Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

+20
Adriann
szabi1
nagy cristian
Ionut Erdeli
Nagy Victor
Ssebastian
nemedi1990
alex_24ARN
Romeo
razvan10
tIbI_iosIA
bmjean
Hanumanfish
csife
szoke szabolcs
marius
Admin
Chelu
maxim cristian
Harangus Marius
24 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty re:canal colector TARIAN-CEFA

Mesaj  Harangus Marius Lun Feb 02, 2009 10:18 am

salut MIHAI! Mie personal imi place foarte mult canalul.Acolo am prins cel mai mult rapitor(stiuca,clean si somn).
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  maxim cristian Sam Feb 14, 2009 1:12 pm

soltinschi mihai a scris:In aceeasta perioada a anului pe canal mai aveti sansa sa mai prindeti cate o stiuca,biban,babusca si rosioara,din cauza temperaturilor ridicate de la sfarsitul anului trecut stica va depune mai devreme icrele din aceeasta cauza nu sa prea prins ,sincer va spun ca cel mai bine am prins stica vara la temperaturi de 30-35grade in aer si pe biban am luat bucati frumoase intre 2-4kg.In aceasta toamna canalul a fost populat cu cantitatea de 1000kg anur care in 1-2 ani i-si va tripla greutatea .S-a prins foarte bine crap si amur mare intre Sanicolau -Cefa la statia de pompe cei care pescuiesc pe canal stiu locul.Intre Sanicolau-Roit-Toboliu sa prins stiuca iar de la Toboliu-Tarian sa prins bine somn,stica,clean mare si scobar .Nu va speriati de vegrtatie cu un carlig mare si o bucata de cordelina ati rezolvat problema vegetatiei si dupa cel mult 30 -45 minute vara pestele intra pe nada ,la inceput veti prinde maruntis dar dupa acee veti avea satisfactii la drilurile care vor fi aveti grija la amuri capitali care au in jur de 40kgsi peste 1,5m lungime , in perioada porumbului se prinde foarte bine babusca ,rosioara, caras,crap,cate un salau si lin.Nu va doresc decat fir intins la maxim in noul an.
mihai deja povestim povesti pescaresti... sa nu imi spui ca sunt pe canalu colector amuri capitali care au in jur la 40 kg si peste1,5 m lungime si ca ai prins vara la 30-35 grade biban intre 2-4 kg CA NU CRED ASA CEVA affraid No affraid No affraid No
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Chelu Sam Feb 14, 2009 2:20 pm

maxim cristian a scris:
soltinschi mihai a scris:In aceeasta perioada a anului pe canal mai aveti sansa sa mai prindeti cate o stiuca,biban,babusca si rosioara,din cauza temperaturilor ridicate de la sfarsitul anului trecut stica va depune mai devreme icrele din aceeasta cauza nu sa prea prins ,sincer va spun ca cel mai bine am prins stica vara la temperaturi de 30-35grade in aer si pe biban am luat bucati frumoase intre 2-4kg.In aceasta toamna canalul a fost populat cu cantitatea de 1000kg anur care in 1-2 ani i-si va tripla greutatea .S-a prins foarte bine crap si amur mare intre Sanicolau -Cefa la statia de pompe cei care pescuiesc pe canal stiu locul.Intre Sanicolau-Roit-Toboliu sa prins stiuca iar de la Toboliu-Tarian sa prins bine somn,stica,clean mare si scobar .Nu va speriati de vegrtatie cu un carlig mare si o bucata de cordelina ati rezolvat problema vegetatiei si dupa cel mult 30 -45 minute vara pestele intra pe nada ,la inceput veti prinde maruntis dar dupa acee veti avea satisfactii la drilurile care vor fi aveti grija la amuri capitali care au in jur de 40kgsi peste 1,5m lungime , in perioada porumbului se prinde foarte bine babusca ,rosioara, caras,crap,cate un salau si lin.Nu va doresc decat fir intins la maxim in noul an.
mihai deja povestim povesti pescaresti... sa nu imi spui ca sunt pe canalu colector amuri capitali care au in jur la 40 kg si peste1,5 m lungime si ca ai prins vara la 30-35 grade biban intre 2-4 kg CA NU CRED ASA CEVA affraid No affraid No affraid No
bai Cristiane baiatule de ce nu citesti cu atentie ce scrie si dupa aceea sa te bagi si tu in seama,iar in legatura cu amurii de pe colector mai bine ai tacea.i-ti recomand sa mergi vara si sa vezi ce bucati stau deasupra apei cite 5 min si se joaca ca delfinii.si e vorba ca a prins stiuca cu biban ,ca sa intelegi si tu pecuia cu biban pe post de momeala affraid affraid affraid lol!
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Admin Sam Feb 14, 2009 2:25 pm

amurii aia sunt un fel de legenda toata lumea ia vazut,este ceva de genu usor de vazut greu de prins Laughing
un mare muscar de la noi din judet mi-a recomandat sa dau la trifoi pe suprafata dar cand am vazut ce torpile treceau pe acolo nici curaj sa scot batul nu am avut,nu am avut firele necesare.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Chelu Sam Feb 14, 2009 2:31 pm

Admin a scris:amurii aia sunt un fel de legenda toata lumea ia vazut,este ceva de genu usor de vazut greu de prins Laughing
un mare muscar de la noi din judet mi-a recomandat sa dau la trifoi pe suprafata dar cand am vazut ce torpile treceau pe acolo nici curaj sa scot batul nu am avut,nu am avut firele necesare.
te cred admin,cunosc foarte bine zona, mie mi-a intrat unu la lingurita ,banuiesc ca din greseala,mi-a rupt tot,asa amur nu am vazut in viata mea,de prins se prinde dar foarte greu pt ca este multa vegetatie si e obisnuit cu ea
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Admin Sam Feb 14, 2009 2:34 pm

nu stiu ce sa zic daca ii din greseeala desi este vegetarian am auzit de multi amuri prinsi la lingurita,cea mai apropiata ruda a amurului este cleanul de aici pana la lingurita nu mai e mult Twisted Evil
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Chelu Sam Feb 14, 2009 2:41 pm

Admin,din ce am citit pe forum am inteles ca vor fi ceva postari video cu popularea baltilor ajvps si a colectorului,cam pe cand vom putea viziona si noi?sau cand se fac populari sa asistam si noi la ele?si daca se poate asista?
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Admin Sam Feb 14, 2009 2:43 pm

videourile le-am cerut de mult acum cine stie cand ajung la mine,la populari din cate stiu eu puteti participa,anul
acesta sigur ma voi duce sa fac niste video-uri si poze sa nu mai fie dubi ca se pierd pe drum Laughing Laughing Laughing
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Chelu Sam Feb 14, 2009 3:02 pm

MULTUMESC PT INFORMATIE,SA MA ANUNTATI SI PE MINE CAND SE FAC POPULARILE CA VREAU SA ASIST SI EU
Chelu
Chelu

Numarul mesajelor : 102
Varsta : 43
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  maxim cristian Dum Feb 15, 2009 12:02 pm

Chelu a scris:
maxim cristian a scris:
soltinschi mihai a scris:In aceeasta perioada a anului pe canal mai aveti sansa sa mai prindeti cate o stiuca,biban,babusca si rosioara,din cauza temperaturilor ridicate de la sfarsitul anului trecut stica va depune mai devreme icrele din aceeasta cauza nu sa prea prins ,sincer va spun ca cel mai bine am prins stica vara la temperaturi de 30-35grade in aer si pe biban am luat bucati frumoase intre 2-4kg.In aceasta toamna canalul a fost populat cu cantitatea de 1000kg anur care in 1-2 ani i-si va tripla greutatea .S-a prins foarte bine crap si amur mare intre Sanicolau -Cefa la statia de pompe cei care pescuiesc pe canal stiu locul.Intre Sanicolau-Roit-Toboliu sa prins stiuca iar de la Toboliu-Tarian sa prins bine somn,stica,clean mare si scobar .Nu va speriati de vegrtatie cu un carlig mare si o bucata de cordelina ati rezolvat problema vegetatiei si dupa cel mult 30 -45 minute vara pestele intra pe nada ,la inceput veti prinde maruntis dar dupa acee veti avea satisfactii la drilurile care vor fi aveti grija la amuri capitali care au in jur de 40kgsi peste 1,5m lungime , in perioada porumbului se prinde foarte bine babusca ,rosioara, caras,crap,cate un salau si lin.Nu va doresc decat fir intins la maxim in noul an.
mihai deja povestim povesti pescaresti... sa nu imi spui ca sunt pe canalu colector amuri capitali care au in jur la 40 kg si peste1,5 m lungime si ca ai prins vara la 30-35 grade biban intre 2-4 kg CA NU CRED ASA CEVA affraid No affraid No affraid No
bai Cristiane baiatule de ce nu citesti cu atentie ce scrie si dupa aceea sa te bagi si tu in seama,iar in legatura cu amurii de pe colector mai bine ai tacea.i-ti recomand sa mergi vara si sa vezi ce bucati stau deasupra apei cite 5 min si se joaca ca delfinii.si e vorba ca a prins stiuca cu biban ,ca sa intelegi si tu pecuia cu biban pe post de momeala affraid affraid affraid lol!
sincer scuze nu am citit bine despre biban dar numi veni mie cu povesti pescaresti de torpile care au in jur de 40 kg pe colector ca eu sunt din giris si cunosc mult mai bine canalul decat dumneata sunt din 2 in 2 zile la pescuit pe colector ca ii vara ca ii iarna asa ca hai sa lasam barfa despre amuri care se joaca ca delfini. dumneata stai la birou iar eu pe malul apei asa ca mai lasama ca stiu ce se intampla ... Laughing Laughing Laughing
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 12:06 pm

ok as dori sa le lasam deoparte cu acuzatiile si insultele aduse la adrese personale,puteti face acest lucru prin mesaje private,cat despre amuri nici eu nu lam vazut pe acela de 40 de kilograme dar de 20 30 am vazut inclusiv un amur de 30 kg prins de braconieri la randu lor prinsi de jandarmi si difuzati de pro tv Laughing
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  marius Dum Feb 15, 2009 12:12 pm

Cristiane , daca umbli asa des pe colector ,ai vazut amurii vreodata? O fi exagerat un pic si ei cu kg dar credema ca amuri ce i intalnesti pe colector nu o sa ii intalnesti niciodata pe vreo balta . Credema ca au in jur de 30 de kg
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  maxim cristian Dum Feb 15, 2009 12:27 pm

Admin a scris:ok as dori sa le lasam deoparte cu acuzatiile si insultele aduse la adrese personale,puteti face acest lucru prin mesaje private,cat despre amuri nici eu nu lam vazut pe acela de 40 de kilograme dar de 20 30 am vazut inclusiv un amur de 30 kg prins de braconieri la randu lor prinsi de jandarmi si difuzati de pro tv Laughing
adi da cum ti se pare sa spunem ca sunt pe colector amuri de 40 kg, ca si o gluma nu? ok lasam astea sa trecem la ale noastre... Exclamation Exclamation Exclamation
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 12:30 pm

ai si tu dreptate omul a fost bine intentionat si nea destainuit la toata lumea ca sunt amuri mari,si eu mam mirat cand i-am vazut.Nu zic din rautate dar nu mai vreau scandaluri.

P.s. un forum a fost sters de catre host din aceleasi motive si nu vreau sa patim la fel,daca vreti sa va legati de un om personal faceti acest lucru in mesaje private si nu suna numai pentru tine ci pentru toata lumea Crying or Very sad
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  maxim cristian Dum Feb 15, 2009 12:33 pm

marius a scris:Cristiane , daca umbli asa des pe colector ,ai vazut amurii vreodata? O fi exagerat un pic si ei cu kg dar credema ca amuri ce i intalnesti pe colector nu o sa ii intalnesti niciodata pe vreo balta . Credema ca au in jur de 30 de kg
marius nu am zis niciodata ca nu sunt amuri mari pe colector dar sa nu exageram si sa fim corecti in schimb somnul romanesc vara pe timp de noapte face ravagii pe colector si nu este peste mai mare ca somnu pe colector asta ii adevaru Very Happy Very Happy Very Happy
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 12:36 pm

eu sunt mare vanator de somn daca poti sa-mi dai cateva dimensiuni si daca le stii si locu unde se ascund ti-as fi recunoscator pirat
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty .somn

Mesaj  szoke szabolcs Dum Feb 15, 2009 12:37 pm

si pe mine ma intereseaza detaliile..
szoke szabolcs
szoke szabolcs

Numarul mesajelor : 246
Localizare : oradea
Ocupatia : sudor Wig
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  marius Dum Feb 15, 2009 12:47 pm

Un loc bun de somn este canalul colector de la sanicolau si mai exact in teu . Intre pescari i se mai zice si ,,in crac,, Eu unul am luat in acel loc somn la pestisor , nu mare in jur de 5, 6 kg
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  maxim cristian Dum Feb 15, 2009 12:48 pm

Admin a scris:eu sunt mare vanator de somn daca poti sa-mi dai cateva dimensiuni si daca le stii si locu unde se ascund ti-as fi recunoscator pirat
vara pe timpul nopti umbla aproape peste tot, o momeala ideala este scoica de rau lasata la soare sa se uste si daca ai si formol sa le injectezi 4 5 picuri ii ideal vor simti de la distanta pt ca se va dispersa in masa apei foarte repede provocand un miros nimicior pt somn dar si lipitoarea ii buna numa iti mai intra si somn pitic la ea si ii enorm de enervant, ca dimensiuni pot spune ca sunt destul de mari, daca vrei locuri bune de somn vii la vara la mine si mergem impreuna eu stau in giris ori cum mai vb noi pana atunci Wink Neutral Neutral
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  maxim cristian Dum Feb 15, 2009 12:52 pm

poza de la mine de la avatar e facuta pe colector in toamna luna octombrie si stiuca are putin peste 4 kg Wink Wink Wink
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 1:03 pm

maxim cristian a scris:
Admin a scris:eu sunt mare vanator de somn daca poti sa-mi dai cateva dimensiuni si daca le stii si locu unde se ascund ti-as fi recunoscator pirat
vara pe timpul nopti umbla aproape peste tot, o momeala ideala este scoica de rau lasata la soare sa se uste si daca ai si formol sa le injectezi 4 5 picuri ii ideal vor simti de la distanta pt ca se va dispersa in masa apei foarte repede provocand un miros nimicior pt somn dar si lipitoarea ii buna numa iti mai intra si somn pitic la ea si ii enorm de enervant, ca dimensiuni pot spune ca sunt destul de mari, daca vrei locuri bune de somn vii la vara la mine si mergem impreuna eu stau in giris ori cum mai vb noi pana atunci Wink Neutral Neutral

Mersi de invitatie sa sti ca nu am sa te refuz,cat despre formol nu stiu cine iti va da pe mana Laughing poate ai vrut sa zici feromon Rolling Eyes eu mai mult la voblere vreau sa incerc,eventual cu ratuste Cool
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  maxim cristian Dum Feb 15, 2009 1:10 pm

fantastic feromon am vrut sa scriu da nu stiu ce mia fost in cap nu imi vine sa cred ca am affraid scris formol Very Happy Very Happy Very Happy
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  maxim cristian Dum Feb 15, 2009 1:13 pm

sati mai spun ceva oameni din sat nu mai lasa ratele si boboci de rate pe canal ca dispar chear si in timpul zilei Very Happy Very Happy Very Happy
maxim cristian
maxim cristian

Numarul mesajelor : 64
Localizare : girisu de cris
Ocupatia : student
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Admin Dum Feb 15, 2009 1:16 pm

eu am avut un rateu fantastic acum vreo 2 ani pe crisul negru la ratusca si deatunci tot la ratuste ma gandesc Laughing cat despre formol si eu m-am mirat in general nu este la acces la toata lumea ca este toxic, cu el se imbalsameza cadavrele Laughing cat despre feromon este mai mult o reclama,nu am prins nici odata somn cu el Cool
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty .

Mesaj  szoke szabolcs Dum Feb 15, 2009 1:24 pm

am cunostinta in morga....va dau formol daca vreti sa conservati pestele lol!
szoke szabolcs
szoke szabolcs

Numarul mesajelor : 246
Localizare : oradea
Ocupatia : sudor Wig
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA Empty Re: CANAL COLECTOR TARIAN -CEFA

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum