Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Taxa de prohibitie !

+9
yulyan33
Ssebastian
Nagy Victor
Tibi-CPO
marius
Cornel
Tursiops_truncatus
Admin
Adriann
13 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Tibi-CPO Mar Feb 02, 2010 5:40 pm

Victore şi eu am postat ceva legat de acest subiect tot acolo la acel topic,dacă poţi,mută postarea aici.Mulţumesc.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Ssebastian Mar Feb 02, 2010 5:50 pm

Ariann a scris:@Admin
D.p.m.d.v va ramane o tampenie.Eu in prohibitie pescuiesc la spinning.Multi au aceasi parere ca mine,doar ca nu au posibilitatea sa si-o exprime.Hai domnule lasa-ma sa am si eu o parere.Sau vrei sa ai doar tu ultimul cuvant?
mah...eu daca ii murdar crisul in prohibitie mai mult de 2 sapt si nu-i bun de spinning merg pe les...daca nu intru in sevraj...deci mie imi cinvine sa dau 50 ron si sa merg in prohibitie la les sa ma delesctez...plus ca acuma intra pe feeder carasanul ala mare (in prohibitie cind apa nu-i asa calda...)..deci arriane...te sparg...la... baltile filialei in prohibitie!!!
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Adriann Mar Feb 02, 2010 5:52 pm

ssebastian a scris:
Ariann a scris:@Admin
D.p.m.d.v va ramane o tampenie.Eu in prohibitie pescuiesc la spinning.Multi au aceasi parere ca mine,doar ca nu au posibilitatea sa si-o exprime.Hai domnule lasa-ma sa am si eu o parere.Sau vrei sa ai doar tu ultimul cuvant?
mah...eu daca ii murdar crisul in prohibitie mai mult de 2 sapt si nu-i bun de spinning merg pe les...daca nu intru in sevraj...deci mie imi cinvine sa dau 50 ron si sa merg in prohibitie la les sa ma delesctez...plus ca acuma intra pe feeder carasanul ala mare (in prohibitie cind apa nu-i asa calda...)..deci arriane...te sparg...la... baltile filialei in prohibitie!!!
e parerea ta prietene si o respect!!!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Nagy Victor Mar Feb 02, 2010 6:07 pm

Tibi-CPO a scris:Victore şi eu am postat ceva legat de acest subiect tot acolo la acel topic,dacă poţi,mută postarea aici.Mulţumesc.

Am mutat toate mesajele

@ Cornel

voi unde pescuiti la pesti pasnici in timpul prohibitiei ?, acolo nu se plateste ?,

daca vrei sa pescuiesti , platesti , daca nu vrei sa pescuiesti , nu platesti ,

asa e si cu taxa de prohibitie , e facultativa = obtionala = nu e obligatorie Exclamation

este valabila doar pe cele 5 lacuri cu licenta de acvacultura al A.J.V.P.S. Bihor (nu are legatura cu crisul sau cu canalele colectoare), daca il achiti poti pescui in timpul prohibitiei pe urmatoarele balti :

1. - Les Bihor
2. - Diosig
3. - Sintimbreu
4. - Fegernic
5. - Crestur (Bolcas)

fa un calcul , dai 50 ron pt. 5 balti pt. 2 luni , ce parere ai ?, in plus , toti banii intra in repopulari Question
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  yulyan33 Mar Feb 02, 2010 7:27 pm

@Tibi
De ce nu se acceseaza fonguri europene pentru acvacultura. Cred ca AJVPS ar putea face asta. Bineinteles ca necesita si fonduri dar ganditi-va ca o sa vina si bani.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Tibi-CPO Mar Feb 02, 2010 10:32 pm

Legat de accesarea fondurilor europene,trebuie să ştiţi că în decembrie 2009 a fost modificat statutul AJVPS,zic eu în bine.Desigur este o părere subiectivă,părerea unuia care mai crede că se poate schimba ceva.Noul statut corespunde cerinţelor deci şansa există,ne trebuie doar un proiect cu adevărat bun.Sincer să fiu,problema aceasta nu a fost discutată până acum pentru că nu era cazul,urmează să cer introducerea ei pe ordinea de zi a Consiliului Judeţean.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  zsolty Mier Feb 03, 2010 11:45 am

+
@ ariann
NU ESTE OBLIGATORIU sa platesti taxa de prohibitie
daca nu vrei sa mergi atunci nu platesti
de indata ce la un privat taxa incepe de la 10 ron(fredi)fara peste pt o zi de pesuit si ajunge pana la min 50 ron pe ZI!!!!
nu mi se pare o suma de bani pe care sa nu o poti plati avand in vedere a ai la dispozitie 5 balti timp de 2 luni
sau era mai ok mai demult cand nu aveau baltile acvacultura si numai la privat puteai merge?????
dute doar de4 ori pe luna (pt munie ar fi un chin eu ies min de 4 ori pe sapt daca imi permite vremea) si plateste doar taxa 30 ron pe zi
si ai sa vezi ca in 2 luni min platest 250 ron dar sar putea sa vi si fara peste(daca vrei sa duci peste acasa) ca nu la toti privatii te lasa sa aduci 5 kile de caras sau sa ii scoti rapul din balta
in fine fiecare cu parerea lui
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Adriann Mier Feb 03, 2010 12:25 pm

zsolty a scris:+
@ ariann
NU ESTE OBLIGATORIU sa platesti taxa de prohibitie
daca nu vrei sa mergi atunci nu platesti
de indata ce la un privat taxa incepe de la 10 ron(fredi)fara peste pt o zi de pesuit si ajunge pana la min 50 ron pe ZI!!!!
nu mi se pare o suma de bani pe care sa nu o poti plati avand in vedere a ai la dispozitie 5 balti timp de 2 luni
sau era mai ok mai demult cand nu aveau baltile acvacultura si numai la privat puteai merge?????
dute doar de4 ori pe luna (pt munie ar fi un chin eu ies min de 4 ori pe sapt daca imi permite vremea) si plateste doar taxa 30 ron pe zi
si ai sa vezi ca in 2 luni min platest 250 ron dar sar putea sa vi si fara peste(daca vrei sa duci peste acasa) ca nu la toti privatii te lasa sa aduci 5 kile de caras sau sa ii scoti rapul din balta
in fine fiecare cu parerea lui
Stiu ca nu este obligatorie.Chiar de aceea eu nu o platesc pentru ca fff rar pescuiesc la stationar,deci ma lipsesc.Ideea era si ce ma indigna e faptul ca la cotizatia anuala platesc 126 ron si pentru prohibitie vine sa mai imi ceara alti bani.Asta mi se pare aiurea.De ce nu imi da voie sa pescuiesc si pe perioada de prohibitie din taxa de 126 ron???
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Adriann Mier Feb 03, 2010 12:27 pm

Pe baltile private eu nu pescuiesc decat la rapitor si asta se intampla foarte rar.Si nu am nevoie de prohibitie sa merg sa pescuiesc pe o balta privata.E parerea mea!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Ssebastian Mier Feb 03, 2010 12:31 pm

126...este taxa anuala cotizatia si 50 cea suplimentara in cazul in care vrei sa pescuiesti in prohibitie...din ambele plati (sume ) se fac populari ..
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Adriann Mier Feb 03, 2010 12:36 pm

ssebastian a scris:126...este taxa anuala cotizatia si 50 cea suplimentara in cazul in care vrei sa pescuiesti in prohibitie...din ambele plati (sume ) se fac populari ..
Mda...ce sa zic...de aceea urla atatia pescari...ca se fac populari...hai sa fim realisti Sebi.....
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  zsolty Mier Feb 03, 2010 12:37 pm

zi-mi te rog un singur judet in care poti sa pescuiesti in prohibitie!!!!
itiz zic ca sar putea sa fim SINGURA asociatie din tara unde se poate pescui in prohibitie(avem acvacultura!!!)
iti garantez ca ar da altii din alte jud si 100 ron numa sa poata pescui in prohibitie
suma de 126 ron nu mi se pare f mare avand in vedere la cate ape intra in ea(balti 5 la numar,canale,crisuri,baraje etc)
nu zic ca este intradevar cotiztie mai mica in tara si de 80-100ron da credema ca nu au nici pe SFERT din cat avem noi
si in ungaria sa ai asa un permis cu atatea ape ar sari de 1000ron(intreabai pe cei care umbla la pescuit in ung)
si apropo la ei in prohibitie NU PESCUIESTI !!!!!!!doar la privat
eu ti-am dat un ex compara 50 ron pt 2 luni si 30 ron pt o zi Wink Wink Wink Wink
te las pe tine sa decizi
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Adriann Mier Feb 03, 2010 12:39 pm

zsolty a scris:zi-mi te rog un singur judet in care poti sa pescuiesti in prohibitie!!!!
itiz zic ca sar putea sa fim SINGURA asociatie din tara unde se poate pescui in prohibitie(avem acvacultura!!!)
iti garantez ca ar da altii din alte jud si 100 ron numa sa poata pescui in prohibitie
suma de 126 ron nu mi se pare f mare avand in vedere la cate ape intra in ea(balti 5 la numar,canale,crisuri,baraje etc)
nu zic ca este intradevar cotiztie mai mica in tara si de 80-100ron da credema ca nu au nici pe SFERT din cat avem noi
si in ungaria sa ai asa un permis cu atatea ape ar sari de 1000ron(intreabai pe cei care umbla la pescuit in ung)
si apropo la ei in prohibitie NU PESCUIESTI !!!!!!!doar la privat
eu ti-am dat un ex compara 50 ron pt 2 luni si 30 ron pt o zi Wink Wink Wink Wink
te las pe tine sa decizi
Comparatia e foarte buna si sunt de acord cu tine.Doar vezi tu,daca eu nu prea pescuiesc la stationar nu platesc taxa asta.Pe baltile filialei foarte rar ajung sa pescuiesc.Daca pescuiesc de 2-3 pe an e bine.In rest pe cris.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Ssebastian Mier Feb 03, 2010 12:40 pm

Ariann a scris:
ssebastian a scris:126...este taxa anuala cotizatia si 50 cea suplimentara in cazul in care vrei sa pescuiesti in prohibitie...din ambele plati (sume ) se fac populari ..
Mda...ce sa zic...de aceea urla atatia pescari...ca se fac populari...hai sa fim realisti Sebi.....
..mah eu eram odata pe mal cind au bagat carasii aceeia acum trei ani in cris...si am vazut pe viu...se fac pupulari..adevaru-i ca mai mult pe balti...ceea ce este normal ...mai ales pe les...acolo merge toata oradea si aduce peste...cind se va stii cum sta traba cu concesionarea apelor publice iti spun eu ca se vor face pupulari si in cris ca si acu,m trei ani...aia care nu prind peste zic ca nu se populeaza...eu am prins si caras la 1.200 pe cris la feeder...noaptea...amu aici esti ...CIRCOTAS!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Adriann Mier Feb 03, 2010 12:42 pm

ssebastian a scris:
Ariann a scris:
ssebastian a scris:126...este taxa anuala cotizatia si 50 cea suplimentara in cazul in care vrei sa pescuiesti in prohibitie...din ambele plati (sume ) se fac populari ..
Mda...ce sa zic...de aceea urla atatia pescari...ca se fac populari...hai sa fim realisti Sebi.....
..mah eu eram odata pe mal cind au bagat carasii aceeia acum trei ani in cris...si am vazut pe viu...se fac pupulari..adevaru-i ca mai mult pe balti...ceea ce este normal ...mai ales pe les...acolo merge toata oradea si aduce peste...cind se va stii cum sta traba cu concesionarea apelor publice iti spun eu ca se vor face pupulari si in cris ca si acu,m trei ani...aia care nu prind peste zic ca nu se populeaza...eu am prins si caras la 1.200 pe cris la feeder...noaptea...amu aici esti ...CIRCOTAS!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
mai multi suntem carcotasi....nu te scoate amu!!! Very Happy Very Happy
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Ssebastian Mier Feb 03, 2010 12:44 pm

@ARIANN..DACA TU NU PESCUIESTI IN PROHIBITIE LA STATIONAR ATUNCI NU PLATI TAXA...NU ITI BAGA NIMENI MINA IN BUZUNAR...SI NU NE MAI FLUTURA LA CAP CU ASTA Laughing Laughing Laughing Laughing ...gata am inteles , tu nu platesti..ok...urmatorul va rugam!!!cine plateste si cine nu...si daca ii convine taxa...dar nu mai bateti subiectul ca si ariann...il lungim...pt ce? Laughing Laughing Laughing ..gata ariann, ti-am inchis gura...na na na na na na!!! lol!
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  zsolty Mier Feb 03, 2010 12:45 pm

se fac populari
credema am participat la cateva si am fost si la homorog si eu am selectat crapii(mai erau si cativa loviti intre ei)si credema pestele in apa ajunge
nu s-a mai facut reclama cu perioada in care se fac populari pt ca acum vreo 2-3ani sa stiut unde si cand s-a populat si s-a carat cat sa putut care cu ce a putut a furat pestele(cosara miciuit ridicatoare mana)
de aceea nu se mai face reclama la populari
anult trecut pe bolcas s-a nimerit sa se faca o pupulare tocmai cand era concurs de pescuit
asa ca au fost vreo 3 martori
numa in ritmul in care se scoate pestele din balti......se baga 2tone si se scoate 4
nu stiu exact dar bugetul este stabilit undeva la un MILIARD pt populari dupa cate stiu(crap caras stiuca platica pastravi salai etc)peste nu costa 4-5 ron
intereseazatecat costa peste pt populari si vezi suma asta cam la cat ajunge
REPET se populeaza apele din judetul bihor nu numai lesul si stiu eu care balta inclusiv apele de munte cu pastravi
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Adriann Mier Feb 03, 2010 12:47 pm

Firai sa fii de smeker ce esti! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Adica nu pot sa am o parere si eu?Ha?meiii....vezi ca te molipsesti si nu iti sta bine....eu am dezbatut atata?oamenii mi-au raspuns la postarea mea si incerau sa ma lumineze si tu faci pe smekerul?Las ca te prind eu pe tine,Sebastien smeker ce esti.O sa vad daca mai vb asa dupa ce ti-am spart mocsul!!!!! lol! lol! lol! lol! lol! na!!!!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Adriann Mier Feb 03, 2010 12:49 pm

zsolty a scris:se fac populari
credema am participat la cateva si am fost si la homorog si eu am selectat crapii(mai erau si cativa loviti intre ei)si credema pestele in apa ajunge
nu s-a mai facut reclama cu perioada in care se fac populari pt ca acum vreo 2-3ani sa stiut unde si cand s-a populat si s-a carat cat sa putut care cu ce a putut a furat pestele(cosara miciuit ridicatoare mana)
de aceea nu se mai face reclama la populari
anult trecut pe bolcas s-a nimerit sa se faca o pupulare tocmai cand era concurs de pescuit
asa ca au fost vreo 3 martori
numa in ritmul in care se scoate pestele din balti......se baga 2tone si se scoate 4
nu stiu exact dar bugetul este stabilit undeva la un MILIARD pt populari dupa cate stiu(crap caras stiuca platica pastravi salai etc)peste nu costa 4-5 ron
intereseazatecat costa peste pt populari si vezi suma asta cam la cat ajunge
REPET se populeaza apele din judetul bihor nu numai lesul si stiu eu care balta inclusiv apele de munte cu pastravi
Asta e singura explicatie ca pescari sportivi nu sunt informati si de aceea urla cu totii.Asa e,daca faci reclama,a doua zi il scoate afara tot braconierii astia.SI mai ales pe unde nu ii vede nimeni..Stii melodia aia:In noapte se aud doar soapte,soapta ta sa imi spuna unde e pestele,sa intru cu cosara...lalalalla!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  nagy cristian Mier Feb 03, 2010 1:06 pm

mie imi convine sa platim taxa (tati plateste) Laughing
cind era interzis pescuitul in prohibitie , inainte de concurs mergeam cu tati si Vivi (sora mea) la balta lui FREEDY , este ce-a mai ieftina si la ora actuala (din cele private), acolo ne antrenam cit de cit (2 max. 3 partide), acum mergem chiar si de 10 ori pina sa inceapa concursul (faza pe club)
pacat ca oamenii nu se informeaza (sint dezinformati), din acest motiv apar asemenea discutii
toata lumea se plinge ca e scumpa cotizatia , dar paradoxal toate baltile si canalele colectoare sint pline de pescari de la A.J.V.P.S. , ce sa mai vorbim de riurile din judet se merge cu noaptea-n cap sa prinzi un loc mai bun Exclamation Laughing
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  zsolty Mier Feb 03, 2010 1:12 pm

da cristi te antrenai cu somnii si la concurs prindeti babuste Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
iti dai seama arian saracii copii cand intepau cate o babusca zbura 3-4 metrii in spate
asa macar pot sa mearga si concurentii sa se antreneze pt fazele pe oras si judet!!!
si inca ceva la ajvps sunt4000 sau 5000 de cotizanti
sa nu socotiti ca 4000x 126 eron =5 miliarde si ceva
sunt multi si cu jumate din taxa sau sunt si cu un sfert parca
si din banii astia am inteles ca se plateste la anaf(parca)o taxa pt inchirierea apelor care depaseste 2 miliarde
mai multe informatii tibi cpo iti poate da si cu cati cotizanti sunt cu reducere si alte detalii
eu numa ce stiu in mare (din anii trecuti) spunsau scriu care cum vrea sa inteleaga Wink
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  yulyan33 Mier Feb 03, 2010 4:14 pm

Licenta de acvacultura ce inseamna de fapt acest lucru? Tibi te rog explica-ne tuturor. Numai in urma obtinerii licentei se poate pescui si in prohibitie? Ce costuri implica aceasta licenta?
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Tibi-CPO Mier Feb 03, 2010 6:33 pm

Licenţa de acvacultură este un permis care dă dreptul la creşterea şi reproducerea peştilor.Deoarece aceşti peşti sunt crescuţi artificial,legea îţi dă dreptul să-i recoltezi,făcând abstracţie de perioadele legale de prohibiţie.Un mod de a recolta peştii din acvacultură este prin pescuit sportiv.Nu ştiu exact cât costă o licenţă de acest gen,dar mă voi interesa.Cred că un răspuns mai exact poţi găsi chiar pe Internet.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty INTREBARE

Mesaj  GICA_69 Vin Feb 12, 2010 7:56 am

Buna dimineata admin.
Stiti sa imi spuneti mie si nu numai cat va fi taxa pentru perioada de prohibitie pe 2010(cand am fost sa scot permisul nu a stiut doamna de la caseria AJVPS BIHOR sa imi spuna)
Multumesc anticipat
GICA_69
GICA_69

Numarul mesajelor : 34
Varsta : 55
Localizare : ARAD
Ocupatia : ADMINISTRATOR SC,
Data de inscriere : 11/02/2010

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Nagy Victor Vin Feb 12, 2010 4:24 pm

Din cite stiu , inca nu s-a stabilit valoarea taxei de prohibitie pe anul 2010 gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

Taxa de prohibitie ! - Pagina 2 Empty Re: Taxa de prohibitie !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum