Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

A tarjáni gát alatt..

In jos

A tarjáni gát alatt.. Empty A tarjáni gát alatt..

Mesaj  Istyfishmaster Mier Oct 14, 2009 8:46 pm

Ez a hely szerintem sokak számára ismerős. Elég sokat horgásztam itt és mesélni is fogok, ha látom hogy érdekel valakit:P. Itt be lehet számolni az ott(esetleg a kornyékén) fogott halakról és hogy mikor milyen halra és hogyan lehet eredményesen horgászni. És egyébként mindent ami ahhoz a számomra szinte misztikus helyhez kapcsolódik.
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

A tarjáni gát alatt.. Empty Re: A tarjáni gát alatt..

Mesaj  Istyfishmaster Mier Oct 14, 2009 9:12 pm

Hogy lássátok, hogy nem a levegőbe beszélek, igy első hir ként szeretném megosztani veletek azt a tényt, hogy tavaly ilyenkor a márnák már szépen csoportosultak a folyási oldalon és jól voltak foghatóak egész fél kilóig. Nem kapitálisak de amikor kapás kapást ér élvezetes és van erejük a sodrásban. A következő végszerelékkel fogtam őket: kocka alakú récsos etetőkosár, benne Timár mix fojóvizi sajtos-piros összekeverve egy kis áztatott kenyérrel, egy darab! 10-es vagy 12-es horog 0,14vagy 0,12-es előke. Később decemberben, januárban a paduc fogja felváltani a márnát de a szerelék ugyanaz marad. Tehát igy horgászok én, DE egyszer egy spori mutatott nekem egy jó trükköt.. Az kérem olyan jó trükk volt, hogy szerinte csak úgy van esély a halfogásra.. min.6-os bolognai bot legalább 10grammos úszó, az se baj, ha túl van súlyozva és az előkére 2 horog. Ez eddig legális de a "trükk" a módszerben az, hogy ahogy fenéket ér az ólom bele kell rántani és ezzel rendet vág a paducok és márnák között. Sokszor van hogy kapástalanságkor is 4-5 kg halat hoznak el amiket mind igy fognak . Igy gereblyéznek a Maveres és Shimanos finomszerelékes "gentleman"-ek. Gondoljatok bele mennyi hal lehet ott, ha az 1ágú horoggal is ennyi halat cibálnak ki. És ha jön az őr azt se tudja mondani, hogy illegális amit tesznek mert, nem is lehet rájukbizonyitani. Bevallom, hogy egy lehelletnyi lelkiismeretfurdalással irom ezt le mert az ember ezzel segiteni akart nekem én meg beárulom, hogy mit csinálnak ami nekem nagyon nem szokásom..de ha belegondolok, hogy mennyi ilyen horog szakadhat bele kapitális süllőkbe, harcsákba....dehát háborúba, szerelembe, horgászatba mindent szabad ha a mi érdekünk múlik rajta:P:D
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum