Pescuitbihor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

AJVPS BIHOR

+76
lik
koko
ancutz
cristi
misu
raul
kiske13
Rogojan Nicu
andreiii
pescarbihor
pescarus
crisulnegru
orion
White Shark
nimrod
ssebi
Ilie
B Vasile
Balex67
Cata_lin
vin1
paul_
catalin17
pin70
co2
danutz
ESOX LUCIUS
bastian23
Harangus Marius
Cata Procarp
Ile Marcel
csife
Musti
roberto
sztufi
CosmYn
GICA_69
clenutzu
Tibi-CPO
DMG
nemedi1990
alex_24ARN
davidco_m
MIHNEA FLORIN
Fishmanhocket
yulyan33
Ssebastian
PETER
marcello
Crinel
Adriann
Jean Scurtu
tIbI_iosIA
DAN-DAN
miki
KATSUMOTO
bmjean
szoke szabolcs
Hanumanfish
Kovesdi Zoli
Ionut Erdeli
Cristi Balas (GOGU)
RaduDan
vasile miclea
marius
Chelu
Nagy Victor
nagy cristian
Rapla
loci70
tudor octavian
zsolty
mihai
pumukli
Admin
szabi1
80 participanți

Pagina 23 din 31 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 31  Urmatorul

In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Mar 10, 2011 1:06 pm

pescarbihor a scris:

............... in timp ce copiilor altor pescari nu li se ofera oprtunitatea asta .Se vede clar in pozele puse ostentativ pe forumuri sau chiar bloguri "subordonate" !Am cerut ,si cer si acum sa fie sterse de catre admini acele poze .............

Chiar si copilul acelui ''parinte josnic si lingau'' a muncit din greu !!!
Daca are ceva cu taicasau sa-l i-a de guler pe el si sa nu implice copilul in neintelegerile dintre ei ( mi se pare la fel de josnic si monstruos )

Nu ma deranjeaza daca-si scot ochii ! , dar sa nu-i implice si pe copiii nevinovati

Doar atit il rog !
si nu va mai deranjez , multumesc ! gentleman

B Vasile a scris:...........
Dar poate te-a deranjat cealalta afirmatie, cu aia batrani si tastatura....Din pacate si aici are dreptate ! La fel cum are dreptate si cu aia tineri, si cu aia in floarea varstei ! Spiritul mioritic, pe care-l analiza Zoli in timp ce cosea un goblen cu peisaj rural, se dovedeste in continuare incurabil , impletit genetic in ADN-ul nostru !

nu ! , nu m-a deranjat deloc , din contra , sunt deacord ca prea putini se implica , si asta nu e bine si nici nu ne avantajeaza ! , dar astia suntem !


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Joi Mar 10, 2011 3:16 pm, editata de 1 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  B Vasile Joi Mar 10, 2011 2:57 pm

Da, Victor, astia suntem, stam acasa, zapacim monitorul cu ce scriu altii, si asteptam sa se rezolve singure treburile ! Perfect ! Asa s-a ajuns in situatia in care suntem acum noi, pescarii !!! NU MA AMESTEC !!!! Nu te amesteca, doar nu esti compozitie de clatite....Esti un om cu opinie, un exemplu pt copii...sa vada ca au un tata , nu un personaj de basm !!
B Vasile
B Vasile

Numarul mesajelor : 252
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar
Data de inscriere : 22/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Mar 10, 2011 4:15 pm

Timp de 2 ani am scris mult si despre multe , nu numai pe acest forum
Cu ce m-am ales ?!
Am fost facut slugoi al ajvps , am fost acuzat ca-l ling in cur pe Togor , am fost facut braconier ''handicapat'' si parie a societatii , mi s-au sters mesajele , m-am ales cu multi nervi si dureri de cap !
Crede-ma ca nimic din toate astea nu-mi lipseau (cunosti starea mea de sanatate) , am vrut sa fiu si eu util dar n-am reusit
chiar si distrugerea ''spinning clubului Oradea 2009'' a fost pusa-n circa mea
Asa ca decit sa-mi zboare capacul de pe creier fara nici un rost , da-mi voie sa aleg sa fiu un ''personaj de basm'' pt. ce-i care nu ma cunosc
Ce-i care ma cunosc , cred ca si-au facut o parere despre mine si pot s-o scrie aici fara sa ma deranjeze , toata lumea are dreptul la o opinie , fie ca-mi convine sau nu
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re:AJVPS

Mesaj  pescarus Joi Mar 10, 2011 5:26 pm

Mai aflu de ici-colo informatii despre propaganda lu' togor.
Oameni buni, Ajvps nu ne-a informat, macar asa de ochii lumii, sa stim si noi unde frecam menta! Bun.
Vine acum togor asta si promite marea cu sarea, daca faci la el permis nu platesti ariile protejate, bla, bla ...Inseamna ca banii ajung la cineva prin metoda amintita de Badea :Spaga in leasing!? Si acum togor trebuie sa-si adune banii, trebuie platiti rangerii si ecotopistii pentru ca si-au bagat nasul, cu pretextul ca ei vor face Romania mai frumoasa, iarba mai verde, cerul mai albastru, bla, bla...
Cine stie? Poate Tibi Cpo stie mai bine, cel putin ne povestea la sedinte ca " Iarba pe digurile din Ungaria sint tunse si ingrijite si a crezut ca este un teren privat cind a mers prima data". Si uite ca ei nu cer taxa pentru ariile protejate!
Da' ce cuminte sta Bront si Jurj si asteapta ca cineva sa-i ajute! Care este problema lor? Lipsa de cunostinte/legislatie minimala in domeniu? Pai jurist au! Cenzori au! CJ au! Comitet nu au! Bani au!? Stiti ce nu au? Bun simt sigur nu! Mecla la salarii bune au! Informarea pescarului membru din parti! Miserupistii de Ajvps-sisti! Figuri de popa sapca! De unde naiba au mai venit si astia dom'le?
Trebuia sa mergem de mult, sa-i alungam de acolo! Tibi asta dom'le, cred ca umbla la solar ca tare ciudata culoare are si iarna! Sigur va fi stearsa postarea! Pun pariu pe o bere!


Ultima editare efectuata de catre pescarus in Joi Mar 10, 2011 5:53 pm, editata de 1 ori

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty RE:AJVPS

Mesaj  pescarus Joi Mar 10, 2011 5:44 pm

Domnule Victor,
eu traiam cu impresia ca tu ai initiat spinning clubb 2009! Cum s-a ajuns la asa ceva? S-a desfiintat clubul? Vai, vai! Asta pentru ca Ajvps a pierdut in lupta cu togor? Inseamna ca nici tu nu esti fan Ajvps? Auzi, mie nu mi-au populat crap din banii pe care i-am dat anul trecut. Pai? Sa prind caras la montura de crap?
Tibi asta, in filmul facut pe balta Les, e tare si cu aere (mai ca nu-si ia zborul), ba sa nu rupem pomii, ba sa nu facem mizerie 'daca se poate', cuvintele lui!
Parca am fi niste debili mintali!
Domnule Victor recunosti ca si tu te bucuri ca Ajvps a luat-o in freza?
Azi in Romania este o virtute sa fii mincinos, pretinzi ca ai ce nu ai, vinzi gogosi la prosti, te faci ca ploua, joci in doua tabere, cind de fapt esti agent triplu, braconier de clasa si duci tot ce prinzi acasa, ca vezi Doamne, ii trebuie la pisica vecinului!?
Cam asta, astia sintem!
Domnule Victor nu te enerva, nu cumva sa-ti sara capacul, ca poate il nimeresti pe careva in cap si te da in judecata !

pescarus

Numarul mesajelor : 132
Localizare : bihor
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Joi Mar 10, 2011 5:56 pm

Nagy Victor a scris:Timp de 2 ani am scris mult si despre multe , nu numai pe acest forum
Cu ce m-am ales ?!
Am fost facut slugoi al ajvps , am fost acuzat ca-l ling in cur pe Togor , am fost facut braconier ''handicapat'' si parie a societatii , mi s-au sters mesajele , m-am ales cu multi nervi si dureri de cap !
Crede-ma ca nimic din toate astea nu-mi lipseau (cunosti starea mea de sanatate) , am vrut sa fiu si eu util dar n-am reusit
chiar si distrugerea ''spinning clubului Oradea 2009'' a fost pusa-n circa mea
Asa ca decit sa-mi zboare capacul de pe creier fara nici un rost , da-mi voie sa aleg sa fiu un ''personaj de basm'' pt. ce-i care nu ma cunosc
Ce-i care ma cunosc , cred ca si-au facut o parere despre mine si pot s-o scrie aici fara sa ma deranjeze , toata lumea are dreptul la o opinie , fie ca-mi convine sau nu
Victore, nu te enerva ca nu are sens. ai vazut ca nu se poate face cam tot ce vrem, te-ai lamurit si tu si eu si altii...pt cei care te cunosc ramii Victor , pt ceilalti "prieteni" esti acel pescar handicapat care a distrus tot, inclusiv spinning clubul...Important ca pentru noi, esti simplu,Victor,si ne face placere sa fim prietenii unui "pescar handicapat" sti tu care sintem astia "noi". gentleman
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Joi Mar 10, 2011 6:22 pm

Nu mi-am facut un scop din a ma lupta cu unii pescari pe forumuri si nici nu am timp pentru asa ceva ! Am mentionat ca acea afirmatie reprezinta durerea unui pescar,probabil si el tata de copil,si asta nu trebuie sa supere sau sa agite spiritele unui tata cinstit si onest .Nu am dat nume de lingai sau slugi si concluzia mea este numai cine se simte cu musca pe caciula poate reactiona !Este evident ca acel copil nu are nici o vina, oricare ar fi el si nu cred ca se poate spune ca am acuzat copiii .
Vedem cum sunt organizate tot felul de concursuri cu premii si constatam ca in regulamente este stipulata interzicerea participarii organizatorilor .Asta era esenta care doare si la care se facea referire in primul rand chiar mentionandu-se numele respectiv !Cum credeti ca se simte un pescar simplu care vede in poze tatal acordand premii odraslei ?
Domnule intrigat si agitat ! Daca esti corect, spune cum te-ai simtit cand stiai ca copii matale concureaza cu aia ? Sa nu dezvoltam inca pentru ca mai astept mesaje ca sa fiu mai bine informat ! Si in plus ,aflu tot din mesaje ,ca era cam greu sa fii facut lingau sau slugoi pe vremea cand erai chiar moderator si dispareau juma din postari iar banarile erau la moda ducand in final la faptul ca si acum sunt insi care au mai multe nume cu care sint inregistrati aici .Era un talmes-balmes si moderatorii isi stergeau reciproc mesajele ! Stii dumneata dar si ceilalti de ce ai ales sa fii "personaj de basm" !
NU SE LEAGA CUMVA SI DE "DECADEREA IMPERIULUI AJVPS" ?
"Migratia" la Togor trebuie facuta in liniste nu ? Ar fi un "conflict de interese" bestial ! Ar fi de toata jena sa vedem un ins care sa stea in prima banca si la sedintele ajvps dar sa fie si "ranger" la aqua !
Dar nu pentru discutii din astea sunt eu aici !


Asa ca cititi sinteza primita de la un pescar :

" ... in prezent clasamentul cu membri/asociatii/Oradea este :
AQUA CRISSIUS -4700
AJVPS -4400
LIVADA - 800
MEMBRI DUBLI AQUA SI AJVPS -aproximativ 2000
Cifre aproximative, pentru ca mai sunt 3000 nehotarati care inca nu si-au platit permisul pe 2011
La sfarsitul lui ianuarie Aqua avea 2900 , ajvps 3500 si livada 500 "

Nu stiu cat de documentata este afirmatia tinand cont de "transparenta" asociatiilor ! Am constatat insa ca multi nu spun ca si-au facut la aqua si comenteaza din postura de ajvpesisti !

Concluzii:
-pescarul bihorean are bani de doua permise
-buturuga mica...rastoarna asociatia mare
-aqua incepe sa detina controlul si suprematia la numarul de pescari
-daca nu se fac schimbari la conducerea ajvps suntem pierduti pentru ca dispare concurenta
-cei mai multi care nu si-au facut permis ,fiind majoritatea pescari de cris, vor face obligati la aqua
-decat sa ramana la ajvps si sa lupte pentru schimbarea conducerii proaste cei mai multi prefera sa migreze



pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Joi Mar 10, 2011 6:39 pm

Vezi pescarbihor unde dai si unde crapa.Daca nu te simti cu musca pe caciula nu reactionezi.Altii s-au simtit si au reactionat.Stiu exact la cine ai facut referire.Initiale M.S.
Nu as zice ca N V este el de vina cu distrugerea spiningarilor bihoreni.A fost unu pe aici care a avut grija sa ne dezbine mintile si relatiile de prietenie dintre noi,si chiar a reusit.Vina lui N V a fost ca s-a lasat umilit si jignit in fata copiiilor lui,ceea ce m-a dezgustat enorm,ajungand tot el sa isi ceara scuze ca ala il terfelea in fata lui Cristi si a lui Norby,cititori de forum.Ei, eu cu astfel de oameni nu pot sa fiu prieten,sau sa ma asociez ca persoana.
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  andreiii Joi Mar 10, 2011 6:46 pm

Am tot urmarit ce ati scris voi despre permisele de pescuit si am decis sa nu imi mai avizez permisul de ajvps si am sa imi fac unul cu 50 ron in zalau {ca si un prieten anul trecut} iar dak nu le va conveni celor care vin in control (m-as mira sa vina) sa imi dea amenda.Eu chiar nu mai stiu ce si cum cine si ce etc.Pana acu cativa ani stiai o treaba ai permis ajvps pescuiai unde vrei cu unele exceptii acuma nu mai stii ce este.
andreiii
andreiii

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 37
Localizare : marghita
Ocupatia : (pescar sportiv spinning)
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Mar 10, 2011 7:45 pm

@ Adriann

imi pare rau ca team dezamagit
dar nu ai inteles nimic din atitudinea mea de aqtunci , pacat Sad
SSebi sitie despre ce vorbesc si ma inteles ! gentleman


Ultima editare efectuata de catre Nagy Victor in Joi Mar 10, 2011 7:50 pm, editata de 2 ori
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Joi Mar 10, 2011 7:48 pm

Multumesc unui pescar pe care nu-l cunosc care mi-a transmis acest mesaj care mi se adreseaza ,de pe forumul propescar :
"Domnule Pescar de cris pe un site nu se pot face publice anumite acte, de unde pot sti ca dvs nu faceti parte din alta asociatie, in spatele unui pseudonim se poate ascunde oricine, in legatura ca nu ati putut iesi la pescuit in data de 03.03.2011 nu as crede pentru ca Crisul Negru pe zona oras Beius pana la confluenta cu valea Finisului este a AJVPS si nu a asociatiei Aqua Crisius cum au pretins dansi duminica la Beius cand au scos pescarii afara de pe apa aceeasta fiind apa de munte. Autorizatia primita de Aqua Crisius nu cuprinde aceste ape iar domnul INSPECTOR VODA MIHAI a gresit cand a completat-o atragandu-i atentia domnului Togor, azi au fost discutii telefonice pe aceeasta tema. AJVPS nu va mintit cand a-ti ridicat in decembrie permisul de pescuit atunci nefiind vorba de nici o impartire a apelor.De ce la prezentarea dosarelor a fost diferenta de punctaj, iar bupa contestatii sa apara aceste minuni facute la Bucuresti, nu statul Roman este de vina ci functionarii corupti ai acestui sistem care nu sa dispara ci infloreste.Oricum urmeaza un sir lung de procese intentate ANPA si comisiei de contestatii, care nu a respectat propria lege data de ea.Daca ati fi cautat mai atent ati fi gasit un raport de venituri si cheltuieli, ori cat sa incasat in 2010 si 2011 nu va pot spune nefiind contabilul asociatiei. Nici eu nu vad aceste sume decat la sedinta consiliului cand se citeste raportul contabil de comisia de cenzori.In legatura cu domnul Togor prefer sa ma abtin "

Este un raspunsl incoerent si agramat semnat de admin care se semneaza cu emailul soltinschi ! Astia au innebunit de tot si nu mai stiu nici sa se exprime ? Cum se poate ca un asemenea individ sa fie ales sa conduca si sa reprezinte interesele a mii de pescari ? NU ESTE DE MIRARE CA ASEMENEA OAMENI, CARE NICI NU STIU SA SE EXPRIME, AU DUS LA PIERDEREA ADMINISTRARII CRISURILOR !
Ii stia Togor bine daca a plecat dintre vei si i-a lovit cum nu a reusit sa ii loveasca 8000 de pescari ! A facut totul singur pentru ca ii cunostea din interior !
Nu vede el acele sume da-i sticlesc ochii cand 6000 de fraieri au pus banul la casierie ca sa fie platite alea "60 de salarii" mentionate de o sluga pe aici pe undeva ? Dar cu motorina cu care "se duc in control" la "spining" sau "fly" pe apele administrate de ROMSILVA cum este ?Astia or sa fie in stare sa ne abureasca si ca se duc sa faca ei controale pe crisurile administrate de Togor cand se duc ei acolo la pescuit, doar ca sa-si justifice motorina !

AQUA ARE DEJA AUTORIZATIILE SI BENGOSII ASTIA REZOLVA TELEFONIC IMPARTIREA APELOR CU MIHAI VODA CEL VITEAZ ? DA SE CRED IN 1600 TOAMNA ?
De unde atata cretinitate ?

Ala poate sa puna pozele autorizatiilor pe sire dar ajvps se teme de pescarii dusmani ?!
Dar de ce nu dau nr de dosar de la procesele intentate de ei ? Ca sa vedem daca se face ceva in afara de minciuni si gargara la telefon !!!
NU MAI FITI PROSTI SA DATI CA MINE BANII LA AJVPS CAT TIMP SUNT ASEMENEA INSI IN CONDUCEREA AIA !!!

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Adriann Joi Mar 10, 2011 7:55 pm

Nagy Victor a scris:@ Adriann

imi pare rau ca team dezamagit
dar nu ai inteles nimic din atitudinea mea de aqtunci , pacat Sad
SSebi sitie despre ce vorbesc si ma inteles ! gentleman
Lasa,ca acum oricum e prea tarziu.Fiecare cu drumul lui la pescuit .Okei?CIao
Adriann
Adriann

Numarul mesajelor : 736
Varsta : 40
Localizare : oradea
Ocupatia : f ocupat
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  zsolty Joi Mar 10, 2011 7:57 pm

andreiii a scris:Am tot urmarit ce ati scris voi despre permisele de pescuit si am decis sa nu imi mai avizez permisul de ajvps si am sa imi fac unul cu 50 ron in zalau {ca si un prieten anul trecut} iar dak nu le va conveni celor care vin in control (m-as mira sa vina) sa imi dea amenda.Eu chiar nu mai stiu ce si cum cine si ce etc.Pana acu cativa ani stiai o treaba ai permis ajvps pescuiai unde vrei cu unele exceptii acuma nu mai stii ce este.


tin sa te informez ca s-a scumpit perimsul la zalau!!!!!
este 180ron acuma
nu mai e taxa aia de anul trecut ca plateai doar pt varsolt 50 ron
intradevar este taxa dee 50 ron dar e pt o sapt sau 90 ron pt o luna
si mi sa spus ca poti plati 110 ron dar e fara varsolt
e din sursa sigura pt ca am vrut sa imi fac si eu pt varsolt dar acum.............
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Nagy Victor Joi Mar 10, 2011 8:18 pm

Adriann a scris:............
Lasa,ca acum oricum e prea tarziu.Fiecare cu drumul lui la pescuit .Okei?CIao

nici o suparare gentleman
Nagy Victor
Nagy Victor
moderator

Numarul mesajelor : 3447
Varsta : 61
Localizare : Oradea (BH)(RO)
Ocupatia : pensionar de boala ( fost braconier !!! )
Data de inscriere : 31/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Joi Mar 10, 2011 8:24 pm

HANUMANFISH astept idea geniala , poti sa-mi trimiti un mesaj vezi ca ai 2

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  ssebi Joi Mar 10, 2011 8:28 pm

mihai a scris:HANUMANFISH astept idea geniala , poti sa-mi trimiti un mesaj vezi ca ai 2
dar daca se posteaza aici direct ?...sau este o treaba de securitate nationala?
ssebi
ssebi

Numarul mesajelor : 116
Localizare : oradea
Ocupatia : pescar
Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  andreiii Joi Mar 10, 2011 8:34 pm

zsolty a scris:
andreiii a scris:Am tot urmarit ce ati scris voi despre permisele de pescuit si am decis sa nu imi mai avizez permisul de ajvps si am sa imi fac unul cu 50 ron in zalau {ca si un prieten anul trecut} iar dak nu le va conveni celor care vin in control (m-as mira sa vina) sa imi dea amenda.Eu chiar nu mai stiu ce si cum cine si ce etc.Pana acu cativa ani stiai o treaba ai permis ajvps pescuiai unde vrei cu unele exceptii acuma nu mai stii ce este.


tin sa te informez ca s-a scumpit perimsul la zalau!!!!!
este 180ron acuma
nu mai e taxa aia de anul trecut ca plateai doar pt varsolt 50 ron
intradevar este taxa dee 50 ron dar e pt o sapt sau 90 ron pt o luna
si mi sa spus ca poti plati 110 ron dar e fara varsolt
e din sursa sigura pt ca am vrut sa imi fac si eu pt varsolt dar acum.............
stiu ca ai o experienta mult mai mare la pescuit decat mine, dar vreau sa te contrazic permisele se faceau la 2 min de unde stau eu in chirie(lucrez in zalau) si erau permise anpa si 30 ron si 20 ron asociatia nu sunt sigur dar scria ceva de genu spinning bistrita si erau valabile tot anul.daca vrei eu mah interesez sapt viitoare de la vanzator si azi lam vizitat dar am uitat sa il intreb pt ca ma luat "vraja" pescuitului si nu m-am rabdat pana nu am luat ceva.
andreiii
andreiii

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 37
Localizare : marghita
Ocupatia : (pescar sportiv spinning)
Data de inscriere : 14/01/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  mihai Joi Mar 10, 2011 8:43 pm

Am o idee pentru ajvps , sa imparta apele de ex; pentru fiecare balta o suma , taxa de prohibitie sa fie pe o balta de ex 30 de lei , ca multi nu frecventeaza toate baltile , eu zic ca ar fi mai bine pentru multi... iar daca vrei pe toate sa fie 100 de lei cum este acuma (doar idiotii au idei din astea , stiu) Very Happy

mihai

Numarul mesajelor : 367
Localizare : oradea
Ocupatia : comerciant
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  White Shark Joi Mar 10, 2011 8:57 pm

AJVPS e in "silenzio stampa". Are castile pe urechi si ochelari de cal.

White Shark

Numarul mesajelor : 69
Localizare : Oradea
Ocupatia : Pescar de placere
Data de inscriere : 21/12/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  zsolty Joi Mar 10, 2011 9:07 pm

andreiii a scris:
zsolty a scris:
andreiii a scris:Am tot urmarit ce ati scris voi despre permisele de pescuit si am decis sa nu imi mai avizez permisul de ajvps si am sa imi fac unul cu 50 ron in zalau {ca si un prieten anul trecut} iar dak nu le va conveni celor care vin in control (m-as mira sa vina) sa imi dea amenda.Eu chiar nu mai stiu ce si cum cine si ce etc.Pana acu cativa ani stiai o treaba ai permis ajvps pescuiai unde vrei cu unele exceptii acuma nu mai stii ce este.


tin sa te informez ca s-a scumpit perimsul la zalau!!!!!
este 180ron acuma
nu mai e taxa aia de anul trecut ca plateai doar pt varsolt 50 ron
intradevar este taxa dee 50 ron dar e pt o sapt sau 90 ron pt o luna
si mi sa spus ca poti plati 110 ron dar e fara varsolt
e din sursa sigura pt ca am vrut sa imi fac si eu pt varsolt dar acum.............
stiu ca ai o experienta mult mai mare la pescuit decat mine, dar vreau sa te contrazic permisele se faceau la 2 min de unde stau eu in chirie(lucrez in zalau) si erau permise anpa si 30 ron si 20 ron asociatia nu sunt sigur dar scria ceva de genu spinning bistrita si erau valabile tot anul.daca vrei eu mah interesez sapt viitoare de la vanzator si azi lam vizitat dar am uitat sa il intreb pt ca ma luat "vraja" pescuitului si nu m-am rabdat pana nu am luat ceva.
am vb cu doamna veronica
daca vrei iti pot da nr ei de tel pe pm si iti comfirma cee ti-am scris mai sus
zsolty
zsolty

Numarul mesajelor : 825
Localizare : oradea
Ocupatia : mai multe
Data de inscriere : 17/01/2009

http://www.energofish.ro

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  yulyan33 Sam Mar 12, 2011 7:43 pm

maine ma duc la pescuit pe canalul colector in zona Sanicolau Roman. Ii invit pe cei de la AJVPS sa vina sa ma controleze. Nu sunt membru AJVPS, am permis de pescuit valabil pe 2011, am fost la sediul AJVPS pentru a mi se da dreptul de a practica pescuitul recreativ sportiv pe acea zona dar Jurj nu stie despre asa ceva.
Cine mai vine?
yulyan33
yulyan33

Numarul mesajelor : 146
Varsta : 48
Localizare : oradea
Ocupatia : vanzari
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  loci70 Dum Mar 13, 2011 9:18 am

yulyan33 a scris:maine ma duc la pescuit pe canalul colector in zona Sanicolau Roman. Ii invit pe cei de la AJVPS sa vina sa ma controleze. Nu sunt membru AJVPS, am permis de pescuit valabil pe 2011, am fost la sediul AJVPS pentru a mi se da dreptul de a practica pescuitul recreativ sportiv pe acea zona dar Jurj nu stie despre asa ceva.
Cine mai vine?
fir intins yulyan...ieri am fost si eu la balastiera la sintion,am fost pregatit de o partida de replici si counter strike cu texas rangerii care tin de aria protejata,dar nu au venit.Si dupa cite am auzit si vorbit cu pescarii care erau pe malul apei(eram vreo 10-15 insi) nu prea intelegea nimeni de ce sa platesti tu fraier pescar pentru asa zisa arie protejata iar altii(sateni,ciobani)umbla cum vrea pe malul crisului scoate nisipul cu caruta umbla pe iarba ocrotitia,calul paste,oaia,capra la fel,baietii inchisi la culoare de etnie minoritara taie tot anul copacii si tufele,rachita,salcia etc.
loci70
loci70

Numarul mesajelor : 53
Localizare : oradea
Ocupatia : mecanic
Data de inscriere : 23/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pumukli Lun Mar 14, 2011 9:57 am

Ajvps face ceva populari in balti anul asta ? , sau nu mai fac ca nu mai au bani pig , daca nu misca nimic se duc pescarii la Aqua Crisius aproape toti Smile

pumukli

Numarul mesajelor : 26
Localizare : oradea
Ocupatia : somer
Data de inscriere : 21/01/2009

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Rogojan Nicu Mier Mar 16, 2011 10:32 am

In mod normal ar trebui sa populeze si spun acest lucru bazanduma pe vorbele lor, ca la sedinte asa ne-au promis ca se vor face populari numai ca exista o mica problema ,in acest an inca nu sa definitizat bugetul in luna martie ci numai prin aprilie candva.... nu se stie exact data pe cand anul trecut in data de 17,18,19.03.2010se faceau deja popularile !problema ar fi alta ... drumurile de acces spre balti si aici nu are rost sa vorbim de drumul de la Diosig si ca atunci cand ploua tre sa stai pe balta pana se usuca pamantul sub tine ca altfel nu te scoate nici tractorul, ci de drumul de la balta Les care este cea mai frecventata de pescari dar in momentul de fata nu poti ajunge la ea numai pe jos! Dar astea toate sant pareri personale .... asteptam pe cineva sa ne lamureasca si pe noi pescarii care va fi treaba si cu popularile de anul acesta in ce data se vor face aprox sa ne invite si pe noi pescarii ca sa putem participa si noi cei care dorim nu ca doar se va scrie aici pe forum ... gata s-a populat !!!2,3 filmari si ne-au lamurit , nu domle sa se anunte din timp lacatia primei populari orele aprox si cine doreste sa poata participa sa ajute .Doar avem tot dreptul nu?!Si nu in ultimul rand ce fac cu drumurile pana la urma ca sa stim sa ne luam tractor cand mergem la pescuit!!!! Ma repet asteptam pe cineva sa ne lamureasca concret cu toate acestea.In rest numai bine!
Rogojan Nicu
Rogojan Nicu

Numarul mesajelor : 18
Localizare : oradea
Ocupatia : Pescar de Crap
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  pescarbihor Mier Mar 16, 2011 1:03 pm

*
*
* Raspunde cu citat
*
*
*
*

Re:Aquacrisius

Mesaj nou pescarus Astazi la 12:31 pm

Pentru cei interesati,

ANPA a emis autorizatiile Ajvpsului, toate cu valabilitatea 15.03.2011 - 15.03.2016, dupa cum urmeaza:
1. Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.477/15.03.2011- pentru zona VALEA IERULUI, 31 km: Tarcea-frontiera Ungaria;
2.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.476/15.03.2011 -pentru zona BARCAU, 65 km: Suplacu de Barcau - frontiera Ungaria;
3.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.479/15.03.2011 -pentru zona CULISER, 30 km: Salonta - frontiera Ungaria;
4.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.478/15.03.2011 -pentru zona CANAL COLECTOR, 61 km: Tarian -Tamasda;
5.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.481/15.03.2011 -pentru zona CANAL CEFA III, 4 km: Cefa - Radvani;
6.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.480/15.03.2011 -pentru zona CORHANA, 8 km: Homorog - frontiera Ungaria;
7.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.484/15.03.2011 -pentru zona CANAL TAUT - BARMOD, 30km;
8.Autorizatia de pescuit recreativ sportiv nr.482/15.03.2011 -pentru zona CANAL CEFA IV, 5 km: piscicola Cefa - frontiera Ungaria.
Semnat- Marian Sorinel Manaila
stampilat- ANPA.


pescarus

Numarul mesajelor: 76
Localizare: bihor
Ocupatia: pescar
Data de inscriere: 22/01/2010

Vezi profilul utilizatorului Trimite un mesaj privat

Sus

Aici era locul anuntului dar poate ca pescarusul s-a apucat de halit voblere ca nu vede bine !

pescarbihor

Numarul mesajelor : 70
Localizare : beius
Ocupatia : pescar mintit de ajvps
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

AJVPS BIHOR - Pagina 23 Empty Re: AJVPS BIHOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 31 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 31  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum