Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

discutii despre ed. a - IX - a

+6
Musti
Ssebastian
Harangus Marius
alex_24ARN
Adriann
Nagy Victor
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Musti Lun Apr 12, 2010 9:29 am

Harangus Marius a scris:
cred ca a mai aparut o situatie in care nu voi mai retine peste:cand voi mai iesi cu MUSTI.
ma repet,asta nu este o justificare!
Laughing
Daca ai stii tu cat mi-am muscat limba sa nu-ti zic nimic... Dupa cum te cunosc, eram convins ca te vei simti si singur... E bine... Am sa incerc sa vin cat mai des cu tine la pescuit... Cool
Apropos, mai fumezi? Ca am putea incepe si in directia asta ceva... Twisted Evil

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Musti Lun Apr 12, 2010 9:55 am

Hanumanfish a scris:...@Arian esti cumva noul presedinte si noi nu stim ? ca initiez sa fie sters din decalog o regula C&R ?...
Hanumafish, n-o lua asa! Reactia lui Ariann ii face cinste, de fapt. A aparat o regula pe care Comisia de etica a stabilit-o, si bine a facut. Nu-i nimic de sters. Confuzia creata de modul cum a decurs aceasta editie (s-o numim IX pt. comoditatea exprimarii) il indreptateste pe Ariann sa protesteze. Asa va trebui sa facem toti.
Da, mi-ar placea sa evoluam cu totii spre momentul cand si in afara intalnirilor oficiale ale Clubului vom practica C&R. Dar pana atunci va mai trece ceva timp, sunt convins. In plus, la nivelul ala trebuie sa ajungi de unul singur, nu prin constrangeri. Trebuie sa fii impacat si sincer tu cu tine. Daca o faci din constrangere (lege, Decalog, Musti in spatele tau Very Happy ), inca nu e complet sentimentul si nici multumirea interioara pe care o incerci cand ai eliberat un peste prin propria decizie.
Asa ca, Ariann, keep on the good work! Wink
Trebuie sa reincepem sa ne intalnim mai des si mai multi, sa dispara tensiunile... Suntem nepescuiti, fratilor!
gentleman

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  alex_24ARN Lun Apr 12, 2010 10:12 am

(lege,decalog,@musti in spatele tau Smile)....tare asta!!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty discutii despre editia -IX-a

Mesaj  Hanumanfish Lun Apr 12, 2010 10:22 am

@Musti

Ai dreptate ca s-a alarmat @Arian .De ce nu a propus sa fie exclus ?! Daca el crede ca s-a gresit ! Ca a gresit @ Marius ? Comisia de etica nu mai exista !!! Pentru ca asa s-a dorit de 3 membri @alex_arn.@Ssebstian ,@ Arian ...Logic nu exista comisie nu exista regula ,doar asa fiecare de la el ,sau ce facem jos comunismul - dupa care vrem democratie dar vrem regula, de ce ? C&R este deja digerata de mult ,faptul ca a retinut cineva un peste doi pesti ..macar a facuto pe fata nu pe ascuns !!! Faptul ca tu @ Musti esti adeptul C&R nu trebuie sa-mi demonstrezi nimic ,pe cand te stiam ca eliberezi totul* altii habar nu aveau de faptul ca pestele se poate si elibera !!! .Asta deja miroase a"o picatura de inger in haosul uman" ne sfiintim pe noi insine ? Sau aruncam cu noroi in @Marius ? pentru ce ? Ideea ca s-a revoltat Arian bravo lui ,dar asta nu inseamna ca e mai presus sau reprezinta ceva !!! Dorind chiar el sa nu existe comisii de etica !!! Striga ca nu vrea comisie dar striga REGULA !!! @Musti nu este vorba de cine este corect,cine se inrusineaza ,cine nu fumeaza,cine nu bea,cine nu injura ,cine nu mananca carne ( peste) ..pai domnilor asa au inceput sectele !!!Hai sa ne pocaim cheers ( sper sa nu ne pacalim* in loc sa ne pocaim * Very Happy ) spre ideea C&R. gentleman
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Musti Lun Apr 12, 2010 11:00 am

Hanumanfish, despre faptul ca nu mai exista Comisia eu aud acum pt. prima oara. Cand, cine si in ce mod a luat aceasta decizie? S-au facut modificari organice in functionarea Clubului fara a fi consultati toti membrii? Daca da, de catre cine?
In opinia mea Comisia trebuie sa existe. Atata doar ca trebuie sa aiba atributiuni clare, conferite printr-un regulament agreat de catre toti membrii Clubului. Asta pt. a putea evita abuzurile de tipul pe care tocmai il observ: se pun de acord cativa insi si desfiinteaza Comisa... Este, daca vrei, exact rolul pe care il are Constitutia intr-un stat. Nu se pot pune cativa senatori sa faca o lege care contrazice Constitutia, chiar daca exact ala e rolul senatorilor: sa faca legi.
Iti aduci aminte, Zoli, cand spuneam ca trebuie sa avem un Statut, un Regulament, etc.? Chiar si reactia ta a fost una de respingere a ideii (iti amintesti discutia lunga despre democratie care a urmat, nu?). Ei, eu la asta ma refream. O societate de oameni (fie ea familie, stat sau Club de pescuit) trebuie sa aiba reguli bine definite. Cu cat mai cuprinzatoare si mai amanuntite, cu atat mai usor ca acea societate sa functioneze corect. Nu mai exista dubii, interpretari, abuzuri... A, ca aceste reguli trebuiesc stabilite de comun acord de catre toti membrii societatii, iarasi e obligatoriu. Se cheama democratie chestia asta. Mai sunt doar doua alternative demonstrate in istorie: dictatura sau anarhia... Clubul se afla in acest moment (pastrand proportiile, desigur) in pragul celei de-a doua alternative... E mai bine, oare?
In fine, nu mai am de gand sa tin prelegeri...
Cat despre "pocainta", chestia cu fumatul sunt convins ca Harangus o va intelege asa cum trebuie. A fost o gluma pe seama stanjenelii lui in a aparea in fata mea cu pestii in mana. Nu trebuie sa se simta nimeni stanjenit in fata mea, ca nu-s Bau-Bau...
Iar acea stanjeneala pe care o simti in fata parintilor nu e decat un semn clar de bunacrestere! Tot respectul, Marius...
gentleman

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty discutii despre editia -IX-a

Mesaj  Hanumanfish Lun Apr 12, 2010 11:57 am

Musti ,candva anul trecut cand am avut noi discutia despre democratie si despre societatea care are nevoie de legi etc ,asa este am avut retineri in detrimentul meu personal .( ideea fiind ca 90% din oameni nu doresc reguli ) Iata si rezultatul *Comisia de etica* a fost initiata de mine ca si spinning clubb,gentlemen club,alex,ssebi,arian si altii ca nr 5 oameni nu au fost de acord sa existe comisii,ranguri ( cavaler de onoare ) titlul pe care l-ai primit te-am numit eu fiind presedintele sco* Nu am acceptat pentru motive de serviciu ,timp,etc.Am avut o vizune cand am discutat cu Marius h, despre faptul ca doresc un SCO*am dorit cu acord comun niste reguli ,cele 10 puncte(porunci) unde a fost mentionat si C&R si in ce conditii ? Normal trebuia si era etic si corect sa fie fara conditii C&R este C&R fara a retine vreun peste ! Nu se poate numi un clubb cu idei C&R daca se face partial ,cum s-a dorit aici de multi " Mentiunea membrilor era si este ca de fapt cand ei merg singur la peste se retine ! Pai ,atitudinea membrilor ca ar fi adeptul C&R DOAR ODATA PE LUNA la intalnirea SCO, ma intreb ce fel de club este acesta ? poate era mai corect si etic si de statutul unui clubb sa spuna *retin peste o singura data pe luna *Daca este vorba de a retine ! ( exclusi cei care respecta regula de la ei insisi).Revenind la legi,reguli,etc ...Mai corect era sa exclud pe cei 5 care nu doreau reguli , pentru ca s-a ajuns in defavoarea SCO.M-am retras pentru aceasta degradare unde s-a ajuns cea ce am prezis inainte ! Motivul pentru care nu doream din start sa fiu presedintele acestui clubb adica eu il infiintez este ideea mea si eu ma retrag din cauza a 5 oameni contra 30 oameni ! Intelegi nu ? Deci domnule sa se muste unul pe altul cum doresc cei 5 si restul 30 membri sa-si aduca aminte ca Hanumanfish a creat ceva pentru ei ! Eu m-am retras inca anul trecut exist pe lista dar nu mult timp ,pentru ca s-a infiintat anul trecut adevaratul Spinning clubb .Ai vazut si tu pe cei de atunci cu care eram ...sa eliberezi un peste de 23 kg( AMUR agatat cu slider ),stiuca de 2 kg si 5 kg si un salau de 800 gr fara sa le zica cineva ceva inseamna C&R CU ADEVARAT ! Cu ei ma duc pe un drum linistit nu trebuie sa stau in spatele lor stiind ca pentru ei pestele nu este o mancare !Ar fi de genu ca stiindute la 2 km distanta stiu sigur ca eliberezi pestii nu pentru asa spune un regulament sau comisie de etica ,pur si simplu asa esti ,tu si multi altii, vreo 15 oameni sunt in Bihor care practica C&R cu adevarat .Si nu il mai atacati pe Marius pe limba tuturor " amu il pupati amu il injurati " Poate mai mult asta m-a deranjat fatada asta falsa a lui Arian ...Il lauda ,se ascunde in spatele unor cuvinte pe care nu le intelege ,si doreste sa fie sters din decalog punctul cu C&R ? Ni ma la el ,asa hopa topa stergem ? Arian de ce nu iti faci un clubb de spinning ...daca ramane-am presedintele 10 insi din spinning cool Very Happy bool NU ramaneau ! si ramaneau cam 10 ca ceilalti 15 nu vin poate au un motiv ? geek Vedetiva de treburile voastre nu merge vaca cu gaci la piata ! Bafta in continuare va doresc mult noroc la pesti si sa nu visati capturi mari de stiuca ca nu exista doar pentru unii !Musti aici am incheiat discutia despre cine striga hotul ...si cine este sfant ..ca numai unul este si ala e Dumnezeu . Wink
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Nagy Victor Lun Apr 12, 2010 12:49 pm

Hanumanfish a scris:Salut baieti (domni)


..... @Victor nu te lua dupa oricine !!! Tu esti modertor nu sa executi o neplacere care nu a fost justificata !!! Mentionez nu a fost incalcata nici o regula din decalog nefiind editia IX sau intalnire intre membri SCO......


Daca nu a fost ED. A - IX - A , atunci de ce toata discutia s-a purtat la topicul respectiv ????


te rog sa recitesti toate mesajele mele legate de acest subiect Exclamation

sunt moderator , da , dar si eu pot sa am o parere personala , sau nu? (nu am obiceiul sa scriu la comanda !)

confuzia s-a creat in momentul in care la pozele ed. a - IX - a au aparut pozele de la intilnirea voastra , am crezut ca este continuarea intilniri de dimineata , chiar i-am propus lui Kiss Zoli sa iasa cu voi (la care au participat cei care isi facusera deja alt program pt. dupa masa) , oare e vina lor ca pina in ultima zi nimeni din cei inscrisi pe lista participantilor nu a venit cu alte propuneri ?

dupa ce am inteles despre ce este vorba mi-am cerut SCUZELE de rigoare si sper ca Marius H. le-a acceptat Exclamation

NU inteleg de ce alex a sters pozele respective , mie mi-au placut , mai putin stiucile de pe clinci (eu le tin in juvelnic Laughing ) , dar asta conteaza mai putin , mai ales ca totul a fost Legal si nu a fost intilnirea care se organizeaza odata pe luna intre membrii clubului !

hai sa fim sinceri unii cu altii , adevarul e undeva la mijloc ,
nu ne implicam suficient in viata clubului
nu incercam sa ne intelegem unii pe altii
nu prea ne place sa acceptam si alte idei in afara de ale noastre
tratam toata miscarea asta (clubul) cu prea multa superficialitate , desi cu totii am fost deacord cu Regulamentul care acum nu prea ne place Exclamation

eu personal nu mai am ce comenta in legatura cu acest subiect !, pt. mine este inchis ! gentleman


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Vin Mai 21, 2010 2:49 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Ssebastian Lun Apr 12, 2010 7:45 pm

Hanumanfish a scris:@Musti

Ai dreptate ca s-a alarmat @Arian .De ce nu a propus sa fie exclus ?! Daca el crede ca s-a gresit ! Ca a gresit @ Marius ? Comisia de etica nu mai exista !!! Pentru ca asa s-a dorit de 3 membri @alex_arn.@Ssebstian ,@ Arian ...Logic nu exista comisie nu exista regula ,doar asa fiecare de la el ,sau ce facem jos comunismul - dupa care vrem democratie dar vrem regula, de ce ? C&R este deja digerata de mult ,faptul ca a retinut cineva un peste doi pesti ..macar a facuto pe fata nu pe ascuns !!! Faptul ca tu @ Musti esti adeptul C&R nu trebuie sa-mi demonstrezi nimic ,pe cand te stiam ca eliberezi totul* altii habar nu aveau de faptul ca pestele se poate si elibera !!! .Asta deja miroase a"o picatura de inger in haosul uman" ne sfiintim pe noi insine ? Sau aruncam cu noroi in @Marius ? pentru ce ? Ideea ca s-a revoltat Arian bravo lui ,dar asta nu inseamna ca e mai presus sau reprezinta ceva !!! Dorind chiar el sa nu existe comisii de etica !!! Striga ca nu vrea comisie dar striga REGULA !!! @Musti nu este vorba de cine este corect,cine se inrusineaza ,cine nu fumeaza,cine nu bea,cine nu injura ,cine nu mananca carne ( peste) ..pai domnilor asa au inceput sectele !!!Hai sa ne pocaim cheers ( sper sa nu ne pacalim* in loc sa ne pocaim * Very Happy ) spre ideea C&R. gentleman
Suspect Suspect am spus eu sa nu mai fie comisie de etica?...cind?iar daca altii din comisia de etica nu s-au autosesizat am facut-o noi...eu si ariann...stiam ca la intilnirile sco nu se mai retin....dar vad ca aceasta "intilnire YX" numai intilnire nu a fost...referitor la stiucile prinse de harangus...stiam ca aceasta este o intilnire a sco in doua reprize, asta a reiesit din programare...de aceea am sarit si am zis ca nu trebuiau retinute stiucile...nici mulder nu cred ca va elucida ce fel de iesire a fost aceasta, de aceea cred ca trebuie s-o facem ca la carte...iar ce zici tu d-le hanuman ca noi (cei trei muschetari din comisie) sarim nu cred ca trebuia sa o spui...de aceea facem parte din comisie ca sa evaluam evenimentele ce se petrec...iar eliminarile nu se fac decit cu acordul tuturor membrilor comisiei...deci nu numai noi trei sintem sfinta treime...nu vad justificata ideea postata de tine cum ca noi am vrea sa dispara comisia sau ca noi facem regulile...noi toti ar trebui sa facem regulile...comisia de etica sa puna in vedere sau sa sanctioneze ....dar toata comisia nu doar "cei trei"...deci tov. hanuman nu vad de ce te-ai legat de noi trei...oricum, ca membri ai comisiei te avem in vizor Twisted Evil si vei fi perchezitionat la piele la fiecare iesire a sco... Laughing sa nu comiti vreo incalcare a comisiei de etica si sa spui ca sotia este gravida... Laughing daca sotia vrea peste...musti il va cumpara...psssst zoli!...sa stii ca dorada face toti banii Wink

p.s nimeni nu a aruncat cu noroi in harangus...cum nu a aruncat nici in duma....dar macar parerile le putem exprima....prietenii nu se elimina sau se improasca cu noroi...si ca sa se stie...eu nu voi fi niciodata de acord cu liminarea unui membru din sco doar ca a retinut un peste in cadrul vreunei iesiri al sco....prietenia conteaza mai mult decit o simpla regula ...cum prieten o sa fiu si cu tine (hanuman) si daca ne terfelim citeodata in cuvinte...deci ...atentie marita...nu vorbele, faptele te fac sa fi mare...va pup pe toti membri sco ...pe ghinti!! Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty EDITIA -a IX-a

Mesaj  Hanumanfish Lun Apr 12, 2010 9:17 pm

@ssebi
Nu a spus nimeni ca cineva nu isi poate exprima o parere sau punctul lui de vedere despre o tema ,asa cum spune-ai suntem ce suntem adica pescari.Ca nu si-au exprimat parerea sau punctul de vedere privind comisia de etica * membri care au fost alesi ? Se prea poate sa ai dreptate ,adevarul in schimb este ca tacerea este si acceptarea sau poate au fost fricosi sa-si ia pozitia ? Poate s-au plictisit cine stie ..nu imi permit sa scriu nimic despre tacerea sau manifestarea cuiva ! In legatura cu revolta pe care ati facuto voi 3 contra unui reprezentant adica eu * NU VA PLACUT ...asa ca asumativa raspunderea care va veni cu timpul peste voi ,carcotasii se nasc in boscheti si pe coclauri cu zecile ...muscati-va voi cu cei limitati si redusi sau retardati ! Nu am dorit decat 15 oameni ...Voi ati spus ca de ce nu lasam sa mai vina , avea dreptate acel om de pe malul Crisului care a zis ca e o adunatura ? NU avea dreptate ,aici sunt numai oameni curati si cinstiti 100% ? Ce sa zic voi stiti mai multe cine cum este ,stiti ca Marius A GRESIT cica exprimare de parere ..il aruncati cu noroi dupa care ..ioi saracu te iubim doar mi-am exprimat neplacerea ?
sanki ciugulugu dupa care in faci in chip si hal ...uite sa vezi eu cand scriu ceva daca gresesc o litera toti sariti ..aici pe forum 80% din romani nu scriu corect si nu zice nimic ..de ce ? Deci domnilor dumnezeu cu voi ..dar nu uitati Nu poti sa injuri pe cineva dupa care il pupi * sau e tipic ceva acestui club ? Cand am sarit la cineva pe drept ( pentru clubb) doar cativa au reactionat restul cu morcovi ...Eu nu vad altceva decat o debandada necrontolata ..Stiti zicala nu cere de la cine nu are ! Ti-am raspuns din respect ...Adevarul este ca toti ati scrie altceva decat incercati sa redati aici cu o atitudine care cat de cat sa para politicoasa sau controlata...Stiti si voi citi printre randuri ...Nu mai fac parte din spinning clubb de mult ! Este treaba voastra ... de azi inainte .
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  alex_24ARN Lun Apr 12, 2010 9:53 pm

ai aparat clubul?cand?la Sevraj ......cand ai venit cu baiatul ala care facea voblere?cine a fost acolo stie ce sa intamplat!!eu nu am aruncat in nimeni cu noroi!ma cert cu @ariann si incerc sa il conving ca ce a facut @harangus a fost perfect legal si ca aia nu a fost iesirea oficiala SCO!!De ce a trebuit sa aduci un strain la discutiile clubului?si nu a venit sa se alature clubului......a venit de sanky cum zici tu!!noi cei trei?ce ai cu noi?stii ca si noi te iubim!cum zice @ssebastian!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Harangus Marius Lun Apr 12, 2010 10:12 pm

@ alex
nu te certa tu cu arian pentru un lucru asa stupid! nu are rost sa va stricati voi prietenia.
important e pana la urma ca el sustine o cauza corecta.pacat ca in acelasi timp a fost animat de mai multe sentimente.a mers pe principiul:daca nu esti cu noi esti impotriva noastra.
totusi nu a fost justificata iesirea lui nervoasa legata de faptul ca mi-a vazut masina!
nu sunt obligatorii intalnirile! merge cine doreste.
eu am propus o alta ora pentru ca oameni ca alex,musti, hanumanfish si altii sa poata veni si pentru ca am considerat ora 9 ca fiind nepotrivita pentru o iesire la stiuca,dar nu m-a bagat in seama nimeni,ca pe coasa iarna!
si apropo,mi se pare aiurea sa mergi la CETARIU dupa stiuca,dar nu cred ca mai conteaza parerea mea.
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty discutii despre editia -IX-a

Mesaj  Hanumanfish Mar Apr 13, 2010 7:00 am

@Alex_arn

Cand am aparat clubul ? De multe ori si aici pe forum ,pentru mine o singura persoana insemna clubul*unul pentru toti pentru unul *poate nu ai fost pe faza..Iar tipul acela care confectioneaza woblere s-a atasat de mine la magazinul Fanatic,cat despre faptul daca avea voie sau nu sa stii ca a participat la 3 editii de spinning clubb.Nu sunt taticul* nimanui din clubb sper ca inca nu sunt complexat sa fie vorba despre asa ceva...Eu tin la voi dar va si cert daca va dati unul la celalalt fara sa aveti ceva intemeiat.Asa cum l-am atacat pe vice* pentru voi !!! Nu ca nu tin cont de nimic ,dar nu acceptam ca cineva sa fie degradat sau sa fie interzis pescuitul pentru membri sco*intr-o anumita zona .Eu nu am negat faptul ca nu este corecta reactia lui Arian dar nu a fost intemeiata ,si nu am reactionat pe baza de nervi ,doar ca nu trebuia sa scrie sa fie sters din decalog C&R.Iar despre Marius stiti si voi ca este un om de pretuit din multe puncte de vedere ( asta fiind parerea mea personala) Mai multa atitudine pozitiva asteptam din partea membrilor.Despre Arian am o parere buna ,doar ca rectioneaza brusc fiind vorba despre imaginea unui membru sco si a clubului.Cam asa vad eu lucrurile ...Comisia de etica am initiato eu personal ..pentru ce ? pentru asemenea faze ! Daca exista comisia in care erau 5 membri ei decideau cine a gresit.
Mai corect ar fi sa va alegeti din nou un presedinte ...vice ..comisia de etica care are si competenta sa stabileasca decursul unei intalniri sau unui concurs,presedintele trebuie sa va reprezinte,unde ? La intalniri si dispute pentru o alianta intre spinning cluburile din Romania ma refer la concursuri ,schimbarea unor reguli privind toate amanuntele pentru a ajunge la nivel national( in timp).Si multe altele care servesc o organizare care va avea o reputatie ! La urma urmei reprezentanti ceva un stil de pescuit care este si un mod de viata ..o aventura spre cunoasterea de sine si cunoasterea altor oameni de aceeasi idee ...Efectul pozitiv a 2000 de oameni care practica C&R cand afla lumea pescarului OAMENII se vor cumintii .Eu cred ca se va ajunge aici ,poate nu prin legi ,poate prin darea de pilda ! ( Si asta nu inseamna ca trebuie sa devii Wega* sa nu mai mananci peste daca vrei sau aveti o nevasta gravida) Very Happy Aveti grija de voi capul sus si nu va mai atacati !!! Exista mp inainte sa postati discutati acolo dupa care va veti da seama ca nu trebuie sa scriem toate ce ne trec prin cap .Gerappa cheers
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Ssebastian Mar Apr 13, 2010 10:06 am

cred ca aceasta iesire a fost o incalzire inainte de iesirea propriu zisa...nu cred ca s-a oficiat aceasta iesire....ori iesim toti in grup mare ori nu iesim....bisericute la ore diferite nu le consider iesirea sco...asta-i parerea mea...si Harangus nu are nici o vina ca a retinut stiucile...el nu a considerat-o iesire sco acea iesire pe colector...din moment ce nu s-a stipulat o ora concreta pe forum...vom face o iesire in care sa fim 50%+1 de acord cu ora de plecare si locatia....iar de Cetariu aceeasi parere o am si eu ca si harangus....nu cred ca merita cautata stiuca acolo...un gratar de cautat da, dar nu stiuca...ii o balta prea laudata ca sa fie adevarat...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  miki Mar Apr 13, 2010 10:41 am

dar totusi unde ati fost pe canal?...
miki
miki

Numarul mesajelor : 195
Varsta : 44
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar amator
Data de inscriere : 20/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  alex_24ARN Mar Apr 13, 2010 1:06 pm

cefa!!!si zic ca tot in zona aia sa merem!!!!vor fi pescari la crap pe balta!!!cred....
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  marius Mar Apr 13, 2010 9:57 pm

@All
Va rog sa ma scuzati ca ma bag si eu asa aiurea desi nu fac parte din clubul vostru........am lingurit vre-o 3 ore acuma seara pe colector impreuna cu Arian care a prins in jur de 6 stiuci pe care le-a eliberat , nici macar poza nu si-a facut cu ele......@Zoli , eu cred ca sa enervat pe Haragus ptr faptul ca si el putea sa le elibereze si nu a facut asta.


Ultima editare efectuata de catre marius in Mar Apr 13, 2010 10:56 pm, editata de 1 ori
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Harangus Marius Mar Apr 13, 2010 10:24 pm

bravo! aplauze
a dovedit ca are caracter.
da tu nimic?!
ca fapt divers:si eu am eliberat vreo 8 de cand a inceput la stiuca.adevarat ca erau mici.presupun ca ale voastre erau de la 1+ aplauze
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Harangus Marius Mar Apr 13, 2010 10:30 pm

tot ca fapt divers:si eu am fost acuma seara pe colector cu cineva si am lingurit vreo trei ore,si ce crezi?...nimic.apa era in crestere si plina de mizerii,iar in aceste conditii mai greu,dar ca incepator m-am multumit doar cu o plimbare...
ps.ma lasi?!
poate ar trebui sa treci si tu odata peste trecut....
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  marius Mar Apr 13, 2010 10:38 pm

Eu nu inteleg de ce te aprinzi asa , mi-am spus doar parerea ...........daca tu nu ai prins nimic asta nu inseamna ca altii nu au prins , pe langa cele 6 stiuci prinse a mai scapat vre-o 5 ......nu inteleg ce vrei sa spui cu cresterea apei pe colector Laughing Laughing Laughing
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Harangus Marius Mar Apr 13, 2010 10:43 pm

ok! am inteles. lol!
Harangus Marius
Harangus Marius

Numarul mesajelor : 831
Varsta : 51
Localizare : ORADEA
Ocupatia : pescar de ocazie
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  alex_24ARN Mar Apr 13, 2010 10:49 pm

Bravo @arinn!esti tata stiucilor!!puteai totusi sa dai un telefon sa ma inviti si pe mine!stii ca i-ti aduc noroc la pescuit!!unde ai fost?
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Adriann Mier Apr 14, 2010 12:17 pm

alex_24ARN a scris:Bravo @arinn!esti tata stiucilor!!puteai totusi sa dai un telefon sa ma inviti si pe mine!stii ca i-ti aduc noroc la pescuit!!unde ai fost?
Alex nu mai scrie apelative din astea ca nu imi plac.In primul rand stii ca nu am masina,am fost invitat de Marius si nu aveam de unde sa stiu ca voi prinde atatea stiuci.Locul este acelasi.Canal colector!
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Nagy Victor Mier Apr 14, 2010 7:24 pm

baieti , cred ca sinteti cam off(ticati) topic Laughing Laughing Laughing gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

discutii despre ed. a - IX - a - Pagina 2 Empty Re: discutii despre ed. a - IX - a

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum