victor a scris:
- HANUMANFISH -
1. - Admin (din oficiu)
2. - NAGY V. Viviana
3. - NAGY A, Cristian
4. - NAGY Victor
5. - Ssebastian
6. - Zsolti Sz.
7. - Radu Dan
8. - Harangus Diana
9. - Harangus Marius
10.- Kovesdi Eva
11.- Kovesdi Zoli junior
12.- Kovesdi Zoli senior
13.- Soltinschi Gabriel
14.- Soltinschi Mihai
15.- Luncan Dan
16.- Luncan Raul
17.- Luncan Raluca
18.- Vasile Miclea
19.- Jancso Janos
20.- Nagy V. Norbert
21.- Pacala Dan
22.- Farkas Istvan
23.- ... ?

PROPUNERE !!!
SA POATA PARTICIPA ORICINE , chiar daca nu e Bihorean sau nu e membru AJVPS dar vrea sa aduca un omagiu lui Marius M.
LISTA E DESCHISA !!! , inscrietiva !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Mar Iul 21, 2009 8:01 pm

Nu se mai stie nimic in legatura cu memorialul ...?
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty re: concurs memorial MARIUS MESTER

Mesaj  Ssebastian Mar Iul 21, 2009 8:32 pm

Question Question Question Question ...a ramas ca se tine prin august dupa concursuri...vedem ce se mai intimpla
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Nagy Victor Mar Iul 28, 2009 8:09 pm

ssebastian a scris:Question Question Question Question ...a ramas ca se tine prin august dupa concursuri...vedem ce se mai intimpla

Vad ca nu se mai intimpla nimic Exclamation Shocked

Asa ca am inceput sa intreb in stinga sin-dreapta , iata citeva propuneri :

LOCATII propuse - Les , Fegernic sau Tetchea (ultima locatie nu mi se pare potrivita pt. copii sau amatori)

DATA organizari , unii spun ca ar fi bine intre cele 2 finale (finala B - 31.07.2009 - 02.08.2009. si finala A 21.08.2009. - 23.08.2009.)
altii propun perioada dintre finala A si concursul pe echipe (18.09.2009 - 20.09.2009.)

Unii propun sa fie 3 categorii de concurenti:

I - CONCURENTI CU EXPERIENTA in competitii (profesionisti)
II - CONCURENTI CARE NU AU PARTICIPAT la nici un concurs de Canpionat National (amatori + femei)
III- CONCURENTI (COPII) sub 16 ani (la data concursului sa nu fi implinit virsta de 16 ani)

S-a mai propus si eliminarea categoriilor de virsta sau sex

O alta varianta ar fi ce-a de echipa alcatuita din 2 concurenti

Durata concursului ???

Ar putea fi o mansa de 4 ore la toata lumea , sau 2 manse a cite 3 ore la adulti si o mansa de 3 ore la copii

Mai trebuie discutata problema cu taxa de inscriere , unii spun ca ar trebui sa fie unica pt. toti si sa fie doar o suma modica din care sa se acopere cheltuielile pt. cupe , medalii si diplome

Altii spun ca vor o miza mai substantiala care sa fie pusa la bataie (pt. a ridica nivelul concursului)

Toate aceste propuneri trebuie discutate si cintarite !, nu se stie exact citi participanti sunt (trebuie fixata o data limita de inscriere pt. a putea face calculele) !, trebuie sa stim costul cupelor , medaliilor si al diplomelor pt. a fixa o taxa minima de participare pt. copii , femei si amatori ! iar profesionistii sa-si fixeze o taxa din care sa ramina si pt. premii dupa ce se scad costurile (in cazul in care ei doresc o miza mai substantiala)

Unii spun ca ar trebui sa participe numai membrii AJVPS , dar sa nu uitam ca pe Marius l-au cunoscu o multime de oameni care doresc sa-i aduca un omagiu participind la acest memorial , chiar daca nu sunt membri ajvps , de ce sa le furam aceasta sansa ?

DACA DORITI SA IASA CEVA DE NEUITAT DIN ACEST CONCURS , ATUNCI TREBUIE SA NE PUNEM CU TOTII LA TREABA (CEL PUTIN SA VA SCRIETI PARERILE pt. ca la urma sa nu fie tot felul de discutii care nu se potrivesc cu un MEMORIAL !!!

Imi cer scuze daca v-am plictisit . Victor Very Happy

ps.

Daca cineva (firma sau persoana fizica) doreste sa sponzorizeze acest memorial (in orice fel) , va rog sa luati legatura cu HANUMANFISH !!!

Multumim pt. ajutor !


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Mar Iul 28, 2009 8:19 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Admin Mar Iul 28, 2009 8:14 pm

Cel mai fain ar fi echipa de 2 concurenti ar fi ceva nou la noi in judet Cool
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester  '' - Pagina 2 Empty Re: Concurs Memorial '' Cupa Marius Mester ''

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum