Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

+18
ssebi
loci70
PETER
pescar_it
vali_z
orion
davidco_m
B Vasile
crisulnegru
mihai
zsolty
Crinel
Ilie
MIHNEA FLORIN
yulyan33
Tibi-CPO
Hanumanfish
Ionut Erdeli
22 participanți

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Crinel Vin Mar 04, 2011 11:26 am

pai pescar experimentat de stationar care participa la concursuri... normal ca mai toate pozele sunt de pe balti Smile

in alta ordine de idei, din ce inteleg eu acuma si aqua crisus si ajvps au cesionat crisul 1 , crisul 2, crisul 3 si crisul 4 ? asta inseamna mai multe controale si un pic mai multa frica pentru unii care nu se pot decide daca sa duca acasa 4-5 pesti sau toata masina plina. speram ca va fi.


Crinel

Numarul mesajelor : 51
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar...amator.
Data de inscriere : 02/12/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Vin Mar 04, 2011 11:44 am

Astea le are agua crisius , restul canale si ape publice din jud le are ajvps ... deci nu poti pescui cu permis de ajvps pe crisul repede sau crisul negru , e foarte clar pt mine Smile

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  zsolty Vin Mar 04, 2011 12:51 pm

nimrod a scris:
zsolty a scris:bine nu va fi
iti spun eu

Zsolty capturile tale"poze & filme puse pe forum 80% este pe baltile private
Question atuncea cum exp
ms si respect
sigur 80% ?
cum ai socotit??
probabil am mai putine iesiri pe cris
dar daca nu prea pun poze de pe cris aia nu inseamna ca nu merg pe cris Wink cred ca sti cum e cand altii te vad ca mai si prinzi.
cum umblu mult la concursuri care de obicei se tin pe balti cam majoritate timpului pana in sept o petrec pe balti
abea dupa ce is gata concursurile ies pe cris
ar fi culmea sa pun toate pozele pe forum din 150-200 partide ce fac pe an Laughing Laughing mi-ar face topic separat
credema ma intereseaza soarta pescarilor sia apelor pt ca si eu mai pescuiesc in bihor(cand am timp)
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  B Vasile Vin Mar 04, 2011 1:18 pm

zsolty a scris:
si tot pescaru va plati cu varf si indesat Crying or Very sad

@zsolty, oricum o iei si-o socotesti , 140 +100= 240 lei....Daca tu-mi spui ca asta nu-i taxa f mare pt majoritatea pescarilor, i-mi mai fac un permis la Ajvps !
Singuri si-au dat cu stangu' in dreptu' si s-au facut de rasul curcilor !Macar Togor si cu Stan aveau cate o pagina pe net, asa cum era, dar Ajvps erau siguri pe ei pana peste poate....Ce contam noi, plebea de rand, cotizantii care le piscoleam holul dupa carnete cu reduceri dupa ureche !
Si l-au mai gasit pe trubadurul vesel, ala, vicele, care in loc sa foloseasca forumul pt ajvps, facea ca Asterix si Obelix dupa consumarea licorii magice ! Nu te supara, cu oameni de nivelul asta nici E. Boc n-ar fi iesit in copilarie cu ratele la apa ! Tibi s-a apucat sa ciopleasca voblere, l-a durut si pe el in tripla de intrebarile noastre (ori poate o mers cu @pescarusul la feregheu !!)
Ce vor spune cei care au platit permisul si tre sa mearga la altii cu inca o taxa ? Nimeni nimic, nici macar o scuza ...Crezi ca-i incalzeste cu ceva promisiunea ca se vor judeca din nou, si iar, si iar...
Parerea mea, Zsolty, e ca vor canta doine de dor si jale la umbra de codru verde (cate mai au si din alea ) ,pt ca Togor a calculat totul perfect : avand chestiile alea cu clocitorii de lisite pe mal si impletituri de tot felul de plante si ierburi ce cresc pe malul Crisului, va avea castig de cauza oricand in fata Ajvps...care ce are ? nici macar un site propriu al pescarilor (ca la vanatori, este !!)...

Poate totusi se vor trezi mai multi din acel somn profund ce-l dorm cu capul pe mulinete !A venit vremea sa se puna macar intrebari ....raspunsuri oricum nu vom primi....

Habar n-am cum se va finaliz magaria asta in care-am fost bagati toti pescarii, nici nu ma mai intereseaza, eu voi pescui cu permisul platit inainte de magariile astea . Daca as visa viitorul, m-ar interesa nr la loto, nicidecum Togor sau Bront ...Daca pe ei nu-i intereseaza, nici pe mine...sa-mi ia " obiectul " la skandeberg (asa se scrie ?)
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  zsolty Vin Mar 04, 2011 2:13 pm

sincer mie suma de 140 ron nu mi se pare exagerata(la cate ape sunt sau au fost)
iar cu taxa de 100 ron pt 2 luni si 4 balti nu mi se pare mare avand in vedere ca la un privat platesti si 30-50 ron
adica 2-3 iesiri
un mic ex iti dau la zalau un permis costa 180 ron(varsolt,crasna mures si ceva canalute)
in fine...
is f curios din taxa aia de 55ron cum va putea intretine apele???
"Habar n-am cum se va finaliza magaria asta in care-am fost bagati toti pescarii, nici nu ma mai intereseaza, eu voi pescui cu permisul platit inainte de magariile astea . Daca as visa viitorul, m-ar interesa nr la loto, nicidecum Togor sau Bront ...Daca pe ei nu-i intereseaza, nici pe mine.." pe mine nici atat
o sa pescuuim in liniste sa nu deranjam pasarile
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  yulyan33 Vin Mar 04, 2011 3:46 pm

Dar din 140 s-au intretinut? Nici macar pe colector nu au bagat nimic, cu toate ca Jurj, Tibi si altii de la ajvps se bateau cu pumnii in piept ca au iei contract cu ANIF. Anul trecut cand am inceput aceasta discutie aici pe forum au inceput sa ma blameze, ba chiar imi stergeau si postari. Acum tac toti cei care au comentat si se bagau cu regulamentul AJVPS in fata. O sa suferim dar daca nu este competitie nu este nici evolutie.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Adriann Vin Mar 04, 2011 4:01 pm

Nu cred ca se poate compara o balta privata cu baltile AJVPS-ului.E diferenta mare intre ele.Incepand de la curatenie,conditiile de pescuit si nu in ultimul rand pestele din balti.Nu merita taxa aia de 100 de roni,si nu e justificata sub nici o forma.Pe banii aia am auzit niste vorbe desarte in care ni se spunea ce peste mult va fi populat din taxa de prohibitie.De atunci silence.....si asa a ramas.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Adriann Vin Mar 04, 2011 4:06 pm

Prietene Yulian
Am avut placerea sa te cunosc personal si sa pescuiesc circa 2-3 ore impreuna cu tine.Daca esti impotriva sistemului si ai curajul sa iti spui parerea, cea mai simpla metoda de ati baga pumnul in gura e sa iti stearga mesajele.Asa am patit multi de aici.Mesaje pertinente ne-au fost sterse fara nici un fel de explicatie.Cel putin plauzibila.Asa ca prietene daca ai coloana vertebrala si nu esti lingau sau pupincurist ai mari sanse sa vezi ca iti dispar mesaje.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Vin Mar 04, 2011 4:07 pm

Bun, hai ca pana acuma a fost cum a fost , da de acuma inainte cine sa mai dea banii astia ca au pierdut crisurile si sa fim seriosi 240 de ron poate pentru unii sunt un nimic, dar altii nu prea isi permit mai ales pe foamea asta... dar 55 de lei sau 60 mai repede dai

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Vin Mar 04, 2011 4:11 pm

Si Zsolty sa nu uiti ca mai sunt Pufi si Grecu si smecheri din astia care scot tot pestele din baltile filialei , nu zic si tu ai dreptate ca nu e foarte mult dar nu se ofera nimic doar bataie de joc , si atunci prefer sa platesc vre-o 30-50 de lei da pescuiesc pesti ,nu broaste si carasi ca degetul silent

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  zsolty Vin Mar 04, 2011 4:12 pm

fata de restu au facut cate ceva(nu poti spune ca nu au facut nimic)
ce pot sa iti spun ca in urma cu vreo 4 ani am facut si eu un pic parte din comitet si stiu ca atunci s-a populat si balti si canale si crisul
stiu pt ca am participat aproape la toate ba chiar am fost si la cantarire cand sau cumparat pestii
asta iti pot comfirma ca atunci cat s-a populat
de atunci in coace nu stiu cat sa populat dar am vazut populariile ce au facut(is cateva la youtube) si am mai vazut cateva pe baltii fiind tocmai la peste
is curios celelale asociatii ce au populat(nu numa vorbe )sau ce vor popula
ramane de vazut
in orice caz peste tot mai putin este peste tot si aci e vina si pescarilor nu doar a asociatilor
sincer de candumblu la pescuit pot numara pescarii care mai arunca inapoi nu duc acasa tot ce prind
cu ritmul asta o sa ramanem doar cu ariile protejate
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Vin Mar 04, 2011 4:29 pm

Da sa stii ca in urma cu 4 ani se prindea mult mai bine decat acuma , si se mai popula si crisul acuma e mult mai rau ... dar nu tin eu apararea la Aqua Crisius este clar ca nu o sa populeze , poate controale o sa faca si cam atat . Din punct de vedere al pescarilor ai perfecta dreptate ,se duce acasa tot si plus de asta se pescuieste industrial (6 luni de zile pe balta cu casa in spate) tie cum ti se pare? , un pescuit sportiv demn de lauda? , sa fim seriosi acuma ,fiecare pescar facea ce vroia nu interesa pe nimeni de nimic .. iar paznicii angajati de filiala furau mai mult decat crezi tu Zsolty , plasele alea ce le-ai gasit la Fegernic sa stii ca s-au bagat cu cunostinta paznicului si asa mai departe. Ti-am mai zis ca iti dau dreptate in multe chestii dar crede-ma ca stiu si eu ce stiu

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  zsolty Vin Mar 04, 2011 4:44 pm

asta este din pacate
multi "confunda" pescuitul sportuv cu cel industrial
"am luat nada si vierme de 20 ron neaparat tre sa duc peste de 30 ron acasa"
din pacate asta e mentalitatea unora
in veci nu o sa avem ape ca in strainatate
un ex scurt iti dau in anglia sunt 55 mil locuitori si are 1 milion de pescari(100mii de concurenti) si este peste pt ca il apreciaza si respecta pestele
iti dai seama de ai duce 1000de pescari gen pufi sau grecu ce ar mai ramane
eu zic 5 ani si ar fi praf tot Laughing
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Vin Mar 04, 2011 4:49 pm

Eu ce zic , incet incet o sa pescuim la balti private pe bani foarte multi ,cine o sa-si permita iar cine nu , sunt broaste pe cris destule

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  mihai Vin Mar 04, 2011 4:50 pm

Ai dat ex Anglia, suntem la 1000 de ani in urma fata de ei cu pescuitul , eu as fi bucuros daca am fi macar la nivelul Ungariei

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  zsolty Vin Mar 04, 2011 5:12 pm

am dat un ex ce mia venit repede in minte
nu am vrut sa scriu ung ca nici acolo nu e prea roza situatia dar oricum sunt departe de noi
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  nimrod Vin Mar 04, 2011 5:25 pm

nimrod a scris:
Ionut Erdeli a scris:Stiu sigur ca Aqua a depus contestatie. Probabil nu s-au rezolvat inca!

13. Contestaţia înregistrată la ANPA sub nr. 1308/24.02.2011,1309/24.02.2011 şi
depusă de către Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS a fost analizată, rezultând următoarele:
În urma reverificării dosarului Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS de către Comisia de rezolvare a contestaţiilor s-a constatat că asociaţia are înscris la ITM Bihor pe suport electronic un număr de 9 (nouă ) contracte salariaţi permanenţi din care 8 (opt) în funcţia de custode cu atribuţii de control şi un contabil.
Faţa de această constatare se acordă în plus 15 puncte la poziţia 7 in grila de evaluare, rezultând un punctaj de 100 puncte la egalitate cu AJVPS Bihor.
În consecinţă având în vedere punctajul de egalitate cât şi aria protejată administrată de Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS, s-a hotărât alocarea zonelor solicitate de către cele două asociaţii după cum urmează:

Crişul Repede I,II şi III
Crişul Negru I, II şi III, se atribuie către Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS.




http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=31


Iar a aparut ceva
2. Contestaţia înregistrată la ANPA sub nr. 1375/24.02.2011 şi depuse de către Asociaţia Vânătorilor şi Pescarilor Sportivi Livada a fost analizată de către Comisia de rezolvare a contestaţiilor şi au rezultat următoarele:
Comisia de rezolvare a contestaţiilor a analizat contestaţia dumneavoastră, precum şi
documentaţia depusă la Comisia de evaluare filiala Ardeal - Timişoara prin care aţi
solicitat zona de pescuit - Crişul Repede II( Baraj AC Lugas - până la pod Chiosoaia
mun Oradea)
Deasemenea au fost reanalizate şi documentaţiile depuse de către APS Aqua Crisius pentru aceeaşi zonă.
Comisia constată că Asociaţia Aqua Crisius are convenţie de custodie încheiată cu Ministerul Mediului şi Pădurilor pentru zona solicitată.
Având în vedre punctajul obţinut de căre Asociaţia Aqua Crisius faţă de punctajul dumnavoastră şi luând în considerare că APS Aqua Crisius administrează aria protejată Comisia de rezolvare a contestaţiilor a hotărât:
- atribuirea zonei Crişul Repede II( Baraj AC Lugas - până la pod Chiosoaia mun Oradea) către APS Aqua Crisius.


http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=31
Daca da cineva o informatie care este podul"pod Chiosoaia mun Oradea" Sau poate podul CFR ca acestea este pe crisul repede tronson II


nimrod

Numarul mesajelor : 13
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 24/02/2009

http://[URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/nimrod.jpg/][IMG]http:

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  MIHNEA FLORIN Vin Mar 04, 2011 7:03 pm

este vorba de podul Iosia..!

un lucru ma mira...noi ne plangem ca am pierdut Crisul,sau un canal...dar membrii Aps livada oare ce parere au?! sau nu a vizat nimeni permisul la ei anu asta?..sau poate sunt multumiti de ce au primit...!?
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  yulyan33 Vin Mar 04, 2011 7:10 pm

Tot timpul a fost reciprocitate intre Livada si Aqua asa ca eu zic ca se va rezolva intre asociatii
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  White Shark Vin Mar 04, 2011 7:19 pm

In continuare ,se mai pot depune alte contestatii, la alte foruri mai inalte ,sau acuma lucrurile sunt definitive?

White Shark

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar de placere
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  davidco_m Sam Mar 05, 2011 12:45 am

White Shark a scris:In continuare ,se mai pot depune alte contestatii, la alte foruri mai inalte ,sau acuma lucrurile sunt definitive?
poate sa-i dea in judecata!!!
Aqua Crisius a angajat paznicii dupa depunerea initiala a documentatiei de evaluare !!!! pt. a obtine mai multe puncte !(adik maxim)
Adik daca ar fi vointa s-ar putea ! sau macar sa se ceara clarificari!
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  crisulnegru Sam Mar 05, 2011 2:27 pm

davidco_m a scris:
White Shark a scris:In continuare ,se mai pot depune alte contestatii, la alte foruri mai inalte ,sau acuma lucrurile sunt definitive?
poate sa-i dea in judecata!!!
Aqua Crisius a angajat paznicii dupa depunerea initiala a documentatiei de evaluare !!!! pt. a obtine mai multe puncte !(adik maxim)
Adik daca ar fi vointa s-ar putea ! sau macar sa se ceara clarificari!

Pai cum ?In cateva zile i-a angajat si i-a si inregistrat la ITM ? Dumneata crezi ce scrii ? Acolo in motivatia solutionarii contestatiei scrie altceva ! Rezulta clar ca acea comisie de la Timis( Stie cineva de vreo legatura a lui Petcu ,presedintele comisiei, si AGVPSR ?) a "omis" sa vada angajatii din dosar !Scrie clar : "IN URMA VERIFICARII DOSARULUI " deci erau acolo !!!!!! Acolo s-a incercat sa se faca magarii sau chiar s-au facut .Nu vedeti ca cei din conducerea agvps se simt cu musca pe caciula si tac ? De ce nu vine Tibi sa ne mai abureasca ? Nu si-au dat inca demisia ? Daca esti prieten cu ei nu trebuie sa fii incorect !Sunteti cativa amici cu conducerea ajvps aici si tot propaganda le faceti ! Ati monopolizat tot forumul,numai voi aveti dreptate ,numai voua nu vi se sterg postari .

crisulnegru

Numarul mesajelor : 30
Localizare : cele trei crisuri
Ocupatia : "nas" de pesti
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  davidco_m Sam Mar 05, 2011 3:12 pm

crisulnegru a scris:
davidco_m a scris:
White Shark a scris:In continuare ,se mai pot depune alte contestatii, la alte foruri mai inalte ,sau acuma lucrurile sunt definitive?
poate sa-i dea in judecata!!!
Aqua Crisius a angajat paznicii dupa depunerea initiala a documentatiei de evaluare !!!! pt. a obtine mai multe puncte !(adik maxim)
Adik daca ar fi vointa s-ar putea ! sau macar sa se ceara clarificari!

Pai cum ?In cateva zile i-a angajat si i-a si inregistrat la ITM ? Dumneata crezi ce scrii ? Acolo in motivatia solutionarii contestatiei scrie altceva ! Rezulta clar ca acea comisie de la Timis( Stie cineva de vreo legatura a lui Petcu ,presedintele comisiei, si AGVPSR ?) a "omis" sa vada angajatii din dosar !Scrie clar : "IN URMA VERIFICARII DOSARULUI " deci erau acolo !!!!!! Acolo s-a incercat sa se faca magarii sau chiar s-au facut .Nu vedeti ca cei din conducerea agvps se simt cu musca pe caciula si tac ? De ce nu vine Tibi sa ne mai abureasca ? Nu si-au dat inca demisia ? Daca esti prieten cu ei nu trebuie sa fii incorect !Sunteti cativa amici cu conducerea ajvps aici si tot propaganda le faceti ! Ati monopolizat tot forumul,numai voi aveti dreptate ,numai voua nu vi se sterg postari .
Cred! pt ca avea anunt de angajare pe site!!!Intr-o zi se depun zeci de CV uri....si dak esti si in politica se rezolva totul fff repede Exclamation
Si mai citeste o data concluziile comisiei in urma depunerii contestatiei sa vezi ca scrie acolo de ariile protejate si de ANGAJATI ..parca 8,nu am dovezi dar nu-i greu sa le pun cap la cap!faptul ca i s-a sugerat ce si cum sa faca este posibil dar nu am auzit!
'''Ionut Erdeli a scris:
Stiu sigur ca Aqua a depus contestatie. Probabil nu s-au rezolvat inca!


13. Contestaţia înregistrată la ANPA sub nr. 1308/24.02.2011,1309/24.02.2011 şi
depusă de către Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS a fost analizată, rezultând următoarele:
În urma reverificării dosarului Asociaţia Pescarilor Sportivi AQUA CRISIUS de către Comisia de rezolvare a contestaţiilor s-a constatat că asociaţia are înscris la ITM Bihor pe suport electronic un număr de 9 (nouă ) contracte salariaţi permanenţi din care 8 (opt) în funcţia de custode cu atribuţii de control şi un contabil.
Faţa de această constatare se acordă în plus 15 puncte la poziţia 7 in grila de evaluare, rezultând un punctaj de 100 puncte la egalitate cu AJVPS Bihor''.
asta a facut diferenta!!! ce mai zici crisule?
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  zsolty Sam Mar 05, 2011 3:16 pm

manevre
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  davidco_m Sam Mar 05, 2011 3:21 pm

zsolty a scris:manevre
probabil mai cad ceva pomi ca moneda de schimb
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv - Pagina 4 Empty Re: Proiect de ordin privind pescuitul recreativ sportiv

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum