Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 1 din 31 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR Empty AJVPS BIHOR

Mesaj  szabi1 Mar Ian 20, 2009 4:50 pm

undese poate pescui cu pemisul ajvps
szabi1
szabi1

Numarul mesajelor : 129
Varsta : 47
Localizare : oradea
Ocupatia : agent vanzari
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Admin Mar Ian 20, 2009 6:48 pm

Din cate stiu eu locatiile sunt urmatoarele:Les,Bolcas,Diosig,Fegernic,Santimreu din cate am inteles in curand si Martihaz. Astazi am vorbit cu Zoli de la filiala isi va face si filiala user.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pumukli Mier Ian 21, 2009 10:26 am

Buna, am inteles ca s-a populat la fegernic si bolcas cu amur , sunt curios daca din 1000 de kg cat s-a scris in presa a ajuns macar 300 de kg in balta

pumukli

Numarul mesajelor : 26
Localizare : oradea
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Admin Mier Ian 21, 2009 10:31 am

Buna si bine vam gasit au fost populate cele 4 lacuri si canalul colector cu cate 1 tona de amur.Acum cati au ajuns in balta nu stiu din cate am vazut de la popularile anterioare cam cat se zice aia se baga se da cate o bucata 2 la cei care ajuta la descarcat din cate am inteles.Am sa sun astazi la filiala si am sa ii rog sa isi faca cont sa raspunda la intrebari la care noi nu suntem in masura sa dam raspunsuri! Wink
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Ian 21, 2009 11:14 am

da foarte buna intrebarea , sincer am fost pe baltile ajvps si nu sunt foarte multumit cred ca ori nu se baga crap ,numai caras ori se braconeaza in nestire Mad , tre sa stai saptamani sa prinzi un ciortan de 2 kg

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Ian 21, 2009 11:16 am

sunt curios ce balta este la martihaz sau despre canal e vorba

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Admin Mier Ian 21, 2009 11:47 am

Din cate am inteles e vorba despre balta de la martihaz cum ca ar concesionao si pe aia dar inca nu stiu nimic sigur. Question
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Ian 21, 2009 11:51 am

pe unde se merge la balta asta, prin Madaras sau din drumul principal este ceva drum , ca nu am fost niciodata?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Admin Mier Ian 21, 2009 11:53 am

sincer nu am fost nici eu dar din cate am auzit sunt foarte multi carasi!sper sa isi faca si filiala user sa va poata da mai multe detalii Shocked
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Ian 21, 2009 11:57 am

tare m-as bucura sa fie cineva de la filiala pe forum , sa ne mai lamureasca fara sa sunam sau sa mergem la filiala

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Admin Mier Ian 21, 2009 11:59 am

Mai mult ca sigur isi vor face Very Happy
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  zsolty Mier Ian 21, 2009 11:03 pm

mihai!!!
sa sti ca se populeaza apele din bihor!!!!numa este o problema mare cu pescarii care duc tot acasa adica tot ce prind si nu elibereaza nimic si credema ca-s mutli ba choiar f multi
fa o simpla socoteala.in oradea sunt min 5500pescari cu acte din astia fiecare duce acasa peste sub dimensiune min 1kg pe an.fa o socoteala si ai sa-ti dai seama cam cat peste(sub dimensiune care ii in crestere) dispare din apele noastre!!!si ai sa vezi ca nu din cauza ajvps--ului nu este peste.credema am participat la cateva populari ba chiar am si fost cand sau cumparat pestii si au fost cantariti(am fost martor la cantarire)si am si filmat popularea.deci pestii ajung in apa!!!!!dar si "ies" repede pe uscat din pacate
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Joi Ian 22, 2009 5:53 pm

szolty
cred ca esti cel mai bun pescar de pe forum nu vreau sa te contrazic dar nu neparat la filiala ma refer , intr-un fel sau altul se fura din lacurile filialei si este si braconaj clar si ai dreptate cu pestii luati sub dimensiuni, asta se intampla din pacate Mad

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  tudor octavian Joi Ian 22, 2009 6:53 pm

Marius daca incepi cu remarci din astea deplasate mai bine abtinete sau scrie pe forumul de la aventuri la pescuit ca acolo se cearta aia intr-o veselie sau daca nu-ti place cum scriem poti utiliza forumurile de gramatica unde sigur se scrie corect gramatical Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad .

tudor octavian

Numarul mesajelor : 102
Localizare : oradea
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  tudor octavian Joi Ian 22, 2009 9:04 pm

Si nu numai asta .....
Mai sunt si multe alte aspecte pe care pe care pescarii nu tin cont de ele.

tudor octavian

Numarul mesajelor : 102
Localizare : oradea
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty ajvps bihor

Mesaj  loci70 Vin Ian 23, 2009 6:30 pm

Eu sint pescar de cris,baltile populate de ajvps le frecventez doar in perioada de prohibitie contra taxei suplimentare ca doar nu te lasa singele sa stai acasa.Dar nu sint prea multumit de baltile filialei,in sensul ca in doua luni cit a tinut prohibitia 2008 aproape in fiecare weekend am fost la fegernic si 1 crap am prins dar carasei de o palma nu se potnumi capturi.Si in mare parte cu carasei din aceia este plina balta din care poti sa prinzi 10 kg zilnic dar e pacat sa ii duci acasa.Efectiv de acea umblam la fegernic sa testez waglerul si sa vad macar cum pluteste dopul dar nu ma asteptam la mare lucru.La les situatia la fel,carasei de palma,apa mica,somn pitic.La sintemrieu este caras frumos si crap dar foarte rar se prinde,la diosig iara pericol sa ramii acolo pe malul lacului pina se face vara cind ploua.Deci cam lasa de dorit lacurile noastre.Crisul ramine pentru mine apa preferata,chiar cu variatiile ei de debit,in shimb cu multe posibilitati de pescuit niciodata plictisitor.Cind nu merge scobarul dai la clean,incerci la mreana,cauti locul de crap salbatic,caras caras nu gluma.
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Rapla Vin Ian 23, 2009 6:52 pm

soltinschi mihai a scris:Domnule Rapla in bihor se pun baze pe pescuit nu stiu ce este in salaj dar noi tinem la pescari nostri

am intzeles.
Respectele mele pentru asta!!! Embarassed Embarassed
Rapla
Rapla

Numarul mesajelor : 82
Localizare : JIBOU jud. Salaj
Ocupatia : vanzator mag pescuit si vanatoare
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Vizitato Sam Ian 24, 2009 5:11 pm

pumukli a scris:Buna, am inteles ca s-a populat la fegernic si bolcas cu amur , sunt curios daca din 1000 de kg cat s-a scris in presa a ajuns macar 300 de kg in balta
Vom posta in cel mai scurt timp inregistrarile video de la popularile efectuate pe fiecare balta pentru a nu mai fi suspiciuni privind popularile efectuate in maxim o saptamana.DIN PACATE DIN CAUZA UNOR PROBLEME SE VA PRELUNGI CU PUTIN TIMP REDAREA INREGISTRARILOR DE LA POPULARILE EFECTUATE DE LA INFIINTAREA CPO SE LUCREAZA LA UN CD CARE VA FI DISPONIBIL CAT DE CURAND CU SELECTII DE LA TOATE POPULARILE EFECTUATE.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty AJVPS BIHOR

Mesaj  nagy cristian Joi Ian 29, 2009 9:36 pm

De cativa ani particip la concursuri,unde am ocazia sa discut cu pescari din toata tara.Cea mai mica cotizatie de care am auzit este de 80 ron(800.000 lei).Tot ei au marturisit ca de populari cu peste nu au auzit de foarte mult timp.Unde totusi se populeaza pe langa cotizatia anuala se percepe taxa de zi(vezi Rotbav).Cu tot respectul Cristian Nagy


nagy cristian
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Vizitato Sam Ian 31, 2009 7:27 pm

pumukli a scris:Buna, am inteles ca s-a populat la fegernic si bolcas cu amur , sunt curios daca din 1000 de kg cat s-a scris in presa a ajuns macar 300 de kg in balta
laPRIMA ACTIUNE DE POPULARE TE INVIT SA PARTICIPI SA VEZI CU OCHI TAI CE CANTITATE DE PESTE INTRA IN APA

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pumukli Sam Ian 31, 2009 9:05 pm

bine Dl Soltinschi va cred pe cuvant , aveam o nelamurire in ceea ce priveste populatul , probabil nu mai stiu eu pescui ,dar in anii trecuti se mai prindea peste la baltile ajvps , anul trecut nu stiu ce sa zic dar nu am prins nici eu si nici foarte multi prieteni care frecventeaza, numai caras , probabil se braconeaza in ultimul hal posibil
iar aici nu pot sa dau vina pe filiala , toti pescarii ar trebui sa faca ceva Crying or Very sad

pumukli

Numarul mesajelor : 26
Localizare : oradea
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Ian 31, 2009 10:57 pm

Draga George,
Iti dau dreptate,la Bolcas de exemplu cum incepe sa creasca iarba apar si corturile care nu stiu din ce cauza seamana foarte mult cu cele din ani trecuti si ocupantii lor parca sunt aceeasi pescari numai ca a mai trecut timpul peste ei.O sa vezi ca se schimba saptamanal intre ei si vor disparea doar toamna tarziu.Acesti sportivi pot sa mentina astfel o mare parte din populatia de pesti in zona in care isi planteaza zecile de monturi pentru crap si amur chiar daca sunt numai 2-3 pescari.Pentru ei regulamentul este ceva fictiv,sa nu uitam ca sunt trecuti cu vederea de cei care raspund de acea zona. Sad
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Admin Sam Ian 31, 2009 11:01 pm

Nagy Victor a scris:Draga George,
Iti dau dreptate,la Bolcas de exemplu cum incepe sa creasca iarba apar si corturile care nu stiu din ce cauza seamana foarte mult cu cele din ani trecuti si ocupantii lor parca sunt aceeasi pescari numai ca a mai trecut timpul peste ei.O sa vezi ca se schimba saptamanal intre ei si vor disparea doar toamna tarziu.Acesti sportivi pot sa mentina astfel o mare parte din populatia de pesti in zona in care isi planteaza zecile de monturi pentru crap si amur chiar daca sunt numai 2-3 pescari.Pentru ei regulamentul este ceva fictiv,sa nu uitam ca sunt trecuti cu vederea de cei care raspund de acea zona. Sad

Da intradevar au un adevarat sistem Laughing Laughing Laughing
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty pt. Mihai SOLTINSCHI

Mesaj  Nagy Victor Sam Feb 28, 2009 8:40 pm

Ai sustinerea noastra , al pescarilor SPORTVIVI Exclamation Exclamation Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Chelu Sam Feb 28, 2009 10:40 pm

soltinschi mihai a scris:De anul acesta se vor schimba multe si pe lacul de la bolcas ,atat pe linie de paza cat si pe linie de pescuit ,pentru ca cel de acolo nu isi face treaba cum trebe ,daca nu intra cat de curand in ordine paza pe acest lac am sa cer domnului director Silaghi inlocuirea paznicului de acolo pentru ca cei din oradea nu pot fi in tot judetul.
si daca schimbati paznicul ce rezolvati?
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 31 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum