Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

C.N. al A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011

+5
Dorin
Hanumanfish
paul_
Ovi_1919
Nagy Victor
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

C.N.  al  A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011 - Pagina 2 Empty Re: C.N. al A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011

Mesaj  tudor octavian Mar Aug 23, 2011 12:04 pm

Buna , vreau sa-i felicit pe toti concurentii din Bihor pt efortul depus la acesta finala super grea.
Apa de pe barajul de la Ciuslea este foarte greu de pescuit din toate punctele de vedere si aici ma refer de la adancime , monturi , nada, conditii meteo imprevizibile (apa ii calma si in 2 minute nu mai poti tine batul in mana de vant)etc.
Dupa parerea mea nu este nici o pista foarte egala, cum este cea de la Varsolt de exemplu.
Pescuitul s-a facut exclusiv la match la adancimi de 6 pana la 8 metri in conditii de curent puternic in apa aproape toate mansele.
PE unele standuri nu raspundea decat foarte greu pestele , pe altele mult mai usor si asta nu stiu din ce cauza
Rubeziana nici nu am scos-o din husa deoarece pestele era numai in larg rar se apropia de mal si atunci in anumite conditii.
Per total nu a fost pe gustul meu aceasta pista si nici pescuitul care se practica pe acest baraj
Vreau sa-l felicit pe Jolti care a demonstrat inca o data ca este in topul pescarilor din Romania, cu putina sansa putea urca si mai sus si merita din plin la anul sa faca parte din lotul national care speram ca va merge la Mondiale.
Ii las pe baieti sa mai continuie si ei cu ce parere au ramas dupa acesta finala.
Wink


tudor octavian

Numarul mesajelor : 102
Localizare : oradea
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

C.N.  al  A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011 - Pagina 2 Empty Re: C.N. al A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011

Mesaj  Nagy Victor Mar Aug 23, 2011 12:50 pm

multumim pt. detalii gentleman

la anu' va fi mai bine Wink Smile
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

C.N.  al  A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011 - Pagina 2 Empty Re: C.N. al A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011

Mesaj  zsolty Mar Aug 23, 2011 1:24 pm

in primul rand vreau sa felicit restul bihorenilor care s-au adaptat la conditiile grele de pe pista de la ciuslea
probabil este cea mai grea pista pe care am pescuit vreodata
dar cu putin noroc la tragere am reusit sa ma descurc f bine vhiar mai bine decat mA asteptam
antrenamentele practic leam facut degeaba pt ca conditiile din concurs erau totatl diferite
dupa cum spunea si pami pe unele standuri raspundea fff greu pestele
de ex prima mansa in primele 2 ore am avut 3 pesti(aprox 4oo gr) si cu putin noroc si niste schimbari facute in timpul mansei am reusit un loc 3 pe sector
a doua zi in 40 min am prins 7 pesti cu care am ramas pana la sfarsitul mansei.colegul din drerapta mea a agatat un crap care a intrat in standul meu si mi-a speriat toti pestii(3 ore nu am avut nici macar o ciupitura)
cu putintel noroc puteam cvastiga aceasta finala. ma bucur si de acest rezultat avand in vedere faptul ca dupa antrenamentele de marti si miercuri erat totatl dezamagit
peste toate acestea (si chiar multe peripetii cauciuc spart de la groapa,momeala vie a intarziat 4 ore, un radar:) si multe altele)a fost o finla sa zicem destul de reuista
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

C.N.  al  A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011 - Pagina 2 Empty Re: C.N. al A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011

Mesaj  Nagy Victor Mar Aug 23, 2011 2:13 pm

multumim Zsolty

felicitari tuturor Bihorenilor , chiar daca unii din ei nu au reusit sa se mentina in divizia A , eu cred ca au facut tot ce au putut sa ne reprezinte cu cinste ! aplauze gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

C.N.  al  A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011 - Pagina 2 Empty Re: C.N. al A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011

Mesaj  Nagy Victor Mar Aug 30, 2011 5:03 pm

Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

C.N.  al  A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011 - Pagina 2 Empty Re: C.N. al A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011

Mesaj  colaps Mier Aug 31, 2011 8:00 am

bv zsolty . felicitari Smile
colaps
colaps

Numarul mesajelor : 123
Localizare : Oradea
Ocupatia : muscar
Data de inscriere : 14/06/2011

Sus In jos

C.N.  al  A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011 - Pagina 2 Empty Re: C.N. al A.G.V.P.S. Romania , pescuit stationar 2011

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum