Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intrebare !!

+10
Nagy Victor
Ionut Erdeli
Adriann
Vizitator Cj
Musti
Hanumanfish
alex_24ARN
Ssebastian
Ovi_1919
Pescarus10
14 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Intrebare !! Empty Intrebare !!

Mesaj  Pescarus10 Mar Iun 22, 2010 12:37 pm

Am fost azi la Aqua Crisis si mi-a spus doamna sa ma intorc joi dupa masa ca nu are carnet si fise de alea de completat...totusi am dori sa ies cu prietenul meu la un pic de pescuit..Intrebarea mea este: In caz ca ar veni un controlor si as zice ca e undita lui, mi-ar face ceva?
Pescarus10
Pescarus10

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 29
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev, Pescuit, Calculatoare
Data de inscriere : 18/06/2010

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ovi_1919 Mar Iun 22, 2010 4:01 pm

Laughing esti cam fricos la varsta ta
nush cum e treaba pe la voi prin bihor da cel putin la mine nu ti-ar face nimeni nimic
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ssebastian Mar Iun 22, 2010 4:41 pm

Pescarus10 a scris:Am fost azi la Aqua Crisis si mi-a spus doamna sa ma intorc joi dupa masa ca nu are carnet si fise de alea de completat...totusi am dori sa ies cu prietenul meu la un pic de pescuit..Intrebarea mea este: In caz ca ar veni un controlor si as zice ca e undita lui, mi-ar face ceva?
...eu zic sa iesi...daca te intreaba cineva ceva zici ca esti nepotul lui Zoli (Hanuman)....cred ca nu ar avea nici Zoli nimic de obiectat ...amu te intelege si el dar sa mergi sa-ti faci permisul...ok?
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  alex_24ARN Mar Iun 22, 2010 5:46 pm

SIGUR TE VA INTELEGE ......
ASTA CU NEPOTU LUI ZOLI CHIAR E BUNA
aplauze aplauze SEBI
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Pescarus10 Mar Iun 22, 2010 8:47 pm

ssebastian a scris:
Pescarus10 a scris:Am fost azi la Aqua Crisis si mi-a spus doamna sa ma intorc joi dupa masa ca nu are carnet si fise de alea de completat...totusi am dori sa ies cu prietenul meu la un pic de pescuit..Intrebarea mea este: In caz ca ar veni un controlor si as zice ca e undita lui, mi-ar face ceva?
...eu zic sa iesi...daca te intreaba cineva ceva zici ca esti nepotul lui Zoli (Hanuman)....cred ca nu ar avea nici Zoli nimic de obiectat ...amu te intelege si el dar sa mergi sa-ti faci permisul...ok?

Mi-l fac, Mi-l fac...joi dimineata...doar ca chiar am vrut azi sa pescuiesc putin...am si fost... am prins un bibanel la fund...in rest nimic .
Pescarus10
Pescarus10

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 29
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev, Pescuit, Calculatoare
Data de inscriere : 18/06/2010

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Hanumanfish Mar Iun 22, 2010 11:17 pm

Auziti voi alex si ssebi aveti mp cititil cu rabdare si gluma .Va arde de glume ,competenta pe Crisul Repede are SSEBI SI ALEX ARN NU ARUNCATI PISICA LA MINE ,MANCATI-O VOI CU MUJDEJ.Aveti cumva insuficiente de natura psihica sau fizica ? Sau care-i spilu moi ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  alex_24ARN Joi Iun 24, 2010 9:20 am

SE PARE CA VEI RAMANE DUMNEATA DOMNULE @HANUMAN PE ACEST FORUM SI VEI PUTEA GLUMI CUM VREI CU BAIETII ASTIA DE 15-16 ANI
FORUMUL ASTA E DE TOATA P..... !!!
DE CE NU II SCHIMBAM NUMELE?
PROPUN:
,,FORUMUL ATACURILOR SI JIGNIRILOR "
,,FORUMUL CELOR CARE VOR SA SE DESCARCE SAU SA JIGNEASCA PE CINEVA"
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  alex_24ARN Joi Iun 24, 2010 9:24 am

NU MAI AM NERVI SI TIMP SA MAI STAU PE FORUMUL ASTA
ROG ADMINU SA-MI STERAGA CONTUL DE AICI
PENTU UNII gentleman gentleman gentleman gentleman
PENTRU ALTII:................................................. pescuit
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ssebastian Joi Iun 24, 2010 6:46 pm

Hanumanfish a scris:Auziti voi alex si ssebi aveti mp cititil cu rabdare si gluma .Va arde de glume ,competenta pe Crisul Repede are SSEBI SI ALEX ARN NU ARUNCATI PISICA LA MINE ,MANCATI-O VOI CU MUJDEJ.Aveti cumva insuficiente de natura psihica sau fizica ? Sau care-i spilu moi ?
....nu stiu unde-i gluma?...am vrut sa-i dau pustiului o idee in caz ca este controlat si nu avea rabdare pina isi face permisul....nu vad de ce ai fost jignit prin asta...daca pustiul zicea ca este prieten cu tine sau....in fine...eu i-am dat idee ,nu era un atac la persoana ta...vroiam ca sa pescuiasca linistit fara sa-i fie frica...in fine...daca te-am jignit cu ceva scuza-ma...eu te-am scuzat pt mesajul pe care mi l-ai trimis...daca ajuti pe cineva nu inseamna ca atacam sau daca cineva se da drept prieten cu tine este jignire la adresa si persoana ta?...atunci te rog sa ma scuzi ca sint prieten cu tine...nu voi mai fi si p[oate asa nu te voi mai jigni prin prietenia mea...sincer si eu apelam la numele tau daca aveam ceva probleme pe apele ajvps...dar acum nu voi mai apela....sa fi sanatos sa poti face totul pt ca noi sa desfasuram un pescuit legal si relaxant...ciao :gentleman:

p.s- legat de propunerea ta din mp referitor la sexul oral....trebuie sa te refuz...nu esti genul meu!!! sper ca sa treci cu bine peste acest refuz...te tzuc

p.ps- daca ceva nu iti convine sau daca toti sint impotriva ta...poti folosi "butonul rosu"
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Hanumanfish Joi Iun 24, 2010 10:04 pm

Iti raspund pentru ca ai scris destul de mult ,prima data pentru tine ssebi .

Glumele le inteleg pana este vorba de mine !!! Personal ,dar aici a iesit nasol faza pentru ca ai sugerat ca de fapt eu sunt angajat AJVPS SI UNUL CORUPT !!! De fapt cu mine se poate ,adica eu sunt baiatul bun sau care ? Ala corupt ? Am o nepotica care nu pescuieste !!! Am un nepot dar acela umbla dupa gagici nu dupa pescuit !!! Si sa stii ca nu imi place ca ma luati pe mine la glume !!!

Ce ar fi sa scriu ...Alex este politist du-te baiatule la furat ca nu iti face nimic daca te prinde cineva fiind ilegal, spune ca esti nepotul lui ALEX si daca cumva vei fi prins in Metro cu ceva in buzunar de catre paza de acolo spune ca esti nepotul lui SEBI .

Ce imi plac mie glumele tale si imi place si de cei care te aplauda cand faci glume interesante, aluzii sau sugestii,daca baiatul are carnet de membru fara tichet ANPA nu are dreptul sa pescuiasca nici pe PETZA !!! Voi tot ati strigat ca unde este filiala !!! Dupa care scrieti si prostii ,pai sa mearga piticul ala de la aqua la control sau in primul rand sa-i dea Permisul ANPA , nu ma intereseaza de un pescar clandestin indiferent ce varsta are !!! Daca altii platesc sa plateasca si el ,nu este mai presus de nici unul dintre pescari !!! Nu are permis ? Nu pescuieste !!! Nu are permis ? Sa pescuiasca pe balta unde are carnet de membru .Si de fapt tot voi spuneti ca nu am nici un drept de control ,deci psssss pliscu si vedeti-va de treburile voastre !!! Fiecare cu pasarica lui .
PS: Butonul rosu cum ai zici tu ,nu il voi apasa pentru ca ai fost inconstient !!! Nu te gandesti ca ma cunosc 15ooo de membri pescari, care ma cunosc de 6 ani ,si tu vii cu glumele tale ? Apropo acolo la voi se mai fura mulinete si bete sau si televizoare si altele ? Am auzit ca se face rost din gama electronica pe sub mana !!! Dar asta este o gluma din ziarul ADEVARUL .
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ssebastian Vin Iun 25, 2010 7:32 am

nu cred ca am facut eu vreo aluzie ca ai fi sau nu corupt....si daca ai fi nu cred ca ar fi treaba mea...ai tu sefi cine sa se ocupe de asa ceva....hai sa n-o mai lungim....ciao
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ovi_1919 Vin Iun 25, 2010 11:28 am

Neutral ati stricat topicu baiatului ......

@HANUMAN nu te supara si tu asa repede , Domni Sebastian si Alex i-au dat o solutie de moment ( oricum nu-l controla nimeni) . Eu am vrut sa-i sugerez sa merga linistit 3 ore fara permis . Traim in Romania ......
Atata tam tam pentru o vorba ....... Ati ramas 5-6 care mai posteaza si acuma l-ati suparat si pe Alex . Vreti sa ramanesti singur pe forum ? Domnu @HANUMAN ?
Avand in vedere ca sunteti moderator ar trebui sa pastrati topicurile curate si sa va certati pe mp cu cine va supara , ca sa nu va creati o imagine proasta !
Nuami bine si sper sa nu ramanesti singur pe forum Wink e pacat sa stricati ce ati facut in aproape 2 ani .

P.S Domnul Sebastian nu sariti pe mine !!!
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Hanumanfish Vin Iun 25, 2010 8:29 pm

NU AVETI NICI UN DREPT SA MA IMPLICATI PE MINE SAU PE ALTUL PRIVIND SERVICIUL SAU FUNCTIA IN DOMENIU RESPECTIV !!!
O singura gresala la adresa cuiva fiind vorba chiar despre mine veti fi esclusi pe 10000 de zile !!!
Auzi mai ssebi te folosesti de numele meu fara acordul meu ? Cu ce drept ? Cine ti-a dat acordul ?
Prinde inspectoru pe cineva si sa-i zica ca domnu eu sunt nepotul lu cutarica ? In acest caz nepotul lui ZOLI ? Si inca ceva sunt oameni care decid cine are voie sau nu a pescui sau cine are dreptul sa-i dea voie sa pescuiasca alea 3 ore in jud Bihor si culmea ca acela nu sunt eu !!! Dar nici decum voi astia de pe forum !!!

Domnu din gherla !!! Poate la tine acasa asa e cu ideea ca asa e in tara asta ? Lasa tu vrajala si da indicatii la ai tai de acolo !!!

Nu sta pescuitbihor.ro in 3-4 membri !!! Mai sunt si altii !!! Care au aceasi valoare egala ?!!! Ca in comunism ? Nu domnilor... impartialitatea nu inseamna sa accept rea intentia !!! Dar de ca sa fim egali ? In democratie nu exista asa ceva !!! Nu sumtem egali deloc !!! Ideea ca suntem egali este o utopie comunista !!! De fapt stiti voi doar ca nu aveti incotro virusul comunismului implantat in voi de mic nu iese , mai ales din genaratia care are acum intre 30-50 ani .Asa ca mergeti cat mai des la pescuit cu permisele in regula si aceptati-va viata asa cum este ea ,dar nu luati palarii care nu sunt de capul vostru mai ales palaria altuia ,fiecare cu palaria si mamaliga lui !!!
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Musti Sam Iun 26, 2010 9:12 am

Hanumanfish a scris:mai ales din genaratia care are acum intre 30-50 ani...
Hanuman, generatia despre care vorbesti (poate mai putin cei de 30, care erau chiar copii) este tocmai cea care "s-a scuturat" de comunism acu' vreo 20 de ani. Incearca sa renunuti la clisee, atunci cand argumentezi ceva. Sablonul cu comunismul, pe care il tot aduci in discutie, e expirat... Ceea ce e cel mai interesant e ca il folosesc mai ales cei care n-au apucat sa cunoasca de fapt ce-i aia comunism...
Cat despre faza cu "nepotul", ea s-a inteles ca o gluma, de catre cei care nu suntem implicati. Cred ca nimeni in afara de tine nu a luat-o in serios. Asa ca iritarea ta pare exagerata. Relaxeaza-te, si poate ca o s-o vezi si tu ca atare.
gentleman

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Hanumanfish Sam Iun 26, 2010 4:43 pm

Musti
Eu stiu ce te-a suparat ,te simti cumva comunist ? Sau nu ti-a placut varsta de incadrare 30-50 ani ! Si tu esti comunist adica esti crescut in acel spirit ai cantat si tu acele cantece de spalare de creier ,si pedeasupra incerci sa-mi analizezi tu neplacerea mea pe drept ! Mai bine zis nu mi-a placut ca ma baga pe mine la inaintare ca *ai las eu pe cei care nu au permis* etc .Faptul ce vezi tu personal dintr-o prisma anume despre o disputa este treaba ta personala,nu a mea ,nu tu ai fost implicat in aceasta discutie ,deci lasa tu pe seama mea cand si pana unde simt eu ca am fost jignit sau nu ! Si culmea si ma repet ca la prunci ! Nu aveti nici un drept sa glumiti cu numele meu anonim sau real in domeniul pescuitului pentru ca depaseste latura mea personala ! Personal nu ma intereseaza parerea cuiva sau aluzia cuiva,aici a fost vorba de un angajat al unei asociatii care de fapt da voie sa pescuiasca la cei care nu au permis,carnet de membru,vaccin,etc.( exempl. inspector etc)

ps: Citeste si tu altadata mai atent ce scriu unii,ce scriu eu ( daca te bagi ) si mai ales ce scriu eu daca iti permiti sa-mi faci o analiza ,crezand ce ? Vezi ce ? Vezi voci ca si ssebi ?

Despre domnia ta imi spuneau altii ce fel de director esti ,si ca esti in chip si hal unul depasit,si ca te-a lovit si l-ai dat afara ! Si multi au plecat din cauza ta:" ca de fapt esti un debil mental ".Asta e cumva o gluma ? Uite aici nu scriu nume precum Musti sau dorel,ion,dar aceste randuri de mai sus ce zici nu sunt cumva atac la persoana care de fapt este in fruntea unei institutii ? Asa cum sunt eu cunoscut privind paza si prevenirea braconajului piscicol din jud nostru .Ca domnule ma cunosc 15000 de pescari si stiu toti de mine ,singura persoana abilitata este inspectorul piscicol nici decum persoana mea care de fapt sunt un simplu paznic piscicol si nu am nici o autoritate sa dau voie la cineva sa pescuiasca ,nu este al meu fondul piscicol !!! Asta-i gluma de gluma ? De ce tot ati carait despre faptul sa fie toata lumea cu permise in regula?

Ca sa ma intelegi mai babeste - Musti este egal cu directorul de la firma ta ? Sau cand esti pe mal si pescuiesti esti directorul ? Esti in sinea ta ,persoana,omul,pescarul,muscarul etc,dar in acea postura fiind oriunde din cele amintite ce esti ? Dupa parerea mea esti director cand esti la firma si acasa,esti director cand esti cu prietenii,si esti omul care se ofera sa cumpere pesti pentru cei care doresc sa retina un peste,( sa scrieti o lista si va cumpar peste ,) Cuvintele tale ( eu spun putin cam exagerate ) Sau cum ai spuneai lui Duma ,scrie o lista si iti cumpar peste,crezi ca aceasta afirmatie din partea ta a fost una eleganta sau una sa zic asa mult'exagerata ? Duma castiga mai bine decat tine !!! Are peste 6000 de ron pe luna .La faza aia ai fost ......Imagineaza-ti tu cum ai fost in ochii lui,sa zicem iti spuneam eu musti iti cumpar eu un mar daca nu ai ! Nu te-ai gandit niciodata la varianta ca la multi oameni le place gustul natural a pestelui,nu acela din magazine care mananca drajeuri !( sa nu scriu altceva) ca de fapt nu au nici un gust .Deci nenea Musti stai acolo unde esti si sa nu uiti ca oamenii au memorie,individualitate,personalitate,si vad lucruri ,unii de aici de pe forum vad voci altii cine stie ce mai vad.A da, sa te crezi mai presus doar ca ti-au zis asta altii ?!!!Este un lucru bun,dar sa crezi tu asta personal ? Stii tu este usor sa fi intelept la spitalul 6 ,dar ca sa vezi parerea mea " Nici unul dintre oameni nu este mai presus decat celalalt? " Asta este lozinca comunista sau nu ? Tu ca si director de ce ai tratezi pe cei care lucreaza pentru firma ta egal ? Pai asta este conceptie comunista,toti platiti cu aceasi masura !!! Asta este politica ramasa din comunism,ca de fapt nici unul nu are tupeul sa plateasca un cetatean dupa merite,ca vezi doamne ar castiga mai mult decat cei care se cred mai presus prin simplul fapt ca i-a pus cineva in fata.Ca de fapt cine munceste Musti ? Tu ? In lumea cu un trecut democratic de 50 ani-100 ani -200 ani sunt platiti mai bine cei care lucreaza ca si cei care conduc ? Oare de ce ? ( Aici se includ si inginerii ca ei lucreaza dincolo nu ca la noi,daca nu aduce ceva nou in productie vine altul ).Dupa parerea mea esti comunist ,doar ca nu recunosti.Asta a fost o gluma ?. Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ovi_1919 Sam Iun 26, 2010 7:16 pm

Domnu Hauman cati ani aveti ? de toti sunt comunisti si dumneavostra sunteti cireasa?
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ssebastian Sam Iun 26, 2010 10:26 pm

@hanuman...te cunosc 15 000 de pescari...dar daca asa te comporti cu ei ca si cu noi, cred ca ramii cu 15 simpatizanti din rindul lor....si nr scade....scade...scade...nu cred ca Musti merita acele cuvinte,cum nu-i treaba nimanui ce faci tu pe malul apelor asa nu este treaba ta ce face Musti la firma...puteai sa-i adresezi prin mesaj prrivat acele cuvinte...sa nu ma iei cu chestia ca ai vrut doar sa dai exemplu...prin acele citate ai demonstrat alceva...cu acestea fiind spuse cred ca voi inceta postarea pe acest forum...o perioada de timp
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Hanumanfish Dum Iun 27, 2010 1:00 am

Domnule Ovi_1919

Nu am zis nimanui ca eu sunt cireasa !!! Asta o scrie domnia ta ! Eu doar nu sunt de acord cu utopia comunista sa exista in lumea de azi atat ! Ca unii traiesc asa ,este treaba dansilor si pe drept toata lumea face ce vrea musculatura dansilor si inima si sufletul lor.Doar atat nu accept ideea ca toti suntem la fel si ca trebuie sa fim tratati la egal !!! Nu pentru ca nu este nici democratic si nici corect !!! Ganditiva ce ar fi daca un om cu capacitati mentale si aptitudini mult excelente ( sportiv ,soldat,medic,om de stiinta ) sa fie tratat ca si unul care are studii medii sau inferioare ,sau sa fie un procuror ,profesor,platit ca si un vanzator de bilete de tranvai !!! La asta ma refer cand scriu despre utopia comunista care din pacate traieste in celulele celor care au sau au avut tangente cu ciuma asta europeana numita comunism ! ( de fapt era un experiment cominismul !) Dar asta este o alta mancare de peste si o alta tema.Credema un om liber nu induce nu speculeaza pe seama altui om,tipic spiritul unui pui de comunist este a nega !!! A nu accepta schimbarea ! Cunosti zicala made in ro ? "Mai rau sa nu fie " Adica nu face nimic ca sa se schimbe ,doar imbarliga si dezbina in analfabetismul lui .

Ssebi

Tu ai inceput aceasta "disputa" idioata" ,din joaca sau cum spui tu din gluma, ma folosesti pe mine pentru ca tu sa pari comic si hazliu .Faptul ca imi dai o prognoza cati oameni ma vor aprecia sau nu , eu spun ca nu esti in asa masura sa faci tu asemenea calcule aproximative privind reactia celor din jurul meu si de a-mi evolua sau a aprecia abilitatile,calitatile sau legaturile intersociale cu acesti pescari din jud Bihor .Vrand nevrand avem cu totii simpatizanti sau cei care nu ne suporta ,credema sunt obisnuit cu aceste reactii ,toata lumea are dreptul sa-si exprime parerea dar nu suntem egali !!! Sustin in continuare ca nu suntem egali doar dintr-un singur punct de vedere" si anume: Aerul avem dreptul sa-l respiram ,inca ! Dar si aici intervine volumul pectoral ,nici aerul nu este cu aceasi masura ,asa ca domnule fa tu evaluarea pe termen lung tie personal ,financiar ca vezi tu vin vremuri grele si mai iesiti la pescuit .
ps: Puii comunistilor sunt ciumele acestei societati ,nu trebuie sa recunoateti dar sper ca odata vor disparea aceste bube din societate .Cand ? Cine stie ,dar odata sigur si asta ma incanta ca vor disparea cu totul incet incet . Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Vizitator Cj Dum Iun 27, 2010 9:09 am

@hanuman,
...dezamagitor...

Vizitator Cj

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Cluj N
Ocupatia : legata de ...ape !
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Adriann Dum Iun 27, 2010 11:01 am

ssebastian a scris:@hanuman...te cunosc 15 000 de pescari...dar daca asa te comporti cu ei ca si cu noi, cred ca ramii cu 15 simpatizanti din rindul lor....si nr scade....scade...scade...nu cred ca Musti merita acele cuvinte,cum nu-i treaba nimanui ce faci tu pe malul apelor asa nu este treaba ta ce face Musti la firma...puteai sa-i adresezi prin mesaj prrivat acele cuvinte...sa nu ma iei cu chestia ca ai vrut doar sa dai exemplu...prin acele citate ai demonstrat alceva...cu acestea fiind spuse cred ca voi inceta postarea pe acest forum...o perioada de timp
14999 ...eu sigur de anul viitor nu mai imi fac permis la AJVPS.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Hanumanfish Dum Iun 27, 2010 11:32 am

Trebuie sa dispara si ultima samanta de comunism !!! Sper ca intr-o zi sa conduca tara asta cei curati in spiritul lui Dumnezeu si a democratiei adevarate fara aceste rebuturi genetice care de fapt duc mai departe ideologia comunista si inbolnavesc noua generatie . Ma incanta ca intr-o zi nu veti mai fi . ( cei care s-au simtit au postat pentru mine este clar ) .
Rugativa sa va mantuiasca Dumnezeu ,ca altfel veti pierii in mizeria ideologiei comuniste .Nici in fata lui Dumnezeu nu suntem egali " Citat din " Viata omului modern "

De ce credeti ca trebuie sa fim egali ? De ce concurati,de ce va zbateti,de ce vreti sa aveti mai mult ?In singele vostru este implantata concurenta de a devenii mai bun ,mai puternic,mai bogat etc.
Copiii intre ei nu sunt egali ! Nimeni nu este egal ...Doar dintr-unsingur punct de vedere "a dreptului de a fi cetatean care de fapt respecta constitutia tarii in care traieste si legea privind drepturile si obligatiunile unui cetatean"
Nu sunt de acord cu voi ,imi exprim dreptul cuvenit prin simplul fapt ca imi folositi numele fara acordul meu ,cea ce nu va permit ! Pana la urma era o gluma la adresa mea la persoana mea sau ca si angajat ? Mai mereti si imbatativa ca altceva nu stiti sa faceti si mai iesiti la pescuit sau trativa cu ceva ,ca ati luat-o razna legativa ceva pe gat restul Dumnezeu cu voi.


Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ssebastian Dum Iun 27, 2010 12:21 pm

Hanumanfish a scris:Trebuie sa dispara si ultima samanta de comunism !!! Sper ca intr-o zi sa conduca tara asta cei curati in spiritul lui Dumnezeu si a democratiei adevarate fara aceste rebuturi genetice care de fapt duc mai departe ideologia comunista si inbolnavesc noua generatie . Ma incanta ca intr-o zi nu veti mai fi . ( cei care s-au simtit au postat pentru mine este clar ) .
Rugativa sa va mantuiasca Dumnezeu ,ca altfel veti pierii in mizeria ideologiei comuniste .Nici in fata lui Dumnezeu nu suntem egali " Citat din " Viata omului modern "

De ce credeti ca trebuie sa fim egali ? De ce concurati,de ce va zbateti,de ce vreti sa aveti mai mult ?In singele vostru este implantata concurenta de a devenii mai bun ,mai puternic,mai bogat etc.
Copiii intre ei nu sunt egali ! Nimeni nu este egal ...Doar dintr-unsingur punct de vedere "a dreptului de a fi cetatean care de fapt respecta constitutia tarii in care traieste si legea privind drepturile si obligatiunile unui cetatean"
Nu sunt de acord cu voi ,imi exprim dreptul cuvenit prin simplul fapt ca imi folositi numele fara acordul meu ,cea ce nu va permit ! Pana la urma era o gluma la adresa mea la persoana mea sau ca si angajat ? Mai mereti si imbatativa ca altceva nu stiti sa faceti si mai iesiti la pescuit sau trativa cu ceva ,ca ati luat-o razna legativa ceva pe gat restul Dumnezeu cu voi.


...pfoai...vorbesti ca un adevarat nazi...sa dispara si rasa inferioara Exclamation Exclamation Exclamation mi-ai intrat la inimioara... si mai ziceai ca eu sint nazi Question Question sieg heil, mein Obestabsfuhrer hanuman Exclamation Exclamation imi place ideologia ta sper sa ramii la ea...vezi sa nu se supere pe tine rasa inferioara...
p.s- s-ar intoarce d-l Adolf in mormint sa vada ce ai scris aici...sa-l lasam sa se odihneasca in pace...nu mai posta astfel de idei care nu ti se potrivesc...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ovi_1919 Dum Iun 27, 2010 1:23 pm

Din tot ce s-a scris pe acest topic deduc ca uni isi prezinta frustrarile pe forum .

( cei care s-au simtit au postat pentru mine este clar )
aplauze Wink si eu m-am simtit Laughing Laughing Laughing ... desi am auzit despre comunist numai in basma

Hellow suntem in secolu 21 , lasa`ne cu povesti deastea ca ne plictisesti dute si spunele cuiva care chiar il intereseaza.
Te mai dai moderator si faci mizerie pe topicuri Wink frumos exemplu
Pe forum toti suntem egali prin simplul fapt ca avem un cont (toti) folosim o tastatura si un maus (toti) in ceea ce scriem nu suntem egali
uni comunisti alti hitlaristi sau frustrati si cinestie ce tipuri de gandiri mai avem pe forumuri
Propun sa schimbati titlu forumului in "Povesti la gura santului ..."

"As da foc lumi de dragul tau, asta nu e textul tau ..." (Muzica comunista Laughing )
Ovi_1919
Ovi_1919

Numarul mesajelor : 297
Localizare : Departe
Ocupatia : electronica
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Ssebastian Dum Iun 27, 2010 1:52 pm

@ Ovi..lasa...nu merita


Ultima editare efectuata de catre ssebastian in Dum Iun 27, 2010 4:11 pm, editata de 1 ori
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Musti Dum Iun 27, 2010 2:08 pm

Hanumanfish a scris:Musti
Eu stiu ce te-a suparat ,te simti cumva comunist ? Sau nu ti-a placut varsta de incadrare 30-50 ani ! Si tu esti comunist adica esti crescut in acel spirit ai cantat si tu acele cantece de spalare de creier ,si pedeasupra incerci sa-mi analizezi tu neplacerea mea pe drept ! Mai bine zis nu mi-a placut ca ma baga pe mine la inaintare ca *ai las eu pe cei care nu au permis* etc .Faptul ce vezi tu personal dintr-o prisma anume despre o disputa este treaba ta personala,nu a mea ,nu tu ai fost implicat in aceasta discutie ,deci lasa tu pe seama mea cand si pana unde simt eu ca am fost jignit sau nu ! Si culmea si ma repet ca la prunci ! Nu aveti nici un drept sa glumiti cu numele meu anonim sau real in domeniul pescuitului pentru ca depaseste latura mea personala ! Personal nu ma intereseaza parerea cuiva sau aluzia cuiva,aici a fost vorba de un angajat al unei asociatii care de fapt da voie sa pescuiasca la cei care nu au permis,carnet de membru,vaccin,etc.( exempl. inspector etc)

ps: Citeste si tu altadata mai atent ce scriu unii,ce scriu eu ( daca te bagi ) si mai ales ce scriu eu daca iti permiti sa-mi faci o analiza ,crezand ce ? Vezi ce ? Vezi voci ca si ssebi ?
Hanuman,
Am intervenit in discutie pt. a-ti arata ca ai suprareactionat la o gluma. E dreptul tau sa reactionezi cum vrei. Eu iti spun doar cum se vede din exterior aceasta suprareactie. Nu m-am apucat sa te analizez, dar, raspunzandu-mi in felul (termenul corect ar fi de fapt halul) in care ai facut-o, ma provoci sa o fac. Mult mai atent. Poate n-o sa-ti placa...
Reactia exagerata la o gluma indica faptul ca ea a atins, fara sa vrea, un punct extrem de sensibil. In speta imaginea lui Zoli, angajat AJVPS, pe care il cunosc (cum singur spui) 15000 de pescari. Imagine de care, surprinzator, Zoli nu e sigur ca ii e favorabila. Daca ar fi sigur pe el, Zoli nu s-ar apuca sa jigneasca in stanga si in dreapta, fara discernamant, pe SSebi, pe ARN, si restul generatiei 30-50, la o simpla gluma.
Dar Zoli o face. E incoltit? E disperat? Ii e teama ca o gluma pe un forum ii poate influenta imaginea si, posibil, cariera viitoare? Mi-e si teama sa intreb: de ce? Imaginea de justitiar, de spaima braconierilor, e cumva falsa, e cumva doar o aparenta? Nu s-a cristalizat ea de la sine, natural, in urma indelungii activitati depuse in Asociatie? Aceasta imagine a fost creata artificial? Nu se bazeaza pe fapte? Se bazeaza pe vorbe, astfel incat poate fi si daramata de o vorba?
Uite incotro te duce gandul cand vezi o astfel de reactie. Un om sigur pe el, echilibrat, nu suprareactioneaza la o gluma... Un simplu "baieti, sunt lucruri cu care nu se glumeste!" ar fi fost de ajuns. Dar n-a fost sa fie...

Desigur, n-am analizat toate aspectele posibile, ci doar pe cel mai vizibil. Daca doresti, putem continua "tango-ul"... Nu sunt, insa, sigur ca te vei distra la fel de bine ca mine...

Hanumanfish a scris:Despre domnia ta imi spuneau altii ce fel de director esti ,si ca esti in chip si hal unul depasit,si ca te-a lovit si l-ai dat afara ! Si multi au plecat din cauza ta:" ca de fapt esti un debil mental ".Asta e cumva o gluma ? Uite aici nu scriu nume precum Musti sau dorel,ion,dar aceste randuri de mai sus ce zici nu sunt cumva atac la persoana care de fapt este in fruntea unei institutii ?
Very Happy
La pasajul asta m-a umflat rasul. Scuze...
Ce sa-ti raspund? Ca e mult prea evident ca n-ai discutat cu angajati de-ai mei? Ca altfel ai fi avut o surpriza si ti s-ar fi daramat "sablonul" mental (abia asta cu adevarat comunist) care identifica directorul ca fiind "exploatatorul" proletariatului obidit? Ca, probabil, daca ai cunoaste realitatea, te-ai rusina singur de ceea ce ti-a iesit pe gura?
In fine. O iau ca pe o gluma jalnica...
Hanumanfish a scris:Ca sa ma intelegi mai babeste - Musti este egal cu directorul de la firma ta ? Sau cand esti pe mal si pescuiesti esti directorul ? Esti in sinea ta ,persoana,omul,pescarul,muscarul etc,dar in acea postura fiind oriunde din cele amintite ce esti ? Dupa parerea mea esti director cand esti la firma si acasa,esti director cand esti cu prietenii,si esti omul care se ofera sa cumpere pesti pentru cei care doresc sa retina un peste,( sa scrieti o lista si va cumpar peste ,) Cuvintele tale ( eu spun putin cam exagerate ) Sau cum ai spuneai lui Duma ,scrie o lista si iti cumpar peste,crezi ca aceasta afirmatie din partea ta a fost una eleganta sau una sa zic asa mult'exagerata ? Duma castiga mai bine decat tine !!! Are peste 6000 de ron pe luna .La faza aia ai fost ......Imagineaza-ti tu cum ai fost in ochii lui,sa zicem iti spuneam eu musti iti cumpar eu un mar daca nu ai ! Nu te-ai gandit niciodata la varianta ca la multi oameni le place gustul natural a pestelui,nu acela din magazine care mananca drajeuri !( sa nu scriu altceva) ca de fapt nu au nici un gust.
Hanuman, am sa te surprind, probabil, si am sa spun ca da. Musti este egal cu directorul de la firma lui. Sunt tot timpul acelasi om pe care unii dintre voi l-ati cunoscut pe balta, cu lanseta in mana, sau la birt, la un suc si-o bere. Cu bunele si relele. Chiar mi-am impus, constient, ca functia, pe masura ce crestea (pt. ca am fost ani de zile si simplu muncitor), sa nu altereze omul, spiritul liber. Nu am nevoie de duble-triple identitati ca sa ma exprim ca om. Nu am nevoie sa ma prefac pt. a-mi amagi frustrarile, nici sa-mi caut un refugiu pe un forum, ori vreun club de pescuit, unde sa ma pot da vreun Mesia, altceva decat sunt in realitate. Asa sunt eu. Cum ai zis: "un debil mental"... Very Happy

Trebuie doar sa fac o precizare, pt. a nu lasa un aspect punctual nelamurit. Oferta mea de a oferi un peste de la magazin celor care nu se pot abtine sa-l retina la intalnirile Spinning Clubului a fost cu o tinta precisa. Clubul se dorea a fi un exemplu. O elita. Pentru a deveni asa ceva, ai nevoie sa-ti cenzurezi atitudinea si actiunile. Ori ceea ce vazusem eu la prima mea iesire cu Clubul, acel avat macelarit pe malul apei, nu era deloc, dar deloc, un exemplu de urmat. Eu m-am simtit atunci ca un impostor care declara pompos una si facea alta. Am fost pe punctul de a parasi pe loc echipa. Si nu neaparat pt. gestul lui Duma, ci pt. lipsa de reactie a celorlalti. Asa ca d-l Duma, daca s-a simtit ofensat, inseamna ca macar, l-am facut sa cada pe ganduri... Asta a si fost intentia mea. Imi asum gestul si nu-mi cer scuze. Asa cum a fost in intentia mea de a-i pune pe ganduri si pe ceilalti membri ai Spinning Clubului. Daca atitudinea mea a influentat catusi de putin luarea deciziei de a modifica Decalogul, in sensul de a impune practicarea C&R macar la intalnirile Clubului, nu am decat sa ma felicit. Sunt convins ca sunt si oameni care au inteles corect intentia gestului meu... In rest ma puteti judeca cum doriti...

Hanumanfish a scris:.Deci nenea Musti stai acolo unde esti si sa nu uiti ca oamenii au memorie,individualitate,personalitate,si vad lucruri ,unii de aici de pe forum vad voci altii cine stie ce mai vad.A da, sa te crezi mai presus doar ca ti-au zis asta altii ?!!!Este un lucru bun,dar sa crezi tu asta personal ? Stii tu este usor sa fi intelept la spitalul 6 ,dar ca sa vezi parerea mea " Nici unul dintre oameni nu este mai presus decat celalalt? " Asta este lozinca comunista sau nu ? Tu ca si director de ce ai tratezi pe cei care lucreaza pentru firma ta egal ? Pai asta este conceptie comunista,toti platiti cu aceasi masura !!! Asta este politica ramasa din comunism,ca de fapt nici unul nu are tupeul sa plateasca un cetatean dupa merite,ca vezi doamne ar castiga mai mult decat cei care se cred mai presus prin simplul fapt ca i-a pus cineva in fata.Ca de fapt cine munceste Musti ? Tu ? In lumea cu un trecut democratic de 50 ani-100 ani -200 ani sunt platiti mai bine cei care lucreaza ca si cei care conduc ? Oare de ce ? ( Aici se includ si inginerii ca ei lucreaza dincolo nu ca la noi,daca nu aduce ceva nou in productie vine altul ).Dupa parerea mea esti comunist ,doar ca nu recunosti.Asta a fost o gluma ?. Wink
Am sa incep comentariul meu la acest paragraf cu un citat: "asta a fost o gluma?"
Ai ametit-o in asemenea hal ca nu se mai intelege nimic din tot ce ai scris mai sus. Hotaraste-te. Egalitarismul e un atribut al comunismului sau al capitalismului? Dupa mintea ta muncitorul munceste, in timp ce directorul se crede mai presus, a fost pus acolo (de catre cine?) fara a avea nici un merit? Activitatea de a conduce o fabrica e o munca sau un privilegiu? Ca e un haos in ceea ce spui...
Bine, ca sunt comunist, asta continui sa mi-o repeti. Am inteles. Ai tu razboiul tau de dus. Te ajuta sa stii ca sunt? Bine, sunt un director comunist (fost muncitor comunist), care lucreaza la o multinationala imperialista. Asta or fi apreciat ei la mine. Comunismul din conceptia despre lume si debilitatea mea mentala. Te linisteste?
Pot continua sa pescuiesc, chiar daca nu-ti sunt nepot?

Very Happy

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Intrebare !! Empty Re: Intrebare !!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum