Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

+25
yulyan33
Tibi-CPO
crisulnegru
Chelu
Istyfishmaster
MIHNEA FLORIN
Adriann
nagy cristian
marvin
mariusw
Musti
zsolty
Harangus Marius
Nagy Victor
Admin
marius
davidco_m
Tursiops_truncatus
mihai
alex_24ARN
Nitu V
Hanumanfish
Ssebastian
Fishmanhocket
Ionut Erdeli
29 participanți

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Harangus Marius Vin Ian 08, 2010 9:29 pm

@ victor
eu zic sa faci asa: 4500 x 40= 180000
dar sunt cam 8000 de pescari plus inca vreo 2000 fara permis,dupa aia fa calcule
ps.pare mult nu?mai ales ca sunt in tone,dar te-ai gandit vreodata cam cate tone din altceva se consuma?
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty solutii privind pescuitul in bihor

Mesaj  Hanumanfish Sam Ian 09, 2010 12:45 am

MI-A placut sa vad ca cei care au postat sunt aproape de realitate LA 11 CM SI 7 MM !!! felicitari domnilor !!!
IATA VARIANTA CU APROX.+ - 500 PESCARI !!!
MEMBRI* *ALTE asoc *fara !!!clandestin blatisti!
8000 + 3000 + 1500 = 12500 x 2 kg =25000 kg !!!!.asta insemnand O SINGURA IESIRE PE AN !!! O SINGURA ZI DIN AN !!!
10 IESIRI ? 20 DE IESIRI ? ......?
ARE DREPTATE @ADMIN !!!!! CHIAR CA TREBUIE SA NE MIRAM CUM SE REGENEREAZA NATURA !!!! SI SURPRIZA CA AVEM SI PESTI !!!!
STIU !!! S-AR PUTEA DE MAI BINE !!!
POSTAREA LUI ADMIN ESTE APROAPE DE REALITATE , INTREBAREA CINE ESTE BRACONIERUL ? CINE DUCE MAI MULT ACASA ?
OK STIU CE VOR SPUNE CARCOTASII ..UNDE SUNT PAZNICII !!! CATI PAZNICI AR TREBUII SA POATA SUPRAVEGHEA ZONA INAINTE DE PLECAREA PESCARULUI !!! ZIUA LA BRACONIERII LEGALIZATI ,NOAPTEA LA CEI CLANDESTINI !!!
IN JUDETUL BIHOR SUNT TOTAL 428 KM .IN LUNGIME INCLUSIV BALTILE (UNELE) .
CE PARERE AVETI ? DACA SE SOLICITA TOT EFECTIVUL DE JANDARMERIE SI POLITIE COMUNITARA NU POT ACOPERII ACESTE ZONE !!!!
SOLUTIA ? SA NE BAZAM PE BUNUL SIMT ? VA ROG SA VENITI CU IDEI ! SUNT CURIOS .SE PREA POATE CA DUPA ACEASTA DISPUTA A IDEIILOR SA GASIM SOLUTIA CEA MAI BUNA ! ORICE IDEE ESTE BINE VENITA !!!
PS:SOLUTII VA ROG NU ATAC LA VREO ASOCIATIE SAU PERSOANA !!! VA ROG ! gentleman


Ultima editare efectuata de catre Hanumanfish in Sam Ian 09, 2010 10:00 am, editata de 1 ori
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Sam Ian 09, 2010 2:02 am

@hanumanfish

O idee sclipitoare ar fi infiintarea unui grup de voluntari......"ecologistii", si 20 daca am fii.......
Intreabarea este urmatoarea?"Cu ce scop?"
Ei bine..........respectivii oameni......sa deie dovada de un exemplu........adica......c&r.........in permanenta....cateva actiuni de strangere a deseurilor chiar si pe malurile crisului repede......informarea presei de aceasta......ecologizare......a pescarilor.......Cu initiativa pescarilor.....care isi doresc in primul rand....o apa mai curata si nu in ultimul rand protejarea partenerului nostru "pestele"
Si nu in ultimul rand informarea pescarilor.......si inducerea unei alt fel de mentalitati..........Acea de a repecta vietuitoarele pe care le pretuim asa mult.....

Aici vin si cu o propunere catre spinning club........urmatoarea iesire......la podul de pontoane.....in prealabil o ora ecologizare.......sa dam dovada ca chiar suntem gentleman club gentleman
Chiar daca se strange un sac.....2 saci........chiar si un borcan de chistoace........este un pas inainte....

Imi cer scuze daca am ofensat pe cineva....
Toata stima si respectul Admin
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Sam Ian 09, 2010 2:10 am

A da ........inca ceva.........ca si la revolutie....89...aveam 4 luni pe atunci.......Am ajus chiar sa fiu comparat cu falnicul dictator.......asta nu mai conteaza......sa revenim la subiect....
Cine a schimbat atunci ceva in tara asta?
Raspuns:oamenii,poporul.
Cine v-a schimba ceva in pescuitul bihorean?
Raspuns:pescarii.

Am ajuns sa pescuiesc pe apele Clujului......sa va spun ceva .......acolo e dezastru......nici nu ma mira ca vin clujenii in cautare de scobar si biban pe marile noastre lacuri.
Unde am vrut sa ajung?Acolo ca daca nu luam cat de curand masuri o sa pescuim in vana...

Hanuman m-a impresionat foarte tare cu acel calcul foarte realistic 25000 t..........
Totusi se mai reface natura.........Dar pana cand?

Degeaba dam noi vina pe paznici si pe asociatii s.a.m.d. Cand noi ar fi cazul sa ne schimbam....
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 09, 2010 8:32 am

Admin a scris:A da ........inca ceva.........ca si la revolutie....89...aveam 4 luni pe atunci.......Am ajus chiar sa fiu comparat cu falnicul dictator.......asta nu mai conteaza......sa revenim la subiect....
Cine a schimbat atunci ceva in tara asta?
Raspuns:oamenii,poporul.
Cine v-a schimba ceva in pescuitul bihorean?
Raspuns:pescarii.

Am ajuns sa pescuiesc pe apele Clujului......sa va spun ceva .......acolo e dezastru......nici nu ma mira ca vin clujenii in cautare de scobar si biban pe marile noastre lacuri.
Unde am vrut sa ajung?Acolo ca daca nu luam cat de curand masuri o sa pescuim in vana...

Hanuman m-a impresionat foarte tare cu acel calcul foarte realistic 25000 t..........
Totusi se mai reface natura.........Dar pana cand?

Degeaba dam noi vina pe paznici si pe asociatii s.a.m.d. Cand noi ar fi cazul sa ne schimbam....
...in '89 nu poporul a schimbat ce s-a schimbat...SERVICIILE au schimbat!!!!!...tot asa in pescuit....NU PESCARII vor schimba....LEGEA va schimba ce trebuie schimbat...deci......nu merita sa ne chinuim....pina nu este o lege clara si pina nu se va pedepsi comform legii nu se va schimba nimica!!!!...degeaba faci patrula ecologista ca nu rezolvi nimica....pina acea patrula ecologista nu are legea de partea ei , nici un pescar nu te va baga in seama....si stii de ce?...pt ca exista inca ideologii....am platit la filiala 140 ron permisul...de ce sa las pestele inapoi in apa?...pt asta am platit?...pina nu dispar aceste conceptii nu se schimba nimica, sau pina cind legea nu va impune anumite conditii de pescuit. dincolo sint legi speciale pt pescuit si de aceea oamenii sint altfel ,si legea se aplica cu pedepse...aici...pluta!!!!....daca dincolo nu ar fi existat legile aspre si puse in aplicare ar fi exact ca si la noi...i-ar durea undeva de pestele prins si de respectul fata de peste....si prin aceste legi oamenii au fost invatati si educati sa respecte natura si pestele dar si alte vietati....si asta a fost implementat in timp...deci ...si la noi daca apar legile ar trebuii sa treaca o perioada destul de lunga de timp pina sa fie RAI...deci rabdare si tutun... Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  mihai Sam Ian 09, 2010 10:08 am

Nu pot sa faca nimic pescarii , cu cine sa faca ,ca dintr-un grup de 5-6 persoane care merg la pescuit cam 2-3 aduc pestele acasa
Problema este alta , nici paznicii care sunt pe baltile ajvps nu-si fac datoria , pai am vazut situatie cand un pescar avea in plasa in jur de 20 kg peste , doi crapi de vre-o 3 kg ia dat paznicului ca sa-l lase sa pescuiasca in prohibitie cu 4 lansete desi numai doua este permis , sa se bage cu barca si iar in aceasta perioada nu este permis , iar altul cum am fost eu nu am avut voie.... probabil daca dadeam si eu ceva spaga, si bineinteles ca paznicul nu i-a mai facut nimic si daca prindea 100 de kg ii ducea pe toti acasa .... si culmea sa nu credeti ca-i pune in tigaie , ii vinde la vecinii de la bloc
Din pacate astia ne sunt pescarii si paznicii din Bihor .... si inca ceva sper sa fiu contrazis , nu cred ca exista un pescar de balta cel putin din asociatia ajvps care sa prinda peste frumos in balta si sa-i dea drumul , daca sunt pescari C&R aceia merg pe balti private.
Din alt punct de vedere respect pentru asociatie , s-a vazut clar ca s-a populat in anul 2009 cu peste serios

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty solutii privind pescuitul in bihor

Mesaj  Hanumanfish Sam Ian 09, 2010 10:23 am

@Admin
TU, @Ssebastian ,eu,@Harangus,@alex_ARN ,..........................................
doresc mult ca dupa acele puncte sa mai pot scrie cateva nume fiind ele virtuale !!! 5 oameni ! sunt sigur ca si cei 5 care au fost insirati sunt curiosi de punctul de vedere a celor care inca* nu au postat ! asteptam cu rabdare postarile privind solutia ! sper sa gasim solutia !

ps:ca idee : te duci langa pescar si incepi sa aduni mizeriile de langa el la 1 m de el ! sa vedem ce face ! ce ziceti daca @cristi nagy apare langa un pescar cu varsta intre 30-60 de ani si il vede nenea ca acel baiat aduna mizeria ! intrebarea mea este voare sar simtii ? bineinteles stau langa @cristi si eu sau altul cu sacul in mana ! fara sa-l jignim pe domnul pescar ! parerea mea este sa incercam o singura data !!! nu avem ce pierde ! mentionez fara sa jignim pe cineva ! doar prezenta cu sacul in mana !

@Ssebastian ai dreptate privind aplicarea*legilor in alte tari ! ai drepatate si cu legile care nu se aplica la noi privind pescuitul ! spune-ai ca acei oameni au fost cumva educati cu timpul in timp! dupa care au legi aspre !

Poate cumva trebuie sa facem acel pas ! si 10000 km incepe cu 1 singur pas ! suntem departe intradevar ! hai sa facem acel pas !
fiecare dintre noi aduna 1 sac ! (ideea @admin). zona la pontoane ! ce ziceti ! ( 1 sac de rafie costa 1 leu ) . astept cu nerabdare ideiile si parerile tuturori !
bounce
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Sam Ian 09, 2010 10:36 am

@ssebastian
Nu am existat pe vremea revolutiei......cel putin psihic.Dar am o intrebare.
Pana la acele legi cine a schimbat ceva?

Exact ca si in pescuit degeaba asteptam o schimbare daca nu luam masuri....Chiar daca nu este legea de partea ta nu inseamna ca nu poti tu sa fi mai bun si sa dai un exemplu. Wink
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  zsolty Sam Ian 09, 2010 11:00 am

pescardeclean a scris:Nitu, marea problema a raurilor noastre nu sunt pescarii, sunt cei cu plasele de pescuit! Acolo se distruge! Cand spui la voi in judet, nu ai dreptate, nu toate filialele din judet isi fac treaba asa cum o face cea din Oradea! Si asta face in limita posibilitatilor! Degeaba prinzi pe unu care miciuieste cu un carlig de 6, ca nu poti dovedi faptul ca e la miciuit! Asta e problema! Degeaba mergem 20 si-l intrebam pe ala de ce miciueste ca va spune calm "pescuiesc domnilor, pescuiesc!" Poti sa-i faci ceva?
scuze ca asa tarziu intra
dar este o lege in care zice ca poti verifica pestii la pescar
si ca daca prezinta urme de braconaj il poti arde
si credema ca poti sa prinizi intr-o zi 1sau 2 pesti din afara dar cand aproape toti is cu semne ca au fost agatati din afara eu zic ca e braconaj
a da si au crescut dim min la pesti
scobar 25 cm!!!!!! si astia au multi scobari sub 15 cm
asa ca si asa ii poti arde!!!!
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  zsolty Sam Ian 09, 2010 11:02 am

mihai a scris:Categoric sunt cei cu plasele , asta cu miciulitul e o chestie fara prea mare importanta


esti sigur??????
cand aI FOST ULTIMA OARA PE CRIS DE LA PONTOANE PANA LA SANTANDREI MACAR?????
itzi zic eu ca si miciuitul fffff mult strica!!!!!
mult peste care scapa moare si credema ca sute de pesti is raniti intr-o zi!!
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  alex_24ARN Sam Ian 09, 2010 11:08 am

Hanumanfish a scris:@Admin
TU, @Ssebastian ,eu,@Harangus,@alex_ARN ,..........................................
doresc mult ca dupa acele puncte sa mai pot scrie cateva nume fiind ele virtuale !!! 5 oameni ! sunt sigur ca si cei 5 care au fost insirati sunt curiosi de punctul de vedere a celor care inca* nu au postat ! asteptam cu rabdare postarile privind solutia ! sper sa gasim solutia !

ps:ca idee : te duci langa pescar si incepi sa aduni mizeriile de langa el la 1 m de el ! sa vedem ce face ! ce ziceti daca @cristi nagy apare langa un pescar cu varsta intre 30-60 de ani si il vede nenea ca acel baiat aduna mizeria ! intrebarea mea este voare sar simtii ? bineinteles stau langa @cristi si eu sau altul cu sacul in mana ! fara sa-l jignim pe domnul pescar ! parerea mea este sa incercam o singura data !!! nu avem ce pierde ! mentionez fara sa jignim pe cineva ! doar prezenta cu sacul in mana !

@Ssebastian ai dreptate privind aplicarea*legilor in alte tari ! ai drepatate si cu legile care nu se aplica la noi privind pescuitul ! spune-ai ca acei oameni au fost cumva educati cu timpul in timp! dupa care au legi aspre !

Poate cumva trebuie sa facem acel pas ! si 10000 km incepe cu 1 singur pas ! suntem departe intradevar ! hai sa facem acel pas !
fiecare dintre noi aduna 1 sac ! (ideea @admin). zona la pontoane ! ce ziceti ! ( 1 sac de rafie costa 1 leu ) . astept cu nerabdare ideiile si parerile tuturori !
bounce
si cand vrei sa faci treaba asta?


Ultima editare efectuata de catre alex_24ARN in Mar Ian 12, 2010 8:40 am, editata de 1 ori
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  mihai Sam Ian 09, 2010 12:30 pm

Da Zsolty ai dreptate , ziceam doar ca cei cu plasele sunt braconierii adevarati si cu mai multe sanse de prins

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Solutii privind imbunatatirea pescuitului in bihor

Mesaj  Hanumanfish Sam Ian 09, 2010 12:35 pm

Domnilor dorinta noastra a tuturor este sa avem maluri frumoase , pescari cu o conduita cat de cat morala ! respect profund pentru cei* care au aceasta conduita morala si au respect fata de natura noastra bihoreana !!!

Rog cu respect profund membri SPINNING CLUB * SA DAM DOVADA PRIN FAPTE ,NOI NU CRITICAM NOI PRIN FAPTE DEMONSTRAM !!!


locul de intalnire PODUL DE PONTOANE !!! MALUL DREPT !!! DISTANTA DE LA PODUL DECEBAL -PODUL DE CENTURA !

MOTTO : PRIMUL PAS ,NOI NU CRITICAM NOI PRIN FAPTE DEMONSTRAM ! aplauze

DESCHID LISTA . 1 Hanumanfish UN SINGUR PAS O SINGURA ORA !!!

alegeti dvs ziua,ora,luna !


Ultima editare efectuata de catre Hanumanfish in Sam Ian 09, 2010 12:45 pm, editata de 1 ori
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Sam Ian 09, 2010 12:43 pm

@hanumanfish

Eu maine dimineata trebuie sa plec.........In schimb revin in februarie dupa sesiune 15.02-21.02.
Atunci voi putea participa.....Si eu la activitate......eu zic ca e cam devreme....sa mergem deja la adunat
Mai ai un pic de rabdare sa se adune lumea. Cool
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ionut Erdeli Sam Ian 09, 2010 12:45 pm

Sunt si eu deacord cu ceea ce spune Mihai! Plasarii prind intr-o zi la fel de mult peste ca si toti pescarii din Bihor intr-o saptamana! Intr-adevar miciuitul nenoroceste populatia de peste, dar nu disitruge mai mult decat plasele!
Am mai vazut calculele astea undeva, facute tot de Victor, dar ca si Marius, sunt curios cine a prins 2 Kg de peste pe iesire! Eu cu siguranta nu, si ca si mine sunt sute, daca nu mii! Tin sa va aduc aminte ca multi pescari, si aici ma refer doar la cei cu permise de pescuit, nu ies mai mult de odata pe saptamana la pescuit si atunci nu de fiecare data se prind pesti!
Eu sunt deacord cu curatarea malurilor, de mizerii, de flacoane de chistoace, de pachete goale de tigari, de pungi goale de momeala, de ambalajele voblerelor, si asa mai departe in speranta sensibilizarii populatiei! Si cand spun populatiei, ma refer la toata populatia, nu numai la pescari! Pescarii nu sunt singurii care fac mizerie pe frumoasele noastre maluri!
Mai discutam si facem o iesire cu totii, membrii Spinning Clubului, cat si cei care nu sunt membri, ci vor sa dea o mana de ajutor! Propuneti o data, vedem daca e OK si ne intalnim!
@Admin, acum e subiectul cald, acuma trebuie facut, fiindca altfel ajunge ca si curatul malurilor unei balti, inceput acum 9 luni si nefinalizat nici astazi

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Solutii privind imbunatatirea pescuitului in bihor

Mesaj  Hanumanfish Sam Ian 09, 2010 12:49 pm

@pescardeclean ai dreptate ca nu toti prind !

sustin ideea mea ! o singura data !!! intr-un an de zile sigur prinde minim 2 kg !!!! asta era ideea ! Very Happy

si asa ajungem la mult ..voare se regenereaza asa repede natura ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Sam Ian 09, 2010 12:54 pm

@pescardebalene

subiectul oricum ramane cald si nu se uita.........Spinning club este inca activ.........si aici nu neaparat sa fim 100 de oameni........ajunge si daca suntem 10.......undeva tot sensibilizam.......
P.s. Zoli a dat oricum un timp prea scurt pentru treaba asta........trebuie totusi sa ne strangem cativa.......
Aici invitatie vine si catre alti utilizatori care ne sustin ideea....
P.p.s. Subiectul e in plina disputa........cred ca ar trebui informata si presa in legatura cu aceasta ecologizare...a pescarilor......ca daca ne vad 20 de pescari si 100 de cetateni multe nu am facut. Cool
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Sam Ian 09, 2010 1:03 pm

P.s. cei care se ofera voluntari la aceasta actiune.......daca dispun acasa de un miciog vechi sau pe care nu il mai folosesc sa il aduca cu ei findca mizeriile sunt si in apa.......nu numai pe mal........aici vin cu o propunere si detinatorilor de barci.........2 oameni din barca ar fi arhisuficient
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Musti Sam Ian 09, 2010 1:16 pm

Vin eu cu barca, daca e nevoie.

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Harangus Marius Sam Ian 09, 2010 1:29 pm

eu vin cu mincioc si cativa saci de rafie.
pentru cei care au posibilitatea sa-si faca scula aia "profi" cum au unii din oamenii strazii,un bat cu un cui infipt in capat,ar fi de dorit sa confectioneze vreo 2-3 bucati.este foarte utila in adunarea pungilor,hirtiilor,etc.
eu am sa fac cateva din alea,in functie de cate materiale gasesc.
trebuie gandita bine aceasta actiune si avem nevoie de ceva timp penru a ne aduna cat mai multi,ca sa nu iasa ca data trecuta.
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Sam Ian 09, 2010 1:32 pm

Foarte de acord cu Harangus.......trebuie gandita treaba nu ne aventuram cu capul inainte......lista e deschisa la toata lumea...........eu personal din 15 feb am liber de la facultate.......dar sunt cu voi.......fac tot posibilul sa ajung in caz ca actiunea se desfasoara mai repede.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  mariusw Sam Ian 09, 2010 2:44 pm

daca puteti faceti o lista cu cei care se ofera.in functie de timpul meu liber imi asum si eu cateva ore pt acest act pot aduce si un minciog mare de tot Smile):ddd
mariusw
mariusw

Numarul mesajelor : 295
Varsta : 32
Localizare : oradea/bihor/romania
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 05/09/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  marvin Sam Ian 09, 2010 4:06 pm

As dori sa vin si eu, dar ar fi de preferabil sambata daca se poate, intrucat in timpul saptamanii...serviciul.... Sad

marvin

Numarul mesajelor : 14
Localizare : Oradea
Ocupatia : Liber profesionist
Data de inscriere : 22/03/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Admin Sam Ian 09, 2010 4:31 pm

1.Hanumanfish
2.Musti
3.Harangus Marius
4.Marvin
5.Admin
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1162
Localizare : Oradea/Cluj
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 16/01/2009

https://pescuitbihor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Ssebastian Sam Ian 09, 2010 4:33 pm

simbata sau duminica vin si eu...weekend-ul urmator este ok?...asta in locul iesirii la pescuit!!!!!...voi cauta o coada de matura sa-mi fac un "paltzau profi"...scula de care vb harangus Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor! - Pagina 2 Empty Re: Solutii privind imbunatatirea conditiilor de pescuit in Bihor!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum