Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Balastiera Sintion

+11
MIHNEA FLORIN
Marian
cristi
nagy cristian
mariusw
Nagy Victor
sztufi
razvan10
marvin
Admin
szoke szabolcs
15 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  marius Vin Noi 05, 2010 6:46 pm

MeHigh a scris:
marius a scris:
MeHigh a scris:ma mir ca mai sunt crapi acolo la ce pescuit industrial se practica.
Pescuit industrial? .....acolo?Sunt 2 locuri bune unde se da la crap si unul pe cealalta parte .
P.S -La ce te referi pescuit industrial? chiar asa mult crap crezi ca se prinde in zona?

Pai de cate ori trec pe-acolo nu ai loc sa pescuiesti in golf, sunt pescari care au si pana la 10 lansete aruncate, se sta cu cortu etc. Eu cunosc cazuri concrete in care in 2-3 zile a scos cel putin 20 kg, sa faci asta in fiecare sapt e cam mult zic eu.
Sunt multi care dau la salau in zona aia si cazurile alea cu 20-30kg sunt rare iar in golful acela tot timpus o sa fie crap .
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  marius Vin Noi 05, 2010 6:47 pm

marius a scris:
MeHigh a scris:
marius a scris:
MeHigh a scris:ma mir ca mai sunt crapi acolo la ce pescuit industrial se practica.
Pescuit industrial? .....acolo?Sunt 2 locuri bune unde se da la crap si unul pe cealalta parte .
P.S -La ce te referi pescuit industrial? chiar asa mult crap crezi ca se prinde in zona?

Pai de cate ori trec pe-acolo nu ai loc sa pescuiesti in golf, sunt pescari care au si pana la 10 lansete aruncate, se sta cu cortu etc. Eu cunosc cazuri concrete in care in 2-3 zile a scos cel putin 20 kg, sa faci asta in fiecare sapt e cam mult zic eu.
Sunt multi care dau la salau in zona aia si cazurile alea cu 20-30kg sunt rare iar in golful acela tot timpul o sa fie crap .
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  colaps Mar Iun 28, 2011 9:56 am

eu am fost pe santion , balta imediat pe stanga , si am dat la musca , am prins ceva albitura . era prohibitie si nimik nu musca ( da stiu am pescuit in prohibitie, cu permisul in buzunar, dar eram doar la testat muste si bat . fara nimic dus acasa ) este clean mare pa balastierele astea ? sau doar speciile mai sus amintite ?
colaps
colaps

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Oradea
Ocupatia : muscar
Data de inscriere : 14/06/2011

Sus In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  Nagy Victor Mar Iun 28, 2011 10:37 am

din cite stiu eu in balastierele respective se poate pescui si in prohibitie , nu apartine nici de a.n.p.a. , nici de vreo asociatie de pescari

exclus golful de pe cris ! , acolo e valabil regulamentul a.n.p.a. pt. ape publice Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  Vali Mier Aug 17, 2011 8:21 am

Am citit topicul dar nu prea am inteles despre care balti vb (inafara de golful crisului)

Eu stiu de niste balti mici acolo , eu pe drumul acesta am mers : Mergi spre Artand tot asa iar in stanga trebuie sa fie statia de epurare si faci stanga inspre ea acolo vei merge tot in fata (drumul nu este asfaltat) si va trebui sa treci cu masina pe sub ceva de fier (nu va fie frica nici noi nu am atins) si mergi tot in fata si in capat faci stanga ei bine si gata , daca mergi tot in fara inca putin dai de crisul repede care merge spre golf iar in dreapta sunt balti mici pline cu papura pe margine , 2,3 locuri sunt facute pentru pescuit (stiu ca nu sunt amenajate de a.n.p.a)
Un desen cu ultima parte :
Balastiera Sintion - Pagina 2 63416421


Prima data am incercat pe Lacul 1 dar am vazut ca fundul era foarte malos asa ca m-am mutat , spre L.3 am dat de niste baieti cu bicicleta care ziceau ca au pescuit pe L.nr 4 si ca au prins bine , la ce si cum nu stiu ? Mno , am mers si noi acolo si am prins caras micut 50 max 100 gr.
Apoi la un timp am zis sa incercam si pe celelalte sa vedem ei si acolo nici trasatura nu am avut.

Acum vreau sa stiu daca despre acestea ati vorbit sau despre altele ?
(Daca da la inteb. de mai sus) Dupa numerotatia mea care credeti ca este cel mai bun ?
Ce pesti sunt in ele ?
Fundul e malos ,nu ?



Vali

Numarul mesajelor : 109
Varsta : 26
Localizare : Oradea
Ocupatia : Scoala
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  Nagy Victor Mier Aug 17, 2011 1:10 pm

alea cred ca-s baltile de la epurare (kaka tou)
pi-n la balastiere mai ai de mers in aval
cel mai usor se intra din Sintion pe linga terenul de fotbal !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  colaps Mier Aug 17, 2011 1:28 pm

alea is sigur kakatorile.
mai e peste pe ele ? si eu voiam sa incerc odata la musca Smile
colaps
colaps

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Oradea
Ocupatia : muscar
Data de inscriere : 14/06/2011

Sus In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  Vali Mier Aug 17, 2011 2:45 pm

Eu am prins 10 carasei mai micuti ca palma. (la vieme)

Am fost si la golful crisului daca te referi la astea.(prin santion)
Daca mi-a zice drumul exact , ce specii de pesti sunt pe acolo si Dimensiunea (Lungime , latime) ti-as fi recunoscator.

Fundul e malos ? Sunt locuri libere des sau rar ? La ce merge bine ?

Ultimele 3 intrebari sunt valabile si pentru golful crisului si pentru acele balti

Vali

Numarul mesajelor : 109
Varsta : 26
Localizare : Oradea
Ocupatia : Scoala
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

Balastiera Sintion - Pagina 2 Empty Re: Balastiera Sintion

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum