Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 13 din 31 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  roberto Dum Mar 14, 2010 10:24 pm

alex_24ARN a scris:"Jandarmeria este modul cel mai eficient de mentinere a linistii unui popor." Napoleon Bonaparte gentleman

cu scuze pt offtopic:

"Jandarmeria constituie mijlocul cel mai eficient pentru menţinerea liniştii īntr-un stat ” tot Napoleon Bonaparte, tot cu ghilimele - sursa site-ul Jandarmeriei Romane

Cred ca scopul Jandarmeriei depinde de unde te afli ... La Cluj asigura linistea poporului, la Bucuresti linistea statului. Mai lipseste ala care spunea: L'etat c'est moi! study

roberto

Numarul mesajelor : 59
Localizare : Bihor
Ocupatia : marinar
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Dum Mar 14, 2010 10:49 pm

Vorbim cu toţii despre aceeaşi problemă,dar fiecare o privim din alt unghi şi din cauza asta,la prima vedere,descriem imagini diferite.Şi până să ne lămurim că vorbim de acelaşi lucru,ne luăm la harţă şi uităm cu totul de problema în sine.Tot ce aţi considerat că duce la rezolvarea problemelor este OK,dar vă rog,încercaţi să identificaţi un mod de a pune aceste soluţii în practică,altfel totul se termină aici,pe acest forum(sau pe oricare altul),fără să schimbe nimic în pescuitul sportiv de la noi.Teoria ca teoria,dar practica...

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  marius Dum Mar 14, 2010 10:56 pm

Tibi fiind presedintele CPO , parerea mea e ca esti mai in masura decat noi sa gasesti un mod de fi puse in masura aceste solutii, cel mai bine ar fi o intalnire unde se pot dezbate multe chestiuni, Dinu are de gand asa ceva si cred ca e un inceput.
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  roberto Dum Mar 14, 2010 11:12 pm

Tibi-CPO a scris:Vorbim cu toţii despre aceeaşi problemă,dar fiecare o privim din alt unghi şi din cauza asta,la prima vedere,descriem imagini diferite.Şi până să ne lămurim că vorbim de acelaşi lucru,ne luăm la harţă şi uităm cu totul de problema în sine.Tot ce aţi considerat că duce la rezolvarea problemelor este OK,dar vă rog,încercaţi să identificaţi un mod de a pune aceste soluţii în practică,altfel totul se termină aici,pe acest forum(sau pe oricare altul),fără să schimbe nimic în pescuitul sportiv de la noi.Teoria ca teoria,dar practica...

Foarte bine spui! Si @marius la fel!

Pentru inceput intalniti-va voi, cei care trebuie sa conduceti pescuitul bihorean.

Apoi transmiteti la toata lumea faptul ca nu suntem dusmani si ca de fapt avem aceleasi obiective.

Si in final sunt sigur ca vom gasi metodele si mijloacele prin care sa ne aparam apele. Cu ajutorul ANPA, Politie, Jandarmerie ... Sau fara.

Hasta la victoria siempre! - Ernesto Guevara de la Serna aka "Che"

PS scuze pentru conotatia revolutinonara dar este necesar!

roberto

Numarul mesajelor : 59
Localizare : Bihor
Ocupatia : marinar
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  alex_24ARN Lun Mar 15, 2010 8:36 am

Poate ati auzit de legea Cojocaru subiect discutat intens pe OTV in ultima perioada!!se strang semnaturi pt a putea pune legea pe masa presedintelui spre a fi aprobata ea fiind respinsa de parlamentari .....!!ei ar trebui sa stranga cateva sute de mii de semnaturi pt a putea pune legea in vigoare!!Ma gandesc ca suntem destui pescari in tara pt a inainta o lege bine pusa la punct privind pescuitul .....unde , cand , sanctiuni , infractiuni cine are drept de control si cine poate constata .....etc!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  roberto Lun Mar 15, 2010 12:17 pm

alex_24ARN a scris:Poate ati auzit de legea Cojocaru subiect discutat intens pe OTV in ultima perioada!!se strang semnaturi pt a putea pune legea pe masa presedintelui spre a fi aprobata ea fiind respinsa de parlamentari .....!!ei ar trebui sa stranga cateva sute de mii de semnaturi pt a putea pune legea in vigoare!!Ma gandesc ca suntem destui pescari in tara pt a inainta o lege bine pusa la punct privind pescuitul .....unde , cand , sanctiuni , infractiuni cine are drept de control si cine poate constata .....etc!

O initiativa legislativa cetateneasca se poate depune in Parlament daca se strang 100.000 de semnaturi ale cetatenilor cu drept de vot. Ea nu merge direct la Presedinte pentru promulgare ci la Parlament ... si trebuie sa urmeze tot lantul legislativ ... comisii, camera consultaiva, camera decizionala, promulgare. Ar mai fi calea rapida ... Ordonanta de Guvern dar acolo nu merge cu semnaturi ci trebuie doar influentati cei de la ANPA, MADR si apoi Guvernul.

Totusi o initiativa legislativa legata de pescuit cred ca ar fi binevenita ... dar cred ca suntem putin in urma deoarece ultimul ordin al MADR referitor la pescuit (Ordinul nr.20 din 27 ianuarie 2010) scire negru pe alb in preambul:

" Avand in vedere:
- Referatul de aprobare al Agentiei Nationale pentru Pescuit si Acvacultura nr. 115 din 8 ianuarie 2010;
- consultarile cu forurile de reprezentare ale asociatiilor de pescari sportivi legal constituite la nivel national, din domeniul pescuitului recreativ/sportiv,
- ........"

ANPA si MADR pot sa spuna ... "ce mai vreti acum!?" ... deoarece au existat consultari cu forurile de reprezentare ale pescarilor atunci cand aceste legi au fost date.

Cine sunt aceste foruri si cat de reprezentative sunt ele eu habar nu am!

roberto

Numarul mesajelor : 59
Localizare : Bihor
Ocupatia : marinar
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Musti Lun Mar 15, 2010 3:36 pm

Este exact ceea ce spuneam. Legislatia in domeniu este la cheremul unor insi pe care conjunctura i-a adus mai aproape de cercurile Puterii. Daca 2-3 asociatii mici s-au intrunit in sedinte pe la diverse comisii legislative, Statul roman considera ca s-a consultat cu pecarii...
De aia au iestit legile cum au iesit. Bine barem ca acum noua lege prevede macar reciprocitatea pe habitatele naturale... Chestia e ca nici n-au reglementat in ce mod vor fi pazite si, mai ales cu ce resurse. Aici ar fi rolul unui partener social puternic: sa aiba o initiativa legislativa de genul celei prin culegere de semnaturi, iar apoi sa faca lobby parlamentar, presiuni asupra Guvernului, in presa, etc. pana se va adopta o lege normala la cap. Ce are a face ca deja s-a scos una. Ea se poate imbunatati. Cel mai greu ar fi cand se va ajunge la sursele de finantare. O paza profesionista costa. Dar daca ar fi ca noua lege sa puna la munca in mod explicit Politia, Politia Rurala, Politia Comunitara, Politia Ecologica, Politia de Frontiera si Jandarmeria, alaturi de Ocoalele Silvice, unde este cazul, cred ca sumele n-ar mai fi atata de mari. In fond aceste institutii sunt deja bugetate. Asa cum Politia Rutiera poate face panda pe soselele patriei, de ce nu le-am putea impune domnilor politisti si jandarmi, in programul de lucru, niscai razii pe rauri si balti. Sa nu-mi spuneti ca n-ati vazut, si inca des, echipaje ale Politiei de frontiera pe la cate vreun cap de pod (vezi puntea de la Tarian, podul de la Cheresig, etc.) ascultand plictisiti cum creste iarba sau dormind in masini cu chipiul tras pe ochi... Timpul trece, leafa merge... Ce s-ar intampla daca ar si lua-o la vale pret de cativa km si ar mai cere cate un permis de pescuit, ar mai arunca un ochi prin juvelnice, iar daca ar fi cazul, ar si priponi cativa braconieri? S-ar mai distra si ei, le-ar mai trece timpul si-ai zice ca au muncit de banii pe care ii iau... Oricum au sectoare de patrulare deja alocate. Ce ar fi sa le reamintim ca si braconajul e o infractiune, nu doar deja iluzoria trecere ilegala a frontierei?
Dar acuma se complac cu totii, pe motiv ca n-au legislatie, ca nu s-a semnat nu stiu ce rahat de Protocol, etc.. Cum ar fi sa-i scuturam o tzara, cu o lege bine facuta? Le trebuie bani de benzina? Ne-om stradui sa le strangem si noi ceva parale.
Iar pe langa asta, corpurile de controlori (inclusiv voluntari) ai asociatiilor reunite sa vina in supracontrol. Sa exercite un "audit" asupra modului in care Politia, Jandarmeria, etc. isi face treaba. Pt. ca asta e rolul asociatiilor cetatenesti: cenzura asupra organelor Statului. De restul asociatiile s-ar putea ocupa de populari, actiuni de intretinere a malurilor, etc.
E un capat de idee...
gentleman

Musti

Numarul mesajelor : 279
Localizare : Oradea
Ocupatia : inginer
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty ajvps bihor

Mesaj  sztufi Lun Mar 15, 2010 9:19 pm

Va rog sa ma scuzati daca vam jignit cu ceava D-lor. Dar daca este adevarat cea ce imi spuneti despre Jandarmii care are grija de somnul meu
si de mecurile lui Fc Bihor care are vreo 100-200 de suporteri la un meci CRED EU ca eu is la pescuit si nu umblu la meci............spuneti-mi de ce intrun sat ca ADONI se fura in nestiinta ..... saptaminal se intra in cite o gospodarie si se fura cam tot ce le cade in fata..gaini .iepuri.....scule...
otravesc ciinii de parca a dat boala in bau bau rile satului, da navala peste femeie de 70 de ani o bate mar ptr.10 lei , si IA SA VEZI Jandarmeria si Politia nu e nicaieri .......PARDON dupa ce da telefon fiul batrinei batute la politie ce credeti ca a raspuns D-l Sef de post ?????????? CA NU ARE BENZINA sa se deplaseze 8 km .de la Tarcea la Adoni. Deci nimeni nu e arestat .nimeni nu e certetat , si nu sint janadarmii pe strada.
SI INCA CEVA EU am sunat la 112 anul trecut cind nu mai puteam suporta braconajul pe Valea Ierului si mi sa facut legatura cu Postul de Politie
in cauza din Valea lui Mihai sau Tarcea nu stiu precis si raspunsul a fost -- SAMI VAD DE TREBURILE MELE DACA VREAU LINISTE PUNCT
Mentionez ca vorbesc despre lucruri foarte reale si cine ma cunoaste poate confirma ca urasc minciunile!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sztufi

Numarul mesajelor : 126
Varsta : 59
Localizare : Oradea
Ocupatia : administrator firma
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  alex_24ARN Lun Mar 15, 2010 9:38 pm

Domnule@zstufi ....ai un m.p!!
alex_24ARN
alex_24ARN

Numarul mesajelor : 958
Varsta : 40
Localizare : Oradea/Bihor/România/Europa
Ocupatia : pescar hoinar............................(mai mult hoinar decat pescar)
Data de inscriere : 25/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  roberto Lun Mar 15, 2010 9:49 pm

preluare de pe site-ul FNPSR ( http://fnpsr.ro/ )

"Azi am primit acordul Ministerului Mediului pentru primul program de actiuni comune în ceea ce priveşte delimitarea zonelor de pescuit sportiv, al zonelor protejate şi al zonelor interzise la pescuit. Mâine voi solicita ANPA desemnarea colectivului care va particia la acest de anvergură natională din partea Agenţiei şi voi solicita implicarea tuturor asociatiilor care solicită permise de pescuit recreativ sportiv, aşa cum prevede regulamentul de pescuit recreativ sportiv din anexa 3 a Ordinului 20/2010, prin acord scris şi cu sarcini precise pentru fiecare dintre ele. Va primul şi sper cel mai important pas de implicare activa a asociaţiilor în programele de actiuni şi proiecte comune pentru protejarea şi conservarea resurselor acvatice vii.
PRESEDINTE FNPSR - POPESCU STEFAN "

Deci ... este un pas inainte ... putem stabili de comun acord anumite zone in care pescuitul sa fie interzis complet sau zone in care este posibil pescuitul numai a anumitor specii.

Ramane intrebarea ... cine controleaza? Cine se ia la tranta cu braconierii?

roberto

Numarul mesajelor : 59
Localizare : Bihor
Ocupatia : marinar
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty AJVPS -BIHOR 2010 Populari

Mesaj  Hanumanfish Mar Mar 16, 2010 7:40 pm

Balta Fegernic
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  nagy cristian Mar Mar 16, 2010 7:49 pm

unde si cind se mai fac populari cu pesti ?
pe Les cind se populeaza ?
cu ce cantitate se populeaza in fiecare balta ?
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  csife Mar Mar 16, 2010 7:53 pm

MAINE TOATA LUMEA LA FEGERNIC

csife
moderator

Numarul mesajelor : 62
Localizare : oradea
Ocupatia : tot ce e pescuit
Data de inscriere : 29/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  tIbI_iosIA Mar Mar 16, 2010 8:12 pm

pe vremea asta nu cred ..

tIbI_iosIA

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 32
Localizare : Oradea
Ocupatia : Elev
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Mar Mar 16, 2010 8:23 pm

Tibi, ceea ce spunea Csife era o ironie! Nu trebuie luata ca si un indemn de a merge la pescuit acolo! gentleman

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Mar Mar 16, 2010 8:40 pm

@ZOli...cate kg de peste s-a populat pe fegernic?
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ssebastian Mar Mar 16, 2010 9:07 pm

pescardeclean a scris:Tibi, ceea ce spunea Csife era o ironie! Nu trebuie luata ca si un indemn de a merge la pescuit acolo! gentleman
Suspect vrei sa fi numai tu singur acolo?...fii sigur ca cel tirziu poimiine ii full balta..de pescari Laughing
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ssebastian Mar Mar 16, 2010 9:14 pm

Hanumanfish a scris:Balta Fegernic
aplauze aplauze aplauze ...am mai vazut un amur in afara de cel prins de tine...
Ssebastian
Ssebastian

Numarul mesajelor : 1516
Varsta : 48
Localizare : ORADEA
Ocupatia : transport marfa...cu liftul!!!
Data de inscriere : 17/05/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty AJVPS -BIHOR 2010

Mesaj  Hanumanfish Mar Mar 16, 2010 10:00 pm

@cristi exact nu stiu cand pentru ca depinde si de ploaie ,asa mi-a spus domnu secretar CPO Jurj G.D , ca va incearca totul sa ajunga pe Balta LES.Daca voi primi filmarea o voi posta. Very Happy
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  nagy cristian Mar Mar 16, 2010 10:19 pm

Hanumanfish a scris:@cristi exact nu stiu cand pentru ca depinde si de ploaie ,asa mi-a spus domnu secretar CPO Jurj G.D , ca va incearca totul sa ajunga pe Balta LES.Daca voi primi filmarea o voi posta. Very Happy

poate ne anuntati din timp , am fi participat si noi
am auzit ca vreti sa plantati si pomi , venim sa va ajutam cu placere , voi doar sa ne anuntati (facem si curatenie daca trebuie) gentleman
nagy cristian
nagy cristian

Numarul mesajelor : 417
Varsta : 29
Localizare : oradea
Ocupatia : elev
Data de inscriere : 28/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty AJVPS -BIHOR 2010

Mesaj  Hanumanfish Mar Mar 16, 2010 10:28 pm

@Cristi pe mine m-ai lamurit cat de mult iti place natura si ai dat dovada de inaltul nivel de respect fata de acele copaci care au fost plantate de tine pe malul Crisului R.Si sa nu uit ca daca tu vei fi mai mare decat esti acum vei un om de urmat .
PS: Daca plantam copaci te anunt , este al 6 -lea an de cand tot incercam dar incercarea moarte nare*.Vorbeai la plural veniti ,cine doreste sa mai vina ? Very Happy .
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Mar Mar 16, 2010 10:38 pm

După planificările făcute,Leşul urmează vineri,dar vremea ne poate juca feste.Dacă necuratul nu-şi bagă coada,mâine va fi Bolcaşul.Şi cei care livrează materialul au probleme cu apa(este cam multă),dar sperăm ca totul să decurgă normal.Tot normal este,ca toţi fomiştii să dea iama în peşti,lăsând la o parte orice fărâmă de bun simţ,ca aproximativ peste o lună,să vină cu ochii înlăcrimaţi,să ne povestească că au plătit permisele degeaba,în lacuri nefiind nici urmă de peşte.

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Tibi-CPO Mar Mar 16, 2010 10:42 pm

Bine că au furat băieţii buni toţi pomii care i-aţi plantat,altfel nu mai ajungeam pe baltă că ne pierdeam în pădure.[quote]

Tibi-CPO

Numarul mesajelor : 351
Localizare : ORADEA
Ocupatia : Pescuit
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty AJVPS -BIHOR 2010

Mesaj  Hanumanfish Mar Mar 16, 2010 11:40 pm

Tibi-CPO" scrie :Bine că au furat băieţii buni toţi pomii care i-aţi plantat,altfel nu mai ajungeam pe baltă că ne pierdeam în pădure.

Laughing Adevarat .Acum 40 min vorbeam cu cinevea* si imi scrie :" Ce parere ai ? Institutului de Cercetări şi Amenajări Silvice (ICAS). În prezent, pădurile însumează aproape un sfert din teritoriul ţării.Ce suprafata avea Romania sa zicem in ultimii 10 ani ? Stai ca nu-i asa ! Adevarul este cu totul altceva si anume ESTIMARILE ( smecheriile ) nu sunt exacte .Asa scurt in Romania a ramas doar 23 % din cei 80% ce a fost in 1922.Distrugerea cea mai mare fiind in ultimii 9 ani.Crezi sau nu s-a distrus 40 % de paduri in ultimii 9 ani !

Eu personal am ramas blocat .Si noi ascultam de cei care ne spune ca ei stiu si vor face ? Voare ce ? Serios am ramas masca cat lemne s-a vandut la NEMTI si RUSI. scratch mottoul alora care spune sa hai ca noi stim ce trebuie facut : Nu va alarmati ...totul este sub control.Adica sub controlul cui ?
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  marius Mier Mar 17, 2010 12:12 am

Tibi-CPO a scris:După planificările făcute,Leşul urmează vineri,dar vremea ne poate juca feste.Dacă necuratul nu-şi bagă coada,mâine va fi Bolcaşul.Şi cei care livrează materialul au probleme cu apa(este cam multă),dar sperăm ca totul să decurgă normal.Tot normal este,ca toţi fomiştii să dea iama în peşti,lăsând la o parte orice fărâmă de bun simţ,ca aproximativ peste o lună,să vină cu ochii înlăcrimaţi,să ne povestească că au plătit permisele degeaba,în lacuri nefiind nici urmă de peşte.
Amu Tibi nu te supara ca te intreb , eu daca poimaine mi-am planificat o iesire pe Les iar in urma popularii ,ceea ce ma bucura ,i-mi schimb locatia cu Fegernic sunt fomist? Incearca sa schimbi cuvantul fomist ca nu suna prea bine , nu te referi la toate persoanele ce pescuiesc, ok?
marius
marius

Numarul mesajelor : 478
Varsta : 42
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 13 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 31 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum