Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

crap pe cris

4 participanți

In jos

crap pe cris Empty crap pe cris

Mesaj  CosmYn Sam Feb 27, 2010 10:08 am

Care a prins crap pe cris in oradea?Se spunde ca vara se prinde dimineatza la 4 , 5 la fund crap frumos Smile
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

crap pe cris Empty Re: crap pe cris

Mesaj  Adriann Vin Mar 26, 2010 8:01 pm

Azi a prins tatal meu un crapascan cam de 300 de grame si l-a adus acasa.Crapascanul este in lighean,maine voi merge si ii voi da drumul in cris inapoi.Ideea e ca a fost mutat din zona unde l-a prins,ca majoritatea ii baga in juvelnic si ii mananca.1 a avut sansa,si de maine se va bucura de ea.Pacat de crapusorii astia,te doare sufletul numai cand ii vezi,dapoi sa ii prajesti si sa ii mananci.PACAT!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
crap pe cris CIMG1107

crap pe cris CIMG1108
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

crap pe cris Empty Re: crap pe cris

Mesaj  tIbI_iosIA Vin Mar 26, 2010 8:15 pm

xcools sa stii ca este crap pe cris (zona oradea)...mai vezi cate un dulap de tii se opreste respiratia ....trebuie urmarit unde sare unde se misca tufu mai tare .... si rabdare ....astia dupa cris sunt cam salbatici si ii prinzi greu ... trebuie sa stai cateva zile cred eu sa prinzi ceva mai mare ...si conteaza momeala cu ce dai si cu ce momesti ... vezi ca aici nu merge cu boiles sau din astea ...porumb , rama neagra , vierme , etc ...anu asta cred ca 1 partida macar o sa incerc sa prind ceva crap mai mare aici pe cris ...in rest fir intins
ps si eu am prins ciortan din ala mic arrian la santion ...si au mai prins si altii si nici nu lau eliberat .. pacat de ciortanei.

tIbI_iosIA

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

crap pe cris Empty Re: crap pe cris

Mesaj  CosmYn Vin Mar 26, 2010 8:44 pm

Tibi asta cu salturile ai dreptate am pescuit azvara langa pontoane la caras si sare un crap de vreo 3 , 4 kg am crezut ca sar dupa el dupa aceea nam mai prins nici un caras What a Face Rolling Eyes Shocked in rest o sa incerc sa prind si eu vreun crap promit ca il eliberez.
Din pacate am vazut azvara intr-o dimineatza probabil de la un pescar un cap de crap aruncat pe jos aproape de 4 kgsi cred ca sunt multe cazuri deastea Sad pale
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

crap pe cris Empty Re: crap pe cris

Mesaj  tIbI_iosIA Vin Mar 26, 2010 8:55 pm

xcools eu am vazut niste crapi .... pfai de capu meu ... aveau peste 10 kg ...si mie mia venit sa sar dupa ei dar na ... era in prohibritie anu trecut prin mai ....asa lat o fost unu se vedea ca ii plin cu icre ...am vazut si mai mici de vreo 2-4 kille dar aia mari vai de pana mea ...de sarituri sa nu zic ...sareau in prostie ...am observat de regula cand pestii sar autunci nu mananca ...nu stiu din ce cauza Shocked Suspect

tIbI_iosIA

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

crap pe cris Empty Re: crap pe cris

Mesaj  CosmYn Vin Mar 26, 2010 9:01 pm

Tibi nu sti ceva montura pentru crap care ar merge pe cris ! alien
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

crap pe cris Empty Re: crap pe cris

Mesaj  nagy cristian Vin Mar 26, 2010 9:03 pm

xCo0oLs a scris:Tibi nu sti ceva montura pentru crap care ar merge pe cris ! alien
incearca montura clasica de feeder cu cosulet pt. nada (apa curgatoare)
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

crap pe cris Empty Re: crap pe cris

Mesaj  CosmYn Sam Mar 27, 2010 7:34 am

K ms Nagy Cristian
CosmYn
CosmYn

Numarul mesajelor : 262
Localizare : Oradea
Ocupatia : ............
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

crap pe cris Empty Re: crap pe cris

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum