Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

+3
szabi1
Ionut Erdeli
Nagy Victor
7 participanți

In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Nagy Victor Sam Mai 30, 2009 2:09 pm

Stie cineva , cine efectueaza controale pe acest riu ?cind ati fos controlati ultima oara?au fost arestati si pedepsiti braconieri in acea zona? ce credeti , ce ar trebui facut pt. a diminua braconajul pe Crisul Negru?credeti ca sunt implicati edilii locali , politia din zona si patronii restaurantelor?
Daca aveti pareri , va rog sa le postati pe acest topic , poate reusim sa-i sensibilizam pe cei ce ar trebui sa protejeze natura Twisted Evil
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Ionut Erdeli Sam Mai 30, 2009 6:41 pm

Ultima data cand am fost controlat a fost anul trecut, si marea problema a controlorilor era de ce am permis la Aqua Crisius. Cat despre controale pe anul acesta au fost 2 pe timp de noapte cand depuneau pestii, dar in alta parte decat unde se pescuia!
Mai stiu ca la Talpos s-au confiscat 6 setci si una a fost lasata in apa, cred ca nu au vazut-o! Sursa - bracoinierii! Very Happy
Dosare, amenzi, avertismente, - nimic!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Iun 10, 2009 10:24 pm

Nagy Victor a scris:credeti ca sunt implicati edilii locali , politia din zona si patronii restaurantelor?
Edilii locali nu au nici o treaba cu pescuitul, iar politia din zona nu poate face nimic! Patronii sunt implicati prin cumpararea pestilor, nu au legatura cu pescuitul propriu-zis! Surse directe

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Nagy Victor Lun Iun 22, 2009 10:01 pm

@pescardeclean

ce mai e nou pe Crisul Negru Question Very Happy
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  szabi1 Lun Iun 22, 2009 10:10 pm

Nagy Victor a scris:@pescardeclean

ce mai e nou pe Crisul Negru Question Very Happy
dupa atata ploaie cred ca este deja tulbure si mare Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
szabi1
szabi1

Numarul mesajelor : 129
Varsta : 47
Localizare : oradea
Ocupatia : agent vanzari
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Nagy Victor Lun Iun 22, 2009 10:15 pm

szabi1 a scris:
Nagy Victor a scris:@pescardeclean

ce mai e nou pe Crisul Negru Question Very Happy
dupa atata ploaie cred ca este deja tulbure si mare Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

acuma-i momentul de dat la mreana MARE Exclamation Exclamation Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

toate-s vechi si noua toate! Acelasi braconaj pana acuma, doar ca se braconeaza si in locuri care pana acum erau destul de scutite! Se da cu plasa si ziua in amiaza mare! Cred ca intr-o noapte ma las cu barca de la baraj de la Taut pana la Talpos si adun plasele! Singura problema e ca nu am barca destul de mare! Si mai e o problema ... daca se face un control in seara aia si sunt prins cu plasele in barca am cam pus-o! Laughing
Ce ziceti facem o iesire intr-o noapte? Sa va prinda si pe voi cu plasele in barca? Very Happy Very Happy Very Happy

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Nagy Victor Mar Iun 23, 2009 11:42 am

pescardeclean a scris:toate-s vechi si noua toate! Acelasi braconaj pana acuma, doar ca se braconeaza si in locuri care pana acum erau destul de scutite! Se da cu plasa si ziua in amiaza mare! Cred ca intr-o noapte ma las cu barca de la baraj de la Taut pana la Talpos si adun plasele! Singura problema e ca nu am barca destul de mare! Si mai e o problema ... daca se face un control in seara aia si sunt prins cu plasele in barca am cam pus-o! Laughing
Ce ziceti facem o iesire intr-o noapte? Sa va prinda si pe voi cu plasele in barca? Very Happy Very Happy Very Happy

daca iesim noi , fii sigur ca o sa fim prinsi Laughing Laughing Laughing
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Ionut Erdeli Mar Iun 23, 2009 12:08 pm

@Victor
Ce zici, ce bine ne-ar sta la amandoi in poza cu plasele in barca? Sa aparem si in ziare cu titlul PROFESOR SI PENSIONAR PRINSI LA BRACONAT! uRMEAZA SA ISI PETREACA URMATORII 10 ANI IN SPATELE GRATIILOR! Very Happy

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty RE: BRACONAJ PE CRISUL NEGRU

Mesaj  Ssebastian Mar Iun 23, 2009 7:41 pm

@victor...@pescardeclean sau..."saturindu-se de neveste au plecat la braconaj pe crisul negru, li s-au intocmit dosare penale, divortul si noua cununie va avea loc in celula partenerilor lor" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Ionut Erdeli Mar Iun 23, 2009 8:17 pm

Hai si tu, mai adunam vre-o cativa de la spinning si ne-am gasit si sediu - PUSCARIA - CELULA 13
jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  waggling carp Mar Oct 13, 2009 10:36 am

Sad prin august am fost intr-o dupa-masa la Rapa cu un prieten sa dam la clean. ajunsi pe malul crisului, surpriza: 2 buloexcavatoare au distrus tot locul! din cate stiu eu de cativa ani incoace e interzisa exploatarea balastrului din albia raurilor - ce mama dracului fac magarii astia de la mediu?! Evil or Very Mad am prins 2-3 clenuti la 100-200 grame si cata casa Sad
la inceputul lui septembrie, s-au dus o data, peste noapte, acelasi prieten al meu cu frate-sau... Surpriza: baietii dadaeau cu plasele in haite de 5-6, linistiti, si-or facut si foc sa se incalzeasca, chefuiau, nici nu te bagau in seama - mergeau si veneau masinile pe malul crisului mai ceva ca pe bulevard! Shocked bineinteles, la fel ca cei de la mediu, si cei in drept (si cu obligatia, de altfel) sa-i controleze dormeau pe ei ca era noaptea tarziu... rusine ajvps, politie, jandarmerie, anpa! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Sleep Sleep Sleep Sleep pig pig pig

waggling carp

Numarul mesajelor : 74
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar:)
Data de inscriere : 12/06/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty braconaj ....

Mesaj  alex_24ARN Mar Oct 13, 2009 12:58 pm

doar asta stii sa zici?rusine?!dar nu am citit in mesajul trimis de tine ca ai incercat makar så suni la 112 sau ceva de genu....De unde vrei så stie autoritatile cå in zona Rapa km3 borna 4 salcia 5 imediat dupa cascada ....se braconeazå daka nu sunt sesizati de cineva(pescar,localnic,trecator,turist).Data viitoare suna la 112!!daca nu mere suna-ma pe mine 0740640586 sigur te ajut!!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  waggling carp Mier Oct 14, 2009 8:45 am

alo, domnu, acolo sus nu scrie ca la faza cu braco am fost sieu Very Happy dar sa stii ca am mai vazut chestii din astea pe crisul negru si crede-ma ca ma ajuti degeaba daca nu ai cumva si o armata cu tine, ca baietii erau destui ca sa ne arunce pe toti in apa cu masini cu tot... am zis io ca la anu imi iau si pusca nu numa bete, da anu asta o fost buget de criza.../ pig pig da tu crezi ca aia la care le-am facut io rusinica chiar nu stiu ce se intampla acolo??! râpa ii un loc supercunoscut.... apropos, barfa cu parfum de credibilitate... Cool , cica budozerele ar fi ale primarului din holod... dar cum am spus, deocamdata, barfa...

waggling carp

Numarul mesajelor : 74
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar:)
Data de inscriere : 12/06/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Ssebastian Mier Oct 14, 2009 12:33 pm

waggling carp a scris:alo, domnu, acolo sus nu scrie ca la faza cu braco am fost sieu Very Happy dar sa stii ca am mai vazut chestii din astea pe crisul negru si crede-ma ca ma ajuti degeaba daca nu ai cumva si o armata cu tine, ca baietii erau destui ca sa ne arunce pe toti in apa cu masini cu tot... am zis io ca la anu imi iau si pusca nu numa bete, da anu asta o fost buget de criza.../ pig pig da tu crezi ca aia la care le-am facut io rusinica chiar nu stiu ce se intampla acolo??! râpa ii un loc supercunoscut.... apropos, barfa cu parfum de credibilitate... Cool , cica budozerele ar fi ale primarului din holod... dar cum am spus, deocamdata, barfa...
...crede-ma, te poate ajuta alex 24 arn...si are si armata... Cool
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  waggling carp Joi Oct 15, 2009 7:06 am

... uncle Sam wants u.... Cool ... pai atunci tre s-o punem de-un raid peste

waggling carp

Numarul mesajelor : 74
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar:)
Data de inscriere : 12/06/2009

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  vali_z Vin Feb 18, 2011 2:18 pm

Scriu aici pt ca e legat de Crisu Negru

Mai nou nu se pescuieste cu carlig si momeala pe carlig ci cu ancore mici una - doua in loc de carlig, pe tot crisu, la beius, soimi , etc....
Sunt unele "echipe" care o fac si noaptea.
Putini PESCARI SPORTIVI comenteaza cu cei care dau asa, de paznicii apelor - Filiala, Aquacrisus..... nici vorba , vin doar in plimbari de colectare de permise dar nu se uita la "monturile" baietilor
Daca va continua asa PERMISUL DE PESCUIT nu isi are rostul daca toata lumea face ce vrea.
Domnilor paznici faceti ceva ca e jale, trec mai bine ancorele ca si viermi in magazine!!!!

Sad Sad Sad ........................... Question Question Question
vali_z
vali_z

Numarul mesajelor : 56
Varsta : 45
Localizare : Beius
Ocupatia : Pescar de duminica
Data de inscriere : 21/06/2010

Sus In jos

BRACONAJ  pe Crisul Negru !!! Empty Re: BRACONAJ pe Crisul Negru !!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum