Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pescuit la balti private

+11
Ionut Erdeli
rapy
Nagy Victor
szabi1
Admin
cristiALESD
pumukli
marius
Rapla
aldea adrian
mihai
15 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  marius Joi Mai 14, 2009 12:29 am

@rapy
Parerea mea e ca odata ce omul a platit taxa pe balta pe acei 15-20 m cat ii revin lui poate sa faca ce vrea el la limita bunului simt. Daca i-ti agata un fir e din greseala nu intentionat si nu se numeste nesimtit si tot la relaxare a venit si el ca si tine . Iar tu daca ti-ai vedea de pescuitul tau nu ai baga in seama pe ceilalti, cat despre parerea ta despre beltile private nu i-ti dau dreptate de loc.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  Cristi Balas (GOGU) Joi Mai 14, 2009 10:57 pm

marius a scris:@rapy
Parerea mea e ca odata ce omul a platit taxa pe balta pe acei 15-20 m cat ii revin lui poate sa faca ce vrea el la limita bunului simt. Daca i-ti agata un fir e din greseala nu intentionat si nu se numeste nesimtit si tot la relaxare a venit si el ca si tine . Iar tu daca ti-ai vedea de pescuitul tau nu ai baga in seama pe ceilalti, cat despre parerea ta despre beltile private nu i-ti dau dreptate de loc.

Marius,
problema cea mai mare,este ca, majoritatea pescarilor care vin pe baltile private cred ca au dreptul sa faca ce vor daca au platit. Shocked ei sa stii ca nu e chiar asa,nu este obligat nimeni sa pescuiasca pe o balta privata,dar daca totusi ai iesit la pescuit atunci normal ar fi sa respecti regulile baltii,nu sa incepi sa pui manele la maxim,sau sa furi pesti.Legat de relaxare,unii merg la teatru sa se relaxeze,iar altii merg la pescuit sa pescuiasca.
Nu cred ca tie,ti-ar placea sa fie linga tine pe balta o trupa care asculta muzica la maxim,mai taie si lemne si la sfarsit mai fac si o baie ,ca,de.....,au venit sa se relaxeze!!~!!!As avea o rugaminte.......sa vii la un concurs de crap,sa vezi ca nici macar usa de la masina nu ai voie sa o trantesti,si poate o sa-ti mai schimbi si tu parerea despre PESCUITUL SPORTIV SI DE PERFORMANTA Wink
Cristi Balas (GOGU)
Cristi Balas (GOGU)
moderator

Numarul mesajelor : 181
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  marius Vin Mai 15, 2009 9:17 am

@Gogu
Normal ca nu mi-ar conveni sa se taie lemne si sa se faca baie langa locul unde pescuiesc eu , am si specificat ,,la limita bunului simt,, dar nici sa stau doar pe scaun de frica sa nu il deranjez pe vecinul . Treaba cu trantitul usilor de la masina nici eu nu o suport mai ales ca pescuiesc foarte des la crap pe cris unde stii bine cum sta treaba.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  rapy Vin Mai 15, 2009 3:02 pm

marius a scris:@rapy
Parerea mea e ca odata ce omul a platit taxa pe balta pe acei 15-20 m cat ii revin lui poate sa faca ce vrea el la limita bunului simt. Daca i-ti agata un fir e din greseala nu intentionat si nu se numeste nesimtit si tot la relaxare a venit si el ca si tine . Iar tu daca ti-ai vedea de pescuitul tau nu ai baga in seama pe ceilalti, cat despre parerea ta despre beltile private nu i-ti dau dreptate de loc.

L-am facut nesimtit pe cel care asculta manele tare ca e o "rasa" aparte acest gen de om. si nu pe ala care e tolomac si nu vede ca e o chestie luminoasa sau clar vizibila ce se numeste baliza (ti-am descriso putin sa iti dai seama ce e si tu cand vei vedea una) si ca e pusa acolo cu un scop anume . nadesti locu 3-4 zile si vine duminicaru si da acolo unde pescuiesti tu defapt(si iti scoate firele)... dar daca tu zici ca pescuiesti la crap pe Cris nu ai de unde sa sti toate astea si iti accept punctul tau de vedere limitat de atfel...

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva... nu am vrut sa sune ca un atac la o anumita persoana Twisted Evil
rapy
rapy

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Oradea
Ocupatia : crap
Data de inscriere : 05/05/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  mihai Joi Mai 21, 2009 11:19 pm

rapy a scris:
marius a scris:@rapy
Parerea mea e ca odata ce omul a platit taxa pe balta pe acei 15-20 m cat ii revin lui poate sa faca ce vrea el la limita bunului simt. Daca i-ti agata un fir e din greseala nu intentionat si nu se numeste nesimtit si tot la relaxare a venit si el ca si tine . Iar tu daca ti-ai vedea de pescuitul tau nu ai baga in seama pe ceilalti, cat despre parerea ta despre beltile private nu i-ti dau dreptate de loc.

L-am facut nesimtit pe cel care asculta manele tare ca e o "rasa" aparte acest gen de om. si nu pe ala care e tolomac si nu vede ca e o chestie luminoasa sau clar vizibila ce se numeste baliza (ti-am descriso putin sa iti dai seama ce e si tu cand vei vedea una) si ca e pusa acolo cu un scop anume . nadesti locu 3-4 zile si vine duminicaru si da acolo unde pescuiesti tu defapt(si iti scoate firele)... dar daca tu zici ca pescuiesti la crap pe Cris nu ai de unde sa sti toate astea si iti accept punctul tau de vedere limitat de atfel...

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva... nu am vrut sa sune ca un atac la o anumita persoana Twisted Evil
Rapy ce sa mai zic este clar ca tu esti limitat, te-as vedea eu ce le-ai zice tu la manelistii aia care asculta muzica .... civilizat

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  mihai Joi Mai 21, 2009 11:27 pm

Gogule , concursul e concurs iar pescuitul de zi cu zi e alceva , dejeaba ziceti voi, patronul de cele mai multe ori ii cunoaste pe manelistii aia de care vb voi si nu le zice nimic , iar voi nici atat asa ca lasati vrajala asta de 3 lei cu sfintenia asta in pescuit, si daca pune alta muzica la maxim nu va deranjeaza numa manelele?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  Chelu Vin Mai 22, 2009 9:30 am

rapy a scris:
marius a scris:@rapy
Parerea mea e ca odata ce omul a platit taxa pe balta pe acei 15-20 m cat ii revin lui poate sa faca ce vrea el la limita bunului simt. Daca i-ti agata un fir e din greseala nu intentionat si nu se numeste nesimtit si tot la relaxare a venit si el ca si tine . Iar tu daca ti-ai vedea de pescuitul tau nu ai baga in seama pe ceilalti, cat despre parerea ta despre beltile private nu i-ti dau dreptate de loc.

L-am facut nesimtit pe cel care asculta manele tare ca e o "rasa" aparte acest gen de om. si nu pe ala care e tolomac si nu vede ca e o chestie luminoasa sau clar vizibila ce se numeste baliza (ti-am descriso putin sa iti dai seama ce e si tu cand vei vedea una) si ca e pusa acolo cu un scop anume . nadesti locu 3-4 zile si vine duminicaru si da acolo unde pescuiesti tu defapt(si iti scoate firele)... dar daca tu zici ca pescuiesti la crap pe Cris nu ai de unde sa sti toate astea si iti accept punctul tau de vedere limitat de atfel...

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva... nu am vrut sa sune ca un atac la o anumita persoana Twisted Evil
dar tu te-ai referit la o anumita persoana fiindca i-ai descris la Marius baliza dar stai linistit ca si el are foarte multe partide de pescuit la crap pe balti si multi crapi prinsi cu kg din doua cifre asa ca nu fii tu mai destept ca altii si nu vorbi in necunostinta de cauza.Apropo si tu ai inceput ca pescar de duminica si nu cred ca putea-i lansa la baliza altuia deci NO COMMENT.
PS.nu esti singurul care stie pescui la baliza,sunt o gramada numai ca ei nu se lauda ca tine.......................................... Exclamation Exclamation Exclamation FARA SUPARARE
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  Nagy Victor Vin Mai 22, 2009 9:54 am

mihai a scris:Gogule , concursul e concurs iar pescuitul de zi cu zi e alceva , dejeaba ziceti voi, patronul de cele mai multe ori ii cunoaste pe manelistii aia de care vb voi si nu le zice nimic , iar voi nici atat asa ca lasati vrajala asta de 3 lei cu sfintenia asta in pescuit, si daca pune alta muzica la maxim nu va deranjeaza numa manelele?

Sint balti si balti si sint patroni si patroni , am fos in locuri unde ti se spune la intrare ce obligatii si ce drepturi ai (si regulamentul se ia in serios), dar am fost in locuri unde pescarii erau deranjati de grupuri galagioase , muzica ascultata la maxim (nu numai manele), oameni si animale care se imbaiaza in vazul administratorului care nu tine cont ca eu (PESCARUL)am platit o anumita suma pt. a ma simti bine la pescuit (daca vreau sa chefuiesc ,ma duc unde nu deranjez pe nimeni , daca vreau sa ascult muzica merg la concert sau ascult la casti pina-mi zboara capacele Laughing , daca vreau sa fac baie , merg la strand )dar cind platesc pt. pescuit , am pretentia sa stau in liniste , sa ma simt bine si sa fiu respectat pt. banii mei (nu cred ca cer prea mult ) daca nu am aceste conditii , eu mai bine renunt la acea balta (sa ramina patronu cu petrecareti lui Exclamation ).
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  mihai Lun Noi 02, 2009 1:20 pm

S-a prins ceva stiuca la cetariu, merita sa incerci in perioada de iarna?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  raul Mar Apr 06, 2010 11:57 am

Ei domnilor lasati cearta si haideti sa va dau un pont.
Daca cumva aveti drum catre zalau pe varianta inspre cluj va recomand un lac privat micut dar plin cu peste .
Lacul se afla la 8 km de huedin inspre zalau in satul Fildul de jos. Lacul este al preotului maghiar din comuna ,dar este un om foarte serios care nu prea isi face reclama la lac fiind un pescar impatimit. El se multumeste cu clientela pe care o are ca ii ajunge sa bage banii castigati in lac. deci din moment ce nu merge multa lume este foarte liniste foarte placut si nu tre sa ne batem capul de trantitul usii de tata gutza sau de cine ce problema vi se pare k se intalneste la privati.
TAxa este mica undeva la 40 de lei mi se pare pe o zi intreaga dar daca sunteti in trecere va da si la juma de zi sau cat vreti sa stati k doar e pescar si dansul si stie cum este cand simti nevoia sa dai o lansare.

Cat despre pesti sunt din belsug.
Chiar ieri vorbeam cu dansul si zicea ca are cteno de 90 de cm in lac si k anul trecut doar 2 s-au prins de catre pescareii universali din zona si glumea parintele k anul asta a trebui sa intre cu pusca dupa ei.
Crap este mare si caras si de 2 kg are.
aaa
am uitat sa zic k a bagat si ceva clean ca i-au aprut ceva pestisori nu imi vine numele (novacel sau dra@ stie) si sunt ca niste paraziti.
deci domni mei daca aveti drum prin zona sau dac va intereseaza nu ezitati sa intrati k sigur merita.
Cat despre alte detalii sa nu va fie rusine sa intrebati
Very Happy
raul
raul

Numarul mesajelor : 113
Localizare : paleu
Ocupatia : DESIGNER-sculptor-pictor
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

pescuit la balti private - Pagina 3 Empty Re: pescuit la balti private

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum