Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 19 din 31 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Cata_lin Lun Ian 17, 2011 11:05 am

ms pt raspuns. cred ca am sa ami fac la AJVPS
Cata_lin
Cata_lin

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar Amator
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Lun Ian 17, 2011 8:41 pm

Cata_lin a scris: ami fac

Felicitari, Cata_lin, o hotarare deosebit de inteleapta !! Era si culmea sa faci la altii !!! Cand vad AMI FAC ma ia cu nostalgii...Unde oare am mai vazut AMI ????
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Cata_lin Mar Ian 25, 2011 10:08 pm

Ce vreti sa ziceti cu asta domnule B Vasile??
Cata_lin
Cata_lin

Numarul mesajelor : 27
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar Amator
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Mier Ian 26, 2011 9:57 am

Cata_lin a scris:Ce vreti sa ziceti cu asta domnule B Vasile??

Cu ce , Cata_lin, draga ??


ps: Eu am cunostinta DOAR de un singur DOMN, care-i sus, in ceruri, deasupra tuturor celor vazute si nevazute....si nicidecum alaturat numelui meu....E o blasfemie ce faci...Gandeste-te , ca la judecata de apoi, pt treaba asta, s-ar pute sa fii declarat '' off topic '' si sa fii trimis la cazanul cu dohot !!! Putina piosenie, nu strica , suflet pacatos ce esti !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pin70 Dum Ian 30, 2011 7:03 pm

Balex67 a scris:
Cata_lin a scris:salutare sant nou pe aici si daca am postat gresit imi cer scuze..... am prins si eu microbu asta cu pescuitu de vreun an incoace si as vrea sa ami fac permis dar din ce am citit pe net mai mult ma incurcat....unde e cel mai indicat sa ami fac permis daca vreau sa pescuiesc in bihor??


Salut Cata-lin!
Depinde unde vrei sa pescuiesti?
Daca pe Cris atuncea cel mai ieftin poti sa iei de la Aqua Crisius(anul trecut era 56 lei),dar daca vrei pe balti,ori mergi fara permis pe balti private(taxele sunt de la 30 lei/zi) sau iei permis de la AJVPS(140 lei) care este valabil pe toate apele publice + baltile de la Les,Fegernic,Diosig si Bolcas(la Sintimbreu cred ca nu mai e valabil anul asta).

Dar pe canale colectoare trebuie permis de la AJVPS? ma refer la Cefa, Tamasda. daca da, atunci sa-mi spuneti conform carui document?

pin70

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Sebis
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  MIHNEA FLORIN Lun Ian 31, 2011 1:22 pm

La 5 zile ,dupa aparitia ordinului in M.Of. ,,am inteles ca pe site.ul ANPA a.r trebui sa apara lista cu toate asociatiile din tara ,cu apele care le au concesionate,care au....!
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pin70 Lun Ian 31, 2011 5:48 pm

Si totusi ceva mai la subiect? nu stie nimeni?

pin70

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Sebis
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Ian 31, 2011 6:09 pm

Toata lumea asteapta sa vada cum se impart apele catre asociatii!

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  MIHNEA FLORIN Lun Ian 31, 2011 7:58 pm

...mai exact....ar fi ca' ..cine sa grabit sa vizeze permisul la o anumita asociatie,ca doar in ianuarie e la reducere,acum s.ar putea sa fi luat <TAPA>!!!!!
MIHNEA FLORIN
MIHNEA FLORIN

Numarul mesajelor : 147
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Lun Ian 31, 2011 8:56 pm

Ceva de genul. Normal ar fi ca lumea sa astepte sa vada ce asociatie ce apa preia si in functie de asta sa ne orientam.

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ilie Mar Feb 01, 2011 6:39 pm

MIHNEA FLORIN a scris:La 5 zile ,dupa aparitia ordinului in M.Of. ,,am inteles ca pe site.ul ANPA a.r trebui sa apara lista cu toate asociatiile din tara ,cu apele care le au concesionate,care au....!

Citez de pe alt forum :

"Pasul 1. ANPA a publicat deja anuntul prin care anunta deschiderea sesiunii de depunere de catre asociatii a cererilor pentru obtinerea autorizatiilor de pescuit sportiv. Data limita pentru depunerea cererilor: 14 februarie 2011.
Pasul 2. Pe 14 februarie va avea loc şedinţa comisiei de evaluare care vor analiza cererile de solicitare ale asociaţiilor de pescari sportivi.
Pasul 3. Timp de 5 zile se face evaluarea cererilor (pina pe 19 februarie), dupa care se redacteaza redactează Procesul verbal de evaluare a cererilor pentru obţinerea autorizaţiei de pescuit recreativ/sportiv
Pasul 4. Rezultatul evaluării se afişează la sediul filialei/punctului de lucru în maximum 48 ore (21 februarie).
Pasul 4. Procesul verbal de evaluare a cererilor pentru obţinerea autorizaţiei de pescuit
recreativ/sportiv se transmite în termen de 48 ore prin poştă, fax sau email la ANPA
central (23 februarie).
Pasul 5. Timp de doua zile (lucratoare) se pot depune contestaţii, la sediul central ANPA (pina pe 25 februarie)
Pasul 6. Daca sunt contestatii, acestea vor fi solutionate in alte doua zile lucratoare (26 si 27 februarie pica in weekend, deci abia pe 29 februarie sunt gata).
Pasul 7. Eliberarea autorizaţiilor de pescuit recreativ/sportiv către Asociaţiile de pescari sportivi se face in termen de maximum 12 (douăsprezece) zile de la data comunicării rezultatelor Comisiei de evaluare (7 martie)

Daca pina aici a fost cit de cit ok in incercarea de a raspunde la intrebarea din titlu, in continuare m-am cam blocat. Un coleg care se ocupa de achizitii publice mi-a spus ca procedura de achizitie de mai jos poate dura minim o luna, maxim trei luni (in caz ca sunt contestatii). Hai sa fim optimisti si sa spunem ca dureaza o luna si jumatate cu totul. Daca cei de la ANPA se apuca imediat de treaba si fac toate treburile in paralel, cam peste doua luni permisele ar putea fi tiparite si distribuite catre asociatii, conform procedurii de mai jos

Emiterea permiselor de pescuit recreativ sportiv
1. Compartimentul achiziţii publice ANPA iniţiază procedura de tipărire a permiselor în conformitate cu Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr. 34/2006 privind atribuirea contractelor de achiziţie publică.
2. Permisele se recepţionează de către o comisie şi intră în gestiunea instituţiei.
3. Compartimentul de specialitate, desemnează o persoană care se va ocupa cu transmiterea permiselor de pescuit recreativ sportiv către filialele teritoriale în vederea emiterii acestora către Asociaţiile de pescari sportivi care deţin autorizaţie de pescuit recreativ sportiv şi/sau administratorilor delegaţi.

Transmiterea documentaţiei în vederea eliberării permiselor de pescuit
1. Permisele de pescuit vor fi predate de la ANPA central către filialele
teritoriale ANPA, în baza proceselor verbale de predare-primire
2. Filialele teritoriale transmit permisele Asociaţiilor de pescari sportivi."
sursa forum.revistalupeste.ro

Si cum scriam in alt post pe forum :

Intre timp au mai aparut niste "documente" pe site-ul anpa :

http://www.anpa.ro/index.php?v=cat&id=1&id_submeniu=4

Decizie nr. 117/28.01.2011 privind aprobarea listei zonelor de pescuit recreativ-sportiv in vederea emiterii si eliberarii autorizatiilor de pescuit recreativ-sportiv : http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=29

ANUNT PRIVIND EVALUAREA CERERILOR PENTRU OBŢINEREA AUTORIZAŢIILOR DE PESCUIT RECREATIV SPORTIV PENTRU ZONELE DE PESCUIT DIN HABITATELE PISCICOLE NATURALE : http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=28

Comisia de evaluare a cererilor pentru emiterea autorizaţiilor de pescuit recreativ/sportiv : http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=27

Procedura de emitere şi eliberare a Permisului de pescuit recreativ/sportiv şi a Autorizaţiei de pescuit recreativ/sportiv : http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=26

REGISTRU UNIC DE EVIDENTA AL ASOCIIATIILOR PESCARILOR SPORTIVI : http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=25



In concluzie cred ca mai dureaza destul de mult pana vom vedea permisele !



study

Ilie

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Piatra-Neamt
Ocupatia : Pescar Incepator La Rapitor
Data de inscriere : 11/02/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Sam Feb 19, 2011 4:07 pm

Am auzit ca ajvps pierde si balta Fegernic cum a pierdut-o si pe cea de la Santimreu ... ati auzit de asa ceva ?

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Sam Feb 19, 2011 5:13 pm

Nu stiu daca Fegernicul e pierduta, dar 8 (opt ) fonduri de vanatoare , din cele care mai aveau macar furnici pe ele ( ca sa nu zic cele mai grase !) s-au dus de la Ajvps Bihor ... Cand traim din banii altora, ce mai conteaza !...Unde-i vorba de administrat banul propriu, se schimba treaba ! ( Vezi Sisterea, Cetariu, Livada !)...Unde plateste prostimea...zexe !!!...Toti tac, in speranta obtinerii concesionarii apelor publice !!! Morcovi in retrovizor, trepidatii rosii, sperand ca vor mai apuca vacuta "milka " vreo cativa ani la "produs " !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Vin Feb 25, 2011 5:42 pm

B Vasile a scris:Nu stiu daca Fegernicul e pierduta, dar 8 (opt ) fonduri de vanatoare , din cele care mai aveau macar furnici pe ele ( ca sa nu zic cele mai grase !) s-au dus de la Ajvps Bihor ... Cand traim din banii altora, ce mai conteaza !...Unde-i vorba de administrat banul propriu, se schimba treaba ! ( Vezi Sisterea, Cetariu, Livada !)...Unde plateste prostimea...zexe !!!...Toti tac, in speranta obtinerii concesionarii apelor publice !!! Morcovi in retrovizor, trepidatii rosii, sperand ca vor mai apuca vacuta "milka " vreo cativa ani la "produs " !!!
Si uite ca iar este ,, milka" la AJVPS. Banii nu tac banii ne fac. Asa este viata in Romania
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Sam Feb 26, 2011 2:15 pm

trebuie sa invatam...nu te pui cu statul!!! cheers ...toti la ajvps ...cei care sint la livada, dupa cum se vede au doar...balta lor!!! masacre!..mnoah continuam la ajvps...din 1988 sint la ei...@b vasile, hai la ajvps!!!...se invirte roata?

Laughing Laughing Laughing
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  nimrod Sam Feb 26, 2011 3:03 pm

ssebi a scris:trebuie sa invatam...nu te pui cu statul!!! cheers ...toti la ajvps ...cei care sint la livada, dupa cum se vede au doar...balta lor!!! masacre!..mnoah continuam la ajvps...din 1988 sint la ei...@b vasile, hai la ajvps!!!...se invirte roata?

Laughing Laughing Laughing

Sper sa ne intalnim candva pe cris si sa te trag pe virf la 8m Very Happy poate osa fi o momeala buna cheers

nimrod

Numarul mesajelor : 13
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 24/02/2009

http://[URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/nimrod.jpg/][IMG]http:

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty statul si pilele

Mesaj  loci70 Sam Feb 26, 2011 5:04 pm

ssebi a scris:trebuie sa invatam...nu te pui cu statul!!! cheers ...toti la ajvps ...cei care sint la livada, dupa cum se vede au doar...balta lor!!! masacre!..mnoah continuam la ajvps...din 1988 sint la ei...@b vasile, hai la ajvps!!!...se invirte roata?

Laughing Laughing Laughing
asta este invirteala ajvps care este lihnita dupa bani si de cind a pierdut membrii face orice sa-i acapareze inapoi.sint sigur ca sa dat mita in prostie ca sa obtinatoate apele publice din bihor.dar asta nu asa se face nu-i corect sa schimbi regulile dupa ce multa lume si-a scos permisul la alte asociatii,iar tu vii si schimbi regulile in cursul anului.ce fac cu oamenii care si-au scos permisul la livada sau aqua?se judeca fiindca acei oameni ca cetateni constiinciosi si-au scos permisele in ian.sa fie cu actele in regula.si fiti siguri ca cei care si-au scos permisele la alte asociatii sint pescari de cris sau canale si de acea nu si-au scos la ajvps ca-i nu-i intereseaza baltile "super populate" ale filialei.si inca o chestie....ajvps-ul ce o sa faca cu atita suprafata de apa,cum o sa reusasca sa populeze toate canalele,crisurile? cind abia reusea sa bage 1000kg de crap anual in lacurile pe care le avea?cind in alte locuri bune se baga lunar atita peste intr-un lac.
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  zsolty Sam Feb 26, 2011 7:14 pm

s-a facut un punctaj si in functie de aia sau dat apele
intra pe site ul anpa si vezi ca in toata Romania cam ajvps a luat apele
momentat erau aproape singurii care depliineau toate conditiile
sau peste tot sa dat mita???
da un ex o populare inafara de ce a pus ajvps
asa cu e ea buna sau rea macar a facut ceva!!
asociatiile nu trebuia sa elibereze permise pana nu se finalizeaza impartirea apelor
dar orice ban e bine venit.........
http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=30
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Sam Feb 26, 2011 7:24 pm

ssebi a scris:trebuie sa invatam...nu te pui cu statul!!! cheers ...toti la ajvps ...cei care sint la livada, dupa cum se vede au doar...balta lor!!! masacre!..mnoah continuam la ajvps...din 1988 sint la ei...@b vasile, hai la ajvps!!!...se invirte roata?

Laughing Laughing Laughing



SSeba (i), dragostea mea , ce vorbesti tu, este extazul cabernetului sau lipsa jonctiunii intre bratul tau si batul de pescuit . Iarna , zapada si frigul, sunt o scuza plauzibila si, fiind domnia ta "baiat de baiat " , noi trecem cu vederea peste "frisoanele " de dor si jale traite langa trusa de pescuit prafuita , in debara ! Ac'ma , ca esti tu din 1988 (nascut sau inscris la Ajvps- nu ai precizat !)...conteaza mai putin....Important ar fi sa ne precizezi sau sa faci o comparatie cat de mica intre Livada si Taul Marhaii (oricare din cele administrate de AJVPS )...Daca te rusinezi (noi te intelegem !!) ,poti sa ne spui ca tu pescuiesti doar pe ape ce merg la vale ( sper ca n-o sa sustii ca tot Ajvps determina si curgearea la vale a raurilor !!!!!)
In timpul liber, alocat contemplarii betelor, gentii si permisului platit la Ajvps, gandeste-te (fara rautate si ciuda ) ca eu am revenit deja la Ajvps, dar in calitate de "sponsorizat " cu 50% (in care poate intra si o parte din banii tai, care, altfel, ii puteai folosi cumparand o pereche de ciorapi lycra pt doamna !!!!)....Dar, suflet bun si nobil cum te stiu, tu vei astepta sa vezi (si poate vei vrea sa participi ) la popularile de pe Cris sau Colector ale scumpei si iubitei tale Ajvps !!...Dupa inversarea polilor, ajungerea planetei Nibiru langa Pamant si popularile Ajvps, mai discutam.....Pana atunci, draga mea SSEBA ( i )....pacientza, multa pacientza !!!! O gluma mai buna n-ai scris tu de la inceputul forumului....
Da' daca tu crezi ce spui, cu Ajvps-ul, asta e ! Mai lipseste rotobilul....si ar fi de inteles !!!

Pa si pupi !! Mersi de sponsorizare !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Sam Feb 26, 2011 7:41 pm

Prietenilor, extazul vostru cu succesul Ajvps seamana leit cu extazul lui Gigi Becali la fiecare inceput de campionat....Si voua (adica Ajvps ) si lui Gigi le lipsesc doar rezultatele....In rest, totul e minunat...doar ca lipseste cu desavarsire ,in special pestele, in baltile ce cu onor le-a pastorit Ajvps pana acum ....Vorbim discutii, intrebam intrebari si raspundem raspunsuri !!! Cam la asta se rezuma totul !!! Singurul inconvenient al acestei activitati e lipsa pestelui...ca aerul curat si buna dispozitie va e jena deocamdata sa spuneti ca a fost adusa pe ape de Ajvps !!!....Dar, nu ar trebui sa ne mai mire nimic....chiar asteptam....dar vedeti ca ar fi de postat cam altceva...SI DE ASTA VA FERITI TOTI CEI CARE RIDICA AJVPS IN SLAVI ...Daca tineti neaparat, va spun cam la fiecare motivele " nevinovate " ale reclamei dezinteresate !!!....E atat de simplu...
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  loci70 Sam Feb 26, 2011 7:45 pm

zsolty a scris:s-a facut un punctaj si in functie de aia sau dat apele
intra pe site ul anpa si vezi ca in toata Romania cam ajvps a luat apele
momentat erau aproape singurii care depliineau toate conditiile
sau peste tot sa dat mita???
da un ex o populare inafara de ce a pus ajvps
asa cu e ea buna sau rea macar a facut ceva!!
asociatiile nu trebuia sa elibereze permise pana nu se finalizeaza impartirea apelor
dar orice ban e bine venit.........
http://www.anpa.ro/index.php?v=subcat&id=1&id_submeniu=30
sint de acord cu impartirea apelor,macar stii care portiune de cune apartine si cine raspunde ...dar nu sint de acord cu faptul ca aceasta impartire sa facut dupa 2 luni,cind deja foarte multa lume si-a scos permisul.toate filialele trebuiau sa spuna daca erau cinstiti" oameni buni,nu eliberam permise pina nu se stie exact cine, pentru ce apa raspunde si are in concesiune".si atunci omul de rind care vrea sa fie cu permisul vizat merge la filiala care raspunde de apa pe care vrea sa pescuiasca in anul curent.nu asa era cinstit?si acuma restul poporului ce face care pescuieste in masura de 90% pe cris si are permis in alta parte decit ajvps? mai scoate un permis?nu-i bataie de joc la adresa omului de rind care pe linga atitea impozite si salarii mici mai este tras in piept si din partea asta?situatie de rahat
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  zsolty Sam Feb 26, 2011 8:06 pm

trist dar adevarat
din pacate asta e Romancica noastra
asta trebuia frumos facut pana in 31 dec 2010 si se rezolva tot

zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  loci70 Sam Feb 26, 2011 8:37 pm

zsolty a scris:trist dar adevarat
din pacate asta e Romancica noastra
asta trebuia frumos facut pana in 31 dec 2010 si se rezolva tot

da asta era cel mai curat sa se hotareasca pina la 31 dec.2010.dar pe noi,pescarii care avem platite deja permisele asta nu ne incalzeste cu nimic ca traim in "tara tuturor posibilitatilor".ce ne facem cu permisele noastre?ne cerem banii inapoi?prea putin cred ca primim in afara de p..a in brate altceva inapoi...ne judecam cu asociatia la care am scos permisul sau cu ajvps sau cu anpa? ajungem de la un hobby care ar veni sa te calmeze dupa toata saptamina de lucru,sa iesi in weekend cu morcovul in cur ca oare trebiue sa-ti sustii dreptatea cu organele de control pe malul crisului si cu permisul platit in buzunar,si te certi pentru ca trebuie sa treaca 2 luni din an sa se puna punctul pe i, cine pentru ce ape raspunde
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Sam Feb 26, 2011 9:56 pm

acuma sincer vorbind livada era de toata jena...aqua era ceva de capul ei dar tot nu iti dadea siguranta in pescuit( ma refer la zone)...deci ca sa supar pe altii..VIVAT AJVPS.....daca-s mai buni in punctaj atunci sa ia ei toate apele.... c'est la vie...cum zice englezul Goethe!!!....@vasile da atunci mi-am facut primul permis in 1988...la 14 ani...mi-a fost dor de tine... Very Happy Very Happy Very Happy si un pic ingrijorat...treburrile cu vamile ...ma bucur ca esti bine
Cool
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Sam Feb 26, 2011 9:59 pm

nimrod a scris:
ssebi a scris:trebuie sa invatam...nu te pui cu statul!!! cheers ...toti la ajvps ...cei care sint la livada, dupa cum se vede au doar...balta lor!!! masacre!..mnoah continuam la ajvps...din 1988 sint la ei...@b vasile, hai la ajvps!!!...se invirte roata?

Laughing Laughing Laughing

Sper sa ne intalnim candva pe cris si sa te trag pe virf la 8m Very Happy poate osa fi o momeala buna cheers

ne vedem nu-ti bate capul...pe virf de 8 m?...tu esti Tepes?... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy momeala buna as fi pe ocean la rechin sau pe borsului la stoarfe!!! Laughing Laughing Laughing
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 19 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 31 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum