Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

voblere,lingurite,twistere,etc

+30
Istyfishmaster
jacks
Tibi-CPO
Ovi_1919
Adriann
marius
razvan10
zsolty
mariusw
alex_24ARN
PETER
miki
nagy cristian
aldea adrian
erdeid_76
bmjean
dan_popa
szabi1
tomi
Ssebastian
szoke szabolcs
Ionut Erdeli
Nagy Victor
DAN-DAN
tIbI_iosIA
Marian
paul15
Admin
Hanumanfish
Harangus Marius
34 participanți

Pagina 17 din 22 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Urmatorul

In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  jacks Lun Mar 01, 2010 9:58 pm

[quote Am impresia ca mi se confirma banuiala pe care o aveam de vre-o doi ani:COZMA NU MAI ESTE CE ERA Sad[/quote]

macar cele de la Cozma iti spun ca e posibil sa bata aiurea . pe ambalaj iti arata cum poti remedia bataia incorecta(daca bate in stanga atunci indreti ochetul finut in parte dreapta si evident invers).

jacks

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Oradea
Ocupatia : prin rau
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Mar 01, 2010 9:59 pm

Sebi, eu incerc sa mai schimb pe ele ca se obisnuiesc pestii cu anumite voblere! Am patit-o anul trecut cu Salmo!
Am incercat ceva de la Jakson, am prins de m-am prostit!
Cat despre Harangus, ... asta nu vrea sa vanda ca m-as abona! Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ovi_1919 Lun Mar 01, 2010 10:00 pm

jacks a scris:[quote Am impresia ca mi se confirma banuiala pe care o aveam de vre-o doi ani:COZMA NU MAI ESTE CE ERA Sad

macar cele de la Cozma iti spun ca e posibil sa bata aiurea . pe ambalaj iti arata cum poti remedia bataia incorecta(daca bate in stanga atunci indreti ochetul finut in parte dreapta si evident invers).[/quote]


orice pescar de spin stie asta

cozma te pune sa repari singur ce nu fac ei bine Laughing
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Mar 01, 2010 10:01 pm

jacks a scris:[quote Am impresia ca mi se confirma banuiala pe care o aveam de vre-o doi ani:COZMA NU MAI ESTE CE ERA Sad

macar cele de la Cozma iti spun ca e posibil sa bata aiurea . pe ambalaj iti arata cum poti remedia bataia incorecta(daca bate in stanga atunci indreti ochetul finut in parte dreapta si evident invers).[/quote]
Am incercat treaba cu ochetul, fac asta la multe voblere chiar si de firma mai buna, dar la alea doua nu am reusit nicicum

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  tIbI_iosIA Lun Mar 01, 2010 10:41 pm

pescardeclean incearca voblerele de la firma dorado am auzit ca sunt bune Very Happy si eu o sa imi cumpar sa vad ...

tIbI_iosIA

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Mar 01, 2010 10:52 pm

Mersi de sfat, am si eu cateva prin trusa, nu am pescuit serios cu ele, dar daca tu zici ca sunt bune o sa le incerc sezonul asta sa vad!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Lun Mar 01, 2010 11:48 pm

@pescardeclean
incearca STIKE PRO(baby pro) sau JAXON(caras sau tingo)
dar....tu n-ai leac?! ce-ti casuneaza asa pe clean?
recomandarea mea este sa treci pe oscilante si pe SLIDERE ! cu siguranta nu-ti va parea rau.
sau macar voblere 6+ si sa vezi avatii ce bat catre metru.... Cool
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Mar Mar 02, 2010 8:18 pm

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Imag000-7..asta trebuia sa fie pastrav...a iesit ..leopard!!! Laughing Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mar Mar 02, 2010 8:52 pm

Harangus Marius a scris:@pescardeclean
incearca STIKE PRO(baby pro) sau JAXON(caras sau tingo)
dar....tu n-ai leac?! ce-ti casuneaza asa pe clean?
recomandarea mea este sa treci pe oscilante si pe SLIDERE ! cu siguranta nu-ti va parea rau.
sau macar voblere 6+ si sa vezi avatii ce bat catre metru.... Cool
baby pro, am
Jaxon caras am
Voblere 6+, am (atata doar ca nu le prea folosesc) Laughing
La avat m-am aprovizionat nul trecut cu tot felul de naluci: popere, ceva lingurite, voblere, ceva nu stiu cum le zice, anume pentru avat, oscilante am vre-o 5 - 6, stau si ruginesc, dar nu ma atrag, singurele care imi lipsesc sunt sliderele, dar nu stiu la ce as putea da cu ele inafara de stiuca, iar dupa pescuitl la stiuc nu ma omor.
Motivul pentru care sunt axat pe CLEAN este ca pestele asta il pot pescui oriunde si de obicei cu rezultate destul de bune! Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Mar Mar 02, 2010 10:23 pm

@pescardeclean...slidere de clean sint si in magazine...am facut si eu trei...merg brici...cel putin pe 2 m cit le-am incercat....
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Mar Mar 02, 2010 11:24 pm

@pescardeclean

rau faci ca nu dai dupa stiuca! mai ales ca in zona voastra nimeni sau prea putini o cauta si asta din cauza ca aproape toti cu care am vorbit sustineau ca acolo nu exista stiuca. TOTAL ERONAT!
unde am stat eu cu cortul anul trecut am vazut cateva bucati,care atacau snaiderii care se adunau la momeala aruncata de mine. ai putea avea avantaj in aceea zona pentru ca nu e pescuita in modul asta.mai gandeste-te...
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Mier Mar 03, 2010 11:42 am

harangus are dreptate...foarte mare dreptate...eu la chesa am prins stiuca...toti ziceau ca nu este...pescuiam la clean...cu vobler...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mar 03, 2010 11:47 am

mai baieti apuca-mas dar nu stiu! Si daca nu stii, dai degeaba! o sa incep anul asta sa dau si la stiuca, dar o sa merg cu careva care stie, ca asa singur, mare lucru nu oi face!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ssebastian Mier Mar 03, 2010 11:50 am

@pescardeclean...eu si harangus sintem profesori...dar si tu esti.. Laughing ce-i asa de greu sa pui alt fir mai gros sau textil si sa schimbi acele tyny..cu ceva mult mai mare...un tynoc de exemplu pt stiuca...exact ca si la clean...doar ca mai este ceva..stilul de viata a stiucii...il stii?...nu?..pune mina pe carte...ne vedem in toamna!!! Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  alex_24ARN Mier Mar 03, 2010 12:10 pm

@pescardeclean....ar trebui sa o iei treptat....incepi cu marlite vii cu mine si sigur iei una,pe urma dai la stiuci de metru cu hermaister @harangus !!iar cu sebi meri la stiuci capitale!asta prinde rar dar cand prinde.......
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mar 03, 2010 2:16 pm

La pescuit cu mine! Ziceti ca asa usor este sa prind stiuca? Trebuie numai sa pun un vobler mai mare?! Gata de azi inainte ma numesc PESCARDECLEANO-STIUCA! Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ionut Erdeli Joi Mar 04, 2010 8:11 pm

Astazi de diineata, ma duc sa ma intalnesc cu Alex la o cafea si inainte a intrat pe la Csife sa vad ce voblere a ai adus! Sincer, dupa nici 5 minute m-a ales cu 5 ! martisoare Laughing
Cum am ajuns acasa am lasat apa in vana si la incercat cu ele, nu de alta, dar era departe crisul! Laughing Nu va pot spune cat de incantat am fost de ele, dar mai incantat am fost acuma seara cand le-am incercat pe Negru! De mult cautam un vobler cu asa o bataie! aplauze aplauze aplauze !
Ce sa va spun de pret: unu mic 8 lei, unu mijlociu 9 si unu mare 10! Super pret super oferta! (daca nu isi face Csife reclema, ii fac eu!)

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty woblere

Mesaj  Hanumanfish Joi Mar 04, 2010 8:34 pm

@pescardeclean poze cu woblere nu ne arati ? Ce ai cumparat ce modele ? Very Happy
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Istyfishmaster Joi Mar 04, 2010 8:36 pm

@Hanumanfish
click la "martisoare"
Istyfishmaster
Istyfishmaster

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 18/03/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty woblere

Mesaj  Hanumanfish Joi Mar 04, 2010 9:14 pm

Multumesc istyfishmaster* le cunosc acum 5 ani m-am intalnit cu ele . pescuit
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Harangus Marius Vin Mar 05, 2010 2:08 pm

pescardeclean a scris:La pescuit cu mine! Ziceti ca asa usor este sa prind stiuca? Trebuie numai sa pun un vobler mai mare?! Gata de azi inainte ma numesc PESCARDECLEANO-STIUCA! Laughing
da" cand te-ai apucat de clean cum fu?
sau daca stiuca ii mai pestrita si cu dinti,ai emotii?
nu-ti fie frica,ca aci suntem noi...dupa ce prinzi una si iti tremura picioarele ca la caine la injectie,da un telefon si noi om sti ce sa-ti zicem... Very Happy
BAGA MARE! si naluca si fir si bat,totul mare...stiuca e ca femeia,ia TINY ori din curiozitate,ori din necesitate,dar totusi marimea conteaza! Very Happy Very Happy Very Happy
fire zbuciumate pe CRISUL NEGRU cel fara de stiuca! Very Happy
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty re:voblere, lingurite...

Mesaj  Ssebastian Mier Mar 10, 2010 5:18 pm

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Sd

ultimele creatii
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Adriann Mier Mar 10, 2010 5:20 pm

ssebastian a scris:voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Sd

ultimele creatii
Bravo dragu mio....tine-o tot asa.....Mana fina ce ai!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Ovi_1919 Mier Mar 10, 2010 5:35 pm

gentleman

un sfat : nu face ochetii asa mari Wink
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Adriann Vin Mar 12, 2010 2:04 pm

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 P_1186_3
Ce parere aveti despre modelul acesta?
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

voblere,lingurite,twistere,etc - Pagina 17 Empty Re: voblere,lingurite,twistere,etc

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 22 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum