Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Aquacrisius

+27
davidco_m
Cata_lin
Nagy Victor
clenutzu
ancutz
nimrod
crisulnegru
andreiii
raul
george or
_sanya
misu
DMG
orion
pescar_it
Adriann
pescarus
pescarbihor
loci70
ssebi
mariusw
yulyan33
mihai
White Shark
zsolty
B Vasile
Ionut Erdeli
31 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  pescarbihor Mar Mar 08, 2011 10:14 pm

..."UNIREA FACE PUTERE !"...
Sa nu te....zaci in ea unire dar si putere ?(asa e mai bine ?)

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  pescarus Mier Mar 09, 2011 12:00 pm

pescarbihor a scris:..."UNIREA FACE PUTERE !"...
Sa nu te....zaci in ea unire dar si putere ?(asa e mai bine ?)

@pescarbihor,
care-i problema ta? E plictiseala pe la voi, sau? Esti frustrat ca te-a banat vicele? Na, las' ca-ti trece.

togor, togor .... esti atit de hotarit sa pui mina pe ciolanu' ala ...mai, mai, totusi cred ca ai sarit calul dom'le.
Am niste nelamuriri, poate ma lumineaza cineva, iata doua linkuri:
1. http://www.aquacrisius.ro/index.php/legislatie (autorizatiile)
2. http://www.oradea.ro/fisiere/module_subpagini_fisiere/92/pct.45..pdf (pag.13)

Bun, acum nelamuririle mele:
pe siteul Aquacrisius sint afisate COPII dupa Autorizatiile de pescuit emise de ANPA, pe portiuni. Pina aici toate bune si frumoase.
Dar:
1. Verificati numerele de inregistrare fiscala trecute pe autorizatie in parte - pe prima autorizatie este gresit. Nu ma priveste, cum de togor a preluat asa ceva, treaba lui, probabil ca la cit de extaziat a fost ca i-a iesit minareala, nu a mai verificat nimic.
2. Insa ma intereseaza cum de, pe aceste autorizatii emise cu data de, retineti: 03 MARTIE 2011,apare ca adresa: Piata 1 Decembrie nr.2!? Atita vreme cit togor a depus contestatia pe 25 FEBRUARIE 2011-cu aceasta adresa, care i-a fost atribuita de abia pe 01 MARTIE 2011!!!!!! Accesati al 2 lea link-pag.13, sa va lamuriti. Adresa Aquacrisius, cel putin pe siteul Ministerului de Finante, apare ca fiind Sovata nr.27.
Poate ma lamuriti si pe mine, este sau nu este in regula?












pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  zsolty Mier Mar 09, 2011 12:41 pm

zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  Adriann Mier Mar 09, 2011 12:44 pm

zsolty a scris:http://www.aquacrisius.ro/
na lu-ati d'aci
incredibil ce preturi...
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mar 09, 2011 1:09 pm

Sunt curios ce va spune responsabilul ANPA Mihai Voda avand in vedere faptul ca Aqua a luat 100 de puncte din 100 astfel, taxele de acces pe zona de pescuit trebuiau sa fie sub 20de lei /zona pentru membrii altor asociatii!
Bucurati-va pescari, asa poate sa piarda apele! Laughing

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  B Vasile Mier Mar 09, 2011 1:18 pm

zsolty a scris:http://www.aquacrisius.ro/
na lu-ati d'aci

Asta-i soarta fraierilor (adica noi, pescarii ) ca ne-am lasat condusi ani in sir de hoti, excroci si mincinosi care, la randul lor, ne-au vandut pe un pumn de arginti altor hoti, excroci si mincinosi !!! Cum mama lui a luat asta 100 de puncte la grila daca n-a bagat tariful minim de acces in zona ??? E incredibil ce pot face niste gunoaie de oameni doar pt a-si stinge pofta de bani !!! Mai asteptam sa vedem si noile preturi la permise.....ca nu degeaba au fost scoase de pe pagina lor !!!!
Daca raman taxele astea, singurul meu mod de protest va fi sa merg numai dimi la pescuit, sa-mi beau cafeaua pe mal si sa ma C.A.C. cat pot de mult in speranta ca vor calca nehalitii in el !! E de domeniul fantasticului ce se intampla !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  White Shark Mier Mar 09, 2011 1:27 pm

E o smecherie si aici ca Aqua are concesionate sapte zone de pescuit ,iar tarifele sunt de acces pe arii.

White Shark

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar de placere
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  zsolty Mier Mar 09, 2011 1:29 pm

is curios cat va costa un permis
120ron+anpa+taxa membru+taxa de melci =vai vai
ne-am plans de 140ron acuma o sa platim mult mai mult si NUMAI pt crisuri(cred ca ma fac pescar de balta )
nu mai am cuvinte Sad
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mar 09, 2011 1:32 pm

White Shark a scris:E o smecherie si aici ca Aqua are concesionate sapte zone de pescuit ,iar tarifele sunt de acces pe arii.
Smecheria este ca tarifele sunt pe ariile protejate, iar taxele pentru pescuit vor fi altele! Evil or Very Mad

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  pescar_it Mier Mar 09, 2011 1:33 pm

comform Aquacrisius: http://www.aquacrisius.ro/index.php

TARIFE ACCES NEMEMBRI
TARIFE ACCES CONFORM ORDIN1148/2010 NEMEMBRI 2011

1 ARIE 2 ARII 3 ARII 4 ARII
ZI 10 LEI 10 LEI 10 LEI 10 LEI
LUNA 40 LEI 50 LEI 60 LEI 70 LEI
AN 60 LEI 75 LEI 90 LEI 120 LEI

TARIFE ACCES NEMEMBRI
TARIFE ACCES CONFORM ORDIN1148/2010 MEMBRI 2011

1 ARIE 2 ARII 3 ARII 4 ARII
ZI 5 LEI 5 LEI 5 LEI 5 LEI
LUNA 10 LEI 20 LEI 30 LEI 40 LEI
AN 15 LEI 25 LEI 35 LEI 45 LEI

Cred ca asta ar fii ariile:
1. CRISUL REPEDE I- VADU CRISULUI- AVAL BARAJ AC. LUGAS (INCLUSIV AC. LUGAS)- AUT.60/03.03.2011

2. CRISUL REPEDE II- BARAJ LUGAS (INCLUSIV AC. TILEAGD SI FUGHIU)- POD CFR IOSIA MUN. ORADEA- AUT.61/03.03.2011

3. CRISUL REPEDE III- AVAL POD CFR IOSIA MUN. ORADEA- FRONTIERA UNGARIA- AUT.62/03.03.2011

4. CRISUL NEGRU I- MUN. BEIUS- BARAJ GINTA- AUT.63/03.03.2011

5. CRISUL NEGRU II- AVAL BARAJ GINTA- BARAJ TAUT- AUT. 59/03.03.2011

6. CRISUL NEGRU III- AVAL BARAJ TAUT- LIMITA JUD. ARAD- AUT.64/03.03.2011

7. CRISUL NEGRU 21 KM- VANATORI- FRONTIERA UNGARIA "INCLUSIV AFLUENTI"- AUT.58/03.03.2011

IN ACESTE ZONE PESCUITUL SE POATE PRACTICA DE MEMBRII PROPRII SI DE CATRE POSESORI DE PERMISE DE PESCUIT CARE NU SUNT MEMBRI, NUMAI CU ACHITAREA TARIFELOR STABILITE DE ASOCIATIE MENTIONATE IN REGULAMENTUL PROPRIU SI COMUNICATE ANPA (vezi site www.aquacrisius.ro)
pescar_it
pescar_it

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Oradea
Ocupatia : pescar_IT
Data de inscriere : 22/01/2011

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mar 09, 2011 2:49 pm

Nu au cum sa fie astea tarifele de practicare a pescuitului comunicate ANPA! daca sunt astea, nu ar fi obtinut 100 de puncte la dosarur de autorizare. Sau ne jucam bambilici? Uite tariful nu e tariful? In momentul in care imi voi scoate permisul ANPA voi merge la Togor sa platesc pe 2 zone iar daca tariful este mai mare de 20 de lei pe zona de acolo direct la OPC sau la ANPA (autorizatiile sunt semnate pe 5 ani doar daca se respecta anumite reguli)!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  B Vasile Mier Mar 09, 2011 3:04 pm

Pare-se ca-i vorba de taxa de acces in acele arii protejate pe care le are in custodie....Pe langa asta, vom mai plati taxa comunicata la ANPA, (aia din grila )... Si apoi, daca nu-i destul, va combina aria protejata cu zona concesionata si nu vei putea ajunge la o zona de pescuit decat trecand prin trei arii protejate.....
Deocamdata, vorbim si presupunem...asteptam sa vedem ce vrea sa faca...Nu-i moartea cailor dupa vrerea cainilor nici chiar in arii protejate, mai ales ca n-are nici pe departe personal de supraveghere (controlul e samachise )...Exista camere foto, video, presa, tv, institutii care au dat in custodie ariile respective sau in concesiune tronsoanele de apa !!! E o vorba romaneasca : nemultumitului i se ia darul !!! mai stim altii ce-au fost siguri pe ei si-acum sufla-n dramba !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  White Shark Mier Mar 09, 2011 3:14 pm

Sunt 7 zone de pescuit si tarife de acces pe 1,2,3 sau 4 arii. Daca intr-o anumita arie intra 2 sau 3 zone de pescuit? Eu cred ca sunt tarife de acces pentru pescuit, ca altfel ar trebui sa plateasca si aia care-si plimba cainii pe malul Crisului,care stau sub salciile protejate sau cei care fac baie.

White Shark

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar de placere
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  yulyan33 Mier Mar 09, 2011 6:43 pm

asta este vrajeala. La cel care paste vacile pe malul Crisului ii ia taxa de acces in aria protejata? Togor nu poate sa faca ce vrea el. A obtinut concesiunea resurselor acvatice vii, nu poate sa imi limiteze accesul pe malul Crisului. Aici sunt ariile naturale protejate din judetul Bihorhttp://apmbh.anpm.ro/arii_naturale_protejate_de_interes_national_din_judetul_bihor-2990
De unde au scos ei atatea arii protejate nu stiu
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  B Vasile Mier Mar 09, 2011 7:26 pm

yulyan33 a scris:asta este vrajeala. La cel care paste vacile pe malul Crisului ii ia taxa de acces in aria protejata? Togor nu poate sa faca ce vrea el. A obtinut concesiunea resurselor acvatice vii, nu poate sa imi limiteze accesul pe malul Crisului. Aici sunt ariile naturale protejate din judetul Bihorhttp://apmbh.anpm.ro/arii_naturale_protejate_de_interes_national_din_judetul_bihor-2990
De unde au scos ei atatea arii protejate nu stiu

@ yulyan 33 , sincer, nu am accesat linkul ce l-ai pus ! Daca nu va hotarati, va spun ca sunt primul care merge la pescuit , cu tichetul ANPA la el, permis, spray paralizant, maceta (cu indulgenta , cutit )...si ma pis pe toti rangerii care-mi cer taxa ca i-mi plimb ciuperca dintre degete (aia luata de la strand ) pe firele nobile de iarba a lu' Togor ! In ultima instanta, exista 112....iar de aici incolo intervin altii care stiu legi, nu rahati cu arii protejate ....Io n-am ce pierde....da' el are....Scuze de exprimare, dar la asa comportament, n-am ce face !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  White Shark Mier Mar 09, 2011 8:28 pm

Acuma noi facem tot felul de speculatii si presupuneri si asta deoarece nimeni nu-si da osteneala sa ne lamureasca.Nici ANPA ,nici asociatiile. Vineri am fost la Aqua sa-mi fac permis si doamna de acolo mi-a zis ca deocamdata i s-a spus sa nu elibereze permise pana luni,ca era nu stiu ce sedinta ....Am intrebat cat m-ar costa (ca pensionar) .Mi-a zis ca 25 lei permisul si 5 lei carnetul.
Ieri ,dupa ce am auzit de tarifele astea,am sunat la ei si un domn mi-a spus ca lucreaza la tarife si ca-i poveste lunga sa-mi spuna la telefon,ca e pe zone de pescuit, sa vin azi ca pot sa-mi fac permis si au si permisele ANPA. Am insistat sa-mi spuna cat e pe ambele Crisuri,in situatia mea.Mi-a zis ca in jur de 70 lei. Daca faci calculul 30+45 (tarif pe 4 arii)=75 lei pe an. Asta am inteles eu. Dar deocamdata mai astept, sa vedem ce se mai intampla. Ca roata-i roata....si auzi de nu stiu ce sentinta sau revocare si te trezesti ca ai permis ,dar nu poti pescui decat pe Peta sau pe nu stiu ce garla. Si ii multumesc AJVPS, ca nu au dat permisele ANPA gratuit ,cum zice legea,ca aveam permisul platit deja la ei.

White Shark

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar de placere
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  mihai Mier Mar 09, 2011 9:20 pm

Vasile faci ce vrei , bate-te cu ei , cutiteaza-te, e treaba ta .. dar nervi tot tu o sa-ti faci . Eu unul cred ca nu fac niciun permis pana prin 10 iunie , ca oricum vine prohibitia .. ma duc la balti private ca-i mai bine

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  orion Mier Mar 09, 2011 10:11 pm

Am crezut ca AquaCrisius vor fi corecti si vor respecta legea. Dar se pare ca iar ne-am inselat.

Ce treaba are ordinul 1148 din 2010 cu pescuitul? Tarife de pe site-ul AC sunt pentru naturisti si botanisti, stabilite de ministerul padurilor.

AquaCrisius a depus ceva la ANPA atunci cand a castigat zonele ... si acolo scrie clar care vor fi tarifele pentru accesul in zona de pescuit. Nu este legal sa incasezi doua taxe pentru acelasi lucru ... pescuitul! Si de unde pana unde tarife diferentiate pentru membrii si nemembrii???? In baza carei legi???

Cred ca este cazul ca AJVPS sa solicite anularea autorizatiilor AquaCrisius pentru ca nu respecta regulamentul ANPA.

Recomand sa nu va faceti inca permise pentru ca oricum vine prohibitia si se poate merge pe balti private. Sau poate vine AJVPS-ul cu ceva oferta speciala pentru baltile care le mai are! Razz

Oricum ANPA ne va da permise de 30 lei cat de curand. Restul este poveste! http://www.anpa.ro/index.php?v=stire&id=68
orion
orion

Numarul mesajelor : 28
Localizare : Oradea
Ocupatia : freelancer
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  B Vasile Joi Mar 10, 2011 8:07 am

mihai a scris:Vasile faci ce vrei , bate-te cu ei , cutiteaza-te, e treaba ta .. dar nervi tot tu o sa-ti faci . Eu unul cred ca nu fac niciun permis pana prin 10 iunie , ca oricum vine prohibitia .. ma duc la balti private ca-i mai bine

@ Mihai, m-ai inteles gresit. Nu ma transform in Bin Laden, dar sentimentul privirii in pamant si sa fiu cuminte l-am trait de muuuult, cand m-am dus prima data cu o fata la film si o prajitura ! De atunci ( si-s ani multi, cu situatii de tot felul,) nu m-a " incovoiat " nimeni .Sper sa pot continua la fel . Nervi , intr-adevar o sa-mi fac, deja incepe, dar daca eu ma infurii, ei turbeaza !!! Nu cred ca ti-ai imaginat ca vreau sa transform Crisul intr-o scena cu spahii, ieniceri si razesi moldoveni ! Sa-ti zic cum vad eu lucrurile : Am permis la alta asociatie . Ma duc la Togor sa-i platesc cei 20 lei (max) pt o zona concesionata .Refuz sa-i platesc taxa de acces in aria lui protejata.Refuza si el sa-mi ia cei 20 lei. De aici se complica treaba :si pt mine (mai putin ) si pt el (mai mult ). Pe el il doare-n spit de mine ca merg ceilalti, incolonati umili si spasiti sa plateasca, pe mine ma doare-n bombeu de el . Si merg la pescuit (avand permisul ANPA LA MINE) in zona pe care am vrut sa-i platesc taxa. Si vin rangerii sa ma scoata afara. Ei, de aici incep problemele pt el :pune mana pe mine ? exclus dpv legal ! ma ia pe sus? Intrucat el cu rangerii lui nu fac parte dintre acele autoritati legale care ar avea dreptul sa ma ia pe sus (dar vezi ca si aici tre sa incalci niste chestii stabilite clar in lege pt ca cei abilitati sa-si permita sa te ia de brat sa te duca cu ei ) ma crezi ca pot sa ma apar cum pot pana la sosirea 112-ului ??? Chiar daca sunt Jandarmii cu el ! Conventiile, aranjamentele sau protocoalele incheiate NU POT BATE LITERA LEGII !!! Iar apelul unic 112 INCA mai functioneaza cum trebuie !!! Si-a doua zi, ma duc din nou, Mihai, si-a treia zi dimi si seara, a patra zi din nou, dar dimi, la pranz si seara....Si repetam scena (inclusiv cu 112 !!) pana ajungem subiect la CNN !! Cand eram mic, Mihai, ma incanta sa ma joc prin ploaie....din pacate o data a traznit prea aproape de mine...si se vad consecintele acum !!!
Nu stiu daca m-am facut inteles, nu prea conteaza, dar, din moment ce eu respect legea, n-are ce sa-mi faca cu regulamentele lui de pazit brotaci si licurici !
Ce ma doare cel mai mult, e ca vad gramada de pescari lasandu-se umilita ! E treaba lor, inseamna ca nu muncesc pt bani, altfel s-ar uita unde-i dau si pt ce !
Taxa de acces in aria protejata o s-o platesc (si poate fac si o mica donatie sau putina munca patriotica ) atunci cand va fi delimitata clar, voi vedea panouri, afise, pliante, etc in care sa fie prezentata zona, flora, fauna, proiecte realizate (vizibile in teren), proiecte incepute ori de viitor, sa vad salcia cum creste pe mal ,nu cum o duce tiganul pt foc, sa vad albia Crisului aceeasi timp de ani in sir ,nu gaurita de balastiere si carutasi portoricani,accept capre ,oi,sau vite (fac parte din peisj, oricum ), dar nu voi accepta niciodata sa dau nici macar un ban pt visele de preamarire ale unora. Fa sa vada lumea schimbarea in bine, dar nu te bate cu caramida promitand minuni viitoare pe banii mei actuali !!!
Ar mai fi multe de zis cu noua situatie, dar mi-a ajuns exemplul cu taxa ANPA si modul de calcul !!!
Platiti, daca vreti, e treaba fiecaruia, urmarile vor aparea cat de curand...Toata situatia asta cu atitudinea pescarilor fata de cum sunt batjocoriti, este echivalentul la scara mica a ceea ce traim in tara ! Si tot pt situatii de genul : "mai rau sa nu fie "!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  mihai Joi Mar 10, 2011 9:23 am

Da Vasile asa este , doar ca eu unul nu mai am chef de certuri si nervi si cand ma duc la pescuit ca am destui in rest . Apoi sunt scarbit de tara asta pana peste cap , si sistemul pescuitului in judetul asta e fix pix fata de ce este in tara , parlament , guvern etc... de aici inainte prietene trebuie sa ne inarmam cu nervi de otel si rabdare de sclav ,pentru ca vin vremuri grele iti spun eu Crying or Very sad

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  yulyan33 Joi Mar 10, 2011 3:32 pm

Aqua a depus la ANPA custodiile pentru arii protejate, de aceea a castigat, AJVPS nu s-a gandit la aceste contracte. Are contracte pentru arii protejate, le-am vaut cu ochii mei. In momentul in care le-am cerut custodiile pentru arii protejate, casiera nici nu stia de ele. Dupa aceea le-a gasit. Un permis de pescuit pentru Crisul repede cu toate taxele incluse este 100 lei, fara nici o reducere.
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  zsolty Joi Mar 10, 2011 3:53 pm

misto si numai crisul repedee!!!!
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  DMG Joi Mar 10, 2011 3:54 pm

yulyan33 a scris:Aqua a depus la ANPA custodiile pentru arii protejate, de aceea a castigat, AJVPS nu s-a gandit la aceste contracte. Are contracte pentru arii protejate, le-am vaut cu ochii mei. In momentul in care le-am cerut custodiile pentru arii protejate, casiera nici nu stia de ele. Dupa aceea le-a gasit. Un permis de pescuit pentru Crisul repede cu toate taxele incluse este 100 lei, fara nici o reducere.

Ai primit si tichet ANPA???
DMG
DMG

Numarul mesajelor : 49
Localizare : Bihor
Ocupatia : pescar....cand am timp
Data de inscriere : 05/06/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  ssebi Joi Mar 10, 2011 6:02 pm

yulyan33 a scris:Aqua a depus la ANPA custodiile pentru arii protejate, de aceea a castigat, AJVPS nu s-a gandit la aceste contracte. Are contracte pentru arii protejate, le-am vaut cu ochii mei. In momentul in care le-am cerut custodiile pentru arii protejate, casiera nici nu stia de ele. Dupa aceea le-a gasit. Un permis de pescuit pentru Crisul repede cu toate taxele incluse este 100 lei, fara nici o reducere.
100 lei?...in care intra ce?...anpa+ tronsoanele 1,2,3 de cris? sau astea se platesc separat?
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  mihai Joi Mar 10, 2011 8:22 pm

Fain lucru 100 de lei Crisul Repede , ne-a fost mult 140 de ron toate apele si tot am comentat de ajvps , am zis eu ca astia ne taxeaza mai rau , bine fac ca au pe cine Sad

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

Aquacrisius - Pagina 2 Empty Re: Aquacrisius

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum