Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

lansete chinezesti

4 participanți

In jos

lansete chinezesti Empty lansete chinezesti

Mesaj  Claudiu97 Joi Oct 20, 2011 3:07 pm

Am tot auzit despre lansetele chinezesti rainbow.As dori niste sfaturi referitoare la raportul calitate-pret, daca sunt bune la pescuitul cu pluta (stil bologneza) si daca sunt cat de cat si de calitate . Multumesc ! Very Happy
Claudiu97
Claudiu97

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

lansete chinezesti Empty Re: lansete chinezesti

Mesaj  Vali Joi Oct 20, 2011 8:58 pm

Cred ca se incadreaza mai bine in categoria Echipament.

In schimb nu am auzit de lansetele rainbow chinezesti pana acuma,nicaieri deci nu cred ca sunt foarte bune.

Vali

Numarul mesajelor : 109
Varsta : 26
Localizare : Oradea
Ocupatia : Scoala
Data de inscriere : 22/07/2011

Sus In jos

lansete chinezesti Empty Re: lansete chinezesti

Mesaj  bogdy24 Joi Oct 20, 2011 11:01 pm

Vali a scris:Cred ca se incadreaza mai bine in categoria Echipament.

In schimb nu am auzit de lansetele rainbow chinezesti pana acuma,nicaieri deci nu cred ca sunt foarte bune.


@Vali scuze, dar te contrazic, Lansetele Rainbow sunt chinezesti intradevar, dar sunt si de caliate foarte buna dar si buna in raport calitate-pret, numai bune pt. cei cu un buget nu foarte mare. Am avut 2 feedere de vanzare Rainbow Feeder Carbon MH 3.90 3+3 cu care am si inceput pescuitul la feeder si am fost foarte multumit, nu am avut nici o problema cu ele. Chiar si betele fixe si bolognezele sunt bune cele din carbon. Acum depinde de preferintele fiecarui pescar, pt. ca nici un pescar nu are aceleasi gusturi, cum se spune "gusturile nu se discuta", dar sfaturile ajuta. @Claudiu sper sa-ti fie de folos sfatul. Te salut si Fir Intins! gentleman
bogdy24
bogdy24

Numarul mesajelor : 79
Varsta : 33
Localizare : Oradea
Ocupatia : Student.... Pescar de feeder si match!
Data de inscriere : 07/05/2011

Sus In jos

lansete chinezesti Empty Re: lansete chinezesti

Mesaj  Claudiu97 Vin Oct 21, 2011 1:40 pm

Mulţumesc pentru sfaturi. Fir întins şi să fumege frâna ! Very Happy
Claudiu97
Claudiu97

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 23/08/2011

Sus In jos

lansete chinezesti Empty Re: lansete chinezesti

Mesaj  dady Vin Oct 21, 2011 5:41 pm

salut,
scuze, dar inca nu am gasit ceva scule de pescuit pe piata noastra romanesca nefacute in china. Dupa cate stiu, tot ce se gaseste pe piata este made in china.
Poate sa si existe cateva exceptii dar se poate trece cu vederea la cate s-ar putea sa existe.
Asa ca, conteaza cat de mult iti place scula si cat de bine te intelegi cu ea. Referitor la calitate, aici este o alta discutie. Nu tot ce se fabrica in china trebuie obligatoriu sa fie si prost. Dar, nu e bine sa crezi ca pot avea chiar o calitate peste asteptari.
Atatia bani atata calitate.
Dupa o anume experienta pescarul isi va putea diversifica gusturile.

dady

Numarul mesajelor : 59
Localizare : rm.valcea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 20/10/2011

Sus In jos

lansete chinezesti Empty Re: lansete chinezesti

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum