Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

+50
dady
Crinel
_sanya
colaps
ancutz
Razvan
cuby
pescarbihor
fejvadasz
orion
pescar_it
White Shark
Rogojan Nicu
loci70
Cristi Balas (GOGU)
Alexandru
mihai
RaduDan
Preston
Chelu
B Vasile
ssebi
marius
Bente Florian
Barbu Vasile
Musti
Ovi_1919
pescarus
Csaba27
Matei
catalin17
Cata Procarp
nagy cristian
szabi1
Ssebastian
MIHNEA FLORIN
yulyan33
zsolty
Nagy Victor
sztufi
alex_24ARN
Harangus Marius
Tursiops_truncatus
davidco_m
Admin
crisulnegru
Hanumanfish
Adriann
Ionut Erdeli
Tibi-CPO
54 participanți

Pagina 8 din 33 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Urmatorul

In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Oct 16, 2010 4:40 pm

Barbu Vasile a scris:Daca ai ceva de spus referitor la problema in cauza, Victore, clik aici si tasteaza ce ai de zis. Daca n-ai nimic de spus, clik pe perna si "somn ushor" .De figurantzi suntem satui pana peste cap, nu cred ca are cineva nevoie sa-i dai tu "clik aici" ca sa citeasca un regulament pe care-l shtie toata lumea, dar pe care nu-l aplica nici angajatzii Ajvps.
Disparitzia pozelor de pe forum, lasitatea ce denota din replicile puse de Hanuman, lingusheala fatza de Tibi CPO si Ajvps, toate astea sunt concludente pt caracterul unora.
Retzine , Victore, cand o sa ai ceva constructiv de propus, fa-o, pana atunci, limiteaza-te la topicul "bun venit"...

ps:deshi la totzi le-ai zis "bun venit" la inscriere, pe mine m-ai trecut cu vederea, deshi nu-s nici din sticla, nici prea maruntzel....Norocul tau ca e baiatul ala ce se lasa impushcat pt. 12 parai (ss sebastien parca) shi m-a intampinat el . Nu prea l-am mai vazut pe aici, dar daca il vezi, spunei ca-i dau eu 50 de parai numai sa-si traiasca viatza, ca-i pacat de el , tanar, simpatic....

saru' mina sefu'...50 ziceai?...merge accept si in avans...nu merita sa te pui cu luminatzii ca nu mai gasesti nimic din ce ai scris si iti frigi creerul degeaba si nu cred ca renteaza, in schim mai intru si eu dar nu prea mai postez ca...nu mai postez din lipsa de idei Razz ...sa sti ca Victor ii un baiat fain daca ajungi sa-l cunosti...sint altii care ajungi sa-i cunosti si iti pare rau dupa aceia ,stii tu care-s aceeia...si ca sa nu mai pun bastoane si palarii ridicate, iti spun un sincer SIEG HEIL!!! asa ca sa mai stirnesc apele "ternipiene" si asa tulburi (sau colorate)
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Musti Sam Oct 16, 2010 5:02 pm

Barbu Vasile a scris:...ps: din ce-am citit aici, rezulta ca din cauza relatziei tale cu angajatzii se intampla magariile din AJVPS.!!!!!!!!
Treaba cu "angajatii mei" e o obsesie mai veche a lui Hanumanfish. In viziunea lui sunt un ciocoi, un exploatator de sclavi... chestii de-astea. A aflat pe vremuri ca sunt director la o fabrica si de atunci nu ma mai slabeste. Culmea, are convingeri in ceea ce ma priveste, fara sa stie ce parere au oamenii pe care ii conduc despre mine. Ar avea o surpriza, probabil. I s-ar darama ierarhia de valori...
In fine, nu e un subiect de dezbatut pe un forum de pescuit...

ssebastian,
"...we salute you!" Very Happy
Stii ca nici Dumnezeu n-a zis sa nu curvim... A zis sa nu preacurvim... Laughing
Cam asa si cu stiuca de 5 kile... poate cu 1 kil mai mult... Pe principiul: "incalci legea"? Raspuns: "nu prea"! "O respecti?"... "Aproape!"...
Pai ori suntem golani, ori nu mai suntem?...

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Barbu Vasile Sam Oct 16, 2010 5:26 pm

@ Musti, shi broasca zicea ca nu-i pui mai frumos ca al ei, iar cioara zicea ca nu-i alt pui mai alb ca al ei. Concluzia mea referitoare la indivizi de genul acesta, care chiar cred ca tot ce viseaza sau le trece prin minte in desele perioade de " reverii "aparute in urma unor carentze "alimentare" (shcoala + cei 7!) ,e realitate, e ca unii dintre ei trebuie scoshi din "index" sau sa-i priveshti cum priveshti prin termopan, fara sa-i vezi shi sa le acorzi atentzie.
Oameni de genul acesta, atunci cand descuie usha casei, te privesc superior, important...Vezi doar ce importantza sociala are munca prestata de el!
Singura lui putintza e pe la Ajvps.Nu poate shi nu vrea sa accepte ca aproape totzi ceilaltzi, mai putzin copii, au urcat mai sus pe scara sociala. Shi cand realizeaza totusi ca altii au dreptate, jap cu noroiul...
Pt astfel de cazuri , recomand un medicament infailibil: nebagarea in seama !

ps: deci nu din cauza angajatzilor tai se braconeaza in linishte !!! Dar macar in prohibitzie sa fii tu de vina ca se braconeaza (sunt doar 2 luni, lasa shi tu de la tine!)
Barbu Vasile
Barbu Vasile

Numarul mesajelor : 25
Localizare : Oradea
Ocupatia : semipescar
Data de inscriere : 19/03/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Oct 16, 2010 5:29 pm

Musti,Ciocoiule,faci parte din timpurile "vechi" deci, esti un patron de sclavi...d-zeu cu mila si biciu pe ei....nu te mai scuza ca si asa tot un posesor de sclavi ramii in ochii unora Laughing Laughing
...vezi, daca nu ai culoarea potrivita ramii la starea de complexat si o tii tot pe ideea ca daca esti realizat neaparat esti si un "dictator" traiasca sclavagismul, traiasca asuprirea omului de catre om!!!!....cred ca deja sint off topic..

p.s- we salute you too!!! Cool ...sper sa nu fie probleme ca stiu si engleza...mai stiu 3 limbi...dar sint altii care stiu 7...scuze, daca si cunnilingus se considera limba atunci mai stiu una Very Happy Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Barbu Vasile Sam Oct 16, 2010 5:38 pm

@SSebastian, Victor o fi baiat fain, blond cu ochi albashtri, rasa ariana de-a ta, dar cand te lashi terfelit in ultimul hal de neica nimeni pe forum, shi shtii ca citesc shi copii shi vad cum te lashi umilit, ala nu mai e prunc fain, e gat golash de transilvania, o simpla gaina. Iar faptul ca face pe aprodul pe forum,e vax, face munca celor ce rad de el !
In rest, e un baiat minunat, prezent pe 99% din forumurile de pescuit romaneshti.Oare mai are timp sa manance, sau da clik aici ! shi la masa???

Tot "murdar " vorbeshti SSebastiane, incorigibil, cred ca de la pofloashca se trage !!!
Barbu Vasile
Barbu Vasile

Numarul mesajelor : 25
Localizare : Oradea
Ocupatia : semipescar
Data de inscriere : 19/03/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Musti Sam Oct 16, 2010 5:59 pm

ssebastian a scris: Musti,Ciocoiule...
Laughing
Mai, acuma sunt dezechilibrat rau... Nu mai stiu care mi-e identitatea... Ba sunt comunist, ba ciocoi...
Numai tu ai ramas acelasi obersturmbanfuhrer... Laughing

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Bente Florian Sam Oct 16, 2010 6:23 pm

@ Musti
@ Sebastian
@ Barbu V.

Pregati-va pe cand vine cohorta manjita de balega de pe imas.Am impresia ca o sa puta a balega in seara asta pe acest forum.


Bente Florian

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Oradea
Ocupatia : Sofer
Data de inscriere : 16/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Oct 16, 2010 6:36 pm

Bente Florian a scris:@ Musti
@ Sebastian
@ Barbu V.

Pregati-va pe cand vine cohorta manjita de balega de pe imas.Am impresia ca o sa puta a balega in seara asta pe acest forum.

Laughing Laughing Laughing Laughing mnoah, asta este...stai sa vezi ce primeste Vasile pt"puterea lui alba"...in rest asa cum zic romanii...vaffanculo zingari!!!! Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Ssebastian Sam Oct 16, 2010 6:41 pm

Bente Florian a scris:@ Musti
@ Sebastian
@ Barbu V.

Pregati-va pe cand vine cohorta manjita de balega de pe imas.Am impresia ca o sa puta a balega in seara asta pe acest forum.

@Florine, bine ai venit in club...nu minjim pe nimeni doar ne spunem niste pareri ...arice asemanare cu persoane sau fapte sint pur intimplatoare si trebuiesc tratate ca atare...mai animam si noi forumul Wink


Ultima editare efectuata de catre ssebastian in Sam Oct 16, 2010 7:08 pm, editata de 1 ori
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Barbu Vasile Sam Oct 16, 2010 6:53 pm

@ Bente Florian ,apreciez delicatetzea exprimarii, dar "cohorta" e prea delicat spus. Cohortele erau partzi ale legiunilor romane daca mai tzin minte, deci erau formate din oameni unul shi unul, luptatori de elita, profesionishti, pe cand aici nu e cazul. Corect era "shleahta", "gashca" ,etc... Iar de miros, nu-tzi fa griji, nu e neaparat nevoie de balegar, e suficienta o mostra de A.D.N.

SHI TOTUSHI NU ZICE NIMENI NIMIC DE POTLOGARIA CU SHTIUCILE . Unde suntetzi moralishtilor ? Macar avetzi taria sa recunoastetzi ca-l invidiatzi pe Petru cu shtiuca, daca nu putetzi fi impotriva unor asemenea gesturi !
Barbu Vasile
Barbu Vasile

Numarul mesajelor : 25
Localizare : Oradea
Ocupatia : semipescar
Data de inscriere : 19/03/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  marius Sam Oct 16, 2010 8:29 pm

@Barbule
Invidios mic ce esti tu......da ce-ti mere gura , sincer eu am crezut ca esti un mutalau de 2 lei dar m-am inselat si ti-a crescut pretul cu inca 2 lei in fata mea.Te pricepi de minune sa pui paie pe foc ,daca si in viata de zi cu zi esti asa nu am alte cuvinte sa-ti spun decat ca esti JALNIC.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Sam Oct 16, 2010 8:45 pm

Ca si fapt divers azi s-a prins una de 17 kg ...si una de 11 kg ...de acel domn ..tot elibereaza pe stiuci ..de un timp ..le prinde si le da drumu ,poate reuseste si el sa prinda una de 3-5 kg .Sa mai duca omul si el un peste .Am poze ... Le arat numai celor care merita.Si nu mai pun poze despre pesti ca sa nu le criticati ..amu ca-i din cauza ca sunteti invidiosi sau mioritici ? Treaba voastra .Si am poza cu stiuca de pe balta Les ...cu stiuca de 22 kg..18 kg ,si una prinsa azi de 17 kg si un 11 kg !!! Atentie unele stiuci nu sunt prinse capturate pe balta Les ! Asa ca nu va agitati ce se face unele stiuci ..ca nu e treaba voastra .Cele care se retin de catre pescari sunt in limita legii si a bunului simt.Nu toti pescari sunt mioritici sau hoti cum spuneti voi .

@ Barbule

Cand am scris ca 500-1 kg ... aceste sunt gramele si kilogramul care se ascund in husele de bete !!! Nu doream sa-i fac hoti pe pescarii din Bihor .Hai cu mine sa vezi cum fura si cat de ingeniosi sunt compatriotii tai .Nu traiti cumva in ROMANIA ? Unii fura altii nu ...demonstrati voi ca fura daca ai faceti potlogari si hoti fara etica ,dar va intreb aveti curajul sa spuneti asa ceva in fata unui pescari ? Aici sunteti toti smecheri dar in teren iepurasi coconas ati fugi peste imas .Stai flexat si nu te mai stresa ,dute si tu la pescuit .( apropo vezi ca stiu cine esti )

@ Musti

Nu am fixuri cu tine ,nici nu ma intereseaza ce faci sau cum castigi tu banii tai in lumea mioritei ..care este cladita de voi ,cand strigati miorita sper ca va ganditi la ciobani ,ca de fapt s-a raspindit din *gura in gura *acest folclor * Musti poate e ceva genetic de a fenta si a fura ? Nu stiu tu stii mai bine vezi tu ce e prin tara asta romaneasca .

@ssebi si barbu

Faptul ca aveti insemne naziste si pasari precum vulturul si alte pancarte care de fapt sunt asa cum sunt fara gust si interzise !Va intreb ceva da de unde sunteti voi nemti din care neam ? Vaca poarta bugyigai * Laughing ... Sa nu scriu bou* Masculul din turma de vaci ...bou ,tauras,etc. Sper sa nu va suparati ,mai relaxativa umblati la pescuit ...Da atentie sa nu ascundeti va rog ...alea 500 gr -sau kg -mul .Sa nu deveniti precum sunt de fapt mioriticii cu ingeniozitatea lor renumita in lume . Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Dum Oct 17, 2010 9:23 am

Rog carcotasii sa scrie la subiect macar la introducere ..atentie la topic .Va rog ,daca aveti altceva de comentat postati la topicul ..Comentarii de tot felul .Multumesc .Hanumanfish
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Musti Dum Oct 17, 2010 9:42 am

Ssebastian si Barbu Vasile,
Afisarea de insemne naziste este interzisa prin lege. Cred ca e cazul sa va schimbati avatarele. Glumim, dar sa nu exageram...

Hanumanfish, daca ai astfel de poze sau filme, cu eliberararea stiucilor despre care vorbeam, te rog sa le postezi. Nu vad de ce postezi eliberari de marlite si nu doresti sa vada si un invidios ca mine un peste adevarat eliberat in baltile AJVPS Bihor. Chestia cu "numai cine merita" e gogonata rau. Te faci de ras...

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  ssebi Dum Oct 17, 2010 10:57 am

@Musti...nu mai pot sa-mi schimb poza pt ca am fost exclus de pe forum...din cauza asta, am vrut sa schimb poza dar asta este...

@ hanuman...nu te mai stresez...poti sa-mi stergi tot contul...daca voi mai avea nevoie de acest forum voi intra pe alt nick sau alt e- mail..
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Vin Oct 22, 2010 3:20 pm

@asteptam pozele retusate (da'sper ca stiuca sa nu depaseasca lungimea baltii) si EXPLICATII din partea reprezentantilor Ajvps care au permis incalcarea regulamentului cu buna stiinta. Ca daca n-a fost cu buna stiinta, atunci e incompetenta, si asta se vindeca numai cu demisia (pt cine are onoare, ca cine are tupeu, cere marire de salariu pt publicitatea facuta !!!!)
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Sam Oct 23, 2010 7:41 am

Am citit la "off topic" postarea lui Musti şi am ajuns(din nou) să înţeleg de ce nu merge treaba pe la noi(vorbesc strict de pescuit).Sancţiunile care se aplică pescarilor sunt trecute în statutul asociaţiei şi capitolul referitor la aceste sancţiuni nu s-a prea schimbat în ultimii 20 de ani,dar nici cei care ar dori o schimbare nu l-au citit vreodată.Apoi închipuiţi-vă cum stăm cu ceilalţi.Voi încerca să introduc în textul regulamentului aceste sancţiuni,dar nu cred că acest lucru va schimba ceva(în afară de text).Eu v-aş recomanda să citiţi acest statut cu atenţie,în primul rând pentru a-l putea respecta,în al doilea rând pentru a înţelege cum "funcţionează" AJVPS(sau mai corect,cum ar trebui să funcţioneze)şi în al treilea rând pentru a-l putea îmbunătăţi.Statutul care este acum în vigoare,a fost votat nu demult şi(părerea mea) este cu ceva mai evoluat decât precedentul.Dacă chiar vă faceţi griji pentru pescuitul de la noi,mai puneţi deoparte originile,credinţele,angajaţii lui Musti(să nu mi-o iei în nume de rău),ridicaţi-vă fundurile din faţa calculatorului şi haideţi să ne apucăm de treabă.Miercuri ne putem întâlni la ora 18 la sediul CPO,eu vă tot aştept de vreo 5ani(şi încă nu m-am supărat,deci n-o faceţi nici voi).Eu nu vă ţuc că-s gripat.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Sam Oct 23, 2010 12:17 pm

B.Vasile

Pozele retusate le voi posta ,nu cand vrea domnia ta ,nu toate stiucile au fost prinse,capturate pe apele AJVPS.Topicul Stiuca anului 2009-2010 a fost gandit de mine pentru acest forum a pescarilor si uite ca cateva, unele exemplare au fost prinse pe baltile gestionate si populate de catre CPO. Ca din poze ati constatat ca intr-adevar exista exemplare frumoase, datorita ideii lui Tibi CPO cu sprijinul Consiliului judetean si conducerea Ajvps si cu sprijinul catorva membri Ajvps care practica spinning -ul .Multe stiuci au fost capturate pe balta Savaieu,care au fost duse acasa ca numar total 5 stiuci ,poze pe care le-am primit.Pe Fegernic,Santimreu,Diosig,Les Bihor.

Daca doresti ti le trimit pe alea care sunt de pe baltile Ajvps dar inainte trebuie sa ai cel putin 5 ani vechime la Ajvps .Despre stiucile prinse pe alte balti ,pai alea nu sunt de nasul tau si catorva de aici care mananca pangasius sau pesti de real. Fiind si devenind sfinti peste noapte cu C&R.
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Sam Oct 23, 2010 2:04 pm

@ Hanuman, ca sa nu te superi, recunosc ca eu sunt mai batut cu rubeziana in cap si pricep mai greu ! Nu ma intereseaza (si nu le cer socoteala ) cum isi fac treaba Tibi CPO, Cons. Judetean, Ajvps .
Aici era vorba de acea poza cu Olaru (?) Petre, la o casa particulara (nu spun ca era a lui, pt ca-mi vei mai da 7 raspunsuri in care-mi vei descrie titularii C.F.-ului casei si terenului ) iar de acolo, stiuca respectiva s-a metamorfozat "culinar " (vorba lui Sebi :la cat era de vie, nici SMURD -ul n-o mai resuscita) !
Eu intreb de ce tu, care ai atributii de control in cadrul CPO, in loc sa urmaresti respectare regulamentului, incurajezi incalcarea lui, si mai trantesti si poza pe forum. La faza asta, Zoli, ori esti tu fraier, ori ne iei pe noi de prosti ! Nu exista cale de mijloc !
Nu sunt eu in masura sa-ti judec faptele, ai sefii tai, dar, ca un platitor al cotizatiei, chiar de mai mult de 5 ani, vreau sa te intreb cine te-a imputernicit sa incalci regulamentul si ce parere au sefii tai de astfel de fapte (la asta chiar ca nu cred ca-mi va raspunde nimeni ).
Nu sunt curios sa vad pozele, invidia e un lucru care nu prea ma caracterizeaza, nu ma intereseaza nici celelalte capturi cu degetele varate in ochi (vorba lui Musti ,si aici are dreptate, ce poate fi mai dezgustator decat sa vezi un "pescar" ranjind sadic langa un peste caruia i-a infipt degetele in ochi !)
Nu ma intereseaza nici sa postezi poza din nou, au vazut-o destui, ma intereseaza explicatia ta pentru noi, pescarii,cum justifici tu treaba respectiva, atat, nu alte poze, nu Sauaieu, Diosig,Les Bihor, etc.
Daca spuneai de la inceput : mai baieti, eu, hanumanfish, recunosc ca am fost "mistret" la faza respectiva, nu era nici o problema, Zoli, si tramvaiul care merge pe sine mai da pe alaturi, dapoi noi, oamenii ! Ai mai dat tu cu oistea-n gard,si s-a trecut cu vederea, nu era mare lucru nici acum.
Dar dupa cum te eschivezi, cum o dai cotita, vorbesti de biblie, mioritici, angajatii lui Musti, de orice,numai de Olaru Petre si stiuca lui fantoma nu vrei sa ne spui nimic, incepi sa lasi impresia ca ai ceva de ascuns ! Daca nu-i asa, dovedeste-ne , da' nu ne tot aburi cu istoria stiucilor in Bihor , lacuri cu monstri, retusari de poze, etc.
Poti fi sincer in privinta acelei faze, ca altele nu ma intereseaza (pe mine, cel putin ). ?
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Musti Sam Oct 23, 2010 3:04 pm

Tibi-CPO a scris: Am citit la "off topic" postarea lui Musti şi am ajuns(din nou) să înţeleg de ce nu merge treaba pe la noi(vorbesc strict de pescuit).Sancţiunile care se aplică pescarilor sunt trecute în statutul asociaţiei şi capitolul referitor la aceste sancţiuni nu s-a prea schimbat în ultimii 20 de ani,dar nici cei care ar dori o schimbare nu l-au citit vreodată.Apoi închipuiţi-vă cum stăm cu ceilalţi.Voi încerca să introduc în textul regulamentului aceste sancţiuni,dar nu cred că acest lucru va schimba ceva(în afară de text).Eu v-aş recomanda să citiţi acest statut cu atenţie,în primul rând pentru a-l putea respecta,în al doilea rând pentru a înţelege cum "funcţionează" AJVPS(sau mai corect,cum ar trebui să funcţioneze)şi în al treilea rând pentru a-l putea îmbunătăţi.Statutul care este acum în vigoare,a fost votat nu demult şi(părerea mea) este cu ceva mai evoluat decât precedentul.Dacă chiar vă faceţi griji pentru pescuitul de la noi,mai puneţi deoparte originile,credinţele,angajaţii lui Musti(să nu mi-o iei în nume de rău),ridicaţi-vă fundurile din faţa calculatorului şi haideţi să ne apucăm de treabă.Miercuri ne putem întâlni la ora 18 la sediul CPO,eu vă tot aştept de vreo 5ani(şi încă nu m-am supărat,deci n-o faceţi nici voi).Eu nu vă ţuc că-s gripat.
Tibi, faptul ca ma ironizezi nu imi raspunde la intrebarea punctuala pe care am pus-o intentionat asa. Tu ma trimiti la Statut. Pe care insinuezi ca nu l-as cunoaste. Si ca, eventual, treburile merg prost in pescuit din cauza unora ca mine. Nu comentez.
Eu te intreb sec: ce pateste pescarul care duce acasa un peste mai mare de 5kg prins pe baltile AJVPS Bihor? Mai exact: ce a patit pescarul (identificat deja) care a dus acasa un peste mai mare de 5 kg? Care dintre sanctiunile prevazute in Statut au fost aplicate? Apoi, ce a patit paznicul care are in grija balta? Ce masuri s-au luat pt. ca evenimentul sa nu se mai repete?
Pt. ca tragerea din umeri nu e o masura. In plus, ma astept la profesionalism cand vorbesc despre oameni platiti sa faca o slujba. Altfel nu-si justifica banii. O fi defect profesional... Nu stiu. Dar asa se pun problemele in lumea reala. Pana una alta, nu eu sunt platit sa pazesc balta. Eu (alaturi de multi altii) platesc sa fie pazita balta. Nu platesc trageri din umeri. Iar chestiunea este una de principiu. Stiu ca pun problema intr-un mod foarte incomod pt. multi dintre voi, cei care aveti ca ocupatie administrarea si paza in cadrul AJVPS, dar asa se pune problema in lumea moderna. Se cheama eficienta si se masoara prin rezultate. Si implica raspunderi. Asa ca da-mi mie voie sa trag concluziile despre motivul pt. care nu merg treburile pe la noi. N-ai vrea sa le auzi.
Despre chestiunea cu angajatii, tocmai asta e motivul pt. care nu prea pot sa-mi ridic fundul din fata calculatorului. Trebuie sa ma cam ocup de multe altele, iar in cazul job-ului meu nu-mi pot permite sa "scap vreun peste acasa la pescar". Nu am optiunea trasului din umeri. Pescuitul e doar un hobby, pt. care am din ce in ce mai putin timp. Iar participarea la intalnirile oficiale imi e aproape imposibila. In timpul saptamanii nu am timp, iar in week-end nu aveti voi intalniri. Miercuri la 18:00 sunt inca la serviciu...
Apoi, nu sunt sigur ca veti considera un ajutor cea ce as putea face eu pt. CPO. Daca pana si exprimarea unei opinii pe un forum supara, cam cum ar fi sa incep sa ma implic direct in ceva?
Asa ca, pana la o viitoare, eventuala intalnire, astept cu curiozitate raspunsul la intrebarile pe care le-am pus. Asa, ca pt. tonti care nu cunosc Statutul...

Later edit:
Uite ca B Vasile m-a scutit sa mai scriu si un al doilea post, punand el cam aceleasi intrebari pe care aveam de gand sa le pun lui Hanumafish. A postat in timp ce eu ii scriam lui Tibi. S-ar putea doar sa-l mai completez.

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Musti Sam Oct 23, 2010 3:57 pm

Hanumanfish a scris:Daca doresti ti le trimit pe alea care sunt de pe baltile Ajvps dar inainte trebuie sa ai cel putin 5 ani vechime la Ajvps .Despre stiucile prinse pe alte balti ,pai alea nu sunt de nasul tau si catorva de aici care mananca pangasius sau pesti de real. Fiind si devenind sfinti peste noapte cu C&R.
Hanumanfish,
Aici ai reusit, din nou, sa iti dai arama pe fata. Prima oara am zis ca e o intamplare, a doua oara o greseala de exprimare... Ti-am tot acordat circumstante atenuante si n-am zis nimic.
Dar nu. Continui sa te comporti duplicitar. Pe de o parte pui, mandru, poze cu pescari care incalca regulamentul de pescuit pe baltile AJVPS (tu fiind paznic platit sa veghezi tocmai sa nu se intample asta) si mai si afirmi ca aceasta se intampla in mod repetat, ca asa-i pescaru'. Cand esti tras de maneca o dai la intors in cel mai penibil mod si apoi ataci abject pe cei care prefera sa nu retina vreun peste din pescuitul sportiv. Tu, care la un moment dat pozai in mare propovaduitor al pescuitului sportiv, al ideii generoase a Spinning Clubului (care dealtfel a murit pe mana ta), tu care ma tot perii cu laude la adresa modului cum practic eu pescuitul C&R... E greu sa fii conscvent unei idei, asa-i? Si daca tu nu poti fi consecvent, atunci macar de-un mic atac murdar la adresa celor care au coloana vertebrala tot esti capabil... Mi-e jena de jena ta...
Dar incepe sa nu ma mai mire. Ti se vede deja prea tare pielea de lup de sub blana de oaie rupta pe la colturi. Da-o la carpit sau, mai bine, dezbrac-o...

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Adriann Sam Oct 23, 2010 4:05 pm

Adios permis de anu viitor la Ajvps.Refuz sa cotizez la plata unor incompetenti din Ajvps,care nu isi fac treaba deloc si sustin incalcarea legii.Te mai miri Hanumanule ca lumea te barfeste si te face cu apa si cu otet la orice colt de balta sau mal de cris.Uite ce comportament ai pe forum,si plus ca ai ajuns un MARE MODERATOR(Fix pix),nu meritai sa fii moderator.Cred ca esti ultima persoana care merita sa ajunga moderator pe forumul asta.Daca am refuzat sa fim lingai tai,sa te lingem ca tu esti Supremul,ne-ai terfelit pe toti ne-ai acuzat si de ce nu ne apartinea.Sustin ce scrie Musti,esti o persoana duplicitara!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  B Vasile Sam Oct 23, 2010 5:43 pm

Hanumanfish a scris:,pai alea nu sunt de nasul tau si catorva de aici care mananca pangasius sau pesti de real..


Bre, Geolgau, incepi sa-ti dai in petec tot mai mult, sa faci exact ce urlai pe toate topicurile sa nu faca pescarii care posteaza aici. Da' de cand ma rog te doare pe tine la lingurica daca mananc eu (sau altii ) pangasius sau pesti de la Real ? Ala, daca-l mananc (sau mancam, ca suntem mai mult de doi ), il cumparam cu bani ,pe care nu-i cersim, si nu cerem de pomana ! Cand folosesc termenul "pomana "cred ca stii la ce ma refer, si nu ma fa sa dezvolt subiectul, ca s-ar putea sa te supere ! Si ca sa-ti dai seama ca stiu ce vorbesc si ca sunt in tema, adu-ti aminte de expresia : "un bere verde pentru domnul !" , de cate ori ai folosit-o in prezenta mea ! Eu zic ca-i mai bine sa ne vedem de bucatariile noastre, de pangasiusul fiecaruia, si sa ne limitam la ce-i pe forum ! Daca vrei ! Daca nu, te certi de unul singur, mancand panga !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Hanumanfish Sam Oct 23, 2010 7:24 pm

Fiecare si-a exprimat punctul de vedere,si recititi ce ati scris ca va tot repetati si scrieti de fapt la nivelul vostru .

Chestia cu berea verde Barbule esti prea insistent pe tema asta ,odata s-a intamplat sa-mi ofere o cunostinta berea fiind 'FARA ALCOOL' stiind ca refuz orice bautura in timpul serviciului asa mi s-a oferit o bere verde !!! Da ne intalnim noi si iti explic cum ai cu berea aia verde .

Arrian - Ca nu vrei sa fi membru Ajvps este alegerea ta. Iar de competenta mea tine si faptul ca la taticul tau nu i-am facut dosar penal cand Miciuia la Santandrei si pe Sovata .Asa ca stai si tu pe scaunul tau cu competenta ta aia redusa ,si cautati un loc de munca .Daca ti-ai gasit dute anul viitor si fate membru la Livada sau Aqua crisius .Apropo cand am fost la Giris eram cu inspectorul si jandarmii si tu erai cu prietenul tau la spinning si te uita-i ca boul ca ce va fi .Trebuia sa-mi fac treaba sa va amendeze jandarmii sau inspectorul ? Asa-i Alex arn ? Ca tu ai fost de fata ! Deci daca sunt baiat rau nu-i bine ,daca imi faceam treaba o luati atunci peste cocoasa .In legile pescuitului exista si AVERTISMENT VERBAL sau SCRIS .Asa a scapat taticul tau ,si prietenul vostru la podul de la Giris . Ti minte asa-i ...Ce ai zis ca isi va face permis ! Vom vedea !!!

Musti - Arama tu o dai pe fata ,eu sunt direct si zic lucrurile pe fata ,te-ai pus in adunatura asta treaba ta .Ca spinning clubul a murit pe mana mea ? Gresesti ca intotdeauna uiti esenta unei postari si asta din cauza ca te enervezi si va enervati dupa care nu mai esti atent la miezul adevarat .Ti-am mai scris esti stagnat din cuaza modului de gandire esti un fel de individ care exista peste tot in lume .Iar de competenta mea daca fura pescarii pestii sau nu, le elibereaza si cum spui tu ca nu imi fac treaba ,asta este parerea ta si gastii asteia de nu doresc sa scriu ratati .Ca nu sunteti doar ca va enervati pentru adevar ,pescari care de fapt sa stiti ca sunt mai corecti precum era acum 10 ani ! Musti intreaba pe gasca ta ( Vezi ce gasca ai ) Care dintre ei elibereaza pestii ? Nu intelegeti ca pescarii mananca pesti cat de cat naturale ? Ca le ascund sau le fura cum spuneti voi si ca eu sau noi inchidem ochii ? Chiar asa multi pesti credeti ca se prinde ? Acele capturi s-au prins in 2 ani Ati uitat ce scrie la topic Stiuca anului 2009-2010 ,a amurului,a crapului,etc .Si nu sunteti voi in asa masura mai ales tu Musti sa-mi evaluezi tu munca . Nu te mai stresa , dute la pescuit ,si ai grija de angajatii tai sa nu iti mai dea in cap ca si data trecuta .Fiecare cu curtea lui ,matura tu in ograda ta ..lasa tu munca de teren pe seama celor care se pricep .

Rezumatul ar fi - Chiar credeti ca asa multe exemplare sunt in balta LES Bihor, ca pescarii prind cu zecile stiuci peste 5 kg ? Si eu nu imi fac treaba ? Hai ma mai lasa-ti tampeniile astea .3 buc de stiuci s-au prins peste 5 kg ...in 2 ani Una este a lui Cristi ( Atunci nu exista interzicerea retinerii peste 5 kg ) Si stiuca lui Acest pescar C.P CARE A ELIBERAT STIUCILE !!! In rest ce s-a prins erau sub 5 kg !!! Asa ca nu va mai tot agitati pe tema asta .Calmati-va beti o bere verde sau rosie sau una galbena . Very Happy
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Tibi-CPO Sam Oct 23, 2010 8:15 pm

Musti,nu văd unde te-am ironizat,dar dacă tu o consideri aşa, te rog să mă scuzi.Problema cu pescarul a cărui poză s-a evaporat de pe forum este foarte simplă:nu-i putem face nimic până nu avem o dovadă clară că a prins acel peşte dintr-un lac administrat de AJVPS.Nu poţi da afară pe cineva din asociaţie doar pe baza discuţiilor sau pozelor de pe forum.Oricum,fapta este consumată,ştiuca la fel.În cazuri din astea,dacă nu a fost prins asupra faptului,delicventul iese basma curată.Aici nu trebuie să fi profesionist,ar ajunge să fi corect,că eşti paznic,că eşti pescar.Eu personal nu am văzut nici o plângere(sau raport)făcută de un pescar(sau paznic),legat de acest caz.Dacă personalul angajat al AJVPS a fost de faţă la prinderea acestui peşte,peştele a avut peste 5kg şi totuşi a ajuns în cratiţă,e de rău.Dar ca să afirmăm asta,trebuie să fim siguri că aşa s-a întâmplat,iar martorii trebuie să aibă curajul să-şi susţină povestea,atât în faţa învinuiţilor cât şi a celor care pot să rezolve problema.Eu am mai păţit-o,aşa că,până nu văd ceva concret,nu mă pronunţ.Şi pentru mine pescuitul este doar hobby,nici timp liber nu prea am,dar cred că problemele pescuitului le pot rezolva doar pescarii,de aceea m-am implicat în activitatea asociaţiei(se pare că nu a fost o decizie prea fericită,dar măcar am cu cine mă certa).Dacă vreţi să se schimbe ceva,nu aveţi de ales,ori vă băgaţi,ori înduraţi mai departe.Cam asta e.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Clubul Pescarilor Oradea (CPO) - Pagina 8 Empty Re: Clubul Pescarilor Oradea (CPO)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 33 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum