Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concursuri de pescuit la crap in tara

+9
szabi1
csife
nagy cristian
Cristi Balas (GOGU)
Nagy Victor
maxim cristian
marius
Admin
Chelu
13 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 3:51 pm

nu stiu de ce trebuie sa ne intalnim cand putem discuta pe forum Twisted Evil un loc favorabil ar mai fi la gogu la magazin,el ne-ar putea pastorii cu cateva idei!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty concurs la crap

Mesaj  Nagy Victor Dum Feb 15, 2009 3:56 pm

Eu nu pot participa dar sustin idea. Prohibitia nu este o problema,acum se poate pescui pe ori care lac numai atentie sa nu se suprapuna cu alte concursuri . In primul rind trebuie vorbit la filiala pentru a primi acceptul lor apoi sa se hotareasca locatia si data concursului . Pista trebuie curatata si marcata din timp iar pescarii trebuie instiintati din timp ca acea zona este rezervata pentru concurs , ca sa se evite discutiile.
Fir intins la toti participantii cheers cheers cheers
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 7:28 pm

eu am spus treaba asta de la inceput Evil or Very Mad
Desi sunt pro oricarui concurs Mihai are foarte mare dreptate. Sad
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Cristi Balas (GOGU) Dum Feb 15, 2009 8:20 pm

@Soltinschi
Mihai ,de ce presupui ca nu se poate???Nici macar nu sa discutat sau s-a pus aceasta problema la AJVPS.Din cate stiu eu un concurs de crap s-a organizat numai unul in 2005..(cand nici macar pescuitul pe timp de noapte nu era aprobat)Problema cea mai mare la noi este ca daca vrei ceva cu adevarat ttrebuie sa-ti dai interesul si sa pui suflet( ceea ce la noi cam lipseste) Avem in judet atatia crapari de valoare,pe care chiar nimeni nu-i baga in seama.De ce nu se fac manse de calificari ptr nationale?Macar o echipa sau doua sa reprezinte acest judet!!! Imi cer zcuze daca am exagerat dar ma supara cand la o idee sau o initiativa se raspunde cu o intrebare.Niciodata n-o sa poti multumi pe toata lumea!!!!! Wink Wink
Cristi Balas (GOGU)
Cristi Balas (GOGU)
moderator

Numarul mesajelor : 181
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Dum Feb 15, 2009 8:30 pm

am hotarat ca sambata la ora 14 sa ne intalnim la podul de pontoane sa discutam cum poate deveni realitate acest concurs.va rog sa postati pe forum persoanele care vin la intalnire
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Dum Feb 15, 2009 8:31 pm

chelu prezent
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 8:32 pm

prezent
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Dum Feb 15, 2009 8:34 pm

prezent
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Dum Feb 15, 2009 8:41 pm

soltinschi mihai a scris:Victor vad ca esti de acord cu toate concursurile care apar pe forun este un lucru bun dar inainte de toate gandeste ,cum scoti pescarii in prohibitie de pe lac dupa ce au platit taxa suplimentara de 50 lei,cum se poate permite pescuitul noaptea in prohibitie ? ce rost mai are regulamentul ,e destul sa se pescuiasca doar la un concurs si tot ce incercam sa facem sa dus de rapa .Eu nu sunt de acord ca acest concurs sa se desfasoare in prohibitie sper ca si alti pescari imi vor sustine ideea .
Domnule vice se poate anunta pescarii prin ziare , 2 zile nu cred ca cerem mult atata timp cat pescuim in sistem de c&r, sunt suta la suta ca o sa inteleagaoricare pescar.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Dum Feb 15, 2009 8:45 pm

soltinschi mihai a scris:Victor vad ca esti de acord cu toate concursurile care apar pe forun este un lucru bun dar inainte de toate gandeste ,cum scoti pescarii in prohibitie de pe lac dupa ce au platit taxa suplimentara de 50 lei,cum se poate permite pescuitul noaptea in prohibitie ? ce rost mai are regulamentul ,e destul sa se pescuiasca doar la un concurs si tot ce incercam sa facem sa dus de rapa .Eu nu sunt de acord ca acest concurs sa se desfasoare in prohibitie sper ca si alti pescari imi vor sustine ideea .
d-le vice se poate anunta pescarii din timp de acest concurs,chiar ajvps ne poate ajuta sa ii anuntam ,daca doriti va spun si cum ne poate ajuta......se poate anunta si in ziare ,la televiziune,nu?nu stiu de ce ajvps nu se implica un pic pt a organiza concursuri sau macar sa ne ajute..fara suparare
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Dum Feb 15, 2009 8:46 pm

orice problema are si o rezolvare
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Dum Feb 15, 2009 8:47 pm

Gogule tu ce parere ai ?vorbesc prostii?
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 8:48 pm

Ramane de stabilit,fara acordu filialei nu putem face concurs.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Dum Feb 15, 2009 8:51 pm

ne intalnit sambata si discutam mai detailat
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Dum Feb 15, 2009 8:52 pm

Admin a scris:Ramane de stabilit,fara acordu filialei nu putem face concurs.
Da , dar sa speram ca ne va ajuta domnul vice. Nu e chiar asa de rau Laughing
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Dum Feb 15, 2009 8:54 pm

marius a scris:
Admin a scris:Ramane de stabilit,fara acordu filialei nu putem face concurs.
Da , dar sa speram ca ne va ajuta domnul vice. Nu e chiar asa de rau Laughing
si eu sper
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 8:55 pm

nu este un om rau dar pe undeva are si el dreptate trebuie sa recunoasteti,poate noi suntem pescari adevarati da o sa vina unu sau 2 care o sa spuna de ce el nu are voie noaptea si altii da si asa se duce de rapa tot regulamentul facut de ei. Crying or Very sad
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Dum Feb 15, 2009 8:59 pm

Admin a scris:nu este un om rau dar pe undeva are si el dreptate trebuie sa recunoasteti,poate noi suntem pescari adevarati da o sa vina unu sau 2 care o sa spuna de ce el nu are voie noaptea si altii da si asa se duce de rapa tot regulamentul facut de ei. Crying or Very sad
da e adevarat,dar e concurs ,speram aprobat de ajvps,nu un pescuit cu pestele dus acasa,doar e c&r,nu?
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty concurs la crap

Mesaj  Nagy Victor Dum Feb 15, 2009 9:16 pm

Am specificat ca in primul rind trebuie acordul AJVPS .Nu cred ca s-ar ocupa un lac intreg, pestii dupa cintarire se elibereaza,poate gresesc eu dar nu vad nimic rau inasta. Daca ar fi niste capturi frumoase ar fi o reclama buna pentru lacul respectiv si AJVPS si asa este atacat tot timpul fata de alte asociatii Exclamation
De altfel se poate organiza si pe un lac privat,precis nu s-ar supara nici un patron.
Mie mi-e tot una eu nu concurez Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  marius Dum Feb 15, 2009 9:27 pm

Multumim de sustinere domnule NAGY
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Chelu Lun Feb 16, 2009 11:06 am

toti membrii forumului pot participa la intalnirea de sambata 21 februarie ,ora 14 la podul de pontoane, macar o sa ne cunoastem personal .cei ce nu vor participa la concurs ne pot sprijini macar moral.Va rugam sa va anuntati participarea la intalnire,va multumesc si va asteptam
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty concurs la crap

Mesaj  nagy cristian Lun Feb 16, 2009 12:22 pm

Daca nu deranjeaza ca am doar 14 ani vin si eu,macar sa fac galerie Laughing Laughing Laughing
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty concurs la crap

Mesaj  Nagy Victor Lun Feb 16, 2009 12:28 pm

Vin si eu daca nu intervine ceva , macar ne cunoastem personal Smile
Pe care mal va fi intilnirea Question
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Admin Lun Feb 16, 2009 8:51 pm

concursul la crap nu va putea fii organizat in prohibitie,nu mai insistati nu avem acordul filialei sa pescuim noaptea si asta basta mie imi pare foarte rau ca eu sunt cel care trebuie sa va anunte.Putem in luna iunie
sa il organizam!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Admin Lun Feb 16, 2009 9:04 pm

Nagy Victor a scris:Am specificat ca in primul rind trebuie acordul AJVPS .Nu cred ca s-ar ocupa un lac intreg, pestii dupa cintarire se elibereaza,poate gresesc eu dar nu vad nimic rau inasta. Daca ar fi niste capturi frumoase ar fi o reclama buna pentru lacul respectiv si AJVPS si asa este atacat tot timpul fata de alte asociatii Exclamation
De altfel se poate organiza si pe un lac privat,precis nu s-ar supara nici un patron.
Mie mi-e tot una eu nu concurez Exclamation

Domnule Nagy nu stiu de ce va bagati mai ales ca nu concurati,cei de la filiala au facut un regulament care trebuie respectat,daca incepem noi cu pescuitul noaptea multi vor sari cu gura.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Concursuri de pescuit la crap in tara - Pagina 2 Empty Re: Concursuri de pescuit la crap in tara

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum