Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Varga 8 metri - scobar,mreana

3 participanți

In jos

Varga 8 metri - scobar,mreana Empty Varga 8 metri - scobar,mreana

Mesaj  GeorgeH Mar Iun 14, 2011 11:44 pm

Buna tuturor:

Doresc sa achizitionez o varga de 8 metri pentru pescuitul scobarului/mrenei/cleanului pe Crisul Repede. Momemtan am un Trabucco Xelion TCS de 7 metri, dar doresc si o varga ceva mai lunga, de 8 metri si de ce nu superioara celei ce o posed momentan.

Astept sugestii din partea voastra (preferabil ca modelul sa poata fi achizitionat din Romania)

PS: momentan oscilez intre un Byron Texton IM8 (din Austria- avand posibilitatea pentru acest model ca cineva sa mi l procure de acolo), Colmic Dinamica 8m, EnergoTeam Blade Pole 8m, Sert Independance 8m, Sert X-Strong 8m, si Shimano Technium BX TE2 800.
Primele 2 optiuni momentan sunt Texton-ul de la Byron si Technium de la Shimano.

GeorgeH

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 39
Localizare : Europa
Ocupatia : PhD. Ing.
Data de inscriere : 14/06/2011

Sus In jos

Varga 8 metri - scobar,mreana Empty Re: Varga 8 metri - scobar,mreana

Mesaj  Nagy Victor Mier Iun 15, 2011 2:09 pm

de la shimano ar mai fi de recomandat si nexave-ul , nr. (puterea) 3 - 4 ar merge pe cris
eu am bolo. si-s multumit
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Varga 8 metri - scobar,mreana Empty Re: Varga 8 metri - scobar,mreana

Mesaj  laci Mier Iun 22, 2011 3:57 pm

GeorgeH a scris:Buna tuturor:

Doresc sa achizitionez o varga de 8 metri pentru pescuitul scobarului/mrenei/cleanului pe Crisul Repede. Momemtan am un Trabucco Xelion TCS de 7 metri, dar doresc si o varga ceva mai lunga, de 8 metri si de ce nu superioara celei ce o posed momentan.

Astept sugestii din partea voastra (preferabil ca modelul sa poata fi achizitionat din Romania)

PS: momentan oscilez intre un Byron Texton IM8 (din Austria- avand posibilitatea pentru acest model ca cineva sa mi l procure de acolo), Colmic Dinamica 8m, EnergoTeam Blade Pole 8m, Sert Independance 8m, Sert X-Strong 8m, si Shimano Technium BX TE2 800.
Primele 2 optiuni momentan sunt Texton-ul de la Byron si Technium de la Shimano.
.Scuze ca intervin eu am avut 3 Shimano pe toate l am vandut,in mulinete s bune in bete nu.Technium TE 2 este foarte moale,nu este cu actiune de varf,si nu este pe departe asa rapid cum este Byronul,si are si burta eu am avut 3 saptamani si lam si vandut slava domnului.Cu Byron faci afacere buna crede ma.Eu am unul de 8 metrii,aproape nou nout.Pret 550 Ron.Lapretul asta bat asa de buna crede ma nu o sa gasesti la 280 gr si cu o tinuta impecabila.Tel 0770 151471.

laci

Numarul mesajelor : 56
Localizare : oradea
Ocupatia : electrician
Data de inscriere : 24/06/2010

Sus In jos

Varga 8 metri - scobar,mreana Empty Re: Varga 8 metri - scobar,mreana

Mesaj  GeorgeH Joi Iun 23, 2011 10:49 am

Multumesc de opinii. Si pentru mine prima optiune ar fi Byron-ul, sa vad acum daca amicul meu din Viena mi-l poate cumpara (in Viena fiind magazinul oficial al Byron). In Romania nu am gasit nici un magazin de articole de pescuit online care sa il comercializeze.


GeorgeH

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 39
Localizare : Europa
Ocupatia : PhD. Ing.
Data de inscriere : 14/06/2011

Sus In jos

Varga 8 metri - scobar,mreana Empty Re: Varga 8 metri - scobar,mreana

Mesaj  Nagy Victor Joi Iun 23, 2011 11:27 am

sa-l folosesti sanatos si fara probleme
cit mai multe capturi cu ea pescar
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Varga 8 metri - scobar,mreana Empty Re: Varga 8 metri - scobar,mreana

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum