Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

voblere,lingurite,twistere,etc

+30
Istyfishmaster
jacks
Tibi-CPO
Ovi_1919
Adriann
marius
razvan10
zsolty
mariusw
alex_24ARN
PETER
miki
nagy cristian
aldea adrian
erdeid_76
bmjean
dan_popa
szabi1
tomi
Ssebastian
szoke szabolcs
Ionut Erdeli
Nagy Victor
DAN-DAN
tIbI_iosIA
Marian
paul15
Admin
Hanumanfish
Harangus Marius
34 participanți

Pagina 16 din 22 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Urmatorul

In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Mier Feb 10, 2010 5:13 pm

"cam slabuta, dar inca lucrez la ea".... Mad Mad Mad Mad Mad Mad
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ovi_1919 Mier Feb 10, 2010 5:39 pm

cand vad ce o postat Marius im pare rau ca am pus poza Rolling Eyes
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Feb 10, 2010 7:00 pm

La lumina zilei! Laughing Marius ai o gramada acolo! Multi bani si timp investit! Sa-ti ajute domnu, si la mai multe! Laughing Frumoasa trusa (truse)! Ai muncit o gramada pe ele, dar a meritat efortul!

@pescar_clujean, sa nu te aud ca ti-e rusine! Eu in primul an de spinning am avut 1 buc. vobler! Cand il pierdeam pe ala, pac altul la rand! Tu ai deja sa-ti ajunga pe doi ani! Si la mai mare! aplauze

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ovi_1919 Mier Feb 10, 2010 7:23 pm

pescardeclean@ oricum nu am pus toata trusa ca am multe in lucru ( vreo 30 Laughing )

in primu an de spining aveam 1 twister galben
2 shaduri
2 voblere baby pro
5 lingurite de proasta calitate
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Mier Feb 10, 2010 7:29 pm

si eu am inceput la fel in urma cu 3 ani.un singur vobler,SALMO BULLHEAD 6 cm,cu care pescuiam tot timpul,apoi usor am mai luat cate unul.doar anul trecut in primavara cand am inceput eu sa-mi fac a inceput nebunia....visam sa am un vobler care prinde,dar sa-l am in foarte multe culori,iar intamplarea a facut ca acel vobler sa fie facut de mine...urmarea se vede,doar ca nu am epuizat paleta de culori.din pacate fortat fiind de imprejurari,nu am sa pot mentine productivitatea din anul trecut.totusi nu pot spune ca-mi pare rau,datorita faptului ca nici nu mai apuc sa le incerc pe toate.de multe ori din comoditate.
parca era mai bine cand aveam doar 2-3 voblere Very Happy
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Feb 10, 2010 7:38 pm

Mai pe vremea cand aveam un vobler, nu prindeam ca si acuma, dar nici departe nu eram! Laughing Cred ca la un momentdat intervine obisnuinta de a cumpara, respectiv fabrica voblere! Daca pestele mananca si insisti ai sanse sa il prinzi aproape la oricare vobler "universal"! Parerea mea! Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Tibi-CPO Mier Feb 10, 2010 9:22 pm

Foarte corect,pescardeclean,cu o singură observaţie:e bine şi să ştii un pic de pescuit.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Feb 10, 2010 9:31 pm

Lasa Tibi ca asa cu un vobler inveti si pescuitul! Ca daca ai prea multe, ... toata ziua in loc sa pescuiesti te pui si legi voblere, si le schimbi si le injuri si te miri de ce nu prind ca tu ai auzit ca ala a prins pesti cu asa ceva! Laughing Asa-i ca am dreptate? Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Tibi-CPO Mier Feb 10, 2010 9:48 pm

Sunt de acord,dacă ai 2-3,te pui şi arunci cu ele,până tai apa felii şi tot prinzi ceva.Când eşti full option,de multe ori te pierzi în detalii.Eu car cu mine cam 3kg de lemne şi fiare,dar în realitate folosesc maxim 5-10 bucăţi într-o partidă.De plimbat,le plimb,ştii cum e,ce-i sigur îi sigur.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Mier Feb 10, 2010 9:51 pm

eu mi-am invatat lectia:nu le mai car dupa mine pe toate,pentru ca nu mai stiu dupa ce dau la urma.cand mi-am stabilit ca vreau clean,duc numai asa ceva(ce cred eu ca ar merge),si uite asa nu mai pot fi tentat.
daca le duc pe toate iese o varza mare din pescuitul pe ziua aia.
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Feb 10, 2010 9:54 pm

Harangus Marius a scris:eu mi-am invatat lectia:nu le mai car dupa mine pe toate,pentru ca nu mai stiu dupa ce dau la urma.cand mi-am stabilit ca vreau clean,duc numai asa ceva(ce cred eu ca ar merge),si uite asa nu mai pot fi tentat.
daca le duc pe toate iese o varza mare din pescuitul pe ziua aia.
Tin minte cand l-am vazut pe marius anul trecut la Tarian cu trusa de spinning in spate! Laughing O geanta de mers in Egipt, America de Nord, de Sud si in Antarctica! Laughing Laughing Laughing Aveai de toate acolo! In viata mea nu am vazut un spinningar asa de incarcat cu de toate Laughing Laughing Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Mier Feb 10, 2010 9:57 pm

ei,acuma am una mai mica,iar aia de calatorie sta in masina,pentru orice eventualitate+un bat.
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Lun Feb 22, 2010 8:55 pm

am mai facut trei....watch this!!!

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Imag000-7..sa nu strige pescardeclean...5 cm...au 2 si celalalt galben cu negru 4,5 cm(din stinga)
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  alex_24ARN Lun Feb 22, 2010 9:29 pm

ba @sebastien da tu si fata de masa o ai cu pesti?si ai pus voblerele acolo sa vezi daca dau randament?? Laughing Laughing Laughing
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ovi_1919 Lun Feb 22, 2010 10:38 pm

Very Happy sigur nu e fata de plapuma ?
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Lun Feb 22, 2010 11:33 pm

uauu! da ce-mi plac voblerele alea albe din colturi! cum bat? as vrea si eu unul,cat ceri?
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Vin Feb 26, 2010 10:27 am

Am intrat in posesia unor voblere SAIKA si as fi curios daca le-a incercat cineva! Nu am avut ocazia sa pescuiesc inca cu ele si as vrea sa aud niste opinii daca se poate!
http://www.tubertini.ro/component/virtuemart/shop.product_details/15/flypage_images.tpl/740.html

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  alex_24ARN Vin Feb 26, 2010 12:39 pm

sunt ,,RELE,,!!!!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ovi_1919 Vin Feb 26, 2010 3:20 pm

cred ca o sa bata cam rau Very Happy
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Vin Feb 26, 2010 4:44 pm

Harangus Marius a scris:uauu! da ce-mi plac voblerele alea albe din colturi! cum bat? as vrea si eu unul,cat ceri?
...is special de avat...nu le dau...daca le dau devin soprana....ma intelegi? Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Mar 01, 2010 9:29 pm

alex_24ARN a scris:sunt ,,RELE,,!!!!
Am avut doua surprize cat casa! Am dat cu primul vobler Saika, a mers mai rau ca unul de piata cu 3 lei! asta a fost prima surpriza. La pretul lor nu ma asteptam sa se invarta in loc sa bata stanga dreapta! Mad A doua surpriza a fost al doilea vobler! Se lanseaza super bine, bate bine atat pe apa lina cat si pe curent, si culmea, arata muuuult mai natural in apa decat pe uscat! Astfel am avut doua suprize: una rece, alta calda! Acuma problema pe care mi-am pus-o a fost, cum fac daca mai vreau voblere de la ei? Imi mai cumpar in speranta ca va putea fi pescuit, sau ma indrept spre o alta firma?
Ca sa raman la aceeasi tema, mi-am mai luat 4 voblere Cozma. Aceeasi poveste - doua sunt extraordinare (cel putin la capitolul bataie) doua trag constant spre stanga si asta destul de tare. am incercat sa lucrez la ochet nici o ameliorare! Am impresia ca mi se confirma banuiala pe care o aveam de vre-o doi ani:COZMA NU MAI ESTE CE ERA Sad

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  alex_24ARN Lun Mar 01, 2010 9:34 pm

da firma asta de ceasuri ,,saika,,unde ai gasito?
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Mar 01, 2010 9:40 pm

La Beius domnu, la Beius!
Le aduce in tara Tubertini, firma serioasa! De-asta le-am luat! Plus ca au niste ancore extraordinare! M-am intepat de cateva oi cu ele, asa sunt de ascutite!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Lun Mar 01, 2010 9:54 pm

eu zic sa ramii la salmo sau la cele de 3lei...de la maver sa nu-ti cumperi...eu am muscat-o...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  alex_24ARN Lun Mar 01, 2010 9:57 pm

Face @harangus niste voblere........mai bine de la el!!!!! cheers
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 16 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 22 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum