Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 8 din 31 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 24, 2009 7:07 pm

Ultima sedinta din acest an

AJVPS BIHOR - Pagina 8 IMG_0579

tot ce se vede pe masa a fost adus de baieti !

AJVPS BIHOR - Pagina 8 IMG_0581

AJVPS BIHOR - Pagina 8 IMG_0582

AJVPS BIHOR - Pagina 8 IMG_0583

AJVPS BIHOR - Pagina 8 IMG_0584

AJVPS BIHOR - Pagina 8 IMG_0585

AJVPS BIHOR - Pagina 8 IMG_0586

Sarbatori Fericite , ne intilnim la Anu* Exclamation santa
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Joi Dec 24, 2009 7:54 pm

Eu inteleg ca este nevoie de bani dar la AJVPS este criza serioasa. Este cam mult 140 lei pentru ceea ce se ofera. In aceasta toamna pe canale s-a braconat la greu, cate 20 de bete de pescar tot braconaj se numeste.
SARBATORI FERICITE
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Dec 24, 2009 8:11 pm

yulyan33 a scris:Eu inteleg ca este nevoie de bani dar la AJVPS este criza serioasa. Este cam mult 140 lei pentru ceea ce se ofera. In aceasta toamna pe canale s-a braconat la greu, cate 20 de bete de pescar tot braconaj se numeste.
SARBATORI FERICITE

In curind vom deschide un topic nou unde se vor posta numai informatii utile pt. pescari , in legatura cu pescuitul si nu numai
Printre altele vor fi trecute numere de telefon al persoanelor care trebuiesc contactate in cazul in care vreti sa anuntati o infractiune
Pina atunci sunati la 112 si cereti ajutorul Jandarmeriei sau al Politiei de Frontiera (in functie de zona in care se comite infractiunea
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Sam Dec 26, 2009 5:22 pm

Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Dum Ian 03, 2010 11:18 am

In primul rand <LA MULTI ANI !>, la toata lumea si un an mai bun 2010 pentru pescarii din bihor.

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Dum Ian 03, 2010 11:20 am

Reducerea asta de 50% este valabila pe tot parcursul anului sau numai in luna ianuarie?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Dum Ian 03, 2010 3:45 pm

mihai a scris:Reducerea asta de 50% este valabila pe tot parcursul anului sau numai in luna ianuarie?

este pe tot anul Exclamation
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Dum Ian 03, 2010 3:47 pm

Multumesc

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Fishmanhocket Mar Ian 05, 2010 9:05 pm

Buna seara !Sunt nou pe forum..Vad foarte multe discutii despre Filiala noastra judeteana.As fii intersat daca sunteti amabili.Sa ma informatii si pe mine cu ce populari vor avea anul acesta loc si unde?

Fishmanhocket

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Oradea
Ocupatia : Doctor
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  MIHNEA FLORIN Vin Ian 08, 2010 12:36 pm

buna ziua! am citit pe un alt forum urmatoarele
citez<<Popularile se vor face in primavara.
specii de peste; crap, amur,caras platica.
2 tone / lac
taxa probabil 60 lei, pe baza permisului A.J.V.P.S. Bihor + taxa suplimentara.
La ora aceeasta nu stiu ce densitate de peste exista in lac.>>

..ce nu am inteles eu este taxa pe aceste lacuri! trebuie platit pe langa permis ,taxa de prohibitie si 60 ron pe balta !!???
Shocked
sper sa nu se fi exprimat bine cel ce a scris! Evil or Very Mad
fire intinse pe 2010!!
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Vin Ian 08, 2010 12:45 pm

de ce nu pui intrebarea pe site-ul respectiv

ai citit cumva asta pe acest site ?, pt. cea ce am scris eu , imi asum raspunderea , in rest .... treaba lor daca nu stiu sa scrie " corect " gentleman

si totusi sa nu ramii in ceata incerc sa-ti explic cam ce ar fi vrut sa spuna mesajul respectiv
incepind de acum 2 ani , de cind AJVPS Bihir a primit licenta de acvacultura si o practica pe lacurile gestionate de asociatie [acumularile Les Bihor , Diosig , St. Imbreu , Fegernic si Crestur (Bolcas)] se poate practica pescuitul sportiv si recreativ in timpul PROHIBITIEI daca se achita o taxa suplimentara (dupa ce s-a platit cotizatia pe anul in curs) de catre membrii asociatiei , anul trecut taxa a fost 50 ron / prohibitie , pe anul acestainca nu s-a stabilit suma (cel putin inca nu s-a discutat la ultima sedinta de consiliu ), nu stiu de unde vine suma de 60 ron (sper sa nu se stabilesca dinainte si pe urma impus in sedinta)
Ca un fapt divers , toti banii colectati din aceasta tata de prohibitie vor fi folositi pt.repopularea baltilor respective
Aceasta taxa nu este obligatorie , o achita doar cei care doresc sa pescuiasca in prohibitie pe lacurile asociatiei
gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  MIHNEA FLORIN Vin Ian 08, 2010 1:59 pm

de ce nu pui intrebarea pe site-ul respectiv

ai citit cumva asta pe acest site ?, pt. cea ce am scris eu , imi asum raspunderea , in rest .... treaba lor daca nu stiu sa scrie " corect " gentleman


DL VICTOR am pus o simpla intrebare!!! nu era nevoie sa raspundeti daca nu doreati!! adresa forumului respectiv era postata pe acest site deci nu vad de unde atata inversunare in rasp. DVS.
Nu am intrebat acolo pt simplu fapt ca nu am cont pe acel site! nu la toti ne permite timpul sa postam pe toate forumurile de pescuit din tara!
Oricum multumesc pt raspuns !
O zi buna!
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Vin Ian 08, 2010 6:12 pm

MIHNEA FLORIN a scris:


DL VICTOR am pus o simpla intrebare!!! nu era nevoie sa raspundeti daca nu doreati!! adresa forumului respectiv era postata pe acest site deci nu vad de unde atata inversunare in rasp. DVS.
Nu am intrebat acolo pt simplu fapt ca nu am cont pe acel site! nu la toti ne permite timpul sa postam pe toate forumurile de pescuit din tara!
Oricum multumesc pt raspuns !
O zi buna!

Ai perfecta dreptate Exclamation

Imi cer scuze , am gresit ! Embarassed , o zi buna si tie gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty AJVPS -BIHOR 2010

Mesaj  Hanumanfish Lun Ian 11, 2010 8:57 pm

- A.J.V.P.S BIHOR -


ANUNT

MEMBRII PESCARI AI A.J.V.P.S BIHOR *AU EXCLUSIVITATE IN PRACTICAREA PESCUITULUI RECREATIV-SPORTIV PENTRU ANUL 2010 .

-ACUMULARILE BALTA LES BIHOR -DIOSIG- CRESTUR-FEGERNIC-SINTIMREU- CU REGIM DE ACVACULTURA PE ACESTE BALTI SE VA

PRACTICA PESCUITUL SPORTIV IN PERIOADA DE PROHOBITIE LEGALA > CONFORM REGULAMENTULUI STABILIT DE CONSILIUL A.J.V.P.S BIHOR .

IN ACESTE BALTI CU REGIM DE ACVACULTURA IN SEMESTRUL - II- SE VA REPOPULA CU CRAP DE 3 VERI .

AVAND IN VEDERE CONTRACTELE INCHEIATE CU *ADMINISTRATIA NATIONALA A IMBUNATATIRILOR FUNCIARE RA*,SUCURSALA TERITORIALA

SOMES-CRIS PENTRU ASIGURAREA VOLUMELOR DE APA PENTRU PRACTICAREA PESCUITULUI RECREATIV-SPORTIV,CONFORM TARIFELOR

STABILITE PRIN LEGE ,MEMBRII PESCARI A.J.V.P.S BIHOR AU EXCLUSIVITATE PENTRU :CANAL VALEA IERULUI ,CANALUL COLECTOR PE TOATA

LUNGIMEA DE LA TARIAN PANA LA BARAJUL TAMASDA.

CANALELE :

CPE 2 , CPE 3 ,CCP 1 INAND PRECUM SI PESCARIA MADARAS .

MEMBRII PESCARI AI A.J.V.P.S BIHOR AU EXCLUSIVITATE LA PESCUITUL IN APELE DE MUNTE PE BAZA CONTRACTELOR INCHEIATE

CU DIRECTIA SILVICA ORADEA . dupa cum urmeaza :

- FONDUL DE PESCUIT NR: 9 - CRISUL NEGRU INFERIOR CUPRINS INTRE CONFLUENTA CU CRISUL PIETROS ,PANA LA PODUL PIETRANILOR.

- FONDUL DE PESCUIT NR:16 -CRISUL NEGRU MIJLOCIU ,CUPRINS INTRE CONFLUENTA ACESTUIA CU VALEA BAITA PANA LA

CONFLUENTA CRISUL PIETROS .

-FONDUL DE PESCUIT NR 14: POIANA CUPRINDE VALEA POIANA CU TOTI AFLUENTII SAI, PÂRAUL BOIU SI PÂRÂUL CRISTIOREL .

-FONDUL DE PESCUIT NR: 18 -CRISUL REPEDE MIJLOCIU CUPRINS INTRE LOCALITATEA BUCEA (BARIERA) PANA LA CONFLUENTA CU VALEA

BRATCUTEI ,VALEA BOIULUI .

MENTIONAM CA IN COTIZATIA DE MEMBRU PESCAR SPORTIV PE ANUL 2010 ESTE INCLUSA SI VALOAREA PERMISULUI DE PESCUIT NATIONAL .

DE ASEMENEA IN CELALTE APE CURGATOARE COLINARE SI DE SES DIN JUD .BIHOR PESCUITUL RECREATIV -SPORTIV SE POATE PRACTICA CU

CARNETUL DE MEMBRU A.J.V.P.S. BIHOR .CU COTIZATIA ACHITATA PE ANUL 2010 .

SEMNAT :


DIRECTOR
ING. IOAN SILAGHI
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Lun Ian 11, 2010 10:21 pm

foarte utile aceste informatii,tot asa cheers
anuul trecut am avut poiana sau nu?
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty AJVPS -BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Lun Ian 11, 2010 10:33 pm

Da domnule asa este ....acum avem toti afluentii !!! sper sa reusim sa populam din nou ! cu sprijinul domnului DEJEU SI ALTII .

PS: AR FI BINE SA PARTICIPE SI PESCARI SA VADA SI EI MUNCA DEPUSA ,POPULARI ZONA DE MUNTE ! gentleman
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  davidco_m Mar Ian 12, 2010 7:19 am

fiind o informatie publica ma gandesc ca o pot posta si eu pe blog nu ?(referitor la apele care apartin ajvps)
davidco_m
davidco_m

Numarul mesajelor : 238
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzator
Data de inscriere : 21/01/2009

http://davidcomfly-fishing.blogspot.com

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  alex_24ARN Mar Ian 12, 2010 8:08 am

dare e blogul tau?as vrea sa mai arunc o privire...ms.
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty AJVPS -BIHOR 2010

Mesaj  Hanumanfish Mar Ian 12, 2010 6:09 pm

domnule davidco
Totusi ca ai intrebat denota ca esti bine crescut ! si un om cumsecade ! nu este interzis ! ai mana libera oricum, ce postezi pe blogul dumitale ! gentleman
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Joi Ian 14, 2010 1:01 pm

,,daca va referiti la pescuitul sportiv nu exista concesiuni pe bazinele
piscicole naturale decat in Delta Dunarii.
cu stima
Adrian Ionascu, consilier ANPA"

Acesta este raspunsul pe care l-am primit direct de la ANPA in urma unui email trimis. Oricum am cerut si un raspuns scris pe care sa il trimita, cu situatia exacta a tuturor apelor din judetul Bihor, pentru a nu mai avea eu personal dubii in ceea ce priveste administrarea lor.
Cand o sa primesc aceasta scrisoare o sa o fac publica pentru a stii toti pescarii care este situatia.
Legea 317/2009 spune urmatoarele:
14. La articolul 2, dupa punctul 38 se introduc noua noi puncte, punctele 39-47, cu urmatorul cuprins:
"39. drept de pescuit - dreptul obtinut, in conditiile legii, de exploatare durabila a resursei acvatice vii;
40. efectiv piscicol - totalitatea pestilor si a altor vietuitoare acvatice existente la un moment dat intr-o amenajare piscicola;
41. specie introdusa - orice specie de pesti sau de alte vietuitoare acvatice introdusa intentionat ori accidental de om intr-un mediu acvatic diferit de cel in care este prezenta natural;
42. furt piscicol - activitatea infractionala care consta in furtul efectivului piscicol in tot sau in parte, prin orice mijloace ori metode, din amenajarile piscicole;
43. braconaj piscicol - activitatea contraventionala sau infractionala care consta in pescuitul fara licenta, autorizatie ori permis a pestilor si a altor vietuitoare acvatice din habitatele piscicole naturale;
44. zona de pescuit - portiunea delimitata prin semne vizibile a unui bazin hidrografic unde este permisa practicarea pescuitului;
45. zona de refacere biologica - zona unui bazin hidrografic unde resursele acvatice vii sunt in declin si se impune restrictionarea pescuitului pentru refacerea acestora;
46. zona interzisa la pescuit - zona delimitata prin semne vizibile a unui bazin hidrografic, protejata in vederea reproducerii resurselor acvatice vii;
Din aceasta lege reiese cf. pct. 44 ca zonele unde este permis pescuitul sa fie delimitate. Oare de cine trebuie delimitate?
Asociatiile de pescari sa isi faca treaba si sa nu isi mai faca reclama ca au nu stiu cate cursuri de apa ca de fapt bazinele piscicole naturale nu sunt concesionate
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Joi Ian 14, 2010 3:33 pm

@yulian33, te rog sa postezi si aici raspunsul! E bine sa se stie ce si cum! Eu personal sunt foarte interesat de subiect!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty AJVPS

Mesaj  nemedi1990 Sam Ian 16, 2010 7:52 pm

La Multi Ani!
Am reusit si eu sa-mi fac internetul pana la urma. Nu stiti cat va fi taxa pe 2010? Si ce lacuri si canale sunt incluse?




Daca exista deja un topic care se ocupa de o problema, va rog sa postati acolo, nu deschideti alt topic! Va multumesc,pescardeclean
nemedi1990
nemedi1990

Numarul mesajelor : 24
Varsta : 34
Localizare : Arad
Ocupatia : Student
Data de inscriere : 20/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Ian 18, 2010 11:08 am

[quote="Nagy Victor"]Cotizatia pentru anul 2010 este de 140ron ,
Incepind din data de 01.12.2009 pina la data de 31.01.2010 , toti membrii care achita taxa de cotizatie , au o reducere de 10%
Cei care nu au inca un carnet de membru si doresc sa-l acizitioneze , trebuie sa se prezinte la casieriile unei filiale din judet , cu Certificatul de Identiate o poza cit mai recenta (daca e posibil sa fie color) si cotizatia

Ai aici taxa, si baltile din cate stiu eu sunt:Les , Diosig , Santimbreu, Fegernic si Crestur

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty AJVPS -BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Mier Ian 20, 2010 9:47 am

Împătimiţii pescuitului s-au postat la coadă la caseriea Asociaţiei Judeţene a Vânătorilor şi Pescarilor (AJVPS) Bihor pentru a-şi plăti cotizaţiile. Pescarii care îşi achită cotizaţia până pe data de 31 ianuarie 2010 beneficiază de o reducere de 10% conform statutului AJVPS Bihor. „Cuantumul cotizaţiei de pescuit pentru anul 2010 este 140 de lei, la fel ca şi anul trecut”, a declarat Gabriel Jurj, secretarul Clubului de Pescuit Oradea.

De reducere de 50% din cuantumul cotizaţiei beneficiază elevii cu vârsta cuprinsă între 14 şi 18 ani, studenţii la cursurile de zi cu vârsta de până la 25 ani, dar şi femeiile precum şi pensionarii cu vârsta de peste 62 de ani. Copiii de până la zece ani beneficiază de permis gratuit, iar cei între 10 şi 14 ani plătesc doar 25% din valoarea permisului.
În baza de date a AJVPS Bihor au fost înregistraţi anul trecut peste 7.500 de pescari cotizanţi. Marea majoritate, şi anume 4.645 de pescari la Clubul Oradea.

Facilităţi

Membrii pescari ai AJVPS au exclusivitate la practicarea pescuitului recreativ sportiv în acest an pe acumulările de la Leş, Diosig, Crestur, Fegernic şi Sântimreu. Pe aceste acumulări cu regim de acvacultură se va putea pescui în perioada de prohibiţie conform regulamentului stabilit de Consiliul AJVPS Bihor. Ca şi în anii anteriori, în cursul semestrului doi se vor face în aceste acumulări repopulări cu crap de trei veri.
„Având în vedere contractele făcute cu Administraţia Naţională a Îmbunătăţirilor Funciare membrii AJVPS au exclusivitate pentru pescuit pe Canalul Valea Ierului, canalul Colector, canalele CPE 2, CPE 3, CCP 1 Inand precum şi pescăria Mădăras”, a spus Gabriel Jurj.
De asemenea, pe apele de munte membrii AJVPS au exclusivitate la pescuit pe fondul de pescuit numărul 9 - Crişul Negru Inferior, cuprins între confluenţa cu Crişul Pietros până la Podul Pietrarilor, fondul de pescuit nr.16 Crişul Negru Mijlociu, fondul de pescuit nr.14 - Valea Poiana cu toţi afluenţii săi ţi fondul de pescuit nr. 18 - Crişul Repede Mijlociu cuprins între localitatea bucea până la confluenţa cu Valea Brătcuţei.
În toate celelalte ape curgătoare colinare şi de şes din judeţ pescuitul recreativ sportiv se poate practica cu carnetul de membru AJVPS cu cotizaţia achitată pe anul 2010.
sursa JURNAL BIHOREAN*
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  DMG Mier Ian 20, 2010 11:21 am

Ce ne puteti spune despre permisele ANPA s-au tiparit??? au ajuns la asociatii?????


Ultima editare efectuata de catre DMG in Dum Ian 24, 2010 12:26 pm, editata de 1 ori
DMG
DMG

Numarul mesajelor : 49
Localizare : Bihor
Ocupatia : pescar....cand am timp
Data de inscriere : 05/06/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 8 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 31 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum