Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 22 din 31 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Lun Mar 07, 2011 2:16 pm

Zsolty
Vezi ca vorbele alea citate de tine nu imi apartin.La randul meu am citat pe cineva.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  zsolty Lun Mar 07, 2011 2:46 pm

ups
scuze nu am fost atent Embarassed
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  loci70 Lun Mar 07, 2011 6:30 pm

zsolty a scris:
Adriann a scris: cind controlul de la ajvps a facut scandal cu mai multi pescari chiar in primele zile ale noului an ca nu aveau permisul vizat,ca permisul este valabil numai de la 1ian pina la 31 dec.

sincer eu nu cred ca au facut
eu lam intrebat pe controlor si a zis ca pana la inceputul lunii febr chiar luna februarie nu intrebau de permise Wink
ca erau altii la greblat si iau intrebat de sanatate asta e partea a doua
dar asta nu specifici de ce au facut scandal
pt permise sau pt greblat sau nu ai fost bine informat
anul acesta m-am intalnit nu odata cu controlorii inainte de febn si sincer eu nu am vazut sa se ia de careva .
nu am spus ca anul acesta a fost ..acuma citiva ani nu stiu exact 4-5 cam asa....de greblat se grebleaza la hotelul dacia(respect pentru cine pescuieste oficial),de greblat sa greblat sub barajul tarian,dar la pod la giris nu am vazut(cind am fost afara).Si n-am de ce sa mint,pescarii fara viza pe anul respectiv au fost luati la rost.
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  zsolty Lun Mar 07, 2011 7:28 pm

se grebleaza si la santandrei si la cheresig
dar ca "regulamentar" cu un singur carlig(marimea 10 ba chiar 8!!!)
un batranel ba chiar mi-a dat sfaturi cum sa fac sa prind si eu.o vazut ca dau cu carlig de 16 si mi-o zis ca nu am nici o sansa sa prind cu asa carlig mic.

in fine degeaba vb povestim ca fiecare cave cat il duce capu'
asta e draga noastra tara
si probleme de genul asta nu numai la noi este
ESTE IN TOATA TARA!!!! am vb cu amici din toate colturile tarii si peste tot aceasi chestie
ba chiar sunt si zone unde isi pun baietii poze cu cate 2 pesti deodata prinsi Sad Sad Sad Sad (bineinteles pe dinafara )
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Lun Mar 07, 2011 10:41 pm

Greblat sau negreblat ,in ianuarie cand am platit permisul la ajvps mi s-a spus ca pot pescui cu acel permis si chitanta pe toate apele ! Nu le este rusine acum ? Mai au si tupeul sa iasa pe forumuri cu gura mare ? Si inca mai au si avocati printre pescari ? Deschideti ochii oameni buni si vedeti cum ne-a inselat ajvps ! Ce le tot luati apararea? Noua,celor din zona Beiusului ,dar cred ca si celor de la Alesd ,nu ne convin canalele pentru ca pescuitul devine prea costisitor din cauza distantelor mari ! Cu ce ne incalzeste pe noi Barcaul,Ierul si canalele alea la peste 100 de km ? Curat bataie de joc si vad ca sunt printre voi avocati cu gramada ? Cat va dau astia ca sa-i sprijiniti ? De miciuieli ne arde noua acuma cand ne-au inselat luandu-ne banii ? Dar pentru ce au fost platiti ani de zile paznicii aia de pe cris daca nu si-au facut sau nu li s-a dat voie sa-si faca datoria ? Cati bani,din cotizatiile noastre au intrat in buzunarul paznicilor de pe cris ,ani de zile ,care ziceti voi acum ca "nu aveau cum sa faca controale "? Cine a luat hotararea sa-i mentina in functii daca nu faceau nimic si numai se plimbau pe malul apei ca sa numere pescarii ?Daca nu-si puteau face treaba ,trebuia redus personalul si nu sa platim prosteste salarii degeaba !Daca tot nu faceau nimic de ani de zile nu puteau paznicii aia sa se ocupe de "ariile alea protejate" si acum poate discutam altfel ? Pe forumul Propescar am fost banat pentru astfel de intrebari ! Sa vad acum ! Si aici au aceleasi puteri ? Nu-i nimic ! Mai sunt destule forumuri si tot o sa ma tin de capul lor pentru ca ma simt inselat !O sa pun aceste randuri pe mai multe forumuri ca sa vad cat si pana unde se intinde caracatita si cat de mare le este influienta prin forumurile de pescuit pentru ca observ ca au ajuns deja sa manipuleze inclusiv forumurile pescarilor . Pescari ! Nu va mai lasati inselati de un grup minoritar care conduce aceasta asociatie si este sustinut cu inversunare de cativa acoliti care si ei trag sau au tras foloase de-a lungul timpului ! (o sa revin daca este cazul si cu amanunte !)
Pentru mine,cine zice cat de cat ceva bun despre ei, le este complice la inselarea mea si il consider partas cu ei !
INCETATI SA MAI LAUDATI , PENTRU CA VEDE TOT PESCARUL SITUATIA JALNICA IN CARE A AJUNS ASOCIATIA SI ASTA IN PRIMUL RAND DIN CAUZA PROASTEI ADMINISTRARI ! DE CE SA NE INCAPATANAM SA MENTINEM IN FUNCTII ACESTI OAMENI, CARE ADMINISTRAND ASOCIATIA SUB ORICE CRITICA ,AU PIERDUT CELE MAI IMPORTANTE APE DIN BIHOR ? NU II EXECUTA NIMENI DAR SA LASE PE ALTII MAI COMPETENTI POATE ! SA-SI ASUME GRESELILE SI INFRINGEREA ASTA CU CRISURILE SI SA DEMISIONEZE TOTI !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Lun Mar 07, 2011 11:22 pm

Pescarbihor

Vezi ca libera exprimare a devenit atentat la siguranta nationala a unora de pe forum,deci ai mari sanse sa fii banat si zburat de pe forum.Se practita.Mare atentie ce spui ,ca doare.Si eu sunt in situatia ta deci nu esti singura persoana care a luat teapa in legatura cu ajvps.Ai mare dreptate cu ceea ce ai postat.Si noi ,cativa nebuni de aici mai aveam curajul sa spunem ca se grebleaza se miciuieste si nu am rezolvat nimic.Ni se scotea ochii cu niste filmari tipice anilor 80 cand totul era roz si doar ni se parea ca stam la cozile foamei.Unii dintre ei care au avut coloana, au zburat datorita faptului ca nu au vrut sa fie partasi la niste mizerii.Eu am fost amenintat si facut cu ou si otet.Mi-ar face placere ca mesajul tau sa ajunga la urechile cui trebuie ,dar am sincere indoieli....

Ps:cum iti explici ca oameni cu carte,oameni deosebiti nu mai posteaza?Nu se mai implica in nici o discutie constructiva?
Toti care au avut beneficii de pe urma ajvps,se logheaza,citeste ce ai scris tu,eu,B.Vasile,Mihai si dau fuga inapoi in pat....

Nu esti slugoi,esti impotriva lor.Asta e deviza prietene....
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pumukli Mar Mar 08, 2011 9:45 am

pescarbihor a scris:Greblat sau negreblat ,in ianuarie cand am platit permisul la ajvps mi s-a spus ca pot pescui cu acel permis si chitanta pe toate apele ! Nu le este rusine acum ? Mai au si tupeul sa iasa pe forumuri cu gura mare ? Si inca mai au si avocati printre pescari ? Deschideti ochii oameni buni si vedeti cum ne-a inselat ajvps ! Ce le tot luati apararea? Noua,celor din zona Beiusului ,dar cred ca si celor de la Alesd ,nu ne convin canalele pentru ca pescuitul devine prea costisitor din cauza distantelor mari ! Cu ce ne incalzeste pe noi Barcaul,Ierul si canalele alea la peste 100 de km ? Curat bataie de joc si vad ca sunt printre voi avocati cu gramada ? Cat va dau astia ca sa-i sprijiniti ? De miciuieli ne arde noua acuma cand ne-au inselat luandu-ne banii ? Dar pentru ce au fost platiti ani de zile paznicii aia de pe cris daca nu si-au facut sau nu li s-a dat voie sa-si faca datoria ? Cati bani,din cotizatiile noastre au intrat in buzunarul paznicilor de pe cris ,ani de zile ,care ziceti voi acum ca "nu aveau cum sa faca controale "? Cine a luat hotararea sa-i mentina in functii daca nu faceau nimic si numai se plimbau pe malul apei ca sa numere pescarii ?Daca nu-si puteau face treaba ,trebuia redus personalul si nu sa platim prosteste salarii degeaba !Daca tot nu faceau nimic de ani de zile nu puteau paznicii aia sa se ocupe de "ariile alea protejate" si acum poate discutam altfel ? Pe forumul Propescar am fost banat pentru astfel de intrebari ! Sa vad acum ! Si aici au aceleasi puteri ? Nu-i nimic ! Mai sunt destule forumuri si tot o sa ma tin de capul lor pentru ca ma simt inselat !O sa pun aceste randuri pe mai multe forumuri ca sa vad cat si pana unde se intinde caracatita si cat de mare le este influienta prin forumurile de pescuit pentru ca observ ca au ajuns deja sa manipuleze inclusiv forumurile pescarilor . Pescari ! Nu va mai lasati inselati de un grup minoritar care conduce aceasta asociatie si este sustinut cu inversunare de cativa acoliti care si ei trag sau au tras foloase de-a lungul timpului ! (o sa revin daca este cazul si cu amanunte !)
Pentru mine,cine zice cat de cat ceva bun despre ei, le este complice la inselarea mea si il consider partas cu ei !
INCETATI SA MAI LAUDATI , PENTRU CA VEDE TOT PESCARUL SITUATIA JALNICA IN CARE A AJUNS ASOCIATIA SI ASTA IN PRIMUL RAND DIN CAUZA PROASTEI ADMINISTRARI ! DE CE SA NE INCAPATANAM SA MENTINEM IN FUNCTII ACESTI OAMENI, CARE ADMINISTRAND ASOCIATIA SUB ORICE CRITICA ,AU PIERDUT CELE MAI IMPORTANTE APE DIN BIHOR ? NU II EXECUTA NIMENI DAR SA LASE PE ALTII MAI COMPETENTI POATE ! SA-SI ASUME GRESELILE SI INFRINGEREA ASTA CU CRISURILE SI SA DEMISIONEZE TOTI !

Uite ca mai sunt si oameni care nu sunt orbi sau prosti , da sunt de acord cu tine . Numa sa vedem acuma ce o sa faca Aqua Crisius asta (alta bomba) astia simt eu ca ne-o trag mai rau , si nu inteleg de ce sa fii banat , ai spus doar lucruri adevarate Smile

pumukli

Numarul mesajelor : 26
Localizare : oradea
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Mar Mar 08, 2011 3:09 pm

Adriann a scris:Pescarbihor

Vezi ca libera exprimare a devenit atentat la siguranta nationala a unora de pe forum,deci ai mari sanse sa fii banat si zburat de pe forum.Se practita.Mare atentie ce spui ,ca doare.Si eu sunt in situatia ta deci nu esti singura persoana care a luat teapa in legatura cu ajvps.Ai mare dreptate cu ceea ce ai postat.Si noi ,cativa nebuni de aici mai aveam curajul sa spunem ca se grebleaza se miciuieste si nu am rezolvat nimic.Ni se scotea ochii cu niste filmari tipice anilor 80 cand totul era roz si doar ni se parea ca stam la cozile foamei.Unii dintre ei care au avut coloana, au zburat datorita faptului ca nu au vrut sa fie partasi la niste mizerii.Eu am fost amenintat si facut cu ou si otet.Mi-ar face placere ca mesajul tau sa ajunga la urechile cui trebuie ,dar am sincere indoieli....

Ps:cum iti explici ca oameni cu carte,oameni deosebiti nu mai posteaza?Nu se mai implica in nici o discutie constructiva?
Toti care au avut beneficii de pe urma ajvps,se logheaza,citeste ce ai scris tu,eu,B.Vasile,Mihai si dau fuga inapoi in pat....

Nu esti slugoi,esti impotriva lor.Asta e deviza prietene....
AJVPS a mintit tot timpul oamenii, spunand ca toate apele sunt ale lor, ceea ce era foarte fals. A profitat de naivitatea oamenilor dar roata s-a invartit. Daca se multumeau cu mai putin nu ajungeau sa ramana doar cu ce au ramas
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Mar Mar 08, 2011 7:02 pm

pescarbihor a scris:Greblat sau negreblat ,in ianuarie cand am platit permisul la ajvps mi s-a spus ca pot pescui cu acel permis si chitanta pe toate apele ! Nu le este rusine acum ? Mai au si tupeul sa iasa pe forumuri cu gura mare ? Si inca mai au si avocati printre pescari ? Deschideti ochii oameni buni si vedeti cum ne-a inselat ajvps ! Ce le tot luati apararea? Noua,celor din zona Beiusului ,dar cred ca si celor de la Alesd ,nu ne convin canalele pentru ca pescuitul devine prea costisitor din cauza distantelor mari ! Cu ce ne incalzeste pe noi Barcaul,Ierul si canalele alea la peste 100 de km ? Curat bataie de joc si vad ca sunt printre voi avocati cu gramada ? Cat va dau astia ca sa-i sprijiniti ? De miciuieli ne arde noua acuma cand ne-au inselat luandu-ne banii ? Dar pentru ce au fost platiti ani de zile paznicii aia de pe cris daca nu si-au facut sau nu li s-a dat voie sa-si faca datoria ? Cati bani,din cotizatiile noastre au intrat in buzunarul paznicilor de pe cris ,ani de zile ,care ziceti voi acum ca "nu aveau cum sa faca controale "? Cine a luat hotararea sa-i mentina in functii daca nu faceau nimic si numai se plimbau pe malul apei ca sa numere pescarii ?Daca nu-si puteau face treaba ,trebuia redus personalul si nu sa platim prosteste salarii degeaba !Daca tot nu faceau nimic de ani de zile nu puteau paznicii aia sa se ocupe de "ariile alea protejate" si acum poate discutam altfel ? Pe forumul Propescar am fost banat pentru astfel de intrebari ! Sa vad acum ! Si aici au aceleasi puteri ? Nu-i nimic ! Mai sunt destule forumuri si tot o sa ma tin de capul lor pentru ca ma simt inselat !O sa pun aceste randuri pe mai multe forumuri ca sa vad cat si pana unde se intinde caracatita si cat de mare le este influienta prin forumurile de pescuit pentru ca observ ca au ajuns deja sa manipuleze inclusiv forumurile pescarilor . Pescari ! Nu va mai lasati inselati de un grup minoritar care conduce aceasta asociatie si este sustinut cu inversunare de cativa acoliti care si ei trag sau au tras foloase de-a lungul timpului ! (o sa revin daca este cazul si cu amanunte !)
Pentru mine,cine zice cat de cat ceva bun despre ei, le este complice la inselarea mea si il consider partas cu ei !
INCETATI SA MAI LAUDATI , PENTRU CA VEDE TOT PESCARUL SITUATIA JALNICA IN CARE A AJUNS ASOCIATIA SI ASTA IN PRIMUL RAND DIN CAUZA PROASTEI ADMINISTRARI ! DE CE SA NE INCAPATANAM SA MENTINEM IN FUNCTII ACESTI OAMENI, CARE ADMINISTRAND ASOCIATIA SUB ORICE CRITICA ,AU PIERDUT CELE MAI IMPORTANTE APE DIN BIHOR ? NU II EXECUTA NIMENI DAR SA LASE PE ALTII MAI COMPETENTI POATE ! SA-SI ASUME GRESELILE SI INFRINGEREA ASTA CU CRISURILE SI SA DEMISIONEZE TOTI !
nu te va bana nimeni , doar pt insemne si gindire libera!!!dar nu-ti bate capul ca timpul trece destul de repede eu ma "liberez" pe 5 mai , chiar de ziua noastra a barbatilor...multi nu intra in categoria asta si sint membri pe acest forum...deci relax... Very Happy
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mar Mar 08, 2011 8:04 pm

Eu zic sa mergem toti (macar vre-o 10 de pe forum) astia mai nemultumiti sa braconam , ca asa nu ne face nimeni nimic si oricum si peste prindem mai mult , greble , furci, topoare etc, ce mama dracului doar suntem in ROMANIA Idea

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Mar Mar 08, 2011 8:15 pm

@mihai, ai uitat dinamita!!!!
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Mar Mar 08, 2011 8:50 pm

Cum dracu' se face ca tot la ale mele ajungeti ???? Cand va ziceam eu ca m-i se rupe de tebecistii astia nehaliti, ma luati cu legi, taxe, accize, macaroane, pizza, bulion, orice....Spray-ul , cutitul, si 112 !!!! Idee nu aveti despre eficienta nr european unic 112! NU POATE FI OCOLIT, PACALIT,ARANJAT,....SI POATE FI ORICAND PROBA IN INSTANTA !!!! DE PARTEA TA, CA DOAR TU-L SOLICITI !!!! Pe asta se si bazeaza geolgaii : pe lasitatea de care dam dovada, inclusiv aici, pe forum....Eu i-mi apar cauza mea...am incercat sa-i ajut si pe altii....nu i-a interesat...dimpotriva !...Si atunci ???
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Mar Mar 08, 2011 8:57 pm

De la roby71 Catre B Vasile, Astazi la 9:41 pm
sa-ti fie rusine d-le.


Ca sa nu ma intrebati despre ce vorbesc, aveti exemplul clar al haiducului ROBY seventy one !!! Si ca sa nu se supere ca-i neglijat (dar tinand cont ca m-a rusinat rusinos ) i-mi permit sa-l intreb (intrucat n-am avut nici o tangenta cu domnia sa ) : te doare-n gat de p**a mea ???

ps : ce mai spui , Mihai , cu astia vrei sa schimbi ceva ? Asta i-ti da in cap cand ti-e lumea mai draga ! Acuma vezi de ce numai unii scriu ???? Astia sunt trepadusii care se bucura ca o asociatie sau alta le ofera de Pasti si de Craciun cate o pereche de ciorapi noi ( ei nu au notiunea spalatului !) .
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mar Mar 08, 2011 9:14 pm

Laughing Laughing Laughing , da Vasile ce bine zici tu, dar noi toti suntem fraieriti .. ca mai sunt si lingai asta-i drept, da si aia sunt luati de prosti numa nu-si dau ei seama Wink

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mar Mar 08, 2011 9:46 pm

ssebi !Eu nu va cunosc si nu prea inteleg ! Armata nu se mai face dar atunci de unde te eliberezi si de unde scrii acum ? Very Happy
Dar sa stii ca simt eu ca mi se pregateste si aici o ghilotina prin mesage private.Adminu Dinu de la Livada mi-a promis ca nu ma baneaza deci nu o sa-mi infunde ei gura asa usor si nu tac pana nu-i fac de rasul lumii si ii determin sa demisioneze .Unde vedeti pe forumuri pescarbihor trimiteti mesaje private cu matrapazlacurile facute de ei si eu nu ma feresc sa le postez pe toate forumurile posibile .

mihai ! Vad ca aici sunt inscrisi 421 de insi si au luat atitudine doar vreo 5 .Este greu vad, sa mai aduni restul pana la 10 .Pentru ca s-ar putea sa apara ca si la propescar profitori si lingai care sa-ti strice planul si sa schimbe subiectul discutiei .

Trimiteti tot ce stiti compromitator si real vizavi de cei care ne-au gestionat banii de ani de zile prost, platind salarii paznicilor ca sa nu faca nimic, prin mp la mine , daca nu aveti curaj sa postati si toata lumea o sa afle FARA A VA IMPLICA SAU POMENI NUMELE ! Am semnale ca s-au si facut amenintari la adresa unora care deja prefera sa taca sau sa o lase mai moale ! Dati-mi mie numai un mp cu numele si conjunctura si o sa aveti parte de un spectacol superb ! Voi face tabele pe toate forumurile cu nume si nick uri ale celor care gestioneaza prost ajvps,ale slugilor si profitorilor care inca ii mai sustin,ale celor care actioneaza impotriva liberei exprimari sau a pescarilor simpli ca mine .Daca nici in mp nu aveti curaj atunci va meritati soarta sa platiti cotizatie mare mai departe,sa vi se cheltuiasca nejustificat banii sau sa vedeti peste doar in magazine sau poze !Trebuie sa stie Soltinschi si koko "soferul" BANATORII DE PROFESIE ,precum si toti ceilalti care sunt in asentimentul lor si actioneaza ca un grup bine organizat impotriva intereselor pescarilor bihoreni, ca pentru banii platiti ,pescarul are dreptul sa ceara informatii si socoteala fara sa fie plimbat aiurea pe la asociatie unde sa poata fi santajat inclusiv cu faptul ca "de la anul nu i se mai elibereaza carnet ajvps ca va fi exclus "!

PS.
Toate postarile mele sunt salvate si aceeasi postare va fi pusa pe mai multe forumuri pentru ca adminii-sluga sa nu mai aiba satisfactie la sters fiind de cacao daca o fac, ca oricum tot apare undeva !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Mier Mar 09, 2011 8:39 am

@ pescarbihor, inca esti mic la treaba cu mesaje private !! Pana ajungi si tu la " WANTED ,DEAD or ALIVE " mai ai de scris mult !
Cu Soltinschi vrei tu sa discuti ! Pai omul asta e ingrijorat ca vine primavara, se dezgheata afara si incepe sa-i curga nasul ! Si nu stie folosi batista, e tot cu maneca de la haina...Intelege-l, te rog, ar vrea el, cred, ca vede ca altii pot....Si n-am vrea sa sufere (ca-i fiinta si el ) ....merita toata compasiunea noastra....poate-si face si-un mulaj din gips , asemanator trofeelor de vanatoare sa-l puna Ajvps-ul in sala de sedinte, pentru posteritate....Pt ca asa ceva, rar mai gasesti !!!!

Eu am mai salvat si unele mesaje ale "prietenilor " ...asta a fost sfatul cuiva in tema cu ciudatenii d'astea....Acu' pe langa timbre, am si "A4"....pot fi ff bune !!!!


ps : uitasem, tre sa zic " UP" la oferta cu traducerea temenului " lordul de MPTP " (stiti la cine ma refer ) ! plusez cu un breloc de chei tip vobler !!!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Mar 09, 2011 11:29 am

Este foarte interesant urmatorul lucru , de cand cu problema asta cu crisurile nu a mai aparut nici Tibi Cpo nici Zoli care e moderator sa zica ceva legat de problema asta.. probabil le este rusine de pescari, pentru ca unii au platit un permis pentru crisuri efectiv , si nu le inapoiaza nimeni banii si mai au pretentia sa platim 140 de ron permis, "PENTRU CE FRATILOR" ca nu mai aveti crisurile care e baza pescuitului in judetul asta .Sau sa vina sa spuna ca o sa populeze baltile foarte bine ,sau ca reduc taxa de prohibitie ,sau ca reduc permisul , ma rog sa incerce ceva , dar vad ca nimeni nimic ..... asta este indiferenta si nepasare Mad

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Mier Mar 09, 2011 1:21 pm

Aceasta postare este preluata de pe alt site si da dovada ca B Vasile are si avea dreptate cand spunea ca permisul de la ANPA trebuie sa fie gratuit pentru pensionari.

pe langa tariful de acces este obligatoriu si permisul de pescuit care costa conform Hg 1016 : integral : 30 lei; redus (elevi si studenti) 10 lei (obligatoriu adeverinta de elev sau student) si gratuit pentru pensionari (obligatoriu cupon de pensie)


Aici este vorba de Sibiu,dar valabil pe toata tara.Deci stimati pensionari.Aveti dreptul la permisul ANPA gratuit ,aveti nevoie doar de cuponul de pensie.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Mier Mar 09, 2011 1:25 pm

Si daca nu ne-am trezit din cafeaua de dimineata mai postez un post preluat de pe acelasi site de pescuit:



Teoretic, conform legii, si de la asociatii (Art.8 (1) Asociaţia de pescari sportivi care obţine autorizaţie de pescuit recreativ/sportiv are următoarele obligaţii:
• să elibereze permisele de pescuit recreativ/sportiv către pescari, în condiţiile legii, fără perceperea de taxe suplimentareWink
dar ma indoiesc ca asociatiile vor elibera aceste permise fara cotizatie (sau, ma rog, marea lor majoritate)
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Hanumanfish Mier Mar 09, 2011 6:51 pm

mihai a scris:
Tibi Cpo nici Zoli

Domnule Mihai ai scris ca sint moderator ! Corect ! Tibi Cpo este presedintele Cpo ! El iti poate raspunde la intrebari ! Am mai mentionat ca eu sint moderator nu angajat aici pe forum ! Te rog sa intelegi acest mic amanunt !

Te inteleg ca esti revoltat dar nu stiu sa-ti dau varianta de alegere care sa te multumeasca ! Am o idee dar nu imi permit sa o scriu aici pentru ca pe forum nu sint in calitate de reprezentant Ajvps ! In unele cazuri am raspuns la intrebarile membrilor de pe acest forum pentru ca doreau sa afle detalii despre zone de pescuit si speciile aferente zonelor care au fost frecventate mai ales de membri Ajvps ! Si in continuare voi raspunde cu placere pescarilor care doresc informatii care nu vizeaza Ajvps sau alte asociatii !
Hanumanfish
Hanumanfish
moderator

Numarul mesajelor : 1317
Data de inscriere : 27/02/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Mier Mar 09, 2011 9:00 pm

Da am inteles , Tibi ar fi mai in masura sa-mi raspunda Smile

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Ionut Erdeli Mier Mar 09, 2011 9:26 pm

Am inteles ca luni vin permisele de la ANPA. Probabil ca de marti se vor elibera. Daca aflati de cand mai exact va rog sa ne anuntati.

Ionut Erdeli

Numarul mesajelor : 1487
Localizare : SECRET
Ocupatia : T.F.L.
Data de inscriere : 30/04/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mier Mar 09, 2011 9:33 pm

B Vasile a scris:@ pescarbihor, inca esti mic la treaba cu mesaje private !! Pana ajungi si tu la " WANTED ,DEAD or ALIVE " mai ai de scris mult !
Cu Soltinschi vrei tu sa discuti ! Pai omul asta e ingrijorat ca vine primavara, se dezgheata afara si incepe sa-i curga nasul ! Si nu stie folosi batista, e tot cu maneca de la haina...Intelege-l, te rog, ar vrea el, cred, ca vede ca altii pot....Si n-am vrea sa sufere (ca-i fiinta si el ) ....merita toata compasiunea noastra....poate-si face si-un mulaj din gips , asemanator trofeelor de vanatoare sa-l puna Ajvps-ul in sala de sedinte, pentru posteritate....Pt ca asa ceva, rar mai gasesti !!!!

Eu am mai salvat si unele mesaje ale "prietenilor " ...asta a fost sfatul cuiva in tema cu ciudatenii d'astea....Acu' pe langa timbre, am si "A4"....pot fi ff bune !!!!


ps : uitasem, tre sa zic " UP" la oferta cu traducerea temenului " lordul de MPTP " (stiti la cine ma refer ) ! plusez cu un breloc de chei tip vobler !!!

Nu doresc sa discut cu oameni de nimic care isi imping in frunte la concursuri copiii ca sa castige premii, stiu ei si cativa dintre noi cum, in timp ce copiilor altor pescari nu li se ofera oprtunitatea asta .Se vede clar in pozele puse ostentativ pe forumuri sau chiar bloguri "subordonate" !Am cerut ,si cer si acum sa fie sterse de catre admini acele poze ,acolo unde nu sunt lingai si oameni falsi ! Este josnic sa organizezi concursuri de pescuit pentru a-ti scoate castigatoare odrasla cand tu detii functia !Iti umilesti propriul copil si faci din el un mic monstrulet, adica monstru in devenire !
Asta este chiar oful primit de la un parinte in primele mesaje !
Scaneaza A4 rile si baga mpuri sa ne distram nitel pe materialul clientului !
Inca sunt in cautare si inregistrare pe forumuri dar promit multiplicare gratuita !
Hai curaj domnilor ! Care se mai baga ?
Haios este faptul ca in nici un forum nu am vazut macar unul care sa recunoasca faptul ca este si vanator ! Se trage cumva de la faptul ca baietii cu juma de taxa nu se simt bine printre ceilalti ? Nici pensionarii nu prea le au cu tastatura si cam tac peste tot chiar daca sunt inregistrati ! Asa este ca vad bine !?

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Mar 10, 2011 11:15 am

pescarbihor a scris:.............

Nu doresc sa discut cu oameni de nimic care isi imping in frunte la concursuri copiii ca sa castige premii, stiu ei si cativa dintre noi cum, in timp ce copiilor altor pescari nu li se ofera oprtunitatea asta .Se vede clar in pozele puse ostentativ pe forumuri sau chiar bloguri "subordonate" !Am cerut ,si cer si acum sa fie sterse de catre admini acele poze ,acolo unde nu sunt lingai si oameni falsi ! Este josnic sa organizezi concursuri de pescuit pentru a-ti scoate castigatoare odrasla cand tu detii functia !Iti umilesti propriul copil si faci din el un mic monstrulet, adica monstru in devenire !
....................

Nu am vrut sa intervin in discutiile de pe forum , dar aceasta postare m-a cam deranjat !

Copii mei participa la multe competitii si apar in multe din pozele care va deranjeaza , nu inteleg de ce ?! , nu inteleg de ce ar trebui sterse ?!
Copii respectivi (multi , putini) au muncit si indurat mult la concursuri !
Nu sunt angajat al A.J.V.P.S. Bihor si nici membru al comitetului C.P.Oradea , sunt un simplu parinte care a facut tot ce i-a stat in putere sa faca posibil participarea copiilor sai la copetitii si de accea sunt profund indignat de continutul mesajului de mai sus !
Daca aveti de purtat un razboi cu un anumit paritne , este problema dvs. , dar NU GENERALIZATI !!!
VA CER (NU VA ROG) , sa va cereti scuze de la copii pe care i-ati jignit (si nu sunt doar 2 - 3 , la locale nr. lor depasea si 20 de concurenti ) !
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Joi Mar 10, 2011 11:59 am

pescarbihor a scris: Este josnic sa organizezi concursuri de pescuit pentru a-ti scoate castigatoare odrasla cand tu detii functia !Iti umilesti propriul copil si faci din el un mic monstrulet, adica monstru in devenire !
Nici pensionarii nu prea le au cu tastatura si cam tac peste tot chiar daca sunt inregistrati ! Asa este ca vad bine !?

@ Victore, daca citeai atent prima fraza, vedeai ca e vorba de cu totul altceva, si n-are nimeni nimic cu acei copii care participa la concursuri. Mai clar decat a scris omul. nu cred ca se putea. Eu nu-ti cer, te rog sa mai citesti o data, si inca o data daca trebuie, si vei vedea ca omul n-a generalizat, ci a fost cat se poate de limpede !
Dar poate te-a deranjat cealalta afirmatie, cu aia batrani si tastatura....Din pacate si aici are dreptate ! La fel cum are dreptate si cu aia tineri, si cu aia in floarea varstei ! Spiritul mioritic, pe care-l analiza Zoli in timp ce cosea un goblen cu peisaj rural, se dovedeste in continuare incurabil , impletit genetic in ADN-ul nostru !
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 22 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 31 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum