Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nyár végi Les-i horgásztúra

3 participanți

In jos

Nyár végi Les-i horgásztúra Empty Nyár végi Les-i horgásztúra

Mesaj  Nagy Norbert Sam Sept 05, 2009 12:01 pm

Beköszöntött szeptember, hideg éjszakák és forró nappalok fogadják a tóparton levő horgászt. Mivel a viz hőmérséklete kissé csökkent az esti hideg miatt, gondoltuk jobb étvágyuak lessznek a halak. Ezzel a gondolattal indultunk el horgászni szeptember első napjan, Nagy Victor, Nagy Cristi, Nagy Tünde és jómagam, a Les-i viztározohoz. Délután 6 óra környékén érkeztünk a tóhoz. Nagyon meleg napsütés fogadott minket. A nap úgy égetett mint nyár közepén, a többiek neki is fogtak sátrat épiteni. Én elkezdtem pakolni a horgász cuccokat, vittem egy matchbotot és egy fenekező botot is. 5 perc után a vizben volt már a szerelék, ugyhogy Cristivel neki fogtunk etetni.. bőven, ugyanis egesz éjjel szerettünk volna pecázni.

Nyár végi Les-i horgásztúra K503g0


Miután a sátrak készen voltak, mindenki hozzáfogott horgászni. Mindegyikünk matchbottal kezdte, olyan 15-20 méterre a parttol figyeltek az úszónink.. nem sokáig, ugyanis 10 perccel az etetés után kapás kapást követett, fogtuk a tenyeres kárászokat egymás után. Csonti és giliszta volt a csali. Pár kárász után Cristi fogott egy kissebb dévért is. Felcsaliztam hát két darab burizst, hátha valami combosabb hal akad horgomra. Nem kellett sokat várni a kapásra és egy szebb, termetesebb dévér már ott vergődött a horog végén. Burizzsal és kukoricával egyertelmüen nagyobb halakat fogtunk.

Nyár végi Les-i horgásztúra Ngcy9e


9 óra körul már kezdett sötét lenni.. na és hideg. Gondolkoztam is hogy most maradjak pecázni és faggyak le vagy menjek és aludjak egy jót a sátorban.. persze a horgászatot választottam. Az éjszaka nagyon hüvös volt, fáztam rendesen, pedig jól fel voltam öltözve. Bevallom.. alig vártam a reggelt. Fogtunk éjszaka is pár kárászt, de egyik sem volt nagyobb tenyeresnél.

Nyár végi Les-i horgásztúra Qzngva


6 óra körül végre kezdett világosodni, fél óra után már a nap is sütött ránk. Egész éjjel erre a pillanatra vártam. Na meg a halak is egyből jobban kajáltak, egyre többet és nagyobbakat fogtunk. Egy újabb etetés után újból elkezdtünk fogni pár szép dévért is, de a halak nagy része kárász volt. Ez igy folytatódott késő délutánig, aztán Cristi akasztott egy igazán furcsa viselkedésű halat, nem úgy mozgott a vizben mint egy kárász vagy dévér, sőt még úgy sem mint egy ponty. Kevés fárasztás után előbukkant a kukoricával felcsalizott horog végén egy kisebb csuka. Nagyot nézett mindenki, főleg a szomszéd horgász mikor látta hogy vissza engedtük a vizbe. Ez ugyanis neki "túl magas" volt. Persze ugyanolyan furcsán nézett akkor is mikor a nagyobb dévérek is vissza nyerték szabadságukat.

Nyár végi Les-i horgásztúra 11tvrzr
Nyár végi Les-i horgásztúra 2w3989x


Azon kivül hogy éjszaka majdnem lefagytunk egy jót horgásztunk. Lehet fogni rendesen halat ezen a tavon, ajánlom mindenkinek hogy legalább egyszer probálja ki.

Nyár végi Les-i horgásztúra Yj9mr
Nagy Norbert
Nagy Norbert

Numarul mesajelor : 60
Varsta : 36
Localizare : Oradea
Ocupatia : debug engineer
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Nyár végi Les-i horgásztúra Empty Re: Nyár végi Les-i horgásztúra

Mesaj  Nagy Victor Dum Noi 08, 2009 8:01 pm

Hat igen , el multak azok a napok Crying or Very sad , de maratak a szep kepek es a felejthetetlen emlekek es meg marat a remeny hogy nemsokara megint nyar lesz pescar
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Nyár végi Les-i horgásztúra Empty Re: Nyár végi Les-i horgásztúra

Mesaj  zoltan zalenschi Lun Dec 12, 2011 1:44 pm

mi lett ezel a toval ,tud valaki valamit ?

zoltan zalenschi

Numarul mesajelor : 15
Localizare : oradea
Ocupatia : Ghid
Data de inscriere : 01/12/2011

Sus In jos

Nyár végi Les-i horgásztúra Empty Re: Nyár végi Les-i horgásztúra

Mesaj  Nagy Victor Lun Dec 12, 2011 3:45 pm

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro/t5-balta-les

A.J.V.P.S. engedejel lehet rajta horgaszni !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Nyár végi Les-i horgásztúra Empty Re: Nyár végi Les-i horgásztúra

Mesaj  zoltan zalenschi Mar Dec 13, 2011 9:24 am

Nagy Victor a scris:https://pescuitbihor.forumgratuit.ro/t5-balta-les

A.J.V.P.S. engedejel lehet rajta horgaszni !

koszonom a valaszt es az utmutatas,kellemes meglepetes hogy ennyi mindent lehet megtudni a kozeli es tavolabbi tavakrol .Azert nem olyan fekete az ordog ahogy azt lefestik ,biztositottak utat is es rendben van tartva .Es nem utolso sorban dicserem a horgaszportalt es annak iranyitoit, a reszletes leirasok es a pontos infoszolgaltatast a bevezeto utakrol .Emelem kalapom gentleman

zoltan zalenschi

Numarul mesajelor : 15
Localizare : oradea
Ocupatia : Ghid
Data de inscriere : 01/12/2011

Sus In jos

Nyár végi Les-i horgásztúra Empty Re: Nyár végi Les-i horgásztúra

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum